بازدید 11318
روز گذشته هشتمین و آخرین جلسه دادگاه موسوم به پرونده کهریزک برگزار شد و طی آن کیفرخواست 12 متهم این پرونده قرائت گردید و قاضی هم پس ازاستماع سخنان متهمان وخانواده های آسیب دیده، ختم رسیدگی را اعلام کرده است.
کد خبر: ۱۰۳۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۶ 08 June 2010
آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان حوادث بازداشتگاه کهریزک روز گذشته برگزار شد که طی آن کیفرخواست مربوط به 12 متهم این حادثه قرائت گردیده و قاضی نیز ختم رسیدگی را اعلام کرده است.

یک منبع آگاه ضمن اعلام این خبر به خبرنگار مهر افزود: روز گذشته هشتمین و آخرین جلسه دادگاه موسوم به پرونده کهریزک برگزار شد و طی آن کیفرخواست 12 متهم این پرونده قرائت گردید و قاضی هم پس ازاستماع سخنان متهمان وخانواده های آسیب دیده، ختم رسیدگی را اعلام کرده است.

متهمان این پرونده رده های مختلف نظامی از درجات سرتیپ، سرهنگ، تا  ستوان، استوار و گروهبان را شامل می شوند.

قاضی دادگاه با صرف وقت و دقت زیاد پس از برگزاری 8 جلسه مفصل 5 تا 6 ساعته و اخذ دفاعیات متهمان، روز گذشته ختم رسیدگی ها را اعلام کرده و قرار است طی یک هفته تا 10 روز آینده احکام متهمان این پرونده را صادر نماید.

به گفته این مقام آگاه یکی از متهمان پرونده کهریزک یک مقام سابق در نیروی انتظامی است. همچنین بخش مهمی از پرونده کهریزک مربوط به قضاتی است که حکم انتقال افراد را به بازداشتگاه کهریزک صادر کرده اند. این پرونده که نام یک مقام سابق قضایی در آن به چشم می خورد نیز جداگانه در حال رسیدگی است.

بر این اساس ، رسیدگی به پرونده متهمان بازداشتگاه کهریزک نشان دهنده اهتمام نظام و دستگاه قضایی بر اجرای دستور رهبر معظم انقلاب برای پیگیری دقیق و بدون تاثیر پذیری از حاشیه ها در خصوص متخلفین حوادث بازداشتگاه کهریزک و همچنین تائید کننده سخنان قاطع رئیس قوه قضائیه در اراده دستگاه قضایی برای برخورد جدی با هر گونه تخلفات و تخطی از قانون است که بدون سر و صدا و به دور از پرداختن به حواشی در  رسیدگی به این مسائل دنبال می شود.

خبرگزاری مهر ضمن انجام رسالت حرفه ای خود و به منظور انعکاس اقدامات جدی قوه قضاییه در راستای اجرای دقیق دستور رهبر معظم انقلاب در جهت برخورد قاطع با عوامل تخلفات بازداشتگاه کهریزک که به تعبیر ایشان "جنایت صورت گرفته در این بازداشتگاه " بود  و همچنین با توجه به اتمام جلسات رسیدگی به اتهامات متهمان  نسبت به انتشار این خبر به منظور تنویر افکار عمومی اقدام کرده است.

این دادگاه به تشخیص قانونی قاضی پرونده و به جهت اتقان رسیدگی و پرهیز از تاثیر حاشیه سازی ها به صورت غیر علنی برگزار شده است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس مناجات شعبانیه جهش تولید محمد باقر صدر حسن نوروزی روز جهانی بهداشت