بازدید 32525

حمله تند رامین به احمدی نژاد، بقایی و مشایی

مشاور مطبوعاتی احمدی نژاد گفت: من هیچ عاقلی را نمی‌شناسم که حاضر به ائتلاف سیاسی با احمدی نژاد باشد.
کد خبر: ۱۰۲۷۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶ 11 January 2021
 
به گزارش تابناک، محمدعلی رامین، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد در گفتگویی تفصیلی به بیان نکاتی درباره انتخابات ۱۴۰۰، عدم احتمال حضور احمدی نژاد در انتخابات و....پرداخته است. 
مشروح گفت‌وگو را در ادامه به نقل از باشگاه خبرنگاران می‌خوانید.

به صورت کلی صحنه آرایی جناح‌ها و جریانات سیاسی را در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ چگونه می‌بینید؟

این‌بار متفاوت‌ترین صحنه انتخابات ریاست جمهوری در ایران رقم خواهد خورد که چند ویژگی منحصر به فرد دارد؛ اول این که حاکمیت نگرش لیبرالی و گرایش به غرب، تجربه هشت ساله سنگین و تلخی را بر ملت ایران تحمیل کرد و هیچ تدبیری از عقلانیت سیاسی و امیدی به آینده اجتماعی را برای جریان غرب‌گرا باقی نگذاشته است.

دوم، این جریان هیچ برنامه و هیچ نامزد مناسبی برای ادامه سیاست غربگرایانه خود ندارد.

سوم، در عین حال جریان موسوم به «اصلاح‌طلب»، تاکنون نشان داده که اصولاً اهل اصلاح روش و منش خویش نیست و دنبال جبران اشتباهات خودش نمی‌رود؛ بنابراین حرفی تازه یا نیرویی آماده کارزار انتخاباتی را فعلا در اختیار ندارد.

با فرض بر عقلانیت، احمدی نژاد در این دوره شخصا داوطلب نخواهد شد

 زمزمه‌هایی از طرف محمود احمدی نژاد برای ورود به انتخابات شنیده می‌شود. به نظر شما آیا احمدی نژاد به صورت مستقیم وارد انتخابات می‌شود یا شخصی را برای حضور معرفی می‌کند؟

اگر فرض را بر رفتار عقلانی او قرار داده و با عبرت پذیری از تجربه تلخ سال ۱۳۹۶ تصمیمات او را ارزیابی کنیم، قطعاً شخصاً داوطلب نخواهد شد، اما افراد زیادی هستند که او می‌تواند مورد حمایت خود قرار دهد و نقش آفرین باشد

 تفاوت احمدی نژاد ۸۴ با احمدی نژاد ۱۴۰۰ چیست؟

ظاهراً ۱۶ سال پیرتر و به تبع آن با تجربه‌تر شده است؛ اما فراتر از ظاهر، از منظر اندیشه و انگیزه، شباهت زیادی نمی‌بینم.

 

 از اعضای کابینه دولت نهم و دهم خبر دارید؟ آیا کسی از وزرا هست که در حال آمادگی برای حضور در انتخابات باشد؟

از همکاران فرهیخته و مومن و انقلابی که در حقیقت هر کدام «لوکوموتیو» قطار سریع السیر دولت‌های نهم و دهم بودند، دوستان زیادی مشغول برنامه ریزی جمعی و فعالیت تئوریک برای تشکیل یک دولت آرمانی اسلامی هستند؛ یعنی هم کارهای فکری و نظری عالمانه‌ای در حال انجام است و هم از نظر آمادگی برای ورود در انتخاباتی جدی و سازنده، افرادی خودشان را مهیا می‌کنند.

جبهه پایداری از لاک انزوا طلبی اجتماعی خارج شود

نقش جبهه پایداری را در پیشبرد اهداف جریان انقلابی چطور می‌دانید؟

اگر این دوستان از لاک «انزواطلبی اجتماعی» خارج بشوند و پشتوانه عظیم شخصیتی ممتاز مثل مرحوم آیت‌الله علامه مصباح یزدی را به درستی مورد بهره برداری قرار دهند و فعالیت جمعی خود را صرفا به لابی‌گری سیاسی محدود نکنند، وزنه ارزشمندی برای پیشبرد اهداف مردمی و آرمان‌های انقلابی خواهند بود.

 جناح مقابل یا همان اصلاح طلبان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

 مدعیان پیروی از خط امام خمینی (ره) در سی و دو سال گذشته به مرور اما بسیار آشکار، دچار «دگردیسی» فکری و رفتاری شده و غالباً هر چه در توان داشته اند برای حذف اندیشه و انگیزه الهی امام خمینی از مملکت اسلامی ایران تلاش کرده اند و امروز بعضی از همین مدعیان، فاصله کمی با «ضدانقلاب» دارند؛ اگر توبه‌کارانی صادق در میان آن‌ها پرچمدار شوند، شاید ادامه حیات سیاسی این مجموعه در انتخابات آینده، با همه ظلم‌هایی که به کشور و مردم و انقلاب و نظام اسلامی کرده اند، همچنان به عنوان یک گروه اقلیت اثرگذار تثبیت بشود.

هیچ فرد عاقلی را نمی‌شناسم که حاضر به ائتلاف سیاسی با احمدی نژاد باشد

اخیرا خبری مبنی بر تشکیل دولت ائتلافی اصلاح طلبان با احمدی نژاد منتشر شده یا زمزمه‌هایی در این خصوص پخش شده؛ نظر شما درباره این ائتلاف چیست و به نظر شما چقدر می‌تواند موفق باشد؟

 من هیچ عاقلی را نمی‌شناسم که حاضر به ائتلاف سیاسی با احمدی نژاد باشد. از طرف دیگر اصلاح طلبان از منظر سیاسی دشمنان ذاتی احمدی نژاد هستند؛ خاستگاه اجتماعی آن‌ها نیز کاملاً مختلف است و موقعیت سیاسی هر دو طرف هم بحرانی است؛ مگر آن که به قصد تخریب و ناسازگاری با مصالح عمومی بخواهند «توطئه مشترکی» را دنبال کنند؛ که بعید می‌دانم چنین حماقتی شکل بگیرد.

 نظرتان درباره این چند کلمه چیست؟

محمود احمدی نژاد

انسانی که استعدادهایش بسیار فراتر از ظرفیت وجودی او بود و هنگامی که اوج گرفت، بجای ادامه پرواز، خودش را باخت و سقوط کرد.

سعید جلیلی

 شخصیتی ولایتمدار و فوق العاده مقاوم در برابر بیگانگان، اما بدون انگیزه برای جلب و جذب نیروهای انقلابی در داخل.

حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی

افرادی که زائده احمدی نژاد شدند و سقوطش را تسریع و تصریح کردند.

شورای ائتلاف اصولگرایان

مجموعه‌ای درهم از انقلابیون و محافظه کاران که هر بار با یک نام جدید، اما اغراض قدیمی، به حذف یک دیگر می‌اندیشند و در آخر همواره بازیچه پدرخوانده‌ها قرار می‌گیرند.

انتخابات ۱۴۰۰

 انتخاباتی «اخلاقی و عقلانی» که از منظر کیفی «برنامه محور» و از منظر نیروهای انسانی «فداکار و منسجم و پر نشاط» و از جهت انگیزه ها، «پیشران گام دوم انقلاب اسلامی» در مطلع قرن پانزدهم هجری شمسی خواهد بود؛ ان شاءالله.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۳۳
انتشار یافته: ۲۵
دکتر احمدی نژاد از جنس مردم است و بسیار قابل احترام ، دشمنی با ایشان دشمنی با ملت است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
احمدی نژاد یک خرابکار باید محاکمه شود اگر هاله نور بگذارد ما خائن نمیخوهیم ملت شماها همان10-15میلیون نفری هستند که سهمیه بگیران ونهاد نظامی خاص هستند وگرنه ملت شماهارا قبول ندارررررررررررند
قاسم
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اگر از جنس مردم بود در دوره ریاست جمهوریش در برابر رهبری جبهه بگیرد و قهر کند و مدتی در خانه‌اش بشیند
آب که سر بالا بره ، رامین ابوعطا می خونه
گذشته خودش رو بد نیست مرور کنه
دکتر سردار سعید محمد
محمدعلی رامین، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد
یکی از کسانی که محمود احمدی نژاد بد بخت کرد ایشان بود
خودت چی؟؟؟
رامین که از مریدان و مدیران نزدیک احمدی نژاد بود . می خواهد با حمله به او و اطرافیانش . خود را از او جدا کند تا در دولت بعدی پست داشته باشد . با این وضعیت . به نظرم باز هم شرف بقایی و مشایی رو عشق است که پای مریدشان ایستاده اند ( البته انها را تایید نمی کنم ). به نظرم گرفتن پست با این رویکرد ارزش ندارد .
مگر تو عاقلی ؟ که دنبال عاقل می گردی !
انتخابات ۱۴۰۰ انتخاباتی «اخلاقی و عقلانی») خخخخخ
درود بر دکتر احمدی نژاد ومرگ‌بر دشمنان ایشان،دکتر از جنس مردمه و اگر پا در عرصه انتخابات ۱۴۰۰ بگزارند مطمنن همه ی مردم ب ایشان رای می دهند
با صحبت های این آقا ، من که به شعورش شک کردم . بعد از این همه سال تازه به این نتیجه رسیده است ؟ باید فهمید امثال این آقا از کجا هدایت میشند
دکتر احمدی نژاد بزرگوار وقابل احترام است .مردم درک دارند وحالا خوب وبد را میشناسند.دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور خوبی بود
اون زمان که گل پسرت میلیاردی دزدی میکرد، احمدی نژاد از پیش خدا آمده بود؟
رامین! حال مهناز چطوره؟
اقای رامین برادر از مهناز خانم چه خبر اقازاده چطور هستند اقای رامین من با تحلیل های که انجام دادی تقریبا موافقم ولی برادر مومن شما مدیریت خانواده خودتان را نداشتی وفرزندت وعروست چه کردند ومیکنن مرد مومن کمی به زندگی خودت از لحاظ فرهنگی میرسیدی الان یک خانواده خوب تحویل جامهع میدادی نه اینکه جامعه برای خانواده شما وعروس سابق هزینه بدهد ما فقط راجب دیگران تجزیه وتحلیل خوب انجام میدهیم!!!!
1- ایشان خدش را معرفی کند که قبل از انتصاب اش در دولت احمدی نژادکجا بوده 2-برچه مبنای محاسباتی اصلاح طلبان را اقلیت می خواندو غرب گرا.حال آنکه بیشترین سابقه خودش زندگی در غرب است 3-بنظرم به امثال ایشان که خودشان را خیلی انقلابی می داند بدون هیچ سابقه ای باید مظنون بود
از بین پیامبران جرجیس را انتخاب کردین ؟!! دیگه کسی نبود باهاش در این زمینه مصاحبه کنین رفتین سراغ پدر شوهر ....
جناب رامین شما با تخریبی که در متن مصاحبه داشتید و مثبت گرای در انتها مصاحبه نشان داد علاوه بر تخریب چی تفکر متناقض که به نظر شما دارای تفکری که نشان از جمع نقیضین هست می باشید با ارزوی سلامتی.
اون زمان که دلسوزان و مردم می گفتند احمدی نژاد نرمال وطبیعی نیست مردم را سر کوب می کردید.شما ها به کمک هم کشور و انقلاب را منحرف کردید و ملیارد ملیارد خسارت جانی و ما لی بر کشور وارد کردید و بنای راه کژ را نهادید. و این شد روزگار مردم و کشور
جناب رامین شما ابتدا به خاطر فرزند دلبندتان از ملت حلالیت بطلبید و به جای توهین به احمدی نژاد فرزند دلبندتان رانقد کنید!
رامین آدم فرصت طلبی است الان داره خودشو آماده می‌کنه که شاید در دولت بعدی کاره ای بشه. دیواری هم از احمدی نژاد کوتاه تر نمی‌بینه. نمک احمدی نژاد و خورد نمکدونشو شکست. خودش و بچه ها و خانمش که دو تابعیتی هستند. ما از آلمان میشناسیمش قابل اعتماد از نظر سیاسی نیست ولی برای تبلیغ دین میان غیر ایرانیها خوبه
اینها فقط از اسم بزرگ آقای احمدی نژاد دارن استفاده میکنن که بگن ما هم هستیم وگر نه این افراد جایی تو دل جامعه ندارن
حالا هی اقای احمدی نژادو خراب کنید ب کوری چشم همه رآی میاره اگه کاندید بشه
بزرگی احمدی نژاد در اینه که، هر کسی‌می‌خواد‌ دیده بشه، خودشون در برابر احمدی نژاد قرار میده.
احمدی‌نژاد فقط‌با مردم ائتلاف میکنه.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح # فیروز نادری
وب گردی