بازدید 8569

دومین علت تصادف در پایتخت

کد خبر: ۱۰۲۶۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲ 06 January 2021


به گفته کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ،عدم رعایت حق تقدم دومین علت تصادف در پایتخت است.

به گزارش میزان، سرهنگ رابعه جوانبخت گفت: حق تقدم عبارت است از حق عبور وسایل نقلیه زودتر از وسیله نقلیه دیگر و یا حتی از پیادگان است به عبارتی دیگر اگر دو یا چند وسیله نقلیه در یک زمان واحد بخواهند از یک تقاطع و یا یک مسیر عبور نمایند حتما تداخلی بین تردد آن‌ها به وقوع می‌پیوندد و وقوع تصادف حتمی است و برای آنکه از این تصادفات جلوگیری به عمل آید قانون یکسری قوانینی را تعیین و مشخص کرده است که عبور وسایل نقلیه را نسبت به یکدیگر مشخص و اولویت بندی می‌نماید تا از تصادفات و تداخلات جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: متاسفانه رتبه دوم علل وقوع تصادفات همین عدم رعایت نکردن حق تقدم عبور در شهر تهران است و بیشترین محل‌هایی که شاهد وقوع این نوع تصادفات هستیم تقاطع‌ها و میادین می‌باشند.

وی ادامه داد: همه شهروندان هنگامی که درآزمون‌های رانندگی شرکت می‌کنند خیلی خوب با رعایت حق تقدم‌ها آشنا می‌شوند، ولی بعد از مدتی آن‌ها را به فراموشی می‌سپارند برای همین است که هنگامی که می‌خواهند از تقاطع و یا وارد میادین می‌شوند در واقع این قوانین و مقررات را فراموش کرده و با لجاجت می‌خواهند مسیر را از آن خود کنند و باعث بروز تصادف می‌گردند.

کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: حق تقدم عبور در میادین با وسیله نقلیه‌ای می‌باشد که در میدان در حال تردد است و خیلی از رانندگان در این زمینه دچار سردرگمی می‌شوند.

وی افزود: متاسفانه یکی دیگر از مواردی که شاهد وقوع تصادفات در آن هستیم گذرگاه عابرین پیاده است که در واقع راننده با دانستن اینکه می‌بایست قبل از رسیدن به گذرگاه عابر پیاده که یک مسیر امن برای تردد عابرین پیاده است توقف کند، ولی به جای توقف و ایست کامل پای خود را روی پدال گاز فشار می‌دهد و باعث بروز تصادفات سنگین جرحی وفوتی می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عادی سازی روابط ایران و عربستان # عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # دعای روز اول رمضان