بازدید 16323
۳

درخواست مصطفی معین از رئیس جمهور

مصطفی معین "احقاق حقوق شهروندی" و رفع مسائل مزمن حرفه‌ای و مشکلات حاد اقتصادی کادر‌های پزشکی را از رییس جمهور خواستار شد.
کد خبر: ۱۰۲۴۴۱۷
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱ 28 December 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، این پزشک و فعال سیاسی در یادداشتی با عنوان "احقاق حقوق شهروندی" آورده است: اعضای خدوم و فداکار پزشکی که در جنگ تحمیلی و در بحران کرونا از خودگذشتگی و فداکاری خود را با تقدیم صد‌ها شهید ثابت کردند، از فقر و تبعیض و نابسامانی در درون و خارج از خانواده حرفه‌ای خود رنج می‌برند، ولی مسئولان اجرائی مربوط از درک این شرایط ناتوان و یا غافل بوده و واکنش مناسبی نداشته اند.

این یادداشت می‌افزاید:در این فرآیند، حتی چند سال قبل حق تعرفه گذاری امور پزشکی در بخش غیردولتی را نیز از وظایف قانونی سازمان نظام پزشکی حذف کرده و سازمان را مسلوب الاختیار کردند. سازمان نظام پزشکی مطابق قانون تاسیس خود موظف به دفاع همزمان از حقوق بیماران و سلامت اجتماع و حقوق جامعه پزشکی بوده است، لذا طی سه سال گذشته سازمان نظام پزشکی چه در سطح شورایعالی و یا ریاست کل و بدنه اجرائی آن در جهت احقاق حق جامعه فرهیخته پزشکی، از انجام کارشناسی‌های علمی و ارائه بیانیه و تحلیل و راهکار گرفته تا ارسال نامه و یا تشکیل جلسات مکرر حضوری با مسئولان کشوری در سطوح مختلف اقدام نموده است، اقداماتی که متاسفانه تا این زمان با پاسخ مسئولانه‌ای نیز مواجه نشده است.

معین در بخشی از این یادداشت نوشت: اکنون چند روزی است که کادر‌های درمانی بویژه در سطح پزشکان عمومی در بخش‌های دولتی و غیر دولتی کمپینی برای دادخواهی تشکیل داده، نسبت به فراگیر شدن ناامیدی و بی انگیزگی در میان پزشکان هشدار داده، و درخواست رسیدگی به حقوق ضایع شده خود را در شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی انتشار داده اند.

وی در پایان عنوان کرد: من به عنوان یک پزشک و یک شهروند، از جناب رئیس جمهور محترم، وزارت بهداشت و کمسیون بهداشت و درمان مجلس خواستار دستور رسیدگی سریع به درخواست "احقاق حقوق شهروندی" و رفع مسائل مزمن حرفه‌ای و مشکلات حاد اقتصادی کادر‌های پزشکی پرتلاش و خدمتگذار جامعه شریف ایرانی را دارم.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۳
درست است که پزشکان کار مهمی دارند اما خداییش شما نگاه کنید واقعا از لحاظ در آمدی در سطح بسیار بالایی هستند حتی پرستاران هم نسبت به بسیاری از مهندس ها حقوق بیشتری دارند
چنان آقای دکتر معین پزشکان جزو مرفه ترین اقشار جامعه هستند لطفا به پرستاران و معلمین فکر کنید
سلامتی همشون صلوات
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # موشک هایپرسونیک فتاح # فیروز نادری # کارمزد تراکنش بانکی
آخرین اخبار
وب گردی