بازدید 5283
کد خبر: ۱۰۲۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۸۹ - ۲۲:۴۱ 04 June 2010
محمد البرادعی اظهار داشت که اگر اوضاع همین گونه ادامه یابد نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند.

به گزارش ایسنا، محمد البرادعی رئیس "جمعیت ملی تغییر" مصر، در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی اظهار داشت: زمانیکه مشخص شد دادگاه‌ها حکم به تقلب در انتخابات در حوزه‌های بسیاری داده‌اند و با این حال انتخابات انجام شد و با پیروزی قاطع حزب ملی پایان یافت، یعنی مخالفت واقعی وجود ندارد.

وی با بیان این که چنین امری در انتخابات مجلس شعب نیز رخ می‌دهد و تغییری ایجاد نمی‌شود، افزود: این انتخابات معتبر نیست و نه می‌توان در آن شرکت و نه آن را تایید کرد، زیرا این انتخابات به آمدن فردی از حزب ملی به جای فرد دیگری از حزب ملی منجر خواهد شد و من هرگز در بازی که نتایج آن پیشتر مشخص است، شرکت نمی‌کنم. البرادعی خاطر نشان کرد: وقتی حزب مخالف در پارلمان تنها یک رای در اختیار دارد، نمی‌توان از نظام دموکراتیک صحبت کرد پس رقابت غیر قانونی و بازی برای همه شرکت کنندگان نابرابر است.

وی در خصوص اخبار منتشره درباره خروج برخی اعضای جمعیت ملی تغییر به دلیل طولانی شدن غیبت البرادعی در مصر و آینده سیاسی این جمعیت گفت: آنان حزبی سیاسی نیستند و ساختاری ندارند که بر اساس آن عمل کنند. هدف این جمعیت، تغییر و قرار دادن ملت در برابر مسئولیت‌هایش است از این رو کسی که می‌خواهد از آن خارج شود، می‌تواند چنین کند.

مدیر کل سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصریح کرد: دوست دارم اندیشه مصری‌ها که مبتنی بر یک شخص است را تغییر دهم. تغییر نباید مبتنی بر یک فرد باشد بلکه باید بر اساس ایجاد موسسات باشد. من نیز به عنوان یک شهروند در روند تغییر شرکت می‌کنم و هنگامیکه ملت این امر را از من به عنوان رهبر می‌خواهد، با هر چه در توان دارم جهت انجام آن تلاش می‌کنم.

وی انتقادات از وی به دلیل سفرهای بسیارش را نتیجه عدم درک نقشی که وی در چارچوب تغییر نظام سیاسی به سوی دموکراسی برای آن تلاش می‌کند دانست.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول وام کرونا