بازدید 6047

ترامپ لایحه بودجه دفاعی را وتو می‌کند

چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا اذعان کرد: لایحه بودجه دفاعی که توسط کنگره تصویب شده را وتو می‌کند.
کد خبر: ۱۰۲۱۱۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴ 13 December 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، گفت: بودجه دفاعی ۷۴۰ میلیارد دلاری که قبلاً توسط کنگره تصویب شده را وتو می‌کند، علی رغم اینکه این سند در کنگره مورد حمایت قرار گرفت و به وی این اجازه را داد که حق وتو را دور بزند.

دونالد ترامپ در پیامی در حساب توییتری خود نوشت: بزرگترین پیروز لایحه بودجه دفاعی جدید ما چین است! من آن را وتو می‌کنم.

​سنای آمریکا روز جمعه بودجه دفاع ملی این کشور را تصویب کرد. با وجود تهدید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای رد لایحه بودجه دفاعی، اما ۷۵ سناتور به این لایحه رای مثبت دادند. از سوی دیگر، این لایحه در مجلس نمایندگان نیز با حمایت ۳۳۵ نماینده همراه بوده و تنها ۷۸ نماینده با آن مخالفت کردند.

مجلس نمایندگان ابراز امیدواری کرده که حمایت قاطع کنگره از این لایحه پیام شفافی را به ترامپ ارسال کرده و موضع وی درباره وتوی آن را تغییر دهد.

در بخش‌هایی از این لایحه، کنگره موظف است ظرف ۳۰ روز از زمان تصویب نهایی، تحریم‌هایی را علیه ترکیه به تصویب برساند.

این لایحه، به ویژه گسترش تحریم‌ها علیه خطوط لوله روسیه "نورد استریم ۲" و "ترکیش استریم"، ادامه فروش تسلیحات به اوکراین، ممنوعیت همکاری نظامی بین ارتش آمریکا و روسیه، تحریم ترکیه برای خرید سیستم‌های دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسی و سایر اقدامات با هدف علیه روسیه را در بر می‌گیرد.

طبق این گزارش، مخالفت ترامپ با لایحه بودجه نظامی آمریکا به بند تحریم‌های ترکیه مربوط نمی‌شود بلکه مربوط به بخش ارائه بیمه حقوقی به شرکت شبکه‌های اجتماعی و همچنین بندی می‌شود که خروج نظامیان آمریکایی از آلمان و افغانستان را محدود می‌کند.

لایحه بودجه دفاعی آمریکا از ترامپ می‌خواهد در چارچوب قانون مقابله با رقبای آمریکا از طریق تحریم‌های کاتسا تحریم‌هایی را علیه ترکیه در رابطه با خرید سامانه‌های اس-۴۰۰ تحمیل کند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی