بازدید 9638

اظهارات اردوغان برای دورکردن افکار از دشمن اصلی است

امام جمعه هادی‌شهر اظهارات اخیر رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در باکو را در جهت دور کردن ذهن‌ها از شناخت دشمن اصلی دانست.
کد خبر: ۱۰۲۰۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹ 12 December 2020
به گزارش تابناک به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسین آزادی‌کناری امام‌جمعه هادی‌شهر با اشاره به اظهارات نسنجیده اردوغان در باکو که به ایجاد تنش و اختلاف بین کشور‌ها و ملت‌های‌اسلامی دامن می‌زند، اظهار کرد: نباید از فتنه بزرگ دشمن و سناریوی از پیش تعیین شده آن‌ها در جهت اختلاف‌افکنی بین کشور‌های اسلامی غافل باشم.

وی افزود: دشمن‌تراشی برای جمهوری اسلامی و کشور‌های همسایه از مهم‌ترین ترفند‌های آمریکا از زمان اوباما تا به امروز بوده است.

امام جمعه هادی‌شهر با تاکید بر اینکه مردم انقلابی ایران به برکت وجود امام خمینی (ره) دارای بینش سیاسی و بصیرت هستند، بیان کرد: مردم ایران به وسیله بصیرت‌افزایی حضرت امام خمینی (ره) متوجه شدند که دشمن اصلی ایران اسلامی شیطان بزرگی همچون آمریکا است که با نوکر خود یعنی رژیم صهیونیست برای ناامن کردن خاورمیانه قدم بر می‌دارد.

وی با تاکید بر اینکه شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل شعار کلیدی مردم انقلابی است، تصریح کرد: نباید این را از ذهن‌ها دور کرد که دشمن اصلی ما آمریکا و رژیم صهیونیستی است، اما چند سالی است که دشمن با طراحی‌ها و برنامه‌ریزی‌های فراوان درصدد است تا ذهن مردم را از این مساله دور کند.

آزادی ادامه داد: برنامه طولانی مدت آن‌ها این است تا با صورتی نقاب زده و دستکش مخملی که زیر آن دستان چدنی است به انقلاب اسلامی ما ضربه بزنند و با منحرف کردن ذهن مردم دشمنی با آمریکا را فراموش کنیم.

وی با اشاره به اینکه نباید دشمنی با ترکیه، عربستان و دیگر کشور‌های مسلمان را هم وزن با دشمنی با آمریکا دانست، افزود: مساله عربستان و کشتار مردم در حج به کرات اتفاق می‌افتد چرا که آمریکا می‌خواهد یک کشور مسلمان را به عنوان دشمن فرض کنیم. آل‌سعود آلت دست آمریکا است و نقشه این است تا دشمنی با آمریکا را فراموش کنیم.

امام جمعه هادی‌شهر اظهارات اخیر رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در باکو را در جهت دور کردن ذهن‌ها از شناخت دشمن اصلی دانست و افزود: در قضیه ترور شهید فخری‌زاده مساله انتقام از سوی جمهوری اسلامی مطرح شد، اما برای اینکه حواس مردم را از این موارد دور کنند مشاهده می‌شود فعالیت‌های هماهنگ شده از همسایه‌های ایران شاهد هستیم که ذهن مردم را به سمت‌وسویی دیگر سوق دهد.

وی سفر قریب‌الوقوع نتانیاهو به امارات و دعوت کشور‌های دیگر همچون اردن و مصر از وی را در راستای تکمیل همین پروژه دانست و عنوان کرد: در قضیه ترکیه نیز باید مواظب باشیم تا بیان کردن سخنان نسنجیده اردوغان و جریحه‌دار کردن احساسات مردم که در راستای انحراف ذهن مردم به سمت دشمن تراشی همسایه‌ها است رژیم صهیونیستی و آمریکا را رها کنیم که دشمن اصلی ما اسرائیل و آمریکا است.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی