بازدید 2160
اين حفره مربوط به عدم‌امكان بازيابي كد رهگيري داوطلبان با استفاده از شماره پرونده، شماره داوطلبي و شماره ملي و ديگر اطلاعات سجلي بود. كد رهگيري كدي است كه بعد از نخستين مرحله ثبت نام در پاييز سال گذشته به افراد داده شده است.
کد خبر: ۱۰۲۰۴۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۹:۱۳ 02 June 2010
روز دوشنبه گذشته آخرين روز مهلت انتخاب رشته قريب 213‌هزار نفري بود كه در كنكور كارشناسي ارشد امسال مجاز به انتخاب رشته شده بودند.

به گزارش «پروا نیوز»، تا ظهر آخرين روز طبق گزارش رسمي سازمان سنجش 60‌درصد اين افراد از طريق وب‌سايت اينترنتي اين سازمان كه شيوه اجباري ثبت نام و انتخاب رشته است، رشته مورد نظر خود را انتخاب كردند اما يك حفره اساسي در وب‌سايت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org باعث محروم‌شدن هزاران داوطلب به‌رغم مجاز بودن به انتخاب رشته شد.

اين حفره مربوط به عدم‌امكان بازيابي كد رهگيري داوطلبان با استفاده از شماره پرونده، شماره داوطلبي و شماره ملي و ديگر اطلاعات سجلي بود. كد رهگيري كدي است كه بعد از نخستين مرحله ثبت نام در پاييز سال گذشته به افراد داده شده است.

به‌طور طبيعي بعد از شركت افراد در آزمون كه از طريق ورود به سايت سنجش و دريافت كارت ورود به جلسه صورت مي‌گيرد، و بعد از دريافت نتيجه آزمون كه آن هم از طريق ورود به سايت صورت مي‌گيرد، بايستي اين امكان وجود داشته باشد كه داوطلب در مرحله نهايي بتواند با شماره پرونده، شماره داوطلبي و شماره ملي و شماره شناسنامه و ساير مشخصات خود، انتخاب رشته آنلاين نمايد.

اين امكان در سايت مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي وجود دارد و مبناي منطقي آن، اعتماد به داوطلبي است كه همه مراحل فوق را گذرانده است. اما در كمال تعجب عدم‌وجود چنين امكاني در سايت سازمان سنجش باعث شد تا افرادي كه به هر دليل كد رهگيري و مشخصات كارت ثبت نام اوليه را در اختيار نداشتند از انتخاب رشته محروم شوند.

جالب‌ترين و البته تأسف‌بار‌ترين بخش ماجرا اين است كه بخش پاسخ به سؤالات و اشكالات ثبت‌نام كه بايد به‌صورت آنلاين يا باتاخير اندك جوابگوي داوطلبان باشد به‌صورت آ‌ف‌لاين و با تاخير 48‌ساعته به سؤالات پاسخ مي‌دهد. تمامي شماره تلفن‌هاي اعلام شده سنجش نيز تمام مدت اشغال است.

شايد خود بخش فني سنجش بهتر از هر كس ديگري بتواند پاسخ بدهد كه چه تعداد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته به‌دليل عدم‌بازيابي كد رهگيري از انتخاب رشته در مقطع كارشناسي ارشد محروم شده‌اند.

سازماني كه با مخاطب ميليوني مواجه است و سرنوشت جوان‌ها در دست اوست بايد نسبت به مكانيسم‌هاي پرتال خود حساسيت بيشتري داشته باشد تا چنين اشكالات تكنيكي در آن باعث ضايع شدن حقوق مردم نشود. ديجيتال شدن، بايد باعث سرعت‌عمل و جلب اطمينان مردم شود؛ اگر فناوري‌هاي به‌كار گرفته شده اشكال داشته باشد اعتماد مردم به اين روش‌ها از بين رفته و آرزوي فرايند كاغذي خواهند كرد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول وام کرونا