عرضه اولیه چخزر در هفته ای که گذشت انجام شد. در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی 7 سهم رسید و رکورد میزان مشارکت شکسته نشد. بررسی ها نشان می دهند که شش شرکت شانس عرضه اولیه بیشتری در مقایسه با سایر شرکت ها در هفته جاری دارند.
کد خبر: ۱۰۱۹۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷ 04 December 2020
در ۱۱ آذر ماه سال جاری بود که سرانجام طلسم عرضه اولیه‌ها در فصل پاییز شکسته شد و سهام شرکت چوب خزر کاسپین با نماد چخزر برای اولین بار در بازار سرمایه عرضه شد.

به گزارش بورس تابناک به نقل از نبض بورس، تا قبل از عرضه اولیه چخزر، آخرین عرضه اولیه بازار سرمایه در سال جاری مربوط به عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات با نماد به وسپهر بود که در تاریخ ۳۰ شهریورماه ۹۹ انجام شد.

به هر صورت، عرضه اولیه چخزر در هفته‌ای که گذشت انجام شد تا اولین عرضه اولیه پاییز لقب بگیرد. در این عرضه اولیه ۳۵ میلیون از سهام چخزر معادل ۱۷.۵ درصد از کل سهام شرکت عرضه شد. تعداد سهام قابل عرضه به عموم ۳۰ میلیون سهم و حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۲۰ سهم اعلام شده بود. تاریخ ثبت سفارش روز سه شنبه ۱۱ آذرماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۳ الی ۱۷ و تاریخ تخصیص سهم نیز روز چهارشنبه مورخ ۱۲ آذرماه ۱۳۹۹ بود. دامنه قیمت در ثبت سفارش نیز ۲۴۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان اعلام شده بود.

میزان مشارکت در این عرضه اولیه ۴ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۷ کد معاملاتی و تعداد کد‌های تخصیص یافته ۴ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۶۳۸ کد اعلام شد و به هر کد معاملاتی ۷ سهم بیشتر نرسید.

بدین ترتیب چخزر نتوانست رکورد مشارکت در عرضه اولیه‌ها را بشکند. گفتنی است آخرین رکورد مشارکت سهامداران در عرضه اولیه، مربوط به سهم «بپیوند» بود که ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۹۸۱ کد (نفر)، خریدار عرضه اولیه این سهم بودند.کدام نماد در هفته آینده عرضه اولیه خواهد شد؟


طبق مصاحبه‌های انجام شده در حال حاضر سهام ۶ شرکت بزرگ و متوسط در بازار دوم بورس تهران درج شده و در مرحله عرضه اولیه هستند. این شرکت‌ها عبارتند از:

شرکت صنعت غذایی کوروش (سرمایه ۳.۰۰۰ میلیارد ریال).

شرکت تأمین سرمایه تمدن (سرمایه ۵.۵۰۰ میلیارد ریال).

شرکت سپید ماکیان (سرمایه ۱.۰۰۵ میلیارد ریال).

شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس (سرمایه ۲۰.۰۰۰ میلیارد ریال).

شرکت سرمایه گذاری مدیریت سرمایه مدار (سرمایه ۲.۳۰۰ میلیارد ریال) و

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا (سرمایه ۳.۵۰۰ میلیارد ریال).شانس کدام نماد برای عرضه اولیه بیشتر است؟


به نظر می‌رسد شانس عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در هفته پیش رو از باقی شرکت‌ها بیشتر است، چرا که سعید محبی فرد معاون مالی و اقتصادی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در خصوص زمان دقیق عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی طی مصاحبه‌ای در هفته‌ای که گذشت اعلام کرد: توافقات با شرکت بورس انجام و گزارشات لازم ارائه شده است و کمی مکاتبات اداری برای عرضه اولیه این شرکت باقی مانده است. وی گفت: به نظر می‌رسد با توجه به روند فعلی کار، چهارشنبه هفته آینده به احتمال بالای ۹۰ درصد بوعلی عرضه شود؛ بنابراین به نظر می‌رسد که در هفته پیش رو باید منتظر عرضه اولیه بوعلی باشیم. حالا باید دید که در صورت عرضه اولیه سهام بوعلی، این شرکت می‌تواند رکورد مشارکت را از چنگ بپیوند در آورد و به نام خود ثبت کند یا خیر؟
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مهرداد میناوند علی انصاریان علی اصغر عنابستانی احمد جهان بزرگی مهدی جهانگیری
آخرین اخبار