بازدید 16897
۱

رئیس جمهور برزیل: واکسن کرونا نمی‌زنم!

رئیس جمهور برزیل در ادامه سخنان خود علیه واکسیناسیون کرونا، اعلام کرد از واکسن این بیماری استفاده نخواهد کرد.
کد خبر: ۱۰۱۷۶۵۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲ 27 November 2020

به گزارش تابناک به نقل از شبکه خبری الجزیره، در ادامه اظهارات تردید افکنانه «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهور برزیل در خصوص برنامه واکسیناسیون علیه کرونا، وی روز پنجشنبه شب در سخنانی اعلام کرد که از واکسن کرونا استفاده نخواهد کرد.

رئیس جمهور راستگرای برزیل در بیانیه‌ای که به شکل زنده از چندین شبکه اجتماعی پخش شد اعلام کرد بعید می‌داند کنگره این کشور، برزیلی‌ها را ملزم به استفاده از این واکسن کند.

همچنین با وجود آنکه بسیاری از کشور‌های جهان زدن ماسک در اماکن عمومی را اجباری کرده اند و حتی سازمان بهداشت جهانی گفته است باید در اماکن عمومی از ماسک استفاده شود؛ اما رئیس جمهور برزیل در تازه‌ترین سخنان خود در قبال مؤثر بودن زدن ماسک ابراز تردید کرد و گفت شواهد اندکی وجود دارد که جلوی انتقال ویروس را می‌گیرد.

او بار دیگر در سخنان خود اعلام کرد زمانی که واکسن کرونا به شکل گسترده در دسترس شود، برزیلی‌ها الزامی به زدن واکسن نخواهند داشت.

رئیس جمهور برزیل در ماه اکتبر نیز در حساب توئیتری خود به شوخی گفته بود واکسیناسیون تنها برای سگش الزامی است.

او همچنین از داروی ضد مالاریای «هیدروکسی کلروکین» به عنوان درمان کرونا نام برد و گفت زمانی که ابتلای وی در ماه ژوئیه به کووید-۱۹ تشخیص داده شد، از این دارو مصرف کرده است.

این در حالی است که در همان ماه سازمان بهداشت جهانی داروی هیدروکسی کلروکین را آزمایش‌های درمانی گسترده خود به این دلیل که نرخ میرگ و میر را در میان افرادی که در حال درمان در بیمارستان بوده اند، کاهش نداده، حدف کرد.

پیش از این نیز ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل توافق خرید یک نوع واکسن ویروس کرونا ساخت چین را لغو کرده بود.

گفتنی است برزیل با بیش از ۱۷۱ هزار مورد مرگ و میر بر اثر کرونا، دومین رتبه مرگ و میر را پس از آمریکا و با داشتن بیش از ۶ میلیون و دویست هزار مورد ابتلا، سومین رتبه را پس از آمریکا در میان کشور‌های جهان داراست.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱
این اجمق از ترامپ بدتره
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی