بازدید 97149

توضیحاتی درباره تعطیلی‌های‌ تهران

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران اظهار داشت: هر چند محدودیت‌ها در کنترل بیماری کرونا نقش موثری دارد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که موثرترین راهکار برای عبور از کرونا اصلاح باورهای غلط مردمی نسبت به این بیماری و مشارکت‌های مردمی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
کد خبر: ۱۰۱۷۶۰۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱ 27 November 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، دکتر «نادر توکلی» اظهار داشت: هرچه محدودیت ها سختگیرانه باشد و نظارت های دقیق روی آن اجرا و جرایم سنگین برای متخلفان در نظر گرفته شود، اما مردم به این باور نرسند که این موضوع مهم و جدی است و باید پروتکل ها را رعایت کنند، اقدامات به نتیجه مطلوب نمی رسد.

نتیجه محدودیت ها در گرو باور مردم در لزوم رعایت پروتکل‌ها

وی در مورد اینکه چطور می توان کنترل بهتر و موثرتری بر بیماری کرونا داشت، گفت: بهترین موضوعی که کمک کننده در پیشگیری و کنترل بیماری است، عملکرد و رفتارهای مناسب مردم در حد کوچک و خانوار است. به عبارتی مردم در این شرایط نباید نشست های صمیمانه با خانواده، دوستان، بستگان و آشنایان برگزار کنند.

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران به مردم توصیه کرد که دورهمی ها را در این شرایط برگزار نکنند تا گامی ارزشمند در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا برداشته شود.

توکلی افزود: مقاله ای از مجله نیچر منتشر شد که نشان می دهد اگر نشست های کوچک غیررسمی کنترل شود، تا ۸۰ درصد در مهار بیماری می تواند موثر باشد و بعد از آن برگزار نکردن کلاس های آموزشی حضوری است.

وی ادامه داد: لاک دان کردن یا همان تعطیلی کامل تا ۲۵ درصد می تواند موثر و کمک کننده باشد، این موضوع نشان می دهد که همراهی مشارکت مردم نقش اساسی در پیشگیری و مهار بیماری کرونا دارد و تا این مشارکت و همراهی نباشد،‌ نمی توان بر این مساله فائق آمد.

کنترل بیماری مهمترین هدف اجرای محدودیت‌ها

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، کنترل بیماری کرونا و کاهش بار بیمارستانی را مهمترین هدف اجرای محدودیت های اخیر اعلام کرد.

توکلی ادامه داد: در این مدت به جز کسب و کارهای ضروری، بقیه مشاغل در شهرهای قرمز از جمله تهران تعطیل هستند. به همین دلیل به نظر می رسد که این محدودیت ها تا حدی در کنترل بیماری می تواند نقش داشته باشد.

بهترین زمان شناسایی بیماری روزهای پنجم تا دهم بروز علائم اولیه است

وی بهترین زمان شناسایی بیماری کرونا را بین روزهای پنجم تا دهم بروز علائم اولیه اعلام کرد و گفت: در پنج روز اول معمولا افراد علامت مختصری دارند اما از پنج روز دوم بیمار معمولا به سمت بد حال شدن می رود که با شناسایی به موقع این افراد، بهبود زودتر حاصل می شود.

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، ارزیابی بیمار بین روزهای پنجم تا دهم را بسیار مهم دانست و ادامه داد: افراد مبتلا از روز پنجم ابتلا به بعد، باید هرگونه تغییر علائم یا تشدید آن را جدی بگیرند و به پزشک یا درمانگاه ها مراجعه کنند تا ارزیابی تخصصی درستی از آنان انجام گیرد.

توکلی افزود: برخی افراد در پنج روز اول سی تی اسکن یا تست انجام می دهند که تست آنان منفی یا در سی تی اسکن هم علائم بیماری نمایان نمی شود اما این افراد باید در روزهای پنجم تا دهم به پزشک مراجعه کنند. در این دوره عوارض بیماری به خوبی آشکار می شود و امکان به موقع شناسایی و بستری بیشتر است.

وی اعلام کرد: بیماران به هیچ عنوان خود درمانی نکنند. خود مراقبتی مهم اما خوددرمانی ممنوع است.

تردد مبتلایان بدون علامت در شهر از جمله دلایل افزایش بیماری است

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: تردد افراد مبتلای بدون علامت در سطح شهر از جمله دلایل افزایش بیماری است.

توکلی اظهار داشت: در یکی از مناطق تهران ۲۵۰ تست کرونا از افراد بدون علامت که در تماس با بیمار بودند، انجام شد که از این تعداد پاسخ تست ۹۰ نفر مثبت بود یعنی آلودگی به شدت از طریق تماس های مستقیم افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: مراسم ختم، خاک سپاری و عروسی کماکان در سطح شهر برگزار می شود و این موضوعات در افزایش ابتلا نقش مهمی دارد که باید جلوی آنها گرفته شود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۱۱
مغازه پوشاک دارم .واقعا به خاک سیاه نشستم.وجالب اینکه اداره مالیات امسال 14 درصد بیشتر از سال قبل مالیات برام بریده.واقعا مغازه ایی که تعطیل هست از کجا بیاره مالیات بده؟ازکجا بیاره بیمه فروشنده اش رو بده؟از کجا بیاره قبض اب وبرق وشهرداری رو بده؟ ما که حقوق ثابت نداریم که از خدامون باشه دولت تعطیل کنه.لطفا صدامون رو به گوش مسیولین برسونید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
چرا با پرچم فرانسه آمدی؟
ناشناس
| United States of America |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
روشهای سنتی را کنار بگذارید.
ماسک و شرایط بهداشتی را رعایت کنید که خریدار رغبت کنه
به شخصه به خیلی مغازه ها نمیرم چون صاحبش ماسک نمی زنه
مردم هییییییییچ اعتماد و اعتقادی به دولت و مسئولان ندارن!!!
بانک ها تعطیل نشن این تعطیلات الکیه ... بخونه ای برا گرون کردن مواد غذایی...
جناب دکتر نظرتون چیه مردم بمیرند تا خیالتون راحت بشه؟
چرا همش توپ تو زمین مردم می اندازید چرا سعی در پنهان کردن خیانت وزیر بهداشت و ستاد کرونا در پولی کردن آزمایش و با قیمت گزاف ۲۰۰ هزار تومان و فرار مردم ندار و ناتوان از آزمایش دارید؟
چرا به رونق کارکسب دارو فروشان خائن که پای ثابت ناصرخسرو هستند و سرشان در آخور رشوه گیران درون وزارت بهداشت است ؛ توجه نمی کنید؟
سازمان بازرسی اگر هستی و زنده ای و نفس می کشی به فساد و چپاول درون وزارت بهداشت و سوء استفاده از کرونا ورود کن و ریشه فساد را بخشکان.
سخنان پوپولیستی وزیر بهداشت شبیه دفاع طبری است و فقط حرافی می کند.
همه اینها که گفته شد ه معنی ندیدن همت و تلاش پزشکان و پرستاران و کادر عزیز درمان نیست به ایشان و شهدا سلامت ادای احترام می کنم.
اما حرفم این است که دوش نحیف خدمتگزاران میدانی بهداشت درمان نباید نردبان صعود و چپاول عده ای اندک که در وزارت بهداشت و ستاد کرونا لانه کرده اند و اذناب بیرونی ایشان باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
تست کرونا باید رایگان باشه تا کسی کمی علائم داره یا با فرد آلوده به ویروس تماس داشته با خیال راحت بره تست بده.نه اینکه بابیکاری و تورم ، مردم غصه هزینه تست کروناروهم داشته باشند و برای دادن تست مراجعه نکننند.
سلام یه سوال مدیران پروتکل کرونا چرا کسی فکر کارگرهای خودروسازی نیست تعطیل که نشد حتی چرخشی هم نشد واقعا کارگران خودرو سازی کرونا نمیگیره یاخدا نکرده ازجیب شماها چیزی کم میشه بخدا ماهم خانواده وفرزندداریم توی کارخانه های خودر سازی کنارهم بلافاصله کم کارمیکنیم یه فکری هم به حال ماها بکنید
خوب میدونید که این کارها بیخوده. مردم و مضحکه خودتون کردید
چرا داری گول میزنید خودتون،،،،بانک ها تعطیل کنید،،،،یک ماه کرایه خانه مغازه قسط بانک تاریخ چک ها،،،عقب بندازید،،،،کارخانه ها ،،و باربری برای حمل ونقل،،تعطیل کنید بعد متوجه میشوید چقدر بیماری کنترل میشه،،،نه این که ،این مواردی که گفتم باشه و شماانتظار داشته باشین بیماری کم بشه،،، یا علی
کدوم محدودیت؟ .تهران از همیشه شلوغتر مغازه ها همه باز رایشگاهها همه باز .ترافیک از همیشه بدتر پس کو برخورد
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس
آخرین اخبار