بازدید 30078
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس قرمز شد، فردا بورس مثبت می‌شود؟ ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ تماس‌هایی از شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران انجام شده است، واکسن کرونا و سقوط ارزش دلار، قیمت سکه ۴ آذر ۹۹، طلای جهانی ریزش کرد و صعود نفت برنت رکورد زد را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۱۷۱۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰ 24 November 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس قرمز شد، فردا بورس مثبت می‌شود؟ ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ تماس‌هایی از شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران انجام شده است، واکسن کرونا و سقوط ارزش دلار، قیمت سکه ۴ آذر ۹۹، طلای جهانی ریزش کرد و صعود نفت برنت رکورد زد را در بر دارد.

بورس قرمز شد

شاخص کل با ۱۸۵۹۷ واحد کاهش، معادل منفی ۱.۳۵ درصد به یک میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۴۴ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۴۸۶۳ واحد کاهش معادل منفی ۱.۳۵ درصد به ۳۵۴ هزار و ۸۶۶ واحد، شاخص کل هم وزن با ۲۹۶۳ واحد افزایش معادل ۰.۷۶ درصد به ۳۹۰ هزار و ۵۷۰ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۱۹۴۰ واحد افزایش معادل ۰.۷۶ درصد به ۲۵۵ هزار و ۷۵۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۸۷۱ واحد کاهش معادل منفی ۰.۱۵ درصد به یک میلیون و ۸۵۳ هزار و ۷۱۵ واحد، شاخص بازار اول با ۱۲۶۶۹ واحد کاهش معادل منفی ۱.۲۵ درصد به ۹۹۸ هزار و ۵۵۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۱۰۲۴ واحد کاهش معادل منفی ۱.۴۸ درصد به ۲ میلیون و ۷۲۳ هزار و ۴۶۲ واحد رسید. در نیمه دوم داد و ستد‌های امروز بورس، در یک میلیون و ۹۷۹ هزار نوبت معاملاتی، ۲۲ میلیارد و ۸۸۳ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۹۸ هزار و ۳۶۹ میلیارد ریال در بورس معامله شد.

گزارش بورس امروز سه شنبه 4 آذر 99 / شاخص هم وزن مثبت ماند!

گزارش بورس امروز سه شنبه 4 آذر 99 / شاخص هم وزن مثبت ماند!

فردا بورس مثبت می شود؟

محمد بامودت کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با نبض بورس گفت: بازار طی روز جاری متاثر از ابهامات پیرامون شیوه نامه تنظیم بازار فولاد، شاهد فشار فروش در گروه فولادی بود که این مسئله به سایر نمادهای گروه فلزات نیز تسری پیدا کرد. همچنین فشار فروش نماد شستا و اصرار بر حرکت گروهی و هیجانی در بازار سبب شد، بازاری منفی را شاهد باشیم. وی افزود: از طرف دیگر، اخباری پیرامون احتمال برگشت سریع به برجام و همچنین شروع پروسه انتقال قدرت در کاخ سفید و افزایش نگرانی برخی فعالین از کاهش نرخ دلار به عرضه ها افزود. بامودت ادامه داد: اصرار بر این تصور که نمادهای پالایشی مورد حمایت دولت هستند، موجی از تقاضای هیجانی را در این گروه ایجاد کرده بود که در نهایت با فروش و ذخیره سود در این گروه در روز جاری مواجه بودیم. بی توجهی به فاکتورهای بنیادی در این گروه و تمرکز بر حاشیه های صندوق پالایش و عدم اطمینان سرمایه گذاران در این مورد موجب شد با افزایش اندک عرضه در این گروه، شاهد فشار فروش شدیدی باشیم که این مساله در نهایت موجب ضرر سهامداران این گروه و سایر فعالین بازار خواهد بود.

این تحلیلگر بازار سرمایه در ارتباط با بازار فردا گفت: انتظار می رود شاهد تعادل و افزایش تقاضا در گروه فلزات باشیم، به ویژه انتشار احتمالی اخباری مثبت از جلسه معاونت اقتصادی دولت با فعالین معدنی و فولادی، می تواند این افزایش تقاضا را تشدید کرده و مجددا این گروه را وارد مدار مثبت کند. روند میان مدت بازار هم چنان مثبت بوده اما این روند همراه با نوسانات کوتاه مدت خواهد بود و به نظر توجه به این نوسات کوتاه مدت موجب زیان هر چه بیشتر سهامداران خواهد شد. چنانچه در روز جاری شاهد بودیم بیش از پنج مرتبه تعداد نمادهای دارای صف خرید و فروش از یکدیگر پیشی گرفته و شاهد چرخش چند باره بازار بودیم، ولی بازار با افزایش نسبی تقاضا به کار خود پایان داد.

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت در مقایسه با روز گذشته، با روندی منفی همراه بود و ۲.۴ درصد کاهش یافت و نسبت به روز گذشته معاملات (دوشنبه ۳ آذر ۹۹) کاهش ۲۵۸ هزار و ۳۵۰ تومانی را تجربه کرد. این افت به دلیل روند کاهشی شاخص کل بوده‌ است. ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۱۰ میلیون و ۴۶۹ هزار و ۱۹۷ تومان رسید. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۶ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۵۱۸ تومان رسیده است. /نبض بورس

تماس‌هایی از شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران انجام شده است

ربیعی سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که با توجه به پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا، آیا نشانه‌ای از بازگشت شرکت‌های خارجی علاقه‌مند به سرمایه گذاری در ایران وجود دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های مهمی برای سرمایه گذاری دارد و سرمایه گذاران خارجی از این ظرفیت غافل نخواهند بود. جمهوری اسلامی علاوه بر برخورداری از بازار ۸۰ میلیونی داخلی، ‌ ظرفیت ۶۰۰ میلیونی بازار همسایگان را دارد و وجود ۶۷ نوع ماده معدنی در کشور، ‌ این یک فرصت کم نظیر و حتی بی نظیر در جهان و سرمایه گذاران است. جمهوری اسلامی ایران دومین کشور دنیاست که همسایگان بسیاری دارد و از نیروی انسانی متخصص، منابع انرژی ارزان و مسیرهای ترددی ویژه برخوردار است که این موارد زمینه‌های جذابی است که شرکت‌های خارجی نمی‌توانند نادیده بگیرند.

ربیعی با تاکید بر اینکه پیش‌بینی می‌شود با شکستن تحریم‌های ظالمانه امکان حضور شرکت‌های خارجی در بازار بیش از ۶۰۰ میلیونی ما و همسایگان فراهم شود، تصریح کرد: با شکست فشار حداکثری کشورهای خارجی، تمایل به سرمایه‌گذاری دارند و اخیرا نیز تماس‌هایی از سوی شرکت‌های خارجی با شرکت‌های داخلی که پیش از تحریم‌ها با آنها کار می‌کردند و برخی از وزارتخانه‌ها، انجام شده است. برخی شرکت‌ها در شرایط فعلی بازگشایی دفاتر خود را دنبال می‌کنند؛ البته برخی دیگر از شرکت‌های خارجی پیش از این در ایران حضور داشتند و با وجود تحریم‌ها کاملا تعطیل نشدند که این سبب می شود امکان حضور و فعالیت آنها در شرایط فعلی بیشتر شود.

کاهش معنادار قیمت دلار و یورو در معاملات امروز

در معاملات چهارمین روز هفته (سه شنبه چهارم آذرماه ۹۹) بازار ارز، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز به نرخ ۲۳۸۵۰ تومان از مردم خریداری می‌شود و در مقابل با افت ۵۰۰ تومانی نسبت به روز قبل، به قیمت ۲۵۰۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می‌شود. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به نرخ ۲۸۵۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به نرخ ۲۹۷۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود که نسبت به نرخ پایانی روز قبل، ۶۵۰ تومان ارزان‌تر شده است.

واکسن کرونا و سقوط ارزش دلار

در معاملات شب گذشته هم شاهد تداوم روند نزولی ارزش دلار در بازار جهانی بودیم و دلیل آن تاثیر اخبار مثبت مربوط به زنجیره تولید واکسن کرونا از سوی برخی شرکت‌های داروسازی بین المللی بوده است. کارشناسان می‌گویند: با تولید واکسن تمایل سرمایه‌گذاران برای دارایی‌های با ریسک بیشتر افزایش یافته است. در معاملات شب گذشته، ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های مرجع بین المللی ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۹۲.۲۳۴ واحد رسید که کمترین میزان در دو سال و نیم گذشته محسوب می‌شود.

پائول دونوان، کارشناس موسسه یوبی‌اس می‌گوید: در شرایط کنونی بازار‌ها به شدت روی اخبار مرتبط با شیوع کرونا متمرکز هستند و به نظر می‌رسد خوش‌بینی ایجاد شده ناشی از تولید واکسن در حال حمایت از دارایی‌های پرریسک است. شرکت داروسازی آستارا زنکا انگلیس شب گذشته اعلام کرد که تحقیقات اخیر نشان می‌دهد واکسن تولیدی این شرکت می‌تواند تا ۹۰ درصد از ابتلا به کرونا جلوگیری کند. این شرکت گفته که آماده است تا اطلاعات مربوط به آزمایش واکسن خود را با مقامات دولتی در سراسر جهان به اشتراک بگذارد. قبل از این شرکت هم چند شرکت دیگر نظیر مدرنا، فایزر و بایونتک نیز مدعی تولید واکسن کرونا با اثرگذاری بالای ۹۰ درصد شده بودند. از همه این شرکت‌ها زودتر هم روسیه اعلام کرده بود که یک واکسن را تولید کرده که ۹۲ درصد اثرگذار است و نام آن را اسپوتنیک وی گذاشته بود. هفته گذشته بانک سی تی آمریکا هشدار داده بود تولید واکسن کرونا و توزیع آن در جهان با توجه به اجرای سیاست‌های پولی انبساطی به کاهش ۲۰ درصدی ارزش دلار طی سال آینده منجر خواهد شد.

 

قیمت سکه ۴ آذر ۹۹

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز سه شنبه ۴ آذر ۹۹ به ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به یک میلیون و ۶۸ هزار و ۸۳۵ تومان رسید.

طلای جهانی ریزش کرد

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر چشم انداز ساخت واکسن کووید ۱۹ و موافقت یک آژانس فدرال با فرآیند انتقال قدرت به جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا کاهش پیدا کرد. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ۰.۶ درصد سقوط کرد و به ۱۸۲۴ دلار و ۹۱ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه ۲.۲ درصد سقوط کرده و به پایین ترین حد در چهار ماه اخیر رسیده بود. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۸ درصد سقوط کرد و به ۱۸۲۳ دلار و ۹۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۱.۹ درصد کاهش، در ۱۸۳۷ دلار و ۸۰ سنت بسته شده بود.

صعود نفت برنت رکورد زد

قیمت نفت برنت روز سه شنبه تحت تاثیر خبر نتایج موفق سومین واکسن کووید ۱۹ که امیدها به احیای تقاضا برای نفت را تقویت کرد و موافقت رسمی با آغاز فرآیند انتقال قدرت به جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا، به بالاترین سطح از مارس صعود کرد. بهای معاملات نفت برنت ۳۴ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۴۶ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۸ سنت، معادل ۰.۹ درصد افزایش، به ۴۳ دلار و ۴۳ سنت در هر بشکه رسید. برنت اویل معاملات تا مرز ۴۶ دلار و ۵۶ سنت پیش رفته بود که بالاترین قیمت از اوایل مارس و پیش از آغاز جنگ قیمت عربستان سعودی با روسیه بود که سقوط قیمتهای نفت را رقم زد. هر دو شاخص قیمت روز دوشنبه حدود دو درصد صعود کرده بودند.

مقام مسئول: تغییری در قیمت گندم و آرد نداده ایم

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: دولت به عنوان تأمین کننده گندم که مواد اولیه نان است، هیچ تغییری در قیمت گندم و آرد نداده است. یزدان سیف با بیان این مطلب، افزود: گندم با قیمت ثابت و قبلی به کارخانه‌های آرد و نانوانی ها عرضه می‌شود و در مورد آرد مورد نیاز نانوایان نیز هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته‌ایم. با توجه به افزایش هزینه‌های حمل و نقل آرد و دستمزد کارگران و سایر نهاده‌ها و آیتم‌های مؤثر در تولید، به استانداران سراسر کشور اختیار داده شده است تا نسبت به بررسی و آنالیز قیمت تمام شده هر کدام از نان‌ها با هماهنگی سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان اقدام کنند. استانداران در صورت نیاز به تعدیل نرخ با توجه به شرایط متفاوت شهرستان‌ها، اقدام لازم را به عمل می‌آورند. سیف در پایان تأکید کرد: نانوایی به عنوان یک واحد فعال اقتصادی، تداوم فعالیت‌اش نیازمند پوشش هزینه‌های تولید است.

روش درخواست و شرایط بازپرداخت وام یک میلیون تومانی

متقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی فقط باید کد ملی خود را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کنند. بنابراین در مرحله نخست، سرپرست خانوار یک هفته (۴ تا ۱۱ آذر) فرصت دارد کد ملی خود را ارسال کند. به پیامک‌های ارسال شده دو هفته دیگر پاسخ داده می‌شود به طوری که پس از ارسال پیامک یک هفته دیگر زمان لازم است تا داده‌های اطلاعاتی پایش شود (از ۱۲ تا ۱۹ آذرماه) و در هفته سوم (از ۲۰ تا ۲۷ آذرماه) به پیامک‌های دریافتی مشمول با سرشماره v.refah پاسخ داده می‌شود.

تسهیلات قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد چهار درصد از محل باقی‌مانده منابع بسته جبرانی ستاد ملی مدیریت کرونا، با اقساط سی ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهیانه خانوار خواهد بود؛ بنابراین، کسر این اقساط از محل یارانه معیشتی ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومانی است که دهم هر ماه به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود. مبلغ اقساط ۳۵ هزار تومان خواهد بود.

قیمت بیت کوین در یک قدمی ۱۹ هزار دلار

در معاملات امروز، قیمت بیت کوین ۳ درصد رشد کرد و به ۱۸ هزار و ۹۱۸ دلار رسید که در سه سال گذشته بی سابقه بوده است.

تنها در ماه نوامبر، قیمت این ارز مجازی ۴۰ درصد رشد کرده است، از ابتدای سال تاکنون هم ۱۶۰ درصد رشد قیمت داشته است. افزایش تقاضا برای دارایی‌های با ریسک بالاتر به خاطر اجرای سیاست‌های مالی و پولی برای کمک به اقتصاد کشور‌ها در راستای مقابله با کرونا از جمله دلایلی بود که باعث شد شاهد افزایش قیمت بیت کوین در معاملات امروز و روز‌های گذشته باشیم. از دیگر دلایل رشد قیمت بیت کوین این است سرمایه‌داران انتظار دارند، بالاخره ارز‌های مجازی بتوانند در نظام پولی بین الملل جای خوبی برای خود دست و پا کنند. تاریخ دوازده ساله بیت کوین مملو از پستی‌ها و بلندی‌ها بوده و همان گونه که رشد سنگین قیمت داشته، سقوط‌های جنجالی‌ را نیز تجربه کرده است. رشد امسال قیمت بیت کوین باعث شده تا برخی مدعی شوند که قیمت این ارز مجازی ممکن است تا پنج برابر قیمت کنونی یعنی نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار افزایش یابد. بیشترین قیمت بیت کوین در تاریخ معاملات ارز‌های مجازی مربوط به روز‌های پایانی سال ۲۰۱۷ است که ۱۹ هزار و ۶۶۶ دلار را لمس کرد، اما به فاصله چند روز سقوط آن شروع شد.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
تا چند سال پیش در شرکتهای بزرگ پی به ئی یعنی نسبت قیمت به سود یک سهم 4 یا 5 بود یعنی سود سهام حدود 20 درصد بود الان آن نسبت حدود 15 است یعنی سود سهم به حدود 6 درصد سالیانه رسیده است بصورت طبیعی شاخص باید بمیزان زیادی کاهش پیدا کند
بعبارت دیگر سهامداران سرمایه خود را برای سود 6 درصدی معطل نمیکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
سقوط دلار تا 18 هزار تومان حتمی است اما پایین تر از این قیمت را نمی توان پیش بینی کرد شاید بشود و شاید هم نشود
پاسخ ها
سبوس برنج شمال
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
پس کی؟


اگه تونستی تو سرم یه خال مو مشکی پیدا کنی جایزه داری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
"کاهش معنادار قیمت دلار و یورو در معاملات امروز"
کاهش و افزایش دلار فقط توسط دولت و بانک مرکزی انجام میشود علت آن را هم فقط خودشان میدانند و نه هیچکس دیگر
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
بانک مرکزی اروپا در حال اشکار شدن است.فعلا بیت کوین و نقره با انفجار قیمت مواجه شده اند و در ادامه فلزات ،مواد معدنی و پتروشیمی با انفجار قیمت مواجه خواهند شد.در این بین طلا در بازار جهانی حکم خودرو در بازار ایران را دارد که می خواهند با ضرب و زور جلوی افزایش قیمتش را بگییرند اما نمی شود و تا 18 ماه اینده انس قیمت 3000 دلار را هم خواهد دید
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
بازارهای تهران و اصفهان و تبریز و مشهد و دیگر شهر ها تعطیل
طلافروشیها و جواهرات هم تعطیل است
قیمت های ارز و سکه و طلا برای کیست؟؟شهرها نیمه تعطیل منتهی یک سری سایتها قیمت میزنن؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
چرا نگرانی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| United States |
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
نه نگران نیست
منظورش اینه که در تعطیلات که بازارهای اقتصادی تعطیلیه کاهشهای نمایشی پایدار نمی ماند و جودهی معنی میشود.این کاهش دستوری به ضرر تجاری است که حواله های ۲۹ و ۳۰ و ۳۱ زده اند و در بلند مدت کسی کار نمی کند وقتی ارز ثبات نداشته باشد.
ب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
افزایش حقوق و طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
به کجا رسید ؟
بخدا قسم ، نمی توانیم با ۲/۴ میلیون تومان با این گرانی ها زنده بمانیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
بنظر من توجه به کنترل گرها در اقتصاد مهم است و یکی از مشکلات ما سطحی بودن کنتترل گر های اقتصادی است. در جوامع پیشرفته از سود بانکی حساب شده و نظام واردات و صادرات و گمرک هوشمند و مالیات های هوشمند و یارانه های دقیق و حساب شده اقتصاد را کنترل می کنند که البته اگر در آنها دقت صورت نگیرد و کارشناسی شده نباشد نتیجه عکس می دهد. ولی در در جامعه ما دولت با دخالت در بازار و دستوری کردن قیمت ها که متاسفانه حساب نشده و بدون توجه به تورم و مواد اولیه است اقتصاد را بهم ریخته است و باعث می شود یک روز گوشت و مرغ بهم بریزد و یک روز لبنیات و یک روز خودرو و ... و این چرخه در دور باطل همچنان ادامه دار باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
ما باید نفت را به عنوان سرمایه ملی به نفع مردم آزاد کنیم تا جلوی بسیاری از رانت ها و بی عدالتی ها را بگیریم. یعنی کلاً وزارت نفت بصورت یک شرکت سهامی که قابلیت واگزاری در بورس است در بیاوریم وسهام آنرا بین مردم تقسیم کنیم که بوسیله آنها خرید و فروش شود و دولت هم مالیات آنرا بگیرد و نفت بصورت قیمت واقعی عرضه شود و دولت مابه تفاوت آنرا بصورت خدمات و یارانه غیرنقدی به مردم بدهد.
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
جالبه که بیت کوین اصلن پشتوانه نداره که بخواد بالا و پایین بره و این همش بازی با عدد هست.
دلار هم پشتوانه نداره ولی قدرت آمریکا و نقش مدیریتیش اونو حفظ میکنه.
ریال که یتیم هست و هر چی بشه بی ارزش میشه ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
بچه گول می زنید؟ بالا و پایین رفتن دلار، دست خود آقایان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
چهارشنبه ۵ اذر ساعت ۹:۱۵
بازهم بورس کارخودرا باروند نزولی شروع کرد ودرهمان ۵ دقیقه اول ۱۲ هزار واحد فروریخت
بورس بازان عزیز ! این بورس دیگه بورس بشونیست در خوش بینانه ترین حالت یه روز سبزه فرداش هرچی بالارفته دوباره میریزه پایین و درنهایت درجامیزنه
دوران سودهای باداورده روزانه ۵ درصد بسرامد
وهرگز دیگر تکرار نخواهد شد هرچه زودتر سرمایه هاتونو ازبورس بکشید بیرون !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Turkey |
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
و البته با حجم معاملات عالی و با 7دهم درصد مثبت به کار خود پایان داد
دوست عزیز جوجه رو آخر پاییز میشمرن شاخص آخر وقت رو ببین نه شروع معاملات رو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
دلار می ره بالا اجناس گرانتر می شن
دلار میاد پایین بازم اجناس گرانتر می شن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
تیتراول روزنامه سینه چاک بورس :
روز گذشته در بازارها صورت گرفت :
سقوط دلار وطلا !!!!
البته ازنظر اقایان بورس جزو بازارها نیست و سقوط ۱۸۰۰۰ واحدی دیروزش ارزش انعکاس را نداشت وچیزمهمی نبود ! شاید هم فقط وقتی بورس رشد میکنه حضرات انرا جزو بازارها حساب میکنند و براش تیترهای حماسی میزنند !!!!! این رفتار دوگانه بخوبی میزان رعایت بیطرفی در انعکاس اخبار اقتصادی را نشان میدهد
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
همه چیز برعکس شده است دلار پایین می اید قیمت اجناس بالا تر میرود
ناشناس
|
Turkey
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
افزایش قیمت ها باورکردنی نیست
مثل گاو رم کرده
دیگه تحمل این گرونی رو نداریم
من کارگر اول سال 21 درصد حقوقم زیاد شد ولی 150 درصد تورم داشتیم در 6ماه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
آلودگی هوا غربالگری جنین کبری خزعلی حسن قالیباف اصل حسام عقبایی جو بایدن مراسم تحلیف بایدن