اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در واکنش به برخی اظهار نظرها مبنی بر سرگردانی پالایش یکمی‌ها و ادامه اختلاف دو وزارتخانه برسر این صندوق، توضیحاتی برای تنویر افکار عمومی ارائه داد.
کد خبر: ۱۰۱۷۰۴۱
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷ 24 November 2020

به گزارش بورس تابناک، در این توضیحات، علت تاخیر در بازگشایی نماد پالایش یکم تعیین تکلیف انتقال سهام جایزه اعلام شده است.

در این اطلاعیه با اشاره به اینکه کاهش شاخص بورس طی ماه‌های گذشته، ارزش صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم نیز کاهش یافته است ابراز امیدواری شده است با رشد قیمت سهام شرکت‌های پالایشی، بازده سرمایه‌گذاری صندوق نیز به ارزش مناسبی برسد.

مشروح این اطلاعیه بدین شرح است:

همانگونه که استحضار دارند در راستای جزء (۴-۲) بند «الف» تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و به منظور واگذاری سهام باقیمانده متعلق به دولت (شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران) در شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، تبریز، بندرعباس و تهران موضوع جزء «ج» بند (۱) تصویب‌نامه شماره ۳۶۲۲/ت ۵۷۵۷۹ هـ مورخ ۱۳۹۹/۱/۲۰ هیئت محترم وزیران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران بر اساس دستور مقام عالی وزارت در هامش نامه شماره ۱۷۲۰۷۳ مورخ ۱۳۹۹/۵/۲۲ به نمایندگی از سوی وزارت نفت نسبت به تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم اقدام کرده است.

بر همین اساس و حسب هماهنگی کامل فی‌مابین وزارتخانه‌های نفت (شرکت ملی پالایش و پخش)، امور اقتصادی و دارایی (سازمان خصوصی سازی)، سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیر صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم فراخوان پذیره نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق درباره واگذاری سهام مورد اشاره متعلق به دولت از تاریخ ۱۳۹۹/۶/۵ لغایت ۱۳۹۹/۶/۳۰ انجام می‌پذیرد.

در راستای اجرای مفاد ماده (۱۲) اساسنامه صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم، مدیر صندوق گزارشی از نتایج پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری به همراه تأییدیه بانک و متولی صندوق و نیز فهرست و تعداد سهام پیشنهادی موضوع واگذاری مطابق با مجوز اعطا شده به صندوق و متناسب با مبالغ جمع‌آوری شده را به منظور دریافت مجوز فعالیت صندوق به سازمان خصوصی‌سازی اعلام می‌دارد.

بر همین اساس، سازمان خصوصی‌سازی طی نامه شماره ۱۷۹۵۱ مورخ ۱۳۹۹/۷/۱۴ تعداد سهام قابل واگذاری شرکت‌های پالایشی مورد اشاره را به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه منعکس و از سوی شرکت اخیرالذکر در تاریخ ۱۳۹۹/۷/۱۹ در سامانه سیستم BBS بورس سهام به صندق انتقال می‌یابد.

با توجه به مجوزهای اخذ شده از سوی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان و تهران از سازمان‌های خصوصی‌سازی و بورس و اوراق بهادار درباره برگزاری مجامع عمومی فوق‌العاده درباره افزایش سرمایه شرکت، از سوی شرکت‌های مورد اشاره به ترتیب در تاریخ‌های ۱۱۳۹۹/۷/۱۵ و ۱۳۹۹/۷/۹ جلسات مجامع عمومی برگزار می‌شود.

بر همین اساس و به منظور بهره‌مندی سرمایه‌گذاران واحدهای صندوق از منابع ناشی از افزایش سرمایه شرکت‌های پالایش نفت اصفهان و تهران موضوع تعلق سهام جایزه، سهام انتقال یافته از شرکت‌های پالایشی اخیـرالـذکر بـه صندوق سرمـایه‌گـذاری پـالایشی یکم، حسب تصـویب‌نـامـه شماره ۹۱۲۰۰/ت ۵۸۱۴۴ هـ مورخ ۱۳۹۹/۸/۱۲ هیئت محترم وزیران مبنی بر کلیه حقوق مالکانه سهام از جمله سود سهام، حق تقدم و سهام جایزه، متناسب با سهام مورد انتقال، متعلق به صندوق مربوط خواهد بود. به همین لحاظ از سوی سازمان خصوصی‌سازی طی نامه شماره ۲۱۰۳۶ مورخ ۱۳۹۹/۸/۲۱ موضوع انتقال سهام جایزه، سهام انتقال یافته از شرکت‌های پالایش نفت اصفهان و تهران به صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه منعکس شده و از سوی مدیر صندوق موضوع انتقال سهام مزبور در دست پیگیری و انجام است.

بدیهی است به محض انتقال سهام جایزه به صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم و هماهنگی لازم از سوی مدیر صندوق با سازمان بورس و اوراق بهادار نسبت به اخذ مجوز فعالیت صندوق اقدام و بازگشایی نماد معاملاتی صورت پذیرد.

همانگونه که استحضار دارند با توجه به کاهش قیمت سهام شرکت‌های پالایشی از جمله شرکت‌های پالایشی مورد اشاره به طبع کاهش شاخص بورس در طی ماه‌های گذشته، ارزش صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم نیز کاهش یافته است. انتظار می‌رود با رشد قیمت سهام شرکت‌های پالایشی، بازده سرمایه‌گذاری صندوق نیز به ارزش مناسبی برسد.»

 

منبع: شانا

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۲
شکری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
با سلام
به نظر دولت داره پل های پشت سرش رو خراب می کنه با این بی اعتمادی که رایج شده سهام پالایش یکم هم یکی از آن دسته هست که مردم اعتماد کردند و سرمایه هاشونو سهم خریدند ولی با گذشت چند ماه هنوز خبری ازش نیست و این در حالی که صحبت آمدن سهام دارا سوم در میانه
واقعا مسئولین فکر می کنند امثال من دوباره این اشتباه و تکرار می کنیم
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
سه ماه پول مردم رو بلوکه کردین معلومم نیست کی باز میشه؟ممنون
صندوق ای تی اف نخریید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
دارا یکم یک ماه بود سودش ۳ میلیون بود پلایش سه ماه است باید سودش ۱۰ میلیون باشه اگر نه به هیچ عنوان دیگر صندوق دارا سوم رو نمیخریم
ن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
دیگه نمیخریم...عرضه اولیه و....نخرید شاید به خودشان بیان
یزدان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
تو را به مقدسات تون قسم به هر خدایی که می پرستید یه کاری کنید
به خدای خودم الله واحد قسم پول قرض گرفتم 3 ماهه برای پالایش یکم باید پس بدم محلتش تموم شده چیکار کنم به کی باید بگم کجا باید برم مگه گناه کردیم اومدیم تو بورس خودتون تشویق کردید سرمایه گذاری کنیم
بزرگواران تابناک شما پیگیری کنید
مضرور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
با ی بار اینجوری کردن با مردم . نه دارا سومی . نه دارا چهارمی . نه سهام دولتی میخریم. که شما عرضه کنید .پی جایزه و 30 درصد چه شد . چرا با دارا اول نکردید ...
اعتماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
تنها کاری که میتوانید انجام دهید اینه که به جای ضرر زدن به مردم تو دارا دوم و بیچاره شدن خیلیل ی سهام نفتی خوب مثل سهام 10 هزار تومنی. اصفهان در Etf بگنجونید. مومن باید خدا ترس باشه . مردماعتماد کردن . قشر ضعیف بودن . ارزش پولشونو دلار و طلا ی شبه 4 قسمت کرد . اعتماد خداحافظ . سهام دولتی)))))
با اعتماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
. سلام. دولت اعتماد . اعتماد خداحافظ . دارا دومیها مستضعف بودند . حد اقل یک سهام نفتی خوب به سهامشون اضافه کنید . اقای وزیر نفت . مثل سهام 10 هزار تومنی خشصفها . تا کمرشون زیر بار گرونی و نا امیدی و دلار گرون صاف بشه . خداحافظ اعتماد . خداحافظ سهام دولتی . ))
گولخورده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
سلام . دیگر سهام داراسوم و چهرم و عرضه دولتی نمیخریم. خدانگهدار . ما ماندیمو بدهی . و دلار و گرونی و کسر معیشت . خدا خیرت بده اقای وزیر
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
سلام من یه دانشجو هستم 19سالمه بزور و قرض تونستم 5 تومن پالایشی بخرم امروز بعد از 3 ماه شده 4900 سود ک نکردم هیچ یچیزم باید خودم بزارم روش قرضمو بدم اقای محترم حداقل و حداکثر قیمت برای فروش بزارید دیگ مردم ازادانه قیمت نمیزارن برای فروش واقعا این چه وضع مملکته اخه
فراهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
اخه این چه وضعش سود که نکرد ضررم کرد ما مردم ساده را بگو که گوش به حرف دولت میدیم که تو کار خودش مونده
امین
|
Germany
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
پنج تومن به بدبختی جور کردم ،من اصلا تو بورس نبود با تبلیغ شما دولت مردان گول خوردم اعتماد کردم الان پولم شده نصفش
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
آلودگی هوا غربالگری جنین کبری خزعلی حسن قالیباف اصل حسام عقبایی جو بایدن مراسم تحلیف بایدن