بازدید 11598
۸

۲۱ مدیر بورسی سلب صلاحیت شدند

معاون حقوقی سازمان بورس گفت: طبق احکام صادره از مرجع انتظامی در ادامه اقدامات نظارتی سازمان بورس، ۲۱ نفر دیگر از مدیران به سلب صلاحیت ۶ ماهه و جریمه نقدی و ۴ شرکت به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم شدند.
کد خبر: ۱۰۱۶۹۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸ 24 November 2020

به گزارش «تابناک»، جعفر جمالی معاون حقوقی سازمان بورس در گفتگو با تسنیم، گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده تخلفات اشخاص حقوقی که از مقررات بازارگردانی و بازارسازی تخلف نموده و این تکلیف را انجام نداده‌اند، روز دوشنبه سوم آذرماه به پرونده‌های جدید بازارگردانی رسیدگی شد.

وی افزود، در نتیجه چهار شخص حقوقی دیگر متخلف شناخته شدند که ضمانت اجرای قانونی علیه مدیران آن اعمال خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، بدین ترتیب و طبق احکام صادره از مرجع انتظامی سازمان بورس، ۲۱ نفر دیگر از مدیران به سلب صلاحیت ۶ ماهه و جریمه نقدی و ۴ شرکت به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم شدند.

معاون حقوقی سازمان بورس همچنین با اشاره به شکایت‌های رسیده در مورد افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی "گ" گفت: با توجه به استدلال‌ها و استنادات طرفین موضوع از طرف معاونت حقوقی بررسی شده و پرونده به مرجع صالح قانونی ارجاع و گزارش خواهد شد.

در مجموع تخلف ۱۸۹ مدیر و ۳۷ ناشر احراز شد

در همین راستا سیاوش وکیلی مدیرکل روابط عمومی سازمان بورس به خبرنگار تسنیم گفت: تعداد مدیرانی که به دلیل عدم اجرای مقررات بازارگردانی تاکنون متخلف شناخته شده اند به ۱۸۹ نفر رسید. همچنین ۳۷ ناشر (شخص حقوقی نیز تاکنون) اخطار کتبی دریافت کرده اند.

وی گفت: از سوی دیگر قطع پاره‌ای از خدمات بازار سرمایه به شرکت‌ها و ناشران متخلف در صورت اصرار به رویه فعلی در دست بررسی است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۸
حالا دولت همت کند زيان ضررهاي سهامداران را که خود دعوت کرده جبران کند و اگر ميخواهد سرمايه گذاري در بازار اوليه و ثانويه شکل بگيرد و دوام داشته باشد اعتماد را جلب کند نه بطور کاذب قيمتها بي دليل اوج بگيرد و نه مثل چند ماه اخير رشد طبيعي بورس هم عامدانه و دستوري سرکوب شود.
عجب است حالا که خیلی از مردم به مرز ورشکستگس و بدبختی و بعضاً به جنون رسیده اند ، مسئولین یادشان افتاد که ممکن است مشکل مرتبط با مدیران نالایقی باشد که تعدادی از آنها را شناسایی و تعلیق و ساب صلاحیت ( آن هم به مدت شش ماه !!!! ) نموده اند ، واقعاً به جای اینکه مسئولین باید برای مردم دلشان بسوزد !!!! باز هم باید مردم دلشان به حال مسئولین بسوزد .
اینها به ما سهامداران ضرر زده اند بعد شما از ایشان پول می گیرید و جریمه می کنید خودتان برمی دارید ای واقعا که !!!!!!!!!!
کوه یخ فساد سیستماتیک و گسترده در بورس تازه نوکش معلوم شده خدا می داتد این کوه یخ چه عمقی دارد با این برکناری ها بورس درست نمی شود دیگر هیچ اعتمادی به این لانه فساد نیست وقتی یک وزیر پیشین که هر جایی یک پرونده فساد دارد و در بورس هم صدها میلیارد تومان با رانت و فساد سود کرده است آزادانه به فساد خود ادامه می دهد معلوم است که این فساد سیتماتیک از ارکان نظام ریشه گرفته اند. رییس قوه قضاییه ای که با مفسدان کلان برخورد نمی کند یا خودش شریک است یا قدرت برخورد ندارد یعین مفسد به مافوق رییس قوه وصل است!!!!
چرا اسامی این مدیران متخلف و اسم کارگزاریشون اعلام نمیشه ؟
الکی می که
سه شنبه ۴ اذر ساعت ۱۰
شاخص کل بورس باوجود تلاش بسیاربرای مثبت نگه داشتنش بازهم سقوط کرد
توصیه به سهامداران : این بورس دیگه بورس بشونیست و روزهای طلایی سودهای ۵ درصدی به تاریخ پیوست وهرگزتکرارنخواهدشد به برجام بایدن هم امیدی نیست تا بیشتر ازاین ضررنکردید سرمایه تان راازبورس خارج کنید
خود دولت که با تبلیغات گسترده ادرس غلط به مردم داد کی باید بررسی شود؟
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی