بازدید 24431
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس مثبت ماند، ارزش سهام عدالت چقدر شد؟، ارزش دارایکم چقدر شد؟، داوجونز هفته معاملاتی را با سقوط به پایان رساند، قیمت سکه افزایشی شد، پیش بینی روند قیمت طلا در هفته جاری و افزایش قیمت نفت در هفته گذشته را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۱۶۴۷۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱ 21 November 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس مثبت ماند، ارزش سهام عدالت چقدر شد؟، ارزش دارایکم چقدر شد؟، داوجونز هفته معاملاتی را با سقوط به پایان رساند، قیمت سکه افزایشی شد، پیش بینی روند قیمت طلا در هفته جاری و افزایش قیمت نفت در هفته گذشته را در بر دارد.

شاخص کل بورس مثبت ماند

امروز شاخص کل با 21235 واحد افزایش معادل 1.58 درصد به یک میلیون و 366 هزار و 536 واحد، شاخص‌ قیمت وزنی - ارزشی با 5553 واحد افزایش معادل 1.58 درصد به 357 هزار و 381 واحد، شاخص کل هم وزن با 2303 واحد افزایش معادل 0.60 درصد به 383 هزار و 578 واحد، شاخص قیمت هم وزن با 1508 واحد افزایش معادل 0.60 درصد به 251 هزار و 210  واحد، شاخص آزاد شناور با 23912 واحد افزایش معادل 1.31 درصد به یک میلیون و 847 هزار و 792 واحد، شاخص بازار اول با 21427 واحد افزایش معادل 2.21 درصد به 991 هزار و 777 واحد و شاخص بازار دوم با 20684 واحد افزایش معادل 0.75 درصد به 2 میلیون و 794 هزار و 910 واحد رسید.

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

نبض بورس: در پایان معاملات هفته اخیر بازار سهام ارزش سهام عدالت به 10 میلیون و 408 هزار و 772 تومان رسید. با این حساب ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت قابل فروش به  6 میلیون و 245 هزارتومان رسیده بود. در پایان معاملات امروز 1 آذرماه، ارزش سهام عدالت با افزایش 192 هزار و 74 تومانی معادل 1.84 درصدی همراه بود و ارزش سبد 532 هزارتومانی سهام عدالت به 10 میلیون و 600 هزار و 846 تومان رسید. با احتساب این موضوع، ارزش 60 درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 6 میلیون و 360 هزار و 507 تومان رسیده است.

ارزش سهام عدالت و دارایکم در 1 آذرماه 99/ افزایش 190 هزار تومانی سهام عدالت

ارزش دارایکم چقدر شد؟

قیمت پایانی هر واحد از دارایکم با افت 1.53 درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته 19 هزار تومان معامله شد تا ارزش 200 واحد از اولین ETF دولتی به 3  میلیون 800 هزار تومان کاهش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از دارایکم با  3.82 درصد افت  نسبت به روز معاملاتی قبل به 18هزار و 560 تومان کاهش یافت. 

داوجونز هفته معاملاتی را با سقوط به پایان رساند

سهام وال‌استریت در پایان معاملات روز جمعه آمریکا (بامداد شنبه به وقت تهران) با نگرانی از رشد تعداد مبتلایان جدید کرونا افت کردند. میانگین صنعتی داو جونز ۲۱۹.۷۵ واحد یا ۰.۷۵ درصد سقوط کرد و در ۲۹٫۲۶۳.۴۸ واحد بسته شد. اس‌اندپی ۰.۶۸ درصد پایین آمد و کامپوزیت نزدک ۰.۴۲ درصد افت کرد. سهام وال‌استریت پس از آن تحت فشار قرار گرفتند که وزیر خزانه‌داری آمریکا از فدرال‌رزرو خواست بخشی از منابع بسته کمک کرونایی قبلی را دوباره به کنگره عودت دهد تا مجدداً برای تخصیص آنها تصمیم‌گیری شود. این اقدام تردیدهایی را در مورد تداوم روند ریکاوری اقتصادی آمریکا ایجاد کرد. سهام بوئینگ و سیل‌فورس در این میان بدتر از همه آسیب دیدند و به ترتیب ۲.۹ درصد و ۲.۵ درصد سقوط کردند.

دلار به مرز ۲۶ هزار تومان نزدیک شد

امروز هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ ۲۴۹۵۰ تومان از مردم خریداری می‌شود و در مقابل با افزایش ۳۳۰ تومانی نسبت به روز پنج شنبه، به نرخ ۲۵۹۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می‌شود. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به قیمت ۲۹۸۰۰ تومان از مردم خریداری می‌شود و در مقابل به قیمت ۳۰۸۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود که نسبت به آخرین روز هفته قبل، ۵۰۰ تومان افزایش نرخ دارد.

قیمت سکه افزایشی شد

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز با افزایش ۳۵۰ هزار تومانی قیمت نسبت به پنجشنبه گذشته به ارزش ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با افزایش  ۲۰۰ هزار تومانی، ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع ‌سکه ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک ‌میلیون و ۱۵۱ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۹۸۷ هزار تومان فروخته شد.

پیش بینی روند قیمت طلا در هفته جاری

نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز نشان داد کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران درباره روند قیمت طلا در هفته جاری به اکثریت نرسیدند. در نظرسنجی هفته جاری هیچ گروهی به اکثریت نرسید اما کسانی که افزایش قیمت طلا را پیش بینی می کردند، اندکی برتری داشتند. با این حال طلا در بین مقاومت در مرز ۱۹۰۰ دلار و حمایت در سطح ۱۸۵۰ دلار در حال جنگ است. اگرچه تحلیلگران پیش بینی می کنند قیمت طلا سطوح بالاتری را بشکند اما برخی از آنها انتظار ندارند این اتفاق به این زودی روی دهد. به گزارش ایسنا، کوین گریدی، رئیس شرکت فونیکس فیوچرز اظهار کرد: تصور می کنم طلا در بازه فعلی حبس شده و تا زمانی که اطلاعات جدیدی منتشر شود، در همین محدوده خواهد ماند. برای این که طلا قیمت ۱۹۰۰ دلار را بشکند، بازار به شنیدن اخبار مربوط به اقدامات محرک مالی نیاز دارد اما به نظر نمی رسد چنین بسته ای در حال حاضر یک اولویت باشد. جیم ویکاف، تحلیلگر فنی کیتکو هم اظهار کرد: اگر حمایت در سطح ۱۸۴۸ دلار شکسته شود، فروشندگان بازار قدرت را به دست می گیرند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها هشت نفر معادل ۴۷ درصد به افزایش قیمت، پنج نفر معادل ۲۹ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و چهار نفر معادل ۲۴ درصد نظری نداشتند. در نظرسنجی هفته جاری از سرمایه گذاران، ۱۵۳۹ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۶۴۲ نفر معادل ۴۲ درصد به افزایش قیمت طلا و ۵۴۹ نفر معادل ۳۹ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۳۰۳ نفر معادل ۲۰ درصد نظری نداشتند.

افزایش قیمت نفت در هفته گذشته

به دنبال موفقیت آمیز بودن واکسن آزمایشی کووید 19، قیمت نفت در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی حدود یک درصد افزایش یافت و سومین هفته افزایشی را رقم زد، در حالی که ازسر گرفتن محدودیت‌های قرنطینگی در چندین کشور به منظور محدود کردن شیوع کرونا، مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد. هر بشکه نفت برنت با 76 سنت افزایش 44.96 دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با 52 سنت افزایش 42.42 دلار معامله شدند. هر دو شاخص نفتی در این هفته حدود 5 درصد افزایش ارزش را ثبت کردند. چشم انداز مثبت واکسن های کووید 19، در این هفته بازارهای نفتی را تقویت کرد.

شرکت فایزر اعلام کرد از ناظران سلامت آمریکا برای استفاده اضطراری از این واکسن درخواست مجوز خواهد کرد که چنین درخواستی نخستین گام بزرگ در محافظت در برابر این بیماری قلمداد می شود. برجارنه تانهوگن، تحلیلگر ریستارد انرژی گفت: «با وجود این واقعیت که، واکسیناسیون جهانی زمان بر است، و در این دوره زمانی، تقاضا برای نفت کم خواهد بود، اخبار مثبتی روزانه در مورد واکسن منتشر می شود.» همچنین، از دیگر عوامل تقویت کننده بازار نفت، امید به حفظ توافق کاهش تولید در همین سطح فعلی است. انتظار می‌رود، اوپک پلاس، افزایش تولید برنامه ریزی شده را به تعویق بیندازد. اعضای اوپک پلاس 30 نوامبر و یک دسامبر با یکدیگر دیدار می کنند و قرار است گزینه تاخیر افزایش تولید به مدت 3 تا 6 ماه را بررسی کنند.

تورم آبان به روایت مرکز آمار

مرکز آمار، شاخص قیمت مصرف کننده آبان ١٣٩٩ را اعلام کرد. بر اساس این گزارش نرخ تورم سالانه آبان ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به ٢٩.٠ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ١.٨ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد. نرخ تورم نقطه‌ای در آبان ماه ١٣٩٩ به عدد ۴۶.۴ درصد رسیده است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ۴۶.۴ درصد بیشتر از آبان ١٣٩٨ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند. نرخ تورم نقطه‌ای آبان ماه ١٣٩٩ در مقایسه با ماه قبل ٥.٠ واحد درصد افزایش یافته است. نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» با افزایش ۱۶.۱ واحد درصدی به ۵۶.۶ درصد و گروه «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» با کاهش ٠.١ واحد درصدی به ۴۱.۸ درصد رسیده است. این در حالی است که نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری ۴۵.۷ درصد است که نسبت به ماه قبل ۴.۴ واحد درصد افزایش داشته است. هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۵۰.۳ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٨.١ واحد درصد افزایش داشته است.

ستاد تنظیم بازار قیمت شیرخام را گران کرد

در حالی که هفته گذشته اعلام شد طی توافق صورت گرفته میان دو تشکل لبنی، سازمان حمایت، معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی و معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی قیمت شیرخام ۴,۱۵۰ تومان تعیین شد ولی ستاد تنظیم بازار مجدداً قیمت شیرخام را به ازای هر کیلوگرم درب دامداری به ۴,۵۰۰ تومان افزایش داده است. هفته قبل، سخنگوی انجمن لبنی ایران در گفتگو با مهر اعلام کرده بود: قیمت شیر خام درب دامداری ۴,۱۵۰ تومان و به ازای هر دهم چربی بالاتر از ٢. ٣ درصد ۶۰ تومان اضافه می‌شود و در صورتیکه کمتر از ٢. ٣ درصد چربی باشد ۶۰ تومان کسر می‌شود. اما آنگونه که مصوبه امروز ستاد تنظیم بازار نشان می‌دهد، رقم ۴,۵۰۰ تومان برای شیر خام درب دامداری مصوب شده است.

مجوز افزایش قیمت روغن صادر شد!

طبق جدیدترین تصمیمات ستاد تنظیم بازار حداکثر قیمت مصرف کننده انواع روغن در بسته بندی پت ۱۰ درصد و سایر انواع بسته بندی‌ها ۱۳ درصد افزایش می‌یابد و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باید قیمت احجام و بسته بندی‌های مختلف روغن را محاسبه و در سامانه ۱۲۴ بارگذاری کند.

قیمت مرغ رکورد زد

یک منبع آگاه در گفتگو با مهر از افزایش حدود ٢ هزار تومانی قیمت مرغ گرم در بازار خبر داد و گفت: قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار به ٢٧ هزار تومان رسیده است. وی همچنین قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده را حدود ١٨ هزار تومان اعلام کرد. این مقام مسئول با اشاره به بحث عرضه و تقاضا و تأثیر آن بر قیمت مرغ، افزود: نوسانات قیمت نهاده‌های دامی و ناتوانی تولیدکنندگان در تأمین این نهاده‌ها از دلایل اصلی افزایش قیمت مرغ است و منجر به کاهش جوجه ریزی از سوی تولیدکنندگان شده است. به گفته این مقام مسئول، به دلیل کاهش جوجه ریزی و پایین آمدن سن کشتار و وزن مرغ، تولید حدود ١٠ درصد کاهش یافته است. وی درباره اینکه برخی عنوان می‌کنند با توجه به تعطیلی‌های قرنطینه‌ای کرونا احتمال افزایش مجدد قیمت وجود دارد؟، گفت: بعید می دانم چنین اتفاقی رخ دهد مگر اینکه در این دوران قرنطینه مصرف افزایش زیادی داشته باشد و رشد تقاضا منجر به بالا رفتن قیمت شود.

معاون وزیر: تا ۱۰ روز آینده قیمت مرغ مناسب می‌شود

عباس قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار و معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یک هفته تا ۱۰ روز آینده شرایط قیمتی مرغ با رسیدن تولیدات جدید به بازار مناسب و مساعد می شود.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۶
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
مرغ یا لاستیک؟
چندتا چندتا ؟...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
ماتوچی رکورد نمیزنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
وزیر جان هفته قبل هم وعده کاهش قیمت دادی
بازم وعده روزهای بعد می دی
این گرانی ها کمر همه را خم کرد
هر روز افزایش قیمت به بهانه رعایت حال مصرف کننده
نگاهی به کیفیت لاستیک های زیر خودروی ملت بیانداز
خجالت آوره این همه افزایش قیمت ها هر روز هر هفته هر ماه
چرا امور را به دست افراد سالم و کاردان نمی دهید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
همش زیر سر این ترامپ فلان فلان شده است هرچی لعن ونفرین دارین بفرستین به ادرس واشنگتن کاخ سفید نه ته ببخشید اونجا که بزودی دفتر بایدن جان میشه پس بفرستید نیویورک برج ترامپ ملعون !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
شما نمیخواد نگران داوجونز باشید. هزار و یک مورد بحرانی در مملکت هست به اونا بپردازین به طور مثال بورس ایران سر تا پا رانتخواریه یا بحث مسکن، خودرو و از همه مهمتر معیشت مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
چه پرتره ی باحالی از مرغ گذاشتی
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تابی جون، ممنون که درباره سهام wall street اطلاع رسانی کردی، من 10 میلیون دلار سهام خریده بودم، به لطف شما از سودم مطلع شدم....!!!
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بالاخره چه کسی توی این حکومت قیمت ها را کنترل می کنه؟ در عرض ۶ ماه قیمت مرغ را دو برابر کرده اید و باز هم راضی نشده اید؟...
کاوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
واقعا دلیلش چیه که اینهمه گروون میکنن و صدای هیچ مسئولی درنمیاد
مگه انقلاب ما واسه مظلومان ومستضعفین نبود؟؟؟
چرا صدای دلواپسان درنمیاد؟
جناح چپ و راست کجا خوابیدن؟
تو این شرایط بیماری کسی نیست اعتراضی بکنه؟
کجاست روزنامه کیهان؟
وقتی چندتار موی خانومی دیده میشه،غوغا بپا میشه ولی مردم دارن زیر فشار فقر وبیماری جون میدن،عین خیال کسی نیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اقا یکباره همه چیزرا 100درصد افزایش بدهید اینقدر ملت را زجرکش نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
کلی جشن گرفتیم واسه رفع تحریمهای تسلیحاتی...... ترامپ هم که آدرس دادن واشنگتن دیسی هم که دیگه رفتش.....پس دیگه چرا گرونی.....؟؟؟؟!!!!!!!!!چی ارزون شد؟؟؟چقدر؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
فعلا" که سیمان و مرغ و مواد شوینده و کارمزدهای بانکی و لاستیک و لبنیات و روغن و دلار و ................ گرون شده....
اون تحول و بهبود اقتصادی که رییس جمهور محترم اخیرا فرمودن همینها بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
امان از کاسبان تحریم و گرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
این ستاد تنظیم بازار به جز افزایش ماهیانه قیمت ها هیچ عملکرد دیگه ای داشته تا امروز؟
امیر مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
خدا وکیلی خودتون از این همه وعده وعید خسته نشدید شما که مدعی مدیریت جهان بودین تو یه قیمت مرغ موندین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اوج هرج و مرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
کلا حکومت شده هر هفته صحبت در مورد قیمت یک قلم جنس
یا در مورد بالا رفتن شیر و لاستیک یا پایین اومدن قیمت گوجه و مرغ
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
هرماه همه چیزگران میشودوسفره ها کوچکتر!یعنی دراین کشورکسی نیست به دادمردم برسدبخصوص کارگران وبازنشستگان تامین اجتماعی!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بایدن میادمشکلات حل میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
چرا همش برای ارزونی وعده و وعید میدید و عملی نمیشه؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
قیمتها هر روز داره رکورد می زنه
این گرانی باور کردنی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اینها دیگه چه کسانی هستند؟
تو این کرونا مرتب هفته ایی گران می کنند
یا حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
هر آدم ساده ای هم به خوبی متوجه میشد که با ایجاد کمبود ساختگی روغن خوراکی، به دنبال افزایش قیمت آن بودند. ایجاد کمبود ساختگی برای ایجاد عطش در جامعه و آمادگی برای خرید به قیمتهای بالاتر.... علی برکت الله!!!!
يا حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
به گفته آقای دکتر حسن روحانی: معیار اصلی تورم جیب مردم است نه بانک مرکزی و مرکز آمار....
پس بر این اساس، این حرفهایی که عناصر دولت فعلی درباره امار تورم نقطه به نقطه و سالانه و ... ارزش و اعتبار ندارد و صرفا برای سرگرمی بوده و مناسب مجلات طنز می باشد نه سایتهای فاخر خبری و ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
نه بردار عزیز مرغ الان در بازا 36000هزارتومان هست معلوم هست که شما اصلا از هیچ چیز خبر ندارید.
واقعی و منطقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
قیمت جهانی مرغ هر کیلو دو دلار یا دلار بشه ۱۳۵۰۰ تومان یا مرغ بشه کیلو ۵۲ هزار انتخاب با خودتون
پاسخ ها
سید مهدی
| United States |
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
سرانه درامد قیمت اجناس رو تعیین میکنه جناب
اگر سرانه درامد رو درنظر بگیریم و قیمت مرغ در امریکا 2 دلار یا 50 هزار تومن باشه در ایران باید قیمت حدود 3 هزار تومن باشه چون سرانه درامد هر ایرانی کمتر از یک بیستم حداقل دارمد امریکاست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
عزیز دل برادر قیمت جهانی که فرمودید اولا از دو دلار کمتره و دوما قیمت گوشت تمیز شده مرغ است چون در اون کشورها عموما مرغ با پوست و آت و آشغال فروخته نمیشه بلکه به صورت پوست گیری شده و کاملا آماده پخت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
اگر حساب کنید یک دهم دلاری که در دست مردم و دلالان است مصرف واردات می شود و یک دهم کالاهایی که وارد می شود ضروری است و این یک فاجعه ای است که به خاطر عدم مدیریت و طمع عده ای فرصت طلب ایجاد شده است و نباید بی جهت تمام مشکلات را گردن تحریم ها انداخت...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
خیلی زشته خوددوسازا یا کارخونه ها یاد گرفتن هر چیو میخوان گرون کنن عرضه رو کم میکنن هیچکسم توان مقاومت جلوشونو نداره و هر بارم پیروز میشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
در مورد خودرو که تقصیر خود مردومه اگر صف نبدن برای خرید خودرو پراید 100 میلیونی به ده میلیونم میرسه.
اینکه دیگه گوجه و مرغ و سیب زمینی نیست که بفروشن به عراق . پس مجبور میشن قیمت را بیارن پایین
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
سیاست دولت محترم اینطوری است که مدام قیمتها را گران میکند و بعد هزارتومان ارزان میکند میگوید متعادل میشود , وقتی کسی به کسی نیست همینه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
مناسب برای فروشنده یا خریدار
محمد ت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
جناب معاون وزیر این ده روزهای شما کی تمام می شود؟ (روغن ده روز دیگه- برنج ده روز دیگه- گوشت ده روز دیگه- مرغ ده روز دیگه) .... شکر را 8 هزار ازادانه می خریدیم اوردین قیمت گذاشتین 8700 خجالت هم خوب چیزیه والله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
چرا ده روز قبل به این اقدامی که انجام داده اند تا قیمت تعدیل شود فکر نکرده اند تا امروز قیمت با لا نرود
پاسخ ها
شهروند
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
چون اخر هر ماه و اول ماه بعد باید حقوق بدهند و با گرون کردن کالا های اساسی این امر میسر میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
فقط گروني......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
یکشنبه ۲ اذر
فقط ظرف ۵ دقیقه شاخص کل ۲۰ هزارواحدفروریخت
خیلی از سهامداران منتظر بودند تا شاخص چندروزی مثبت بشه بعد بفروشند واین اتفاق الان درحال انجام هست
همه فروشنده هستند وخریداری نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
تیتراول یکی از روزنامه های امروز یکشنبه دوم آذر :
شاخص بورس در مدار صعود !!!!
تا دوروز شاخص مثبت شد تیترهای حماسی برای بورس نورچشمی تان میزنید
در آن ۴ ماهی که بورس حدود یک میلیون واحد (۵۰درصد) سقوط میکرد کجابودید ؟! چرا تیتر نمیزدید « شاخص بورس در مدارسقوط »؟؟؟!!!!
راستی امروز بورس بشدت درحال سقوطه
بیصبرانه منتظریم تیتر فردای شما راببینیم
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
دوباره موقع پرداخت حقوق کارکنان شد و افزایش قیمت و بعد هم وعده عادی میشود مسولین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
مردم همه مصرف کنند شده اند و هرکس مرغ گوجه تولید کرد ارزان نمی فروشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
به زبان خودمان تا ده روز دیگه سازمان حمایت از زیاده خواهان نرخ مرغ رو به هر کیلو 24 هزارو 900 تومان ارتقا میده واین رو تو میادین میوه اعلام وبرای مغازه های سطح شهر با لای 28 هزارتومان معین میکنه.
...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
می شود بفرمایید سازمان حمایت از مصرف کنندگان یعنی چه؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
ناحالا ترامپ ترامپ امریکا هشت سال رفتفقط،ازین ببد شرایط جدید با دولت های جدید میشه نمیشه ،این داستان ادامه دارد برای ایرانی ها تا عمرشون به سراید،،دریغ از ی برنامه برای استخدام جوانان وسن استخدامی،مسکن،ازدواج،گرونی،شرایط بد مملکت،کنار نذاشتن مسئولان نالایق ،تعریف بیجا کردن از مسئولان ،،فقط مردم وجوانان تلف میشن
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
حالا هی همه چیز را گران کنید ببینید تاثیر گران کردن لاستیک بر دیگر اجناس را
محمد حسین حسین بیکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
همه بدبختی وکرانیها عمالش فقط فقط خود دولت محترم است
کارگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
آقا چند واحد دروس ریاضیات و اقتصاد برای آقایان مسئول برگذار کنید بد نیست .فکرکنم اینا غیر حضوری درس خوندن.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محدودیت های کرونایی کایلی مور گیلبرت جمعه سیاه محسن فخری زاده پرویز پورحسینی
آخرین اخبار