بازدید 11309

قالیباف: افت‌های بورس جبران می‌شود

رئیس سازمان بورس با اشاره به این که تجربه نشان داده است، روند نزولی دائمی نیست، گفت: بازار سرمایه راه خود را پیدا و افت‌ها را جبران می‌کند. ضمن این که گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها هم نشان‌دهنده شرایط بسیار خوبی است.
کد خبر: ۱۰۱۴۸۲۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴ 13 November 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، حسن قالیباف اصل در تشریح جزییات نشست شامگاه چهارشنبه گذشته شورای عالی بورس گفت: یکی از مصوبات شورایعالی بورس، بحث عدالت ترمیمی بود و بر اساس آن مقرر شد از طریق ساز و کارهای جبرانی، برخی تخلفات جزیی، داخل بازار سرمایه رسیدگی و سایر موارد به قوه قضاییه ارجاع شود. قطعا با این تصمیم رسیدگی به تخلفات با سرعت بیشتری انجام می شود.

سخنگوی شورای عالی بورس تصریح کرد: موضوع دوم مورد بررسی در جلسه شورا، بحث افزایش سرمایه از محل سلب حق تقدم بود. دستورالعمل اجرایی این موضوع به شورای عالی بورس پیشنهاد شد و مورد تصویب اعضا قرار گرفت. در این دستور العمل ساز و کار افزایش سرمایه از محل صرف سهام یا سلب حق تقدم به همراه موارد استثنا تبیین شده و شرکت ها می توانند بحث تامین مالی و افزایش سرمایه در بازار سرمایه را با روش های مختلف دنبال کنند.

وی افزود: سپرده گذاری در صندوق تثبیت بازار سومین موضوعی بود که در شورای عالی بورس تصویب شد.

بازار افت‌ها را جبران می کند

قالیباف اصل همچنین با بیان اینکه متغیرهای اقتصادی در ماه های اخیر تغییرات زیادی داشته است، افزود: گزارش های شش ماهه شرکت‌ها که بر روی کدال منتشر شده، نشان‌دهنده شرایط بسیار خوبی است و امید می رود روند متعادل بازار ادامه‌دار باشد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در بازار سهام نیازمند صبر و حوصله است و در پاسخ به این پرسش که فراز و نشیب شاخص در روزهای گذشته چه عاملی داشت؟ گفت: در خرید ملک به دنبال نوسان قیمت و سود روزانه هستیم؟ منصفانه نگاه کنیم. سرمایه گذاری در سهام هم همین روند را دارد و نباید نگاهی کوتاه مدت داشت. بازار سرمایه بازار ساده ای برای سرمایه گذاری نیست. اگر سهم به درستی انتخاب شده باشد، قطعا در بلند مدت با بازده مناسب همراه است و سهام دار نباید نگران آینده سرمایه گذاری خود باشد.

قالیباف اصل با بیان اینکه در نیمه نخست سال، نقدینگی زیادی وارد بازار سرمایه شد، افزود: هرچند برای مدتی قیمت ها در بازار سرمایه روند نزولی در پیش گرفتند اما تجربه نشان داده، روند نزولی دائمی نیست و بازار راه خود را پیدا و افت ها را جبران می کند. به عبارتی، افراد صبور همیشه برنده خواهند بود.

سیگنال فروشی، سم بازار سرمایه

وی با اشاره به اینکه در ادبیات مالی دنیا، موضوع سیگنال فروشی هیچ مفهومی ندارد، به سرمایه گذارن توصیه کرد: از حضور در کانال های تلگرامی یا خرید سیگنال خودداری کنند و اگر شناختی نسبت به بازار ندارند، با مراجعه به شرکت های سبدگردان، صندوق های سرمایه گذاری و مشاوران سرمایه گذاری دارای مجوز، به خرید سهام یا اوراق با درآمد ثابت اقدام کنند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه گذاران را به تغییر افق نگاه دعوت کرد و گفت: حفظ حقوق سرمایه گذاران اولویت و رسالت سازمان بورس و اوراق بهادار است و بدون شک در تلاشیم شرایط بازار سرمایه مطلوب و متعادل باشد. نهاد ناظر از روند منفی قیمت ها راضی نیست و زیان سهام داران هم به نفع هیچ فرد و گروهی نیست.اما موضوع ورود و خروج سرمایه گذاران به بازار و همچنین چیدمان پرتفوی، مسوولیت شخصی است و امیدوارم سرمایه گذاران به این موضوع توجه کنند.

وی اذعان داشت: در پایان تاکید می کنم هرچند بازار سرمایه همراه با ریسک است اما تاریخ نشان داده سرمایه گذاران صبور پاداش این صبر را دریافت می کنند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲۱
با سقوط ارزش ریال!
اون چیزی که در بورس اتفاق افتاد ماورای کلاهبرداری بود
شما برو یه ماشین بخر 100 میلیون فردا برو به فروشنده بگو 80 میلیون از خداشه برش میداره
حالا اگه طرف ماشین دزدی رو به شما فروخته 100 میلیون برو بگو ازم بگیرش 50 میلیون باز هم برش میداره
اما اگه فروخت 100 و حتی 20 میلیون برش نداشت این یعنی ابرکلاهبرداری
این بیچاره هم گرفتار شرایط کشور شده و نمی داند چه پاسخی به مردم بدهد...چهره اش هم که دائم گریان است....مشکلات مملکت جزئی نیست . کلان مملکت باید اصلاح شود
ولی حالت چهرت خیلی نگرانه
این کلاهبردار را از بورس بیرون بیندازید
علی رغم تبلیغات گسترده وظبانه روزی بورس به دلایل زیرهمچنان نزولی خواهد بود یادربهترین حالت بانوسان ناچیز درجاخواهد زد:
۱- تحریم عنقریب بورس
۲- کاهش قیمت دلار
۳- افزایش نرخ سودبانکی ( کما اینکه ازهمین الان بیشتربانکهای خصوصی نرخ سودشان راافزایش داده اند)
۴-ازدست رفتن اعتماد عمومی به بورس
وقتی دولت از ملت خودش نوسانگیری می کند .چگونه میشود به حرفهای شما اعتماد کرد ؟
افت برخی از نمادهای بورسی که شرکت هایشان تحت تاثیر عوامل متعدد از جمله تحریم ها و....منطقی است اما برخی شرکت های استارتاپی مثل آپ که فقط درآمد دارند و در عین حال هیچ هزینه ای ندارند و درآمدشان هرروز بیشتر و بیشتر می شود و به هیچ وجه زیان ده نیستند متاسفانه بیشترین افت را داشته اند چپاول پول سهامداران در چنین نمادهایی کاملا" مشهود است.
بـاش تــا صـبـح دولـتـت بـدمـد کـایـن هـنـوز از نـتــایـج سـحر است
تازه آمریکا می خواهد بورس را تحریم کنه .وا مصیبتا
یه بیسواد حرف گوش کن رو رئیس بورس گذاشتین. بیشتر از این نمیشه. فقط برین ببینین تو چند تا کارخانه بورسی جزو هیات مدیره است. فساد علنی تر از این میشه. دزدی علنی تر از این میشه
یکی از عوامل افت بورس همین سلب حق تقدم است با همین دستکاری ها توقع بهبود اوضاع بورس هم داریم؟
فقط یادتون باشه تمام کسانیکه مردم رو تشویق به ورود به بورس کردند و کسانیکه در غارت سرمایه های مردم دخیل بودند باید روز محشر پاسخگو باشید البته اگر خدا رو میشناسید.
نگرانی از سر و روی این بنده خدا میباره. یعنی دیگه کسی نبود که بکننش رییس بورس؟؟؟
بهتر است حرفی نزنی .بدتر میشود .
علاوه بر جبران باید با استعفای جنابعالی، مرهمی بر درد هم انجام بشه . اگر به شعورت اعتقاد داری ، استعفا بده
لطفا یک رزومه کاری از خودتان منتشر کنید!
مقصر شما نیستید کسی مقصره که کیلویی بقیه را وارد دانشگاه می کنند و بعد ی سری بیسواد با با مسئول پسرش را وارد سیستم اداری کرده می‌شود اقتصاد دان می شود پزشک و می شود مهندس ....
و بلایی که سر اقتصاد و تولید ...
درمان و پزشک ....
حقوقی حجم مبنا سر خطی میزنه بعد ملت صبور باشند - از متخلف نظر نخواستیم خواسته ملت محاکمه ی شماهاست
ولی حق در این دنیا پایماله - حسین را مردم کوفه دعوت کردند و دیدم چه کردند چه برسد به ما که مردم عادی بودیم
امروز به کتاب خلیفه امارات نگاه میکردم (هرچند بدلیل سیاست دشمنانه اش علیه کشور ما از وی متنفرم) ولی یک حقیق وجود داشت او در دنیا بهتر مدیر کشور است که با درک واقعیت های جهان کشورش را بجایی رسانده که تمام شرکتهای بزرگ افتخارشان است که در انجا دفتر داشته باشند و مهمتر اینکه مردم کشورش به بالاترین استاندارهای رفاه و زندگی رستنده است. اما متاسفانه وقتی نگاه به کشور خودمان میکنم می بینم دولت بر سر مردم خودش کلاه میگذارد و جیب انها را با هزار دور و کلک و بدقولی و نارو زدن خالی می کند تا به خاک ذلت بنشاند تازه تفاوتهای کشورداران میهن پرست و خادم با بی کفایتان را می بینم. نمونه بارزش خیانت و کلاهبرداری دولت در بورس است که هیچ کس نمیتواند انکار کند بعد بازار ارز و طلا است خودش بالا میبرد بعد زمین میزند منتهی نابودی بورس ایران در واقع نمونه بارز یک خیانت دولت خودی علیه ملت خودش است. .......
از مرداد تمام سهم ها قرمز هستش و قیمت تمامی اجناس در کشور هروز و هر ساعت داره بالاتر میره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ارزش سهام ما نصف شده !!!!
فقط بورس توی ضرره این بنظر شما مشکوک نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم
آخرین اخبار