یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

حفظ و نگهداری سهام، بهترین راهبرد سرمایه‌گذاری در بورس

یک کارشناس بازار سرمایه بهترین راهبرد سرمایه‌گذاری را در وضعیت فعلی بورس حفظ و نگهداری سهام دانست و گفت: بهتر است افراد ریسک پذیر در هفته جاری و آتی سبد پرتفوی خود را تشکیل دهند یا بازنگری کنند.
کد خبر: ۱۰۱۲۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴ 01 November 2020

به گزارش بورس تابناک، «مصطفی صفاری» وضعیت فعلی بازار را تا حدودی ناشی از وجود برخی از مسایل سیاسی حاکم در کشور دانست و گفت: تاثیر چنین مسایلی در کشور یک تاثیر ذهنی و کوتاه مدت است.

وی افزود: عوامل تاثیر گذار بر بازار را می توان در دو گروه تقسیم بندی کرد، عوامل سیاسی و اقتصادی. عوامل سیاسی ناشی از تصمیم ها و رویدادهای داخلی و بین المللی است که کوتاه مدت به حساب می آیند و عوامل اقتصادی نیز شامل برخی طرح ها و گفته های دولتمردان و مدیران است که بلند مدت تلقی می شوند.

صفاری توضیح داد: انتخابات آمریکا نیز تاثیری کوتاه مدت و ذهنی بر بازار دارد و با به پایان رسیدن آن، انتظار می رود به زودی شاهد پایان روند منفی قیمت ها باشیم، زیرا عوامل بنیادین زیادی در بازار وجود دارد که می تواند عاملی برای رشد قیمت ها باشد.

این کارشناس بازار سرمایه ضمن تاکید بر اینکه پول از بازار خارج نشده و نگرانی ناشی از خروج پول وجود ندارد، گفت: بازار سرمایه پر ریسک است، اما با نگاه بلندمدت، سرمایه گذاران می توانند به سودهای قابل قبولی دست یابند.

وی افزود: اکنون بهترین راهبرد سرمایه گذاری در بورس، حفظ و نگهداری سهام است و بهتر است افراد ریسک پذیر در هفته جاری و آتی سبد پرتفوی خود را بازبینی کرده و بر سهام بنیادی متمرکز کنند.

صفاری ضمن تأکید بر اینکه منطق دوره سرمایه‌گذاری در بورس حداقل یک سال است، گفت: طی ماه‌های گذشته برخی سرمایه‌گذاران که به‌تازگی وارد این بازار شده‌اند، به دلیل ناآگاهی از ویژگی‌های بازارسرمایه، نقدینگی خود را با هدف سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و حتی برخی با هدف سرمایه‌گذاری و کسب روزانه سود، وارد بورس کرده‌اند که این امر سبب هیجانی شدن رفتار آنان در مواجهه با روند منفی بازار شده است.

این کارشناس بازار سرمایه قیمت های فعلی سهام شرکت ها را بسیار ارزنده دانست و گروه صادرات محور را یکی از پربازده های بازار معرفی کرد.

وی نقش بازارگردان ها را کلیدی دانست و گفت: انتخاب به جا در خرید و فروش، یکی از مهم ترین نقش های بازارگردانان به منظور هدایت بازار سهام به سمت معاملات منطقی و نقد شوندگی بالا است.

به گزارش ایرنا، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی پیش از این گفته بود، بازار بورس بازاری باریسک است؛ سرمایه گذار نخست باید با مطالعه وارد شود، ضمن اینکه باید آموزش ببیند و بعد معامله انجام دهد.

وی تصریح کرد: هیچ ضمانتی در این بازار وجود ندارد، گاهی بورس کاهشی است و مواقعی افزایشی؛ اما دولت هم وظیفه دارد زمینه را برای پذیرش فراهم کند.

 

منبع:پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
امروز بورس سقوط کرد ودلار وطلا سیرصعودی پیداکردند دلیلش هم پیشتازی ترامپ درایالتهای مهم فلوریدا وپنسیلوانیاست (:
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه