بازدید 21050
۷

ماجرای دریافت پول برای بازدید از مزار شجریان چیست؟

در روزهای اخیر، اخبار و ویدیوهایی در فضای مجازی منتشر و دست به دست شد که بر لزوم پرداخت مبلغی پول در ازای بازدید از مزار محمدرضا شجریان، حکایت داشت.
کد خبر: ۱۰۱۱۴۰۱
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۴ 27 October 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، انتشار مطالبی درباره دریافت ورودی در ازای بازدید از مزار محمدرضا شجریان و پیگیری ها در این باره از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با این پاسخ همراه بود که پیکر استاد شجریان در آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شده است و آرامگاه فردوسی هم یک بنای تاریخی محسوب می‌شود، لذا اداره آن تحت نظر وزارت گردشگری و میراث فرهنگی است؛ ضمن اینکه بازدید از این آرامگاه همانند هر بنای تاریخی دیگر یا موزه ای، به پرداخت ورودی نیاز دارد.

در ادامه با مسوولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم تماس گرفتیم که آنان نیز با تأیید جمله های بالا توضیح دادند که بازدید از آرامگاه فردوسی همانند بسیاری از ابنیه تاریخی مانند موزه لوور، نیازمند پرداخت مبلغ ورودی است و از آنجا که مزار استاد شجریان در محوطه موزه آرامگاه فردوسی قرار دارد، پیش از وارد شدن به محوطه باید ورودی پرداخت کرد.

محمدرضا شجریان ـ استاد آواز ایران ـ ۱۷ مهر ۹۹ پس تحمل دوره‌ای بیماری، در تهران درگذشت و بنا به وصیت خود وی، پیکر او در آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۲
انتشار یافته: ۷
تو ایران جنازه ها هم آرامش ندارن چه برسه به زنده ها
باور کردنی نیست.این دیگه چه داستانیه درست کردین که مردم از رفتن سر مزار استاد منع کنید.
پس خوب نون دونی برای دولت شده قبر مرحوم شجریان
کاسبیه خوبیه، ادامه بدید.

هر دم ازین باغ، بری میرسد
دريافت پول براي ورود به مساجد و آرامگاه‌ها بسيار كار منزجركننده و غيرشرعي و احمقانه‌اي است. شايد عاشق دل‌سوخته‌اي نيمه‌شبي نياز پيدا كند فاتحه‌اي كنار آرامگاه حضرت حافظ نثارش كند يا دو ركعت نماز در مسجد امام ميدان نقش‌جهان اصفهان بگزارد يا ساعتي در كنار مدفن اخوان‌ثالث از زيبايي پاييز لذت مضاعف ببرد يا صفحه‌اي قرآن در بقعه‌ي امامزاده‌زنجيري مدفون در مسجد صورتي شيراز بخواند. اين كه درب اين اماكن ساعت كاري داشته باشد و بابتش بليط بفروشند خيلي كار كثيفي است.
از جمله نمونه های داخلی آن مقبره حافظ - سعدی - منارجنبان و عالی قاپو هستند
از روزی که من یادمه واسه مقبره فردوسی ورودی میگرفتن این که موضوع تازه ای نیست
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی