بازدید 17497
تابناک زوایای حوادث اخیر در دو باشگاه محبوب دولتی را بررسی می‌کند
مدتی است که عزل و نصب‌ها در استقلال و پرسپولیس شدت گرفته و تصمیماتی در هر دو تیم گرفته می‌شود که مشکوک به خودزنی عمدی است. فرهاد مجیدی را در پایان فصلی نسبتا خوب عزل می‌کنند و به ستاره‌های پرسپولیس چوب حراج می‌زنند. همه این‌ها در آستانه تعیین قیمت سهام در بورس...
کد خبر: ۱۰۱۱۰۹۴
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵ 26 October 2020

این روزها استقلال و پرسپولیس بدون مدیرعامل بار دیگر سردرگم هستند و این وضعیت برای چندمین بار است که در دوره وزارت مسعود سلطانی فر تکرار می‌شود.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ دیگر برای هواداران دو تیم پرطرفدار که دولت دست از سرشان برنمی‌دارد، عادی شده که باشگاه محبوبشان مدیرعامل یا هیات مدیره کامل نداشته باشد. عجیب اینکه همین اعضایی که از سوی یک وزیر منصوب می‌شوند هم با هم نمی سازند و جلسات دو تیم در سطح هیات مدیره با تنش و دعوا و اختلاف همراه است.

حالا جدال مدیران سیاسی و اقتصادی حوزه‌های بی‌ربط با فوتبال بار دیگر شدت گرفته است و از در و دیوار گزینه روی میز کار وزیر ورزش قرار می‌گیرد؛ وزیری که خودش خطر جدی استیضاح را بیخ گوش خود حس می‌کند و معلوم نیست صندلی جنجالی‌اش را حفظ می کند یا به انتصاب مدیران غیرمتخصص ادامه می‌دهد!

شائبه جدی خرابکاری عمدی در استقلال و پرسپولیس قبل از عرضه سهام در بورس/ مجلس و نهادهای نظارتی به پشت‌پرده خودزنی دو تیم ورود می‌کنند؟

اوضاع نابسامان دو تیم و آشفتگی در سطوح ارشد وزارت ورزش و جوانان، باعث شده هرکسی که کوچکترین انگیزه‌ای برای تصاحب یکی از کرسی‌های مدیریتی دو تیم دارد، با کمی خبرپراکنی و مطرح کردن خود در رسانه‌ها در پی جلب نظر وزیر و ورود به لیست گزینه‌ها باشد.

پیشکسوتان پرسپولیس با پرچمداری پروین دنبال سهم‌خواهی

دیروز درباره گزینه های مختلف مدیرعاملی پرسپولیس نوشتیم و اینکه این تیم در حال حاضر با دو عضو کمتر شناخته شده خود اداره می‌شوند و استعفای رغبتی بعد از کناره‌گیری مهرداد هاشمی، این تیم را در آستانه مهمترین بازی تاریخش در فینال لیگ قهرمانان آسیا، زمینگیر کرده است.

در این ميان البته پیشکسوتان پرسپولیس هم که مدتی است با تشکیل یک شرکت درپی گرفتن سهم در معادلات قدرت هستند، به سردمداری علی پروین، محمد دادکان را به وزیر ورزش پیشنهاد دادند؛ مدیری که با سلطانی‌فر کارد و پنیر است.

در این میان حمیدرضا گرشاسبی هم عزم بازگشت کرده و تعداد زیادی از روزنامه نگاران معتبر، نام او را در رسانه‌های خود به عنوان گزینه اصلی منتشر می‌کنند؛ انگار نه انگار که گرشاسبی بازنشسته است و اگر امکان مدیرعاملی وی در پرسپولیس بود، از این سمت استعفا و صندلی اش را به یک مدیر ناکارآمد و غیرورزشی به نام عرب تحویل نمی‌داد.

به هر حال شاید گرشاسبی هم فضای بلبشوی حاکم بر باشگاه و ورزش کشور را مناسب دیده تا شاید قانون را دور بزند و مثل انتصابش در باشگاه دولتی پیکان، چندصباحی ریاست را تجربه کند.

از سوی دیگر خطر به قدرت رسیدن معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس را هم نمی‌شود جدی نگرفت. کسی که بر قرارداد پرحرف و حدیث آتیه داده پرداز اشراف دارد و در واقع او را نماینده کارگزار و منافع او در باشگاه می‌دانند. اگر رضا یلوه به صندلی مدیریت پرسپولیس حتی تحت عنوان سرپرست برسد، باید احتمالات و مسائل مرموزی را در ذهن مرور کرد که بوی خوبی از آن به مشام نمی‌رسد.

محله برو و بیای آبی‌ها و گزینه‌هایی که بیرون در باشگاه می‌جنگند

حالا بشنوید از استقلال که ماجرا دقیقا شبیه اردوگاه تیم رقیب در حال پیشروی است؛ با این تفاوت که قدیمی‌های استقلال به جای معرفی یک مدیر فوتبالی معروف از داخل خانواده خود، جسته و گریخته یک فرد گمنام را به وزیر پیشنهاد داده اند.

فعلا استقلال با سرپرستی احمد مددی، موقت اداره می‌شود و اعضای هیات مدیره این باشگاه فرصت چندانی هم برای انتخاب مدیر عامل جدید ندارند. مددی هم نمی تواند مثل رسول پناه چندین ماه سرپرست بماند.

در حال حاضر باشگاه استقلال با اعضایی همچون اسماعیل خلیل زاده، حجت نظری، مهدی عبدیان و زبده شیرکوهی با سرپرستی مددی کارهای مربوط به باشگاه را پیش می برد تا در نهایت وزارت ورزش و جوانان گزینه مدیر عاملی باشگاه را اعلام کند.

در این میان، نام افرادی همچون کاظم اولیایی، حمیداوی مالک باشگاه خصوصی شهرخودرو ـ که تیم مشهدی را بعد از دو فصل پرسروصدا از اغلب ستاره‌های اسمی خالی کرد و گفته می‌شود بدهی هنگفتی هم دارد و دیگر پیشکسوتان استقلال ـ برای مدیر عاملی شنیده می شود.

اما در این ميان یک گزینه گمنام سعی می‌کند با جمع کردن حمایت رسانه‌ای و پیشکسوتان باشگاه استقلال، یکراست به صندلی مدیرعاملی برسد.

شائبه جدی خرابکاری عمدی در استقلال و پرسپولیس قبل از عرضه سهام در بورس/ مجلس و نهادهای نظارتی به پشت‌پرده خودزنی دو تیم ورود می‌کنند؟

رضا الماسی، مدت کوتاهی است در باشگاه ملوان بندرانزلی جایگاهی به دست آورده است؛ اما کسی او را در فوتبال ایران نمی‌شناسد؛ ملوان تیم قدیمی و ریشه دار است که مدیریتش اعتبار می‌آورد، ولی از سال گذشته که مالکیت تیم با حمایت امام جمعه شهر، از نیروی دریایی به پژمان نوری و مازیار زارع واگذار شد، دیگر آن چارت سابق را ندارد و پس از دهه‌ها حالا درگیر مسائل مالی شدید است.

حالا برخی رسانه ها اصرار دارند که احتمال انتصاب وی حداقل به عنوان عضو هیات مدیره را جا بیندازند و هر طور شده، او را نیز به بدنه باشگاه اضافه کنند. فردی که احتمالا در دیدار اخیر نیز از سوی تعدادی از پیشکسوتان استقلال به وزارت ورزش و جوانان معرفی شده تا سکاندار آبی پوشان شود.

به سوابق مدیریتی الماسی به عنوان گزینه مدیرعاملی باشگاه استقلال که نگاه می‌کنیم، جز همین ملوان که هنوز یک سال هم از مسئولیتش نگذشته، ارتباط خاصی نمی‌بینیم. باید توجه داشت که ما درباره استقلال حرف می‌زنیم، نه تیمی در لیگ های پایین تر!

سرمایه گذار مرکز علمی کاربردی صنعت جهانگردی تهران یا عضو هیئت رئیسه فدراسیون کاراته و انجمن ITF ایران بودن چه رزومه‌ای برای گرفتن سکان اداره استقلال آن هم در آستانه خصوصی سازی است؟

تخریب رقیب برای رسیدن به صندلی مدیرعاملی

جالب اینجاست که رضا الماسی هنوز نیامده، شایعه تمایل او به تیم رقیب در فضای مجازی پخش شده است. این خود به معنی زد و خورد شدید کاندیداها برای تخریب رقیب و حذف آنها از میدان است.

گروهی دیگر می‌گویند، هرکس پول بدهد و بتواند از باشگاه حمایت مالی بکند، به چشم وزیر عزیز خواهد شد و می‌تواند به هدف نزدیک‌تر شود! 

آیا خریداران در پی شکستن سر سرخابی‌ها قبل از ورود به بورس هستند؟

در این میان اما نکته اینجاست، برخی خریداران سهام باشگاه که گفته می‌شود طی دو ماه آینده در بورس اوراق بهادار عرضه خواهد شد، در صدد رسوخ به باشگاه و آماده سازی زمینه کار برای تصاحب سهام بیشتر یا کاهش قیمت هر سهم هستند تا در قعر قیمت، باشگاه را خریداری کرده و پس از مالکیت، به سود هنگفتی از راه افزایش ارزش سهام و فروش آن در تالار بورس برسند.

باید دید این جنگ تمام عیار مالی بین خواهندگان استقلال و پرسپولیس به کجا کشیده است و وزیر ورزش چه نقشی در این میانه با تغییر و تحولات پیاپی خود و تضعیف دو تیم ایفا خواهد کرد.

در این مورد ابهامات و پرسش های بیشماری درباره نحوه واگذاری فرصت های درآمدزایی دو باشگاه مطرح است که پای قراردادهای بسیار مشکوک به میان باز و گفته می‌شود همه این موضوعات، زمینه سازی برای رسیدن به بزرگترین بلوک سهام باشگاه با کمترین قیمت است.

در این میان گفته می‌شود حضور مدیران ناشناخته و بعضا سیاسی در راس هر دو باشگاه و عزل و نصب‌هایی همچون برکناری فرهاد مجیدی با وجود موفقیت نسبی استقلال و خالی کردن پرسپولیس از ستاره‌های اصلی، همگی پازل هایی از یک برنامه مدون است تا این دو تیم در بدترین شرایط خود وارد بازار سرمایه شوند.

سود این کار در صورت واقعیت چنین گمانه‌زنی‌هایی به جیب چه کسی می‌رود؟ به زودی در این باره با جزییات بیشتری خواهیم نوشت.

نویسنده: مجید کوهستانی

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
بی اخلاقی ها واتفاقات بهت اوری که اینروزهاشاهدش هستیم نمونه یک بی تدبیری سو مدیریت ازنوع دولتی اش است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
ما به هیچ وجه فساد سیستماتیک در کشور نداریم.بفهمیم...
فدوی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
بورس و اتفاقات عجیب هشت ماه اخیرش را فراموش نکنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
مشهد نصف نانوایی ها به دلیل نبود آرد تعطیله این ها چسبیدن به این فوتبال مذخرف
ناشناس
| France |
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
وقتی بازیکنی که به خودش میگه متعصب , هیچ تعصبی به تیمش نداره و همه علاقش به تیم قلابیه

وقتی هر تیمی پول بیشتر بده بازیکن لوگو اون تیم رو ماچ می کنه چرا من تماشاچی باید حرص و جوش همچین تیمی رو بخورم
استقلال و پرسپولیس هم نداره بازیکن های هیچکدوم تعصب رو تیم هاشون ندارند.

همچین باشگاهی که همچین بازیکن های داره همون بهتر که خراب بشه رو سر مدیر عامل های فیک اش
من قبلا طرفدار دو آتیشه یکی از این دو تیم بودم ولی الان تره هم براش خورد نمی کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
این دوتیم رامنحل کنیدواینقذربااعصاب طرفدارانشان بازی نکنید
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
مطمین باشید در فصل جدید این دوتیم بازیهای خود را با باختهای سنگین شروع خواهند کرد تا قیمت ان به حداقل ممکن کاهش یابد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
این دوتیم را مفت هم شده بفروشید تا بیت المال راحت شود. تیمها هم تیم شود.
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
یک عده منفعت طلب رو میگذارید مدیر عامل باشگاه خب نتیجه بهتر از این نمیشه
طرف فقط اومده اینجا از کنار تیم شهرت و محبوبیت کسب کنه که بعدا توی کاسبی شخصیش از این شهرت بتونه استفاده کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
در این شرایط زندگی در ایران فوتبال برای مردم نون و آب نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
پشت پرده همین ها هست نظارت کیلوی چند ؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
جدا حالم واقعا بد میشه خبری در مورد این دو تیم میبینم
من منم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
استقلال** رو که به زمین زد این مثلا وزیر. ولی برای قرمزها واقعا بهترین دوره بوده، ثبات عجیب و غریب از لحاظ مربی و بازیکن.
پاسخ ها
پیمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
شوخی میفرمایید عزیزم به لیست بازیکنا و مربیای دو سال اخیر قرمزها نگاه کردی، یه چشم پزشک برو بد نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
اتفاقا ما خوب داریم می بینم چه اتفاقی می افتد عدم کمک مالی از طرف فدراسیون موجب شد که استقلال در صدر دچار بحران شود و استراماچونی تیم را ترک کند
قهرمانی های پیاپی مایه تمسخر خواهد بود تا افتخار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
همیشه گفتم بدون اعدام مفسدین هیچ کاری در این کشور سامان نمیگیرد.
کرامات خائنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
عمده داداش حتی اگه جلبک فضایی هم باشی میفهمی پای فینال آسیا گند نمی زنند تو تیم .به آب و اتش می زنند تیم تقویت شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
سلطان پروین که حتما باید بیاد اونم با پسرش محمد تجربه کافی دارن تازه میتونن برنج هم خریدو فروش کنند اگر کم اوردن ویلا هم دارن گرو بزارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
چرا سهام پرسپولیس در بورس عرضه نمی شود؟؟؟؟
مگه قرار نبود سازمان بورس سهام این باشگاه را در مهرماه عرضه کند؟؟؟!
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
به عقل جن هم نمیرسد در این کشور همه چیز وهمه کار امکان پذیر است
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
پول پیر مرد پیرزن بدبخت مملکت باید تو جیب چه کسانی برود ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
دلال بازی و بی قانونی در کشور موج می زند
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
مجلس اگر نمی تواند رئیس جمهور را استیضاح کند حداقل می تواند سلطانی فر را استیضاح کند؟این پول که به ویلموتس دادند ۱۵۰میلیارد تومان بابت هیچ.
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
با فوتبال سر ما رو گرم کردند تا متوجه بلایا و فلاکت های زندگی نشویم
ناشناس 153
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
اینکه استقلال و پرسپولیس سهامی عام شوند و در بورس سهامشان عرضه شود کار خوبی است اما اول باید این دو تیم به سود دهی رسیده باشند تا خریداران و هواداران با اطمینان کافی سهام این دو تیم را بخرند اگر قرار شود این دو تیم بدون درآمد کافی عرضه اولیه شوند و با فروش سهام به قیمت بالا درآمدی کسب کنند حداقل فوتبال را حرفه ای کنند و حق پخش واقعی به تیم ها بدهند تا عرضه در بورس برای هر دو تیم موفق باشد و الگویی برای بقیه تیم ها بشوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
الان اولویت مملکت اینه؟؟؟ نه به این که مجلس تا دیروز به کمتر از استیضاح رئیس جمهور رضایت نمی داد، نه به این که از سر بیکاری رفته سراغ ویرانه های باشگاه های پرسپولیس و استقلال!!! دوستان در مجلس تمرکزشون رو بذارن روی تحویل دنا پلاس های خودشون فکر کنم بهتر نتیجه می گیریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
ناتوانی در مدیریت موج میزند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
کشور در امن امان است بخوابید
تابناک شایعه پخش نکن
راستی نقل ونبات کیلویی چنده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
همه چيز در اين مملكت بوي تعفن سياست گرفته
متاسفانه هيچ كسي در اين مملكت براي رضاي خدا و رفاه مردم و سربلندي كشور كاري نمي كند
......
ديگه حالمون از همه چی بهم مي خوره
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
در فوتبالی ک یک آقازاده چهار سال هست که قهرمان لیگ رو تعیین میکنه و براحتی مربی و ستاره‌های تیم رقیب رو اخراج میکنه تا جام رو به سوگلی اهدا کنه طبعا هر اتفاق دیگری هم می‌افته...اون روزی ک خبرنگاران و پیشکسوتان به وزارتخانه اعتراض نکردن ک چرا تیام و جباروف با وجود تمایل به ماندن فراری داده شدن و بعد با چند برابر پول درخواستی اونها چند بازیکن بنجل و زیر متوسط گرفته شد(که طبعا تنها هدفش ضعیف کردن استقلال بود تا هم در آسیا و هم در لیگ ناموفق باشه).....، ،نتیجه این میشه ک امروز آقازاده و امثال اون هوس مالکیت این دو تیم رو هم داشته باشند و....
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 فطریه نشست وین انتخابات 1400 عید فطر دعای روز بیست و نهم رمضان