بازدید 26263
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ارزش سهام عدالت و دارایکم در سوم آبان ۹۹، افت نرخ دلار در معاملات امروز، قیمت سکه به چند میلیون تومان رسید؟ صادرات نفت روسیه کاهش می‌یابد، قیمت نفت خام در پایان معاملات هفتگی سقوط کرد، آمریکا: چین به ۷۱ درصد از تعهد خود برای واردات از آمریکا عمل کرده است و افزایش سقف انتقال پول از درگاه‌های بانکی را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۱۰۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰ 24 October 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون ارزش سهام عدالت و دارایکم در سوم آبان ۹۹، افت نرخ دلار در معاملات امروز، قیمت سکه به چند میلیون تومان رسید؟ صادرات نفت روسیه کاهش می‌یابد، قیمت نفت خام در پایان معاملات هفتگی سقوط کرد، آمریکا: چین به ۷۱ درصد از تعهد خود برای واردات از آمریکا عمل کرده است و افزایش سقف انتقال پول از درگاه‌های بانکی را در بر دارد.

تلخی بی‌پایان بورس

امروز شاخص کل با ۳۸۲۹۸ واحد کاهش معادل منفی ۲.۷۱ درصد به یک میلیون و ۳۷۴ هزار و ۵۵ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۱۰۰۱۶ واحد کاهش معادل منفی ۲.۷۱ درصد به ۳۵۹ هزار و ۳۶۳ واحد، شاخص کل هم وزن با ۴۷۶۰ واحد کاهش معادل منفی ۱.۲۱ درصد به ۳۸۹ هزار و ۱۱۹ واحد، شاخص قیمت هم وزن با واحد ۳۱۱۸ کاهش معادل منفی ۱.۲۱ درصد به ۲۵۴ هزار و ۹۰۷ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۱۰۷۶ واحد کاهش معادل منفی ۲.۶۷ درصد به یک میلیون و ۸۵۸ هزار و ۸۲۸ واحد، شاخص بازار اول با ۳۵۳۳۹ واحد کاهش معادل منفی ۳.۵۶ درصد به ۹۵۷ هزار و ۷۹۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۸۸۱۴ واحد کاهش معادل منفی ۱.۶۲ درصد به ۲ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۹۳۶ واحد رسید. در نیمه دوم داد و ستد‌های امروز بورس، در ۳۵۹ هزار و ۲۹۵ نوبت معاملاتی، ۳ هزار و ۲۲۸ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۳۴ هزار و ۹۰۵ میلیارد ریال در بورس معامله شد.

گزارش بورس امروز شنبه 3 آبان 99/ سلام شاخص به کانال یک میلیون و 300 هزار واحدی

گزارش بورس امروز شنبه 3 آبان 99/ سلام شاخص به کانال یک میلیون و 300 هزار واحدی

توصیه یک کارشناس به سهامداران: صبوری کنید

علی خسرو شاهی معتقد است، بازار در شرایط کنونی، فرصت مطلوبی برای خرید بوده و سهامداران باید با صبوری منتظر باشند تا پاداش تحمل خود را به نحو مطلوبی در بلند مدت ببینند. وی در پیش بینی از آینده بازار بیان کرد: به نظر می رسد تا نیمه آبان ماه، اتفاق خاصی در روند بازار رخ ندهد؛ یعنی دیگر روند نزولی برای آن متصور نیستیم و از آن طرف هم این روند خیلی صعودی نخواهد بود و چنین روندی حداقل تا دو هفته دیگر ادامه می یابد. این کارشناس بازار سرمایه افزود: از طرفی دیگر می توانیم از آذر ماه امیدوار باشیم بازار تغییرات مثبت تری داشته باشد. با این حال، روند پرشتاب و صعودی را مانند ماه های ابتدایی سال جاری برای بازار سرمایه متصور نیستیم. /سنا

ارزش سهام عدالت و دارایکم در ۳ آبان ۹۹

نبض بورس: پس از پایان معاملات امروز سوم آبان ماه اولین روز معاملاتی در هفته جدید بازار بورس ایران، ارزش هر برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی دارندگان این سهام به ۱۲ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۶۸۲ تومان رسید که نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته گذشته ۴۰۸ هزار و ۲۹۸ تومان معادل ۳.۲۲ درصد کاهش یافت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۷ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۶۰۹ تومان رسیده است. همچنین قیمت پایانی هر واحد از دارایکم با کاهش ۶.۰۲ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱۸ هزار و ۸۰۱ تومان معامله شد تا ارزش ۲۰۰ واحد از اولین ETF دولتی به ۳ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۲۰ تومان کاهش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از دارایکم با ۸.۰۶ درصد کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل به ۱۸ هزار و ۳۹۲ تومان کاهش یافت.

افت نرخ دلار در معاملات امروز

در معاملات امروز (شنبه سوم آبان ماه ۹۹) بازار ارز، شاهد افت نسبی نرخ دلار و یورو بودیم، به گونه‌ای که هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز به نرخ ۲۸۴۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۲۹۰۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شد که نسبت به روز پنجشنبه، ۳۸۰ تومان ارزان‌تر شده است. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به نرخ ۳۳۹۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۳۴۴۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته ‌شد که نسبت به آخرین روز هفته گذشته، ۳۵۰ تومان، کاهش نرخ دارد.

قیمت سکه به چند میلیون تومان رسید؟

در بازار آزاد تهران امروز شنبه سه آبان ۱۳۹۹، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ربع سکه ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است. همچنین هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۳۱۳ هزار و ۵۳۶ تومان است. /مهر

صادرات نفت روسیه کاهش می‌یابد

الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه به پارلمان روسیه گفت: انتظار می‌رود صادرات نفت روسیه در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۱۶.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به مجموع ۲۲۵ میلیون تن برسد. وی گفت: مقدار تولید نفت روسیه امسال ۵۰۷ میلیون تن است، این رقم نسبت به تولید برنامه‌ریزی شده این کشور که ۵۵۸ تا ۵۶۰ میلیون تن بود، کمتر است. خبرگزاری اینترفکس بر اساس داده‌های رسمی روز جمعه (۲۵ مهرماه) اعلام کرده بود که تولید نفت و میعانات گازی روسیه در نیمه نخست ماه اکتبر ۰.۲ درصد نسبت به ماه سپتامبر کاهش یافته است.

قیمت نفت خام در پایان معاملات هفتگی سقوط کرد

سی‌ان‌بی‌سی: در پایان معاملات روز جمعه به وقت آمریکا (بامداد شنبه به وقت تهران) قیمت نفت خام در حالی سقوط کرد که تشدید شیوع کرونا در آمریکا و اروپا چشم‌انداز تقاضای نفت را مبهم کرد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت ۶۹ سنت یا ۱.۶۳ درصد سقوط کرد و در ۴۱.۷۷ دلار به کار خود پایان داد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۷۹ سنت یا ۱.۹۴ درصد سقوط کرد و به ۳۹.۸۵ دلار رسید. با سقوط قیمت‌ها نوار رشد دو هفته‌ای قیمت نفت هم پاره شد و قیمت از لحاظ هفتگی افت کرد. فیل فلیپیس، تحلیل‌گر ارشد پرایس فیوچرز در شیکاگو می‌گوید: آنچه بر قیمت‌ها فشار می‌آورد نامشخص بودن آینده تقاضای نفت است. ما نمی‌دانیم چه موقع واکسن کشف می‌شود و یا چه موقع محدودیت‌های قرنطینه‌ای بیشتر خواهد شد تا با موج دوم کرونا مقابله کند.

احتمال تشدید سیاست‌های ضد دلاری در چین

راشاتودی: روزنامه دولتی سوت چاینا مورنینگ، ساعاتی پیش گزارش داد که کارشناسان می‌گویند ممکن است شاهد افزایش فروش اوراق قرضه دولتی وزارت خزانه داری آمریکا توسط پکن برای مقابله با تحریم‌های احتمالی واشنگتن باشیم. آمار‌های وزارت خزانه داری آمریکا نشان می‌دهد که چین برای سومین ماه متوالی حجم اوراق قرضه دولتی آمریکا تحت تملک خود را کاهش داده و به ۱.۰۷ تریلیون دلار رسانده است که کمترین میزان از سال ۲۰۱۷ تاکنون به شمار می‌رود. سازمان مبادلات خارجی چین در آخرین گزارش سالانه خود اعلام کرده که دارایی‌های دلاری این کشور ۵۸ درصد ذخایر ارزی آن را در سال ۲۰۱۵ شامل شده است. این بدان معناست که در این سال چین ۱.۸ تریلیون دلار دارایی مالی داشته است. کارشناسان بر این باورند که نشانه‌هایی وجود دارد که حاکی از آن است که دولت چین احتمالا به سمت تبدیل کردن دارایی‌های دلاری خود به دیگر دارایی‌ها خواهد رفت.

به عنوان مثال خرید اوراق قرضه دولت ژاپن توسط چین به بالاترین میزان در سه سال و نیم گذشته رسیده و این کشور بین ماه‌های آوریل تا جولای ۱۳.۸۲ میلیارد دلار از این اوراق را خریداری کرده است. این میزان ۳.۶ برابر خرید چین در مدت مشابه سال گذشته است. نشریه گلوبال تایمز چین، ماه گذشته گزارش داد که ممکن است پکن میزان دارایی‌های دلاری خود را ۲۰ درصد کاهش داده و به ۸۰۰ میلیارد دلار برساند. کارشناسان می‌گویند این اقدام بخشی از سیاست چین در فاصله گرفتن از دلار و تنوع بخشی به ذخایر ارزی خارجی خود است.

آمریکا: چین به ۷۱ درصد از تعهد خود برای واردات از آمریکا عمل کرده است

دولت آمریکا شب گذشته اعلام کرد، چین واردات محصولات کشاورزی از آمریکا را به میزان قابل توجهی افزایش داده و با اجرای ۵۰ پیشنهاد از ۵۷ پیشنهاد فنی ارائه شده برای کاهش موانع واردات کالا از آمریکا به ۷۱ درصد از تعهد خود برای خرید محصولات کشاورزی آمریکایی عمل کرده است. چین در قالب فاز نخست توافق تجاری با آمریکا ـ که ژانویه امسال امضا شدـ متعهد شده تا واردات نفت و محصولات کشاورزی از آمریکا را طی امسال و سال آینده افزایش دهد. وزارت کشاورزی و دفتر نمایندگی تجاری آمریکا ساعاتی پیش طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که چین ۲۳ میلیارد دلار از ابتدای امسال تا کنون از آمریکا محصولات کشاورزی وارد کرده که معادل ۷۱ درصد تعهد این کشور در توافق تجاری است. رابرت لایتهایزر، در این بیانیه گفته از زمان آغاز رسمی فاز نخست توافق تجاری از هشت ماه پیش، ما شاهد بهبود قابل توجه تجارت محصولات کشاورزی با چین بودیم که به نفع کشاورزان و مزرعه داران ما تمام خواهد شد. /فارس

تغییر ساعت کار بانک‌های خصوصی

بر اساس اعلام کانون بانک‌های خصوصی، ساعت کار بانک‌های خصوصی از روز دوشنبه (پنجم آبان) تا پایان ماه جاری تغییر کرد.

در متن اطلاعیه کانون بانک‌های خصوصی آمده است: طبق نامه شماره ۳۴۴۰۱/۱/۹۹ مورخ سوم آبان ۱۳۹۹ استاندار تهران، از کلیه اعضاء در خواست می‌شود اجازه دهند که ۵۰ درصد از کارکنان شعب و واحدهای اداری در استان تهران و ۳۰ درصد آنان در سایر استان‌ها از طریق نوبت بندی یا دورکاری نسبت به ارائه خدمات خود تا پایان آبان سال جاری اقدام کنند. در ادامه ذکر شده که بدیهی است تعیین ساعات کار کارکنان کلیه واحدها از شنبه تا چهارشنبه بعد از ساعت ۷:۳۰ صبح و حداکثر تا ساعت ۱۴:۳۰ بعدازظهر و پنج شنبه‌ها تا ساعت ۱۳ در اختیار مدیریت هر یک از بانک‌ها و موسسات اعتباری بوده و پذیرش مراجعین نیز از ساعت ۸ تا ۱۴ و پنج‌شنبه ها از ساعت ۸ الی ۱۲:۳۰ خواهد بود.

افزایش سقف انتقال پول از درگاه‌های بانکی

بانک مرکزی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ابلاغ کرد؛ سقف مجاز انتقال وجه كارت به كارت (شتابي و درون بانکي) از طريق درگاه‌هاي اينترنتي و خودپردازها در هر شبانه‌ روز از مبدا هر كارت به شصت ميليون ريال افزایش یابد. لازم به ذکر است میزان کارمزد انتقال وجه بیش از سی میلیون ریال به صورت پلکانی لحاظ خواهد شد. 

- سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت‌سازها از ده میلیون ریال به سی میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است. با توجه به خطرات ناشی از سوء استفاده‌های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست. لازم به ذکر است در صورت پیوستن بانک‌ها و پرداخت سازها به هاب فناوران مالی، ‌این سقف می‌تواند تا مبلغ پنجاه میلیون ریال افزایش یابد.

- امکان تمدید تاریخ انقضای کارت‌های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری تا پایان سال ۹۹ و به مدت یک سال بلامانع است. ضروری است اقدامات لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع‌رسانی به مشتریان صورت پذیرد.

- سقف صدور کارت هدیه تا اطلاع ثانوی و به صورت موقت به بیست میلیون ریال افزایش یابد.

گران‌فروشی ۸ هزار تومانی شانه تخم‌مرغ در بازار

قیمت مصوب تخم مرغ با وجود اینکه گران شده است، اما کماکان در خرده فروشی‌های سطح شهر رعایت نمی‌شود به طوری که قیمت مصوب هر شانه ۳۰ عددی از این محصول از کمتر از ۲۰ هزار تومان به حدود ۲۷ هزار تومان افزایش یافته است، اما با این وجود این نرخ نیز در بازار رعایت نمی‌شود. به نقل از تسنیم؛ قیمت مصوب هرکیلوگرم تخم مرغ در سامانه اطلاع رسانی کالا و خدمات نیز ۱۴۵۰۰ تومان اعلام شده است و هر کیلوگرم از این محصول در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران ۱۴۲۰۰ تومان به فروش می‌رسد. قیمت فروش هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ در میادین میوه و تره بار شهرداری حدود ۲۷ هزار تومان است که حدود یک کیلو و ۸۰۰ گرم وزن دارد؛ بنابراین گزارش هر شانه تخم مرغ ساده ۳۰ عددی در خرده فروشی‌های سطح شهر با قیمت‌های متفاوت و از ۳۰ هزار تومان تا ۳۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت‌ها در بازار خودرو، کاغذی است!

رییس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: بالا و پایین رفتن قیمت‌ها در بازار آزاد خودرو، فقط روی کاغذ است و خرید و فروشی انجام نمی‌شود. در هفته گذشته به دلیل ریزش قیمت ارز در بازار، شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو بودیم. در حال حاضر روند قیمت گذاری‌ها کاهشی است، اما خرید و فروشی در بازار اتفاق نمی‌افتد و معاملات به صفر رسیده است. موتمنی افزود: امروز قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا در بازار آزاد، بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان کاهش داشته و پیش بینی می‌شود این روند در هفته جاری ادامه دار باشد. /صداوسیما

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۷
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
تابلو بود هفته گذشته اقدام نمایشی بانک مرکزی برای ارز روی بورس امروز این گونه اثر میگذارد.
تمام نماد های پتروشیمی در بورس امروز چرا منفی بود؟؟؟؟
پتروشیمی ها تماما ارزی است نمادهایشان و وابسته به قیمت ارز

امریکا و ترامپ میخواهند تحریمهای شدیدتری علیه پتروشیمی ها اعمال کند تا حتی امدن بایدن هم اثری نداشته باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
تا زمانی که یک نسبت قابل قبول بین قیمت سهام و سود سهام ایجاد نشود بورس بصورت طبیعی باید به سقوطش ادامه دهد منتها دستکاریها میتواند این روند را به تاخیر بیندازد
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
گفتیم این بورس مافیایی خانه خراب کن است هیچ جای دنیا بورس اینگونه نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
همه کارشناسان گفتند هیچ دلیلی برای رشد بورس وجود ندارد ولی توجهی نشد و مردم برای ورود به بورس تشویق شدند اگر بورس در اینده هم رشد کند بازهم کاذب خواهد بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بورس ایران بی حساب و کتاب رشد کرد، الآنم معلوم نیست چه خبره توش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
خوشبختانه بر خلاف اکثر اطرافیانم همون یه مقدار پس انداز کمی که داشتمو نبردم تو بورس و باهاش فقط چند گرم طلا خریدم
سود خاصی نکردم ولی حداقل طلا دستمه الان
بورس فقط برای جبران کسری بودجه دولت بود وگرنه از اولم معلوم بود داستان چیه
میگه صبوری...سرمایه ی ما با این وضع ثانیه ای داره نابود میشه مگه الکیه صبر کردن
من میشناسم چند نفریو از بس خام حرف اینا شدن رفتن وام مضاربه اوردن الان موندن توش فقط به خاطر اینکه تضمین سود دادن به مردم
مگه موسسه های مالی یادتون رفته؟ هیوقت اعتماد نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
نسبت دلار 3700 و شاخص 100 هزاری بورس رو در نظر بگیری، یعنی حتی اگر دلار بشه 37 هزار تومن تازه شاخص باید روی 1 میلیون باشه در ضمن کشور 3 تا رشد منفی بین 5 تا 8 درصد خورده که باید نسبت شاخص اولیه 100 هزاری رو از این رشد های منفی کم کنی بعدا بیای ببینی بورس جواب می ده یا نه

یعنی چی! یعنی اگر به جای چاپ پول برای کسری بودجه، میومد حقوق پرسنل رو کاهش می داد تا دلار 3700 حفظ بشه، بازم کشور رشد منفی اقتصاد داره
یک 5 درصد از شاخص 100 کم بشه می شه 95
یک 8 درصد از شاخص 95 کم بشه میشه 87.4
و در آخر یک 8 در صد از 87.4 کم بشه میشه 80.4

بنابراین شاخص 80 هزاری به نسبت دلار 3700 یعنی دلار که الان 28 هست شاخص باید روی 600 هزار باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
چی شد ؟
اون افرادی که مردم را به سرمایه گذاری در بورس تشویق میکردند کجا هستند
بورس حبابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
وقتی هر فرد طماع و فرصت طلبی که بخواد بدون زحمت پول پارو کنه، برعکسش زیان کنه، میشه اون روز رو روز عدالت دونست.
ناشناس
|
France
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
نه از کسانی که از رشد حبابی بورس، ثروتمند شدند، سؤال می کنند
نه به کسانی که از ترکیدن حباب بورس، متضرر شدند، جواب می دهند
ناشناس
|
Hungary
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بورسی که شده رانت اطلاعاتی و مافیای حقوقی ها و کارگزاری ها هیچ ارزشی برای سرمایه گذاری ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
زحمتی نیست این کارشناس پرتفوی خودش رو نشون بده قطعا هیچ سهامی رو نخریده و همه رو فروخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
راست میگه اقای کارشناس
صبوری کنید تا سرمایه تان بیشتر دودشود خخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
متاسفانه نوسانات قیمت دلار، تاثیر سوئی روی اقتصاد و همین طور نرخ نهایی دلار خواهد داشت.
شاید برای چند روز و یا نهایتا چند هفته یک کاهش قیمت بسیار کم، در نرخ دلار ایجاد شود، اما در نهایت، دلار قله ی دیگری را فتح خواهد کرد و رکورد تازه ای ثبت می کند.
متاسفانه عملکرد اقتصادی دولت بسیار ضعیف بوده است و نه تنها با حرف و جلسه بلکه با تزریق سنگین میلیون ها دلار ارز به بازار هم نرخ دلار تثبیت نشده است. یکی از بدترین فجایع اقتصادی در این مدت رقم خورده است و متاسفانه مجلس هم آنقدر ناتوان عمل کرده است، که نه تنها وظایف نظارتی خود را به درستی انجام نداده است بلکه انگار چیز زیادی هم از قانون گذاری و وظایف و ابزار های نظارتی خود نمی دانند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
شاخص کل بورس امروز شنبه سوم ابان با بیش از ۳۸.هزارواحدسقوط به کانال یک میلیون وسیصدهزارواحدی پرتاب شد
تابناک یادتونه چندروزپیش مصاحبه کارشناسی رامنتشر کرده بودید که بااطمینان گفته بود شاخص کل به کانال بک میلیون وسیصد هزار واحدی سقوط نمیکند و حداکثر ممکن است این کانال را «تاچ» کند وبرگردد ؟؟؟؟؟؟!!!!!!
بابا به چه زبانی بگیم دورح حرف درمانی والقای روانی گذشته و دیگه جواب نمیده !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اقای کارشناس میگه تا نیمه ابان ( بخوانید۱۳ ابان) صبرکنید اوضاع خوب میشه انشاالله !!!
همه برای امدن بایدن دست به دعاشدن !!!!
جناب کارشناس اگر ۱۳ ابان اسم ترامپ بیرون امدچه؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
میدونید بورس مخفف چیه؟
ب: بازار
و: ورشکسته
ر: روبه
س:سقوط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
منتظران بایدن !!!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بورس در حال تخلیه حباب است و اگر دولت دخالت نکند سریع تر به شاخص واقعی خود میرسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مردم اگر در بعضی از امور از منافع شخصی چشم پوشی کنند و به منافع ملی فکر کنند شاید وضعیت رک کم بهتر شود و تا زمانی که به صورت متحد عمل نکنند نمی توانند به بهبود شرایط امیدوار باشند . به نظر بنده با این وضعیت بورس ، که مردم سرمایه هایشان را هر روز دارند از دست میدهند توصیه میکنم تا پایان سال جاری از خرید هر نوع سهام ( شرکتی یا دولتی ) خودداری کنند . مشکل اکثر مردم اینه که دستکاری دولت را در بورس می بینند ولی باز هم گرفتار می شوند . دولت اگر یک تومان به مردم میده ، بعدا شرایطی را ایجاد میکنه که مردم مجبور باشند ده تومان به دولت بدهند . تا زمانیکه مردم به این وضعیت تن دهند بورس هرگز درست نخواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بورس جوانان بیکار را که به امیدی وارد شده بودند ناامید ونابود کرد.حدود ۵۰ درصد ضرر از سرمایه را چیزی جز ناامیدی مردم وبویژه جوانان از آینده چه می توان نامید؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مگه برا سود صبوری کردن که حالا برا ضرر صبوری کنن؟!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
...کارشناس محترم شما میگه صبر ولی خبر داره چه کسانی وبا چه امیدی وارد بورس شدن اگر خبر داشت از کلمه صبر استفاده نمی کرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
آقا یه کارشناس بیارید که نظر مخالف بده
چرا همه کارشناس هاتون موافق ادامه بورسند اما
هر روز کمتر از دیروز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
واقعاً چرا کالایی که مصرف داخلی ندارد باید در دست مردم قرار گرفته و قیمت گذاری شود؟ منظورم دلار است که مصرف اصلی آن در خارج از کشور است و دلیلی ندارد که در دست مردم باشد و این ارز به حساب بین المللی باید در دست دولت باشد و به کسانی که با خارج از کشور مراودات مالی دارند تبدیل و واگزار کند. متاسفانه دولت با وجود ابزارهای قوی که وجود دارد نمی تواند دلار و بازار آنرا جمع آوری تا شر آن از سر اقتصاد ایران کنده شود و به نظر می رسد که نه تنها دولت فعلی بلکه در تمام دولت ها در خصوص این موضوع کوتاهی شده و زمینه ای برای اثرگذاری دلار بر اقتصاد ایران شده است که مخالف سیاست های استراتژیک نظام است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
خب چین بیاد ارز ژاپنو به جای ارز امریکا ذخیره کنه بازم ارز ژاپن به نسبت ارز امریکا سنجیده میشه . همه ی این ارز ها به هم مرتبط اند . اگر کلا نخواهند با دلار کار کنند نوعی خود تحریمی اتفاق میوفتد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
با توجه شکستهای طرحهای اصلاح یارانه و وضعیت خاص نامعلوم اقتصادی پیشنهاد می شود تا یک نسل (10 سال):
- یاراته خرید تضمنینی تخم مرغ، گندم و فروش نان یارانه ای ارزان ثابت و حتی کمتر شود و هرگز حذف نشود، در عوض به شدت با احتکار و تخلف مبارزه شود، وگرنه در کشور قحطی و فجایع اجتماعی و سیاسی روی میدهد
2- کارت سوخت ادامه یابد و با قاچاق به شدت مبارزه شود
3- رایگان کردن و یارانه دادن به کم مصرف ها (آب، برق، گاز و...) ادامه یابد
4- تا سود بانکی بایست اختلافش با تورم واقعی نزدیک به هم باشد
5- انحصار کالاهای مصرفی بشکنید، اگر تولید کفاف نمیدهد، واردات آزاد و با عوارض کم مثل خودرو، مبایل، کامپیوتر، دارو، تجهیزات بزشکی
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
این چه بازار بورسی است کاهش و افزایش معقول پذیرفته هست مگر کارخانه تولیدی بسته شده که ارزش سهامش به یکباره50درصد افت میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
سقوط بورس از آبان شروع میشه و در آذر ماه به اوج خودش میرسه . شاخص بی برو برگرد میرسه زیر 400 هزار واحد
رضا
|
United Kingdom
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
ماست بند نمیگه ماست من ترشه ... معادلات اقتصادی نشان می دهد که با دلار ۳۰ هزار تومانی حداکثر شاخص می تواند ۸۰۰ هزار باشد.پس ۵۰۰ هزارتای دیگر هم ریزش خواهد کرد
پاسخ ها
شهروند
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
لابد از نظر حضرتعالی دلار و ماشین جای رشد دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
این مسئولینی که از رونق بورس می گفتند و توی تلویزیون می گفتند مردم باید در رونق اقتصادی مشارکت کنند و یا چپ و راست مشاور دعوت میشد رادیو و تلویزیون و می گفتند بورس علاوه بر حفظ سرمایه در زمینه اقتصاد و اشتغال کمک می کنه و عملا شما در امر کمک به اقتصاد کشور نقش دارید.
حالا می گویند صبوری کنید یعنی چی مگر شما ها همانها نیستید که اینها را می گفتید مردم را انداختید داخل این چاله بعد ول کردید و رفتید!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
همسایه ما هم کاغذی ۲۰۶ رو فروخت ۲۴۰ تومن !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
صبر کن سود ببر
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
قید پولتون تو بورس بزنین خریدار نیست دولت فروخت مردمم دیگه پولی ندارن بخرن پس فکرش نکنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
من درگیر بازی کثیف بورس نشدم اما این کار شما دور از انصاف بود که مردمی که سرمایه ی چندانی ندارند را به بورس کشیدید و پولشان را از دستشان در آوردید . آنها فقط از ترس بی ارزش شدن سرمایه وارد این بازار شدند و حالا میگید صبر کنند؟؟ چه صبری وقتی هر روز چند درصد از پولشان کم میشود. یکم دیگه صبر کنند پولشان تماما از بین میرود . صبر نکنید و پولهایتان را بیرون بکشید
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
بورس واقعا نابودمان کرد!!!!!!!
کجا باید شکایت ببریم خداااااااااااااا!!!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محدودیت های کرونایی آبسرد ترور محسن فخری زاده مجید شهریاری محسن فخری زاده
آخرین اخبار