بازدید 13150

درخواست کمک ارمنستان از ترکیه برای برقراری آتش‌بس

رئیس جمهوری ارمنستان پس از دیدار و گفتگو با دبیرکل ناتو از ترکیه خواست تا در معضل قره‌باغ، یک طرف جنگ نباشد و برای رسیدن به آتش‌بس همکاری کند.
کد خبر: ۱۰۱۰۴۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷ 21 October 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آرمن سرکیسیان، رئیس جمهوری ارمنستان پس از دیدار با ینس استولتبرگ، دبیرکل ناتو گفت: "اگر یک کشور – عضو ناتو مثل ترکیه طرف جنگ نباشد و برای رسیده به آتش‌بس کمک کند در این صورت ما واقعا به آتش‌بس دست خواهیم یافت و سپس می‌توانیم در فرمت گروه مینسک پشت میز مذاکره بنشینیم و راه حل صلح‌آمیز برای این جنگ پیدا کنیم".

قبل از این شارل میشل، رئیس شورای اروپایی در جریان دیدار با رئیس جمهوری ارمنستان به اهمیت رعایت سیستم آتش‌بس در قره‌باغ تاکید کرد.

در ۲۷ سپتامبر درگیری مسلحانه بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره‌باغ شروع شد و دو طرف طی این مدت، یکدیگر را به آغاز درگیری متهم کرده و بر اثر این درگیری ده‌ها نفر از دو طرف کشته یا زخمی شده‌اند. دو طرف مدعی حملات طرف مقابل به غیرنظامیان هستند.

به تاریخ ۱۰ اکتوبر، وزرای خارجه دو کشور با میانجی‌گری وزیر خارجه روسیه در مسکو دیدار و گفتگو کردند که پس از مذاکرات ۱۰ ساعته با اعلام آتش‌بس موافقت کردند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی