بازدید 4061
عملکرد قابل قبول بیمه معلم در نیمه نخست 99؛

رشد خیره کننده حجم سرمایه گذاری ها!

محمدابراهیم تحسیری مدیرعامل بیمه معلم با اشاره به فرصت های موجود عنوان کرد: با توجه به جذابیت بازار سهام در سال های 98 و 99، بیمه معلم موفق شد سبد سرمایه‌گذاری بورسی خود را رشد دهد و از شرایط بهبود بازار سرمایه استفاده کند، به طوری که افزایش تقریباً 1300 درصدی حجم سرمایه‌گذاری‌ها را تجربه کرده است.
کد خبر: ۱۰۱۰۲۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶ 21 October 2020

محمدابراهیم تحسیری مدیرعامل بیمه معلم با اشاره به فرصت های موجود عنوان کرد: با توجه به جذابیت بازار سهام در سال های 98 و 99، بیمه معلم موفق شد سبد سرمایه‌گذاری بورسی خود را رشد دهد و از شرایط بهبود بازار سرمایه استفاده کند، به طوری که افزایش تقریباً 1300 درصدی حجم سرمایه‌گذاری‌ها را تجربه کرده است.

به گزارش تابناک، بیمه معلم از جمله شرکت های بیمه ای است که در نیمه اول سال جاری عملکرد قابل قبولی را داشته است. مدیرعامل این شرکت بیمه، طی گفتگویی بخشی از این عملکرد درخشان بیمه معلم را تشریح کرد.

راه‌اندازی سامانه فروش اینترنتی بیمه‌نامه برای اولین بار

محمدابراهیم تحسیری در خصوص مهم‌ترین برنامه‌های بیمه معلم در سال 1399 گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت‌های ارتباطی، مهمترین استراتژی بیمه معلم در سال جاری، تمرکز بر ارائه خدمات آنلاین و غیرحضوری با تکیه بر فناوری اطلاعات می‌باشد. مدیرعامل بیمه معلم با اشاره به دستاوردهای بیمه معلم در حوزه خدمات الکترونیک اظهار داشت: برای اولین بار شرکت بیمه معلم موفق به راه‌اندازی سامانه فروش اینترنتی بیمه‌نامه گردید پس از آن ارائه خدمات خسارت در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر کلیه زیان‌دیدگان مشترکین اداره گاز، به صورت آنلاین اقدام به اعلام خسارت و تشکیل پرونده می‌نمایند. به گفته وی این رویکرد در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت و هدف بیمه معلم افزایش سبد محصولات بیمه الکترونیک در حوزه فروش و خسارت در بستر وب است که در حال حاضر زیر ساخت آن در حال ایجاد می‌باشد.

تحقق پیش‌بینی‌های شرکت در خصوص تولید پرتفوی

تحسیری با بیان اینکه هدف گذاری های این شرکت در نیمه نخست سال محقق شده، گفت: با مرور عملکرد بیمه معلم در 6 ماهه اول سال مشخص می‌شود که پیش‌بینی‌های شرکت در خصوص تولید پرتفوی محقق شده‌است و رشد قابل‌توجه و مطلوبی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است آن هم در شرایطی که با چالش ویروس کرونا و همچنین شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم‌ها روبرو هستیم. این امر بیانگر موفقیت شرکت بیمه معلم در دستیابی به اهداف سازمانی است. مدیرعامل بیمه معلم تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، مصمم هستیم تا پایان سال، این مسیر را با سرعت بیشتر طی کنیم و در حوزه کسب و کار آنلاین، قدم‌های اساسی‌تری برداریم چرا که اعتقاد به ظرفیت و توانمندی کارکنان شایسته بیمه معلم داریم.

هدف گذاری برای کسب جایگاه در بین 5 شرکت برتر صنعت بیمه

وی در ادامه به افزایش سرمایه بیمه معلم و تغیرات کلیدی حاصل از آن اشاره کرد و گفت: برنامه استراتژیک شرکت و هدف‌گذاری به منظور کسب جایگاه در بین 5 شرکت برتر صنعت بیمه لازم است ساختار مالی شرکت به گونه‌ای اصلاح گردد تا این توانمندی در جهت رسیدن به اهداف ایجاد گردد. به گفته وی برنامه افزایش سرمایه شرکت صرفاً مربوط به این مرحله نبوده و ادامه‌دار خواهد بود، گام‌اول در برنامه‌های پیش‌بینی شده، استفاده حداکثری از منابع داخلی و پتانسیل‌های موجود بود که از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها صورت پذیرفته است. وی با گذری بر حضور 2 ساله بیمه معلم در بورس اذعان داشت: حضور در تالار بورس نه تنها باعث معرفی بهتر برند برای مشتریان می‌شود، بلکه اعتماد بیشتری نیز برای آنها ایجاد می‌نماید همچنین از آنجاییکه عملکرد شرکت در قیمت سهام آن منعکس می‌گردد، انگیزه مضاعفی برای تک تک کارکنان و مدیران شرکت به منظور بهبود وضعیت به ارمغان می‌آورد.

تاکید بر شفاف سازی در صورت های مالی

محمدابراهیم تحسیری با بیان شفاف‌سازی در صورتهای مالی تاکید کرد: این موضوع همواره یکی از نیازهای اصلی سهامداران عمده است و با حضور در تابلوی بورس این مهم بیش از هر زمان دیگری برای سهامداران ایجاد شده است. همچنین روند پاسخگویی و ارائه گزارشات فصلی در زمانهای تعیین شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار نظمی جدید و کارآمد در نوع گزارش‌دهی و گزارش‌گیری شرکت بوجود می‌آورد که این موضوع هم منافع داخلی برای شرکت و هم منافع خارجی برای سهامداران دارد.

رشد 1300 درصدی حجم سرمایه گذاری ها

مدیرعامل بیمه معلم با اشاره به روند افزایشی شاخص بورس در سال 98 و 99 و ارزیابی این شرایط گفت: روند افزایشی شاخص بورس عمدتاً حاصل رشد متغیرهای کلان اقتصادی مانند قیمت ارز، تورم و ورود نقدینگی بوده است و بازار سهام به عنوان یکی از فرصتهای سرمایه‌گذاری مانند دیگر بازارها رشد قابل توجهی داشته است. مدیرعامل بیمه معلم با اشاره به فرصتهای موجود عنوان کرد: با توجه به جذابیت بازار سهام در این بازه بیمه معلم موفق شد سبد سرمایه‌گذاری بورسی خود را رشد دهد و از شرایط بهبود بازار سرمایه استفاده کند، به طوری که افزایش تقریباً 1300 درصدی حجم سرمایه‌گذاری‌ها را تجربه کرده است.

هدف بیمه معلم کسب سود مناسب و پرهیز از ریسک های غیرمنطقی

به گفته وی یکی از مهمترین اصول سرمایه‌گذاری حفظ توازن بین ریسک و بازدهی است. از این رو رشد شاخص بورس در ماه‌های ابتدایی سال قطعاً ریسک بازار سهام را افزایش داده است. مدیرعامل بیمه معلم با بیان اینکه ورود هیجانی نقدینگی به بورس و رشدهای غیرمنطقی قطعاً در بلندمدت دوام نمی‌آورد، متذکر شد: بیمه معلم نیز به عنوان یکی از مشارکت‌کنندگان در این بازار با دید بلندمدت هدف‌گذاری و حتی‌الامکان به دنبال کسب سود مناسب و پرهیز از ریسک‌های غیرمنطقی است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی