بازدید 8762
۳

علی‌اف: تنها به اهداف نظامی حمله می‌کنیم

رئیس جمهوری آذربایجان با متهم کردن طرف ارمنستانی به ارتکاب جرایم جنگی گفت: نظامیان کشورش تنها اهداف نظامی را هدف حمله قرار می دهند.
کد خبر: ۱۰۰۷۷۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲ 08 October 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان در مصاحبه با سی ان ان ترک گفت: ما غیرنظامیان را هدف حملات قرار نداده ایم. ما تنها به اهداف نظامی حمله می کنیم. ارمنستان مرتکب جرایم جنگی می شود. جمهوری آذربایجان مدارکی دال بر وقوع جرایم جنگی جمع آوری کرده است.

او همچنین گفت که با روسیه بر سر تنش ها در قره باغ مساله ای ندارد. علی اف گفت: روسیه تنها کشور عضو گروه مینسک است که همسایه ماست. ما با روسیه روابط تاریخی داریم. در این برهه، روابط میان روسیه و جمهوری آذربایجان ارتقا یافته است، هیچ مشکلی وجود ندارد.

این در حالی است که به گفته عفو بین‌الملل طرف‌های درگیر در قره‌باغ از بمب‌های خوشه‌ای استفاده می‌کنند که تلفات در میان مردم غیرمسلح را به شدت بالا می‌برد. این سازمان از جمهوری آذربایجان و ارمنستان خواسته که به حق حیات مردم عادی احترام بگذارند.

بمب‌های خوشه‌ای در بسیاری موارد منفجر نمی‌شوند، بلکه در زمین می‌مانند و مانند مین برای همیشه جان ساکنان محل را به خطر می‌اندازند. قوانین بین‌المللی کاربرد بمب‌های خوشه‌ای را در هر شرایطی منع کرده است، اما به نظر عفو بین‌الملل این مهمات در جنگ قره‌باغ برای به وحشت افکندن مردم عادی مورد استفاده قرار گرفته است.

در همین حال آرمن سرکیسیان، رئیس جمهوری ارمنستان در گفت و گو با راشا تودی گفت، ایروان از هر ابتکارعملی که آتش بس به ارمغان آورد حمایت می کند. به گفته او، کشورهای گروه مینسک در فرایند مذاکرات نفوذ دارند. رهبر ارمنستان همچنین گزینه بازدید از قره باغ از سوی کشورهای عضو مینسک را مطرح کرد اما گفت این درخواست باید از سوی آنها باشد.

سرکیسیان همچنین درباره کشورهای دارای نفوذ در مذاکرات گفت: روسیه در صدر این فهرست قرار دارد زیرا رابطه خوبی با دو طرف درگیری دارد.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر منطقه قره‌باغ از زمان فروپاشی اتحاد شوروی همواره اختلاف داشته‌اند. در جنگ‌های شدیدی که بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۴ میان دو طرف بر سر سلطه بر منطقه کوهستانی قره‌باغ پیش آمد، بیش از ۳۰ هزار نفر کشته شدند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۳
تقصیر علی اف نیست همه بدبختیها زیر سر اردوغانه که خیال کرده سلطون سلیمونه . این جنگ رو هم اردوغان شروع کرده .
ارمنستان با حمله به شهرها و اماکن غیر نظامی می خواهند آذربایجان را تحریک کنند تا به اهداف غیر نظامی حمله کند تا بتوانند سازمان های بین المللی را برای مداخله تحت فشار قرار بدهند . سیاست کثیفی است استفاده از جان غیر نظامیان برای خلاص شدن سیاسیون از بن بست
رهبر خوب و سیاستمدار با دانش و با اخلاقی است بر خلاف نخست وزیر ارمنستان که یه لات بیسواد فاشیست است کسی که به شکم نژده گاره کین گور به گور شده تروریست هزار تا لگد زده. اذربایجانیها زندگی و تفکرات گاره کین (Nezhdeh Garekin) و مکتب سقاکرونیزم (tseghakronism) را مطالعه کنن تا بفهمن عفونت چرکین ارمنیان ریشه در چه تفکراتی داره و اذربایجانیها با چه قومی طرف هستند. تازه متوجه می شن که چرا ارمنیان به خاطر 60 هزار فاشیست ارمنی حاضرن 1.5 میلیون انسان را از خانه و کاشانه خود در قره باغ بیرون کنن و 30 هزار انسان بکشند
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی