بازدید 3570
۱

۵۵۰۰ بیمار خاص چشم‌انتظار واکسن آنفلوانزا

۵۵۰۰ بیمار دیابتی، ام‌اس، هموفیلی و دیالیزی در استان لرستان با توجه به نزدیک شدن فصل سرما و شیوع بیماری کرونا برای ارتقاع سطح سلامت و ایمنی بدن نیازمند واکسن آنفلوآنزا هستند.
کد خبر: ۱۰۰۵۸۸۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹ 29 September 2020

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، با توجه به اعلام توزیع واکسن آنفلوآنزا از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان برای گروهای پرخطر بیماران با مراجعه به انجمن بیماران خاص متقاضی دریافت واکسن هستند. انجمن تلاش خواهد کرد حداقل برای سه هزار تن از بیماران خاص بروجرد شامل بیماران سخت علاج همچون سرطان، قلبی عروقی، عفونی و ریوی واکسن مورد نیاز را تامین نماید و مابقی بیماران که از نظر مالی کمتر مشکل دارند این واکسن را آزاد تامین کنند.

فاطمه یاراحمدی، رئیس انجمن بیماران خاص بروجرد گفت: در مرحله اول تقاضای واکسن فعلا انجمن متقاضی ۵۰۰ دوز واکسن شده که امید است با موافق شبکه بهداشت بتوان در مرحله بعد تعداد بیشتری از بیماران خاص را تحت پوشش قرار داد. انجمن آمادگی دارد برای سهولت و تسریع در کار مراکز بهداشتی و درمانی، مجموع تزریق واکسن بیماران خاص را برعهده گیرد. حدود ۵۰۰ تن از بیماران خاص بروجرد مبتلایان به ام اس هستند که لیست این افراد جز دریافت کنندگان واکسن نیست و اعلام شده آزاد واکسن دریافت کنند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان هم یادآور شد: واکسیناسیون آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر استان شامل بیماران خاص، سخت علاج و کادر بهداشت و درمان آغاز شده و کادر بهداشتی طبق شیوه نامه، با اولویت مراکز غربالگری کرونا و نیروهای نمونه گیر، آزمایشگاه و در بخش درمان با اولویت کارکنان عفونی و کرونا، ایزوله تنفسی فشار منفی، فوق تخصصی ریه، مراقبت‌های ویژه ( icu، ccu)، داخلی، اطفال، اورژانس، آزمایشگاه، زایمان، اکولوژی و سوختگی، واکسن را دریافت می کنند.

مریم کوشکی ادامه داد: کمبودی در این زمینه نداریم اما توزیع واکسن به صورت مرحله‌ای خواهد بود و سری دوم واکسن تا پایان هفته با اولویت بیماران خاص، مادران باردار، افراد دارای نقص سیستم ایمنی، بیماران اچ آی وی، کودکان و سایر افراد پرخطر در سطح مراکز جامع سلامت و پایگاه های بهداشت توزیع می‌شود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
اونا مهم تر از نماينده ها و سران نيستن كه
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی