بازدید 13308
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون مهمترین فاکتور برای تقویت بورس چیست؟ وضعیت بورس آمریکا روز‌های سیاه‌تری را پیش روی دلار قرار داده است، طلا در بازار جهانی ارزان شد، طلای سیاه ارزان شد، سهمیه بنزین مهر ماه امشب واریز می‌شود، علت تاخیر در انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث چیست؟ و آخرین روز شهریور با قیمت سکه را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۰۴۱۸۱
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳ 21 September 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون مهمترین فاکتور برای تقویت بورس چیست؟ وضعیت بورس آمریکا روز‌های سیاه‌تری را پیش روی دلار قرار داده است، طلا در بازار جهانی ارزان شد، طلای سیاه ارزان شد، سهمیه بنزین مهر ماه امشب واریز می‌شود، علت تاخیر در انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث چیست؟ و آخرین روز شهریور با قیمت سکه را در بر دارد.

خداحافظی تلخ بورس با تابستان

امروز شاخص کل با ۵۷۰۸۱ واحد کاهش معادل منفی ۳.۴۵ درصد به یک میلیون و ۵۹۵ هزار و ۱۵۴ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۱۴۹۷۰ واحد کاهش معادل منفی ۳.۴۵ درصد به ۴۱۸ هزار و ۳۵۲ واحد، شاخص کل هم وزن با ۶۱۷۶ واحد کاهش معادل منفی ۱.۴۶ درصد به ۴۱۵ هزار و ۹۱۲ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۴۰۴۵ واحد کاهش معادل منفی ۱.۴۶ درصد به ۲۷۲ هزار و ۶۰۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۷۳۲۸۵ واحد کاهش معادل منفی ۳.۳۰ درصد به دو میلیون و ۱۵۰ هزار و ۸۶۳ واحد، شاخص بازار اول با ۴۷۷۶۷ واحد کاهش معادل منفی ۳.۸۹ درصد به یک میلیون و ۱۸۰ هزار و ۲۴۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۹۰۶۱۹ واحد کاهش معادل منفی ۲.۷۸ درصد به ۳ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۵۹۸ واحد رسید. در نیمه دوم داد و ستد‌های امروز بورس، در ۴۴۷ هزار و ۸۱۷ هزار نوبت معاملاتی، ۳ هزار و ۳۵۵ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۴۹ هزار و ۴۸۶ میلیارد ریال در بورس معامله شد.

گزارش بورس امروز دوشنبه 31 شهریور 99/ سقوط شاخص کل به کانال 1.5 میلیون واحدی

گزارش بورس امروز دوشنبه 31 شهریور 99/ سقوط شاخص کل به کانال 1.5 میلیون واحدی

مهمترین فاکتور برای تقویت بورس چیست؟

همایون  دارابی، کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این که در شرایط فعلی، چه فاکتورهایی می تواند شاخص سهام را در تداوم حرکت در مسیر صعودی حمایت کند، گفت: در خصوص عوامل اقتصادی، نرخ ارز و تورم زمینه رشد بازار را در خود دارد؛ اما مشکل در حال حاضر در حوزه دولت است؛ جایی که یک آشفتگی جای همراهی و همگنی قبلی را گرفته است. در این زمینه می توانیم به نرخ بهره، اختلاف وزارت نفت و اقتصاد بر سر اقتصاد پالایشگاه ها، نبود وزیر در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت را یاد کنیم. پس اگر سوال به این معناست که آیا ما در درازمدت –یکساله –رشد شاخص خواهیم داشت، بله پاسخ مثبت است؛ اما اینکه آیا ماه آینده رشد داریم یا خیر، پاسخ در حوزه اقتصاد سیاسی است که آیا دولت می پذیرد کارهایی را انجام دهد که به نفع بنگاه های اقتصادی کشور است یا خیر؟ چون اگر بنگاه ها از سیاست های دولت منتفع شوند، آنگاه ارزش سهام آنها افزایش خواهد داشت. به نقل از سنا؛ دارابی با تاکید بر اینکه مهمترین فاکتور برای تقویت بازار سهام  همراهی و همدلی در داخل دولت است، اظهار داشت: هم اکنون بهترین ترکیب اقتصادی در وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و همچنین سازمان بورس وجود دارد.

وضعیت بورس آمریکا روزهای سیاه‌تری را پیش روی دلار قرار داده است

بلومبرگ: طی هفته‌های گذشته، دلار تقریبا بدترین روز‌های خود را در حدود ده سال گذشته تجربه کرده است، اما با این حال ممکن است، حباب سنگین شکل گرفته در بورس آمریکا و تبعات آن باعث شود که این ارز روز‌های سیاه‌تری را پیش روی خود داشته باشد. در سه ماهه جاری شاخص نقطه‌ای ارزش دلار بلومبرگ ۵ درصد کاهش یافته و هم اکنون در حال به ثبت رساندن بدترین افت از سال ۲۰۱۰ تاکنون است. یکی از دلایل این مسئله این است که روند بهبود اوضاع و بلند شدن اقتصاد آمریکا از گرداب کرونا نه تنها تقریبا متوقف، بلکه معکوس هم شده است. شاخص S&P۵۰۰ بورس آمریکا ۷ درصد رشد کرده که نسبت به بورس‌های دیگر کشور‌ها از جمله ژاپن، حوزه رویو و کانادا بسیار بیشتر بوده است. بورس کشور‌هایی نظیر انگلیس و استرالیا هم نه تنها مثبت نبود، بلکه منفی بود.

رشد بیش از حد بورس آمریکا ممکن است باعث شود طی روز‌های آینده بسیاری از مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سراسر جهان را بر آن دارد که پرتفوی خود را با هدف حفظ سطح ریسک مناسب سبک‌تر کنند. این مساله ممکن است طی روز‌های آینده باعث شود که صندوق‌های سرمایه‌گذاری به سمت فروش دلار‌های خود رفته و ارز کشور‌هایی را خریداری کنند که بورس آن‌ها عملکرد کمتر از میزان مورد انتظار داشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به انگلیس و استرالیا اشاره کرد. این مساله می‌تواند به کاهش بیشتر ارزش دلار در بازار جهانی منجر شود. هفته گذشته شاخص ارزش دلار بلومبرگ ۰.۵ درصد ریخت و در معاملات صبح امروز بازار ارز لندن هم ۰.۲ درصد پایین آمد.


طلا در بازار جهانی ارزان شد

رویترز: با تقویت تردید‌ها در مورد اجرای اقدامات محرکی از سوی سیاست گذاران فدرال رزرو و تقویت دلار، قیمت طلا به کمترین میزان در نزدیک به دو هفته گذشته کاهش یافت. هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با ۲۸.۷۴ دلار کاهش ۱۹۲۲.۱۲ دلار فروخته شد. دلار به کمترین قیمت از ۹ سپتامبر رسید. هان تان، تحلیلگر بازار گفت: «این نوسان میان دلار و طلا احتمالا تا زمانی که یک تغییر عمده در احساس حاکم بر ریسک کردن بازار ایجاد شود، یا سرمایه گذاران بتوانند فهم بهتری نسبت به چشم انداز سیاست پولی آمریکا پیدا کنند، وجود خواهد داشت.» شاخص دلار در برابر رقبایش ۰.۴ درصد رشد کرد و طلا را برای مالکان ارز‌های دیگر گران‌تر ساخت. اکنون سرمایه گذاران در انتظار سخنرانی‌های اعضای کمیته فدرال رزرو از جمله جرم پاول، رئیس فدرال رزرو هستند. به گفته تحلیلگران، بعید است ما شفافیتی در مورد سیاست پولی فدرال رزرو تا پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داشته باشیم.


طلای سیاه ارزان شد

رویترز: در معاملات امروز به علت احتمال ازسرگیری تولید نفت لیبی و همچنین افزایش شمار مبتلایان به کرونا که بر نگرانی‌ها در مورد تقاضا می‌افزاید، قیمت نفت کاهش یافت هرچند طوفان گرمسیری در خلیج مکزیک خسارات را محدود کرد. هر بشکه نفت برنت با ۱.۰۲ دلار کاهش ۴۲.۱۳ دلار فروخته و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۹۵ سنت کاهش ۴۰.۱۶ دلار معامله شد. به گفته دو مهندس لیبیایی، کارگران در بزرگ‌ترین میدان نفتی لیبی یعنی الشراره فعالیت خود را از سر گرفته اند؛ اما هنوز مشخص نیست چه زمانی تولید از سرگرفته خواهد شد. نزدیک به ۳۱ میلیون نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند و حدود ۹۵۵ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. این وضعیت سفر‌های هوایی و فعالیت‌های تجاری را فلج کرده است. ادوارد مویا، تحلیلگر بازار گفت: «با توجه به نگرانی‌ها در آمریکا برای یک دوره دیگر در پاییز و زمستان و افزایش ابتلا به کرونا در فرانسه، اسپانیا و انگلیس، سخت است در مورد افزایش تقاضا برای نفت هیجان زده شویم.»

 

سهمیه بنزین مهر ماه امشب واریز می‌شود

ساعت ۲۴ امشب یازدهمین مرحله واریز سهمیه بنزین خودرو‌های ناوگان عمومی و شخصی به کارت سوخت رانندگان خودرو انجام می‌شود.

گفتنی است، بامداد جمعه ۲۴ آبان سال گذشته، بنزین سهمیه‌بندی شد و قیمت این فرآورده نفتی به صورت سهمیه‌ای (۶۰ لیتر ماهانه برای خودرو‌های شخصی) در هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و به صورت آزاد ۳۰۰۰ تومان تعیین شد. طبق اعلام وزیر نفت از محل اجرای این طرح در طول یک سال، ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد کسب می‌شود که این مبلغ به مردم تعلق می‌گیرد.

آیا گازوئیل گران می شود؟

وزیر نفت گفت: برای صدمین بار افزایش قیمت گازوییل را تکذیب می کنم.

قیمت تخم مرغ برای مصرف کننده تصویب شد

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت اعلام کرد: حداکثر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ فله برای مصرف کننده ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب شد که با توجه به وزن، نرخ شانه نیز تعیین خواهد شد. جزئیات بیشتر

معرفی ۱۰۹ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: آخرین وضعیت اجرایی شدن اخذ مالیات از خانه‌های خالی را اعلام‌کرد. یکی از تکالیف وزارت راه و شهرسازی تعیین تکلیف خانه‌های خالی، راه‌اندازی سامانه و معرفی آنها به سازمان امور مالیاتی بود تا بتواند از آنها، مالیات مقرر قانونی را اخذ کند. اسلامی ضمن تاکید بر راه‌اندازی سامانه املاک و اسکان و شناسایی واحدهای مسکونی خالی، افزود: از امروز ۱۰۹ هزار واحد مسکونی خالی شناسایی، تدقیق و به سازمان امور مالیاتی معرفی شد.

علت تاخیر در انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث چیست؟

حسین فهیمی سخنگوی آزادسازی سهام عدالت به ایرنا گفت: ‌"ارائه سهام عدالت متوفیان به وراث در آیین‌نامه سهام عدالت مصوب شده اما در ابتدا باید مشخص شود که واگذاری سهام عدالت به وراث نیازمند کدام یک از زیرساخت‌های اجرایی و نرم‌افزاری است؟ براساس آخرین آمارها، دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از وراث متوفیان سهام عدالت باید منتظر اطلاعیه‌های این شرکت در خصوص انتقال سهام عدالت اموات باشند. شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در تلاش است تا در گام سوم فرایند آزادسازی سهام عدالت، وضعیت انتقال سهام عدالت متوفیان را از طریق الکترونیکی فراهم کند. در همین رابطه، کارشناسان شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در حال انجام آزمایش‌های نهایی  روی میز خدمت یکی از سامانه‌های این شرکت هستند تا همه فرایندهای انتقال سهام عدالت متوفیان غیرحضوری انجام شود. تا فراهم شدن زیرساخت های لازم برای این اقدام وراث باید اقدامات مربوط به انحصار وراثت را انجام دهند، همچنین در سامانه سجام نیز اقدامات مربوط به احراز هویت باید انجام شود."

نرخ دلار به کانال ۲۶ رسید

در پایان بازار امروز، در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۲۶۸۵۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۲۶۹۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شود که نسبت به روز قبل، ۳۵۰ تومان ارزان‌تر شده است. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به قیمت ۳۱۷۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۳۱۸۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد که نسبت به روز یکشنبه، ۳۵۰ تومان کاهش قیمت دارد.

آخرین روز شهریور با قیمت سکه

امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته در همین ساعت، به بهای ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در حال معامله است. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز مشابه روز گذشته به ارزش ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش رسید. همچنین نیم سکه به بهای ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت سه میلیون و ۹۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز به ارزش دو میلیون و ۸۰ هزار تومان معامله شد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز امروز بهای یک گرم طلای خام ۱۸ عیار به ارزش یک میلیون و ۲۲۸ هزار تومان فروخته شد و هر مثقال طلا نیز ارزش پنج میلیون و ۳۲۱ هزار تومان را ثبت کرد که نشان دهنده کاهش قیمت حدود ۵۰ هزار تومانی است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
تا زمانی که سهام عدالت وجود داره، بورس ریزش می کنه و همچنین تورم متاثر از آن به شدت بالا می ره

دلیلش هم این هست که افرادی که تا دیروز نمی توانستند، برخی کالاها را خریداری کنند، هم اکنون استطاعت مالی خرید آن کالا را به دست آورده اند و تغذیه شدن این افراد از حجم پولی سهام عدالت به دلیل عدم ایجاد افزوده (هر نوع کالای تولید شده) تورم سنگینی به بار خواهد آورد

کاملا هم مشخص هست یک خانواده 4 نفره که هیچ وقت خودرو نداشتند در مرداد ماه توانایی خرید ساینای صفر کیلومتر با مقدار ارزش سهام عدالت خودشان داشتند ولی اکنون تنها می توانند پراید مدل 92 خریداری کنند بنابراین پر واضح هست که قیمت ها در ایران به شدت افزایش پیدا خواهد کرد

اقتصاد و بورس ایران، در روزی که سهام عدالت غیر مستقیم استانی آزاد شود، ضربه بسیار مهلکی خواهد خورد چون بیش از یک چهارم کل نقدینگی خارج از ارزش افزوده ایجاد شده، قیمت کالاها را بیش از!!! دو برابر خواهد کرد!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
گل گفتی
همه دردها از این آزادسازی سهام عدالت شروع شد.
تورم افسارگسیخته و سقوط بورس
کاش مسئولین بیشتر فکر میکردن و بعد نظر میدادن و عمل میکردن.
در شرایطی که نقدینگی کشور رو در آستانه ورشکستگی قرار داده بود به یکبار بحث آزادسازی سهام عدالت مطرح شد و حجم نقدینگی چندین برابر شد. بورس را زمین زد و تورم را وحشی تر کرد و بیشتر به جان ملت انداخت.
کاش هرگز سهام عدالتی وجود نداشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
فریب نخورید
قیمت دلار دراین لحضه ۲۷۳۰۰ تومان است
بورس نورچشمی هم که باوجودهمه تلاشهابرای بالااوردنش به کانال یک ونیم ملیون واحدی پرتاب شد (:
پاسخ ها
رامین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
چرا از زمین خوردن هم وطنت تو بورس اینقدر خوشحالی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
چه کسانی از آشفتگی دلار خوشحال هستند؟ در حال حاضر تاثیر اقدامات دولت مبنی بر کنترل قیمت ها در بین تولید کنندگان و فروشندگان کالا به پایین ترین حد خود رسیده است تا جایی که باعث شده است که برخی از آنها که فاقد وجدان کافی هستند براحتی از این آب گل آلود ماهی بگیرند و به گرانی قیمت ها دامن بزنند و از این فضا سود بادآورده ببرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
بورس یعنی:
ب: بازار
و:ورشکسته
ر:روبه
س:سقوط
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
آینده مشخص خواهد کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
رونق بورس به سودآوری شرکت ها بستگی دارد و در فضایی که اقتصاد بسته باشد نباید توقع رونق بورس داپمی را داشت. در اقتصاد بسته ورودی و خروجی واحدهای تولیدی (مثلا قیمت گذاری) در دست دولت است و دولت هم بخاطر کند بودن عکس العمل او در مقابل پدیده ها (بخاطر ماهیت او ) سیخ و کباب را باهم می سوزاند و به عبارتی تولید کننده و مصرف کننده را باهمدیگر در منگنه می گذارد و مصداق بارز آن وضعیت خودرو است که نه مصرف کننده راضی است و نه تولیدکننده و هر دو در ضرر و زیان هستند. در اقتصاد بسته تغییرات ورودی که شامل تغییرات قیمت مواد اولیه و هزینه ها است با کندی و نوسان بوده و با تاخیر در خروجی اثر می گذارد و تا قبل از تاثیر آن در خروجی شرکت ها را در ورشکستگی و عدم توسعه و مشکل قرار می دهد یعنی چیزی که ما در پتروشیمی ها و پالایشی ها و خودروی ها و ... می بینیم. در درجه دوم رونق بورس به بالا بردن علم و دانش کسانی برمی گردد که می خواهند در بورس سرمایه گذاری کنند و خرید و فروش آنها بر اساس واقعیت اقتصادی شرکت ها باشد نه بر اساس احساس و هجوم صف نشینان و گمراه کردن دیگران ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
دوران تاخت وتاز بورس نورچشمی بسرامد
نیمه دوم سال نیمه سقوط است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
اخبارتون شده کلی گویی
اخبار باید بر پایه حقیقت و واقعیت جامعه باشد
لطفاً آدرس مغازه و فروشگاه هایی رو در هر شهر و استان اعلام کنید که تخم مرغ به این نرخ می‌دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
دلار هزار تومن میره بالا و فرداش ۳۰۰ تومن میاد پایین
و فوری باعث خوشحالی و غرور و افتخار دولت میگردد
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
فردادوباره دلارهزارتومان گران میشه
وپس فرداسیصدتومان ارزان میشه
البته من وخانوادم وقتی دلاررفت بالای ده هزارتومان کاملا نابودشدیم
فقط قدرت خرید پیاز،سیب زمینی ،گوجه داریم
اونم ازصدقه سری کروناست
اگه کرونا نبودمرزها بازبودند واونها راهم صادرمیکردند وقیمت شون میرفت بالای ده هزارتومان
مچکریم کرونا
برای بعضی هاتحریمها نعمت است
برای من وخانوادم کرونانعمت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
انچه باعث رشد مجدد تورم شده عدم حمایت واقعی از بورس بوده است بازار سرمایه می توانست به عنوان موتور محرک اقتصاد قرار گیرد و بدونه ضامن و سودهای 20 تا 30 درصدی بانکها نقدینگی مورد نیاز تولید را فراهم کند ولی دلالان ثروتمند با همراه کردن دولت این بازار سرمایه را از رونق انداختند
علیرضا
|
United States
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
با شروع اصلاح شاخص بورس عروسی دلال های دلار و طلا شروعه شد.
مگر ادعا نمیکردن عامل تورم رشد بورس است؟ در 40 روز اخیر که بورس نزولی بوده سرعت رشد تورم چندین برابر شده.
عزیزان کسانی که همواره علیه بورس تبلیغات میکنن از جمله افرادی که اینجا کامنت میذارن خیرخواه شما نیستن بلکه دلالان ارز و طلا هستن.
زندگی مردم هر روز دشوارتر میشه.
حداقل به اون 25 تا اقتصاددان اثبات شد که اشتباه میکردن و بورس ضربه گیر تورم بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
کل بازار ها در ایران دلالی دوست عزیز
بخصوص بورسی که شما دارید از آن تعریف میکنید
باید بپذیریم حباب بورس خیلی زیاد است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
سه شنبه اول شهریور ساعت ۹:۴۰
شاخص کل بورس درادامه ریزشهای سهمگین ماههای اخیر امروز هم تنها درمدت بیست دقیقه ۲۵۰۰۰ واحددیگرهم فروریخت و دراستانه پرتاب به کانال یک میلیون وچهارصد هزار واحدی قرارگرفت
همه فروشنده اند وازخریدارخبری نیست !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
بورس بای بای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
اگر تخم مرغ گران شد به خاطر گران شدن خوراک و نهاده دامی است که تابع ارز است یعنی تورم و گرانی را در نظام پولی ببینید که متولی درست و حسابی ندارد. همه کالاها به همین صورت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
چند مدت دیگه توی تلوزیون برنامه های تحلیلی می گذارند و بررسی می کنند که چی شد یکهویی دلار ارزون شد؟ و ما به یاد گذشته می افتیم که چقدر به خاطر دلار مصیبت کشیدیم!
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
اونهايي كه ميگفتند چند ميليون خونه خالي وجود دارد حالا كجا هستند؟
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
قیمت تخم مرغ برای مصرف کننده تصویب شد:
جنگ زرگری دولتیها مثل سازمان حمایت، سازمان تنظیم بازار، تعزیرات، وزارت صمت، وزارت کشاورزی، ... بعد افزایش راکتی قیمت شروع میشود. اول باید قیمت کالا راکتی افزایش پیدا کند و بعد سازمانهای و نهادهای دولتی برای تسبیت گرانی وارد عمل میشوند. اول تولیدکننده و اصناف و کسبه و ... در مقابل قیمت پیشنهادی بصورت جنگ زرگری با دولتهای مقاومت میکنند ولی در نهایت افزایش قیمت خواست اصناف و کسبه به مردم تحمیل میشود. این سناریو تکراری است.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
علائم کرونا سعد حریری مذاکرات سودان و اسرائیل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 مهدی رسول پناه ایرج مسجدی