بازدید 7020

تعداد مسمومان روستای شیخ‌صله به ۲۰۰ نفر رسید

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه آلودگی"میکروبی" آب روستا را عامل مسمویت جمع زیادی از اهالی روستای شیخ‌صله شهرستان ثلاث‌باباجانی عنوان کرد.
کد خبر: ۱۰۰۱۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶ 08 September 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم شکیبا با اشاره به شروع موارد مسمومیت در روستای "شیخ صله" شهرستان ثلاث باباجانی از روز شنبه (۱۵ شهریور) گفت: موارد مسمومیت به یکباره از چند نفر افزایش چشمگیری یافته و تا امروز به بیش از ۲۰۰ نفر رسیده است.

وی افزود: در پی مسمومیت دسته جمعی اهالی موضوع بررسی علت این مسمومیت در دستور کار قرار گرفت و آلودگی "میکروبی" آب لوله کشی روستا علت آن تشخیص داده شد.

شکیبا تصریح کرد: دستگاه کُلرزن آب روستا از مدت‌ها پیش خراب بوده و در همین راستا مکاتباتی با شرکت آب و فاضلاب صورت گرفته، اما در نهایت همین خرابی دستگاه موجب شده تا کُلر به میزان کافی در آب روستا نباشد.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: نمونه برداری صورت گرفته از آب روستا و آزمایش آن در آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان ثلاث باباجانی نشان می‌دهد که عملا کُلر باقی مانده در آب وجود نداشته و از طرفی آلودگی میکروبی در آب مشاهده شده است.

شکیبا خاطرنشان کرد: وجود کُلر در آب موجب می‌شود که حتی اگر آلودگی در آب باشد از بین برود، اما به دلیل خرابی دستگاه کُلرزن، کُلر باقی مانده در آب وجود نداشته و همین امر زمینه ساز آلودگی آب شده است.

وی یادآور شد: چشمه تامین کننده آب روستا در محاصره چاه‌های فاضلاب است و به احتمال زیاد آلودگی میکروبی از طریق لوله شکسته وارد شبکه آب روستا شده است.

این مسئول در تشریح آخرین وضعیت مسمومیت اهالی این روستا، گفت: تاکنون حدود ۲۰۰ نفر با علائم استفراق و اسهال و... به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه داشته‌اند که عمده این افراد بصورت سرپایی مداوا و ترخیص شده و مابقی جهت اطمینان بیشتر در مراکز درمانی ثلاث باباجانی، جوانرود و کرمانشاه بستری شده‌اند.

شکیبا در پایان از نماینده اورامانات در مجلس شورای اسلامی، شورای تامین و فرماندار شهرستان ثلاث بابا جانی به خاطر پیگیری‌های بسیار در این موضوع قدردانی کرد.

پیش از این مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان کرمانشاه اعلام کرده بود، آب تحویلی از سوی این شرکت به اهالی روستا سالم است.
تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات # حج
وب گردی