به‌روز شده در: ۳۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۷
يادداشت
تلخند
گفتگو
باید مثل صیاد از خود گذشت
سرتیپ دوم ستاد حسن سیفی
تهیه اطلس فرهنگی در سازمان ارتباطات
دكتر ابوذر ابراهيمي تركمان
باید نگاه دولت عوض شود
حسین کنعانی مقدم
در اوکراین چه می گذرد؟
بهرام امیر احمدیان
ریاست جمهوری و مجلس اکابر نیست
گفت‌وگو با علی لاریجانی، رییس مجلس
خواب اسارت را هفت ماه قبل دیده بودم
سرهنگ آزاده مهدی وطن‌خواهان
استقلال به کانون وکلا بازگردد
سید محمود علیزاده طباطبایی
گزارش
مقالات
نکاتی مهم در خصوص ایجاد گذرواژه برای Hard Disk
بسیاری از یارانه ها سه نوع مختلف از ایجاد گذرواژه بر روی سیستم را در اختیار کاربران قرار میدهند. گذرواژه برای Hard Disk، برای سیستم عامل و یا برای BIOS. در حالی که ایجاد یک گذرواژه برای Hard Disk اغلب به عنوان راهی مطمئن در خصوص محافظت و صیانت از اطلاعات تلقی میشود، نکاتی مهم در این میان وجود دارد که توجه به آنها ضروری است.
قیمت بنزین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان می‌شود
فردا آخرین روز از ماه فروردین است و طبق گفته های قبلی مسئولان قرار است از اول اردیبهشت نرخ جدید حامل های انرژی اعلام گردد، بازار و مردم بی صبرانه منتظر آخرین تحولات در این خصوص از سوی دولت هستند، پیش از این چندین سناریو برای افزایش نرخ بنزین از سوی افراد مختلف عنوان شده است اما تا کنون از جزئیات کامل طرح دولت در خصوص نرخ های جدید اطلاع رسانی نشده است.
وقتی هاشمی بر اجرای سخنان رهبری اصرار دارد
تنها اگر تلاش دستگاه‌ها نتیجه بخش واقع شود و این جنبش مردمی شکل بگیرد و ضدفرهنگ‌ها توسط بدنه مردم طرد شود، شاهد اتفاقی بزرگ در این عرصه خواهیم بود که دستاوردهای عظیمی برای کشور در پی خواهد داشت و از آن جمله قطعاً توجه عمومی به برقراری تعادل در قبال پوشش خواهد بود اما تا زمانی که فرهنگ را در انحصار نهادهای دولتی نگه داشت، نمی‌توان چشم انتظار تغییر بزرگی بود.
ادعای طنزآمیز مخالفان توافق ژنو
ایران مشغول ساخت کارخانه نابودی ذخایر هسته‌ای خود بود!؟
انتشار اطلاعات اشتباه در مورد برنامه هسته‌ای ایران همچنان ادامه دارد و بعضی رسانه‌ها، برای توجیه مواضع خود اخباری را منتشر می‌کنند که گاه به شکل جالبی طنزآمیز است. تحلیلگران ناشناخته این رسانه‌ها، بدون شناخت ابعاد مختلف توافق هسته‌ای ژنو و کارکرد تاسیسات در حال احداث و یا تکمیل شده ایران، راه افتادن یکی از تاسیسات مهم هسته‌ای ایران را از بین بردن ذخایر هسته‌ای ایران جا زده‌اند.
وزیرخارجه سابق ایران:
رهبر انقلاب برای مذاکره با آمریکا چهار شرط گذاشته بودند
علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه پیشین کشورمان در یک گفتگوی تلویزیونی به بیان نکات مهمی درباره پرونده هسته ای ایران و مذاکرات ایران و آمریکا پرداخت و از اتمام حجت و شروط رهبر انقلاب برای مذاکره با آمریکا خبر داد.
چرا آمار انصرافی ها از دریافت یارانه نقدی به حدود ده درصد رسید؟
درحالی که دیروز آخرین روز ثبت نام افراد برای دریافت یارانه نقدی یا انصراف از آن بوده است و پرونده این اقدام تا امروز و فردا و در نهایت ثبت نام های تکمیلی بسته خواهد شد، آمار غیر رسمی حاکی از آن است که تنها کمتر از ده درصد از ایرانیان از دریافت یارانه نقدی انصراف داده اند.
معادل صادرات به ترکیه، گاز در کشور گم می‌کنیم؛
با این اخبار آیا مردم حق ندارند هدفمندی را پس بزنند؟!
اگر به سخنان گذشته مسئولان دقیق شویم، درخواهیم حجم گاز گم شده در کشورمان می‌بایست به مراتب بیش از 9 میلیارد متر مکعب در سال بوده و به عدد 270 میلیارد متر مکعب در سال نزدیک شده باشد چراکه بر اساس آمار، میانگین گم شدن گاز در در کشورمان، دو برابر میانگین جهانی یعنی ده درصد است و میزان تولید این محصول در کشورمان 274 میلیارد متر مکعب گزارش شده.
در واکنش به تحولات اخیر اوکراین:
نیروهای نظامی آمریکا در لهستان مستقر می‌شوند
در پی اوج گیری بحران در روابط روسیه و غرب بر سر اوکراین، تحرکات نظامی از سوی دو طرف شدت گرفته و چشم انداز وقوع یک جنگ سرد جدید میان دو طرف را بیش از هر زمان دیگری جدی ساخته است. در جدیدترین تحول در این زمینه، خبر می رسد که مقامات آمریکایی و لهستانی بر سر استقرار نیروهای زمینی آمریکا در لهستان به توافقی دست یافته اند.
در نگاه‌ به زن نباید هر چیزی که به نام دین بر سر زبان‌هاست، ‌قبول‌ کرد
در نگاه به مسأله زن، نباید هر چیزی را که به نام دین بر سر زبان‌هاست، پذیرفت؛ ‌اما باید اصولی را که شایستگان با شیوه درست استنباط از «قرآن و سنت و حدیث» ارائه می‌کنند، تکیه‌گاه اصلی قرار داد. مسأله خانواده به ویژه «سلامت، امنیت و آرامش زن در خانواده»، مسأله‌ای اصلی است که باید به آن پرداخت.
فردای توافق جامع هسته‌ای چه اتفاقی خواهد افتاد؟
با توجه به خوش‌بینی اظهار شده از سوی مقامات دو طرف، مبنی بر رسیدن به یک توافق نهایی هسته‌ای در فاصله زمانی شش ماهه تعیین شده، این روز‌ها تحلیل شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی در فردای چنین توافقی مورد بررسی و تحلیل کار‌شناسان غربی قرار گرفته است. در ‌ایران، فردای توافق جامع هسته‌ای چه اتفاقی خواهد افتاد؟
در نقد اوج‌گیری سانتیمانتالیسم وطنی پس از وداع «مارکز»؛
من چه چیزی از آن خواننده کم دارم؟!
شاید برای درک خطر این فضا، کافی باشد اشاره‌ای به درگذشت بهمن فرزانه، مترجم مطرح کشورمان ـ که اتفاقاً با ترجمه کتاب «صد سال تنهایی» میان فارسی زبانان به شهرت رسید و از شاخص‌ترین مترجمان تاریخ ایران است ـ اشاره کرد که وقتی درگذشت، با سکوت و ‌بدرقه‌کنندگانی اندک رفت تا دریابیم ‌مخاطبان فارسی زبانِ این ایامِ «گابو» احتمالاً نسخه انگلیسی یا اسپانیایی آثارش را خوانده‌اند!
موج سوم ایدز همراه با جنون جنسی در راه است
در آموزش و پیشگیری واقعا ضعیف عمل کرده‌ایم و این در حالی است که موج سوم ایدز در راه است و نگرانی‌هایی در این زمینه احساس می‌شود. اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی باید از سنین بسیار پایین آغاز شود. ۹۰ درصد ایدز در کشورهای فقیر و در حال توسعه ‌و تنها ۱۰ درصد آن در کشورهای توسعه یافته است و این به دلیل فرهنگ سازی و آگاهی مردم در کشورهای در حال توسعه است.
مرور روزنامه‌های شنبه سی‌ام فروردین‌ماه
رویکرد اصولگرایان در باره حقوق بشر تغییر می‌کند؟
در حالی که اخبار متناقضی از زندان اوین مورد توجه روزنامه‌ها قرار گرفته، سرمقاله یک روزنامه پرسابقه اصولگرا از رویکرد جدیدی در موضوع حقوق بشر خبر می‌‎دهد. در همین حال، نمایندگان مجلس پیگیر «شنود اسلامی» هستند. ادامه اخبار هدفمندی و مصادره یک ساختمان بنیاد علوی در آمریکا، دیگر اخبار مهم روزنامه‌های شنبه است.
کیوسک بین‌المللی «تابناک»
اوباما: قانون کنگره درباره ایران را با یک شرط می‌پذیرم!
بازتاب سخنان روحانی در روز ارتش درباره ارتباط با جهان و قدرت نیروهای مسلح کشور، توضیحات وزارت خارجه ایران درباره خبر حضور یک هواپیمای آمریکایی در کشور، نظر اوباما درباره طرح مصوب ‌در کنگره درباره نماینده ایران در سازمان ملل و اخبار مربوط به افزایش صادرات نفت ایران، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
با Office Online آفیس رایگان مایکروسافت آشنا شوید
در حالی که این روزها مایکروسافت و البته سایر شرکتهای دیگر به سمت دنیای Cloud حرکت میکنند، و با گسترش روز افزون اینترنت و ضریب نفوذ آن در سراسر دنیا شاهد آن هستیم که بسیاری از ابزارها از حالت سنتی خود به سمت نسخه های تحت وب حرکت میکنند. یکی از این ابزارهای پر استفاده مجموعه Office مایکروسافت است که اکنون چندی است نسخه رایگان آن تحت عنوان Office Online عرضه شده است.
يك نماينده: بهای مسكن كاهش می‌يابد؛ نماينده‌ای ديگر: افزايش می‌يابد!
کاهش نقدینگی در کشور، باعث تعدیل بهای مسکن خواهد شد. اگر دولت تدبیر و امید نیز در سال جدید در بحث مسکن اقدامات بازدارنده نداشته باشد، بهای زمین و مسکن روز به روز افزایش پیدا می‌کند؛ اما اگر شرایط با کاهش نقدینگی در کشور مدیریت شود، قیمت مسکن نیز همسان با سایر قیمت‌ها رو به افول خواهد رفت
پایان فصل چهارم با خلاصه قسمت‌های یازدهم، دوازدهم و سیزدهم؛
فیلم: مرگ سراغ رئیس بزرگ را هم می‌گیرد!
با جدایی پینکمن از قاچاقچی بزرگ و پیوستن دوباره‌اش به والتر وایت، آن‌ها برای کشتن قاچاقچی بزرگ که این بار برای مرگ هر دو برنامه‌ریزی کرده، طرحی می‌ریزند؛ طرحی که شکست می‌خورد. در ادامه همین طرح و هنگامی که پینکمن گرفتار شده، والتر وایت با کمک پیرمردی که بازمانده‌ مافیای مکزیک است، در اقدامی غیرمنتظره، رئیس بزرگ را از پای درمی‌آورد و خود، خانواده‌اش و پینکمن را نجات می‌دهد!
برای کسانی که از عراقچی «اعتراف» گرفتند؛
با توافق ژنو حالا حالاها باید در کشور خودمان ببازیم!
هنوز برخی روی آن فایل صوتی مانور می‌دهند و با بی‌اخلاقی تمام، این گونه به اذهان متبادر می‌کنند که سخنان عراقچی را باور ندارند، مگر آن قسمت‌هایی که با نام اعتراف از آن یاد می‌کنند؛ درست مثل آنکه چشم و گوشمان را ببندیم و مثل آن حکایت بخواهیم با تکیه بر «لا تقربوا الصلواه» *، از کتاب خدا شاهدی برای دوری جستن از نماز بیاوریم؛ غافل از آنکه شاید پس از آن «و انتم سکاری» آمده و معنا را دیگرگون کند.
کدام کشورها از کدام گروه‌های شورشی در سوریه حمایت می‌کنند؟
طی بیش از سه سال که از زمان آغاز درگیری‌ها در سوریه می‌گذرد، این درگیری‌ها روزافزون از حالت داخلی و حتی منطقه‌ای خارج شده و ماهیت جهانی به خود گرفته است. در این میان، هر یک از گروه‌های شورشی مخالف دولت، مورد حمایت یک یا چند کشور خارجی هستند. یک روزنامه ترکیه‌ای در مطلبی به بررسی حامیان خارجی گروه‌های شورشی پرداخته است.
هفتمین فیلم اصغر فرهادی در ترکیه ساخته خواهد شد؟
ترک‌ها استقبال وسیعی از فرهادی داشتند و ظاهراً این استقبال در حال تبدیل شدن به میزبانی از فرهادی برای مدتی است؛ اقامتی که روزنامه حریت ترکیه از آن خبر داده و با اشاره به اینکه فیلم بعدی فرهادی در اروپا ساخته خواهد شد، ترکیه را لوکیشن هفتمین فیلم بلند سینمایی این کارگردان مطرح ایرانی ذکر کرده و با تحسین از او، به استقبال این اتفاق رفته است.
ادعای حضور یک ایرانی در میان عوامل انتحاری داعش در دیالی عراق
شاخه‌ای از گروه دولت اسلامی عراق و شام به نام داعش که در استان دیالی عراق فعال است، فهرستی از عوامل انتحاری خارجی این شاخه در سال‌های اخیر را منتشر کرده که در یک و نیم سال اخیر در این استان این کار را انجام داده‌اند؛ در این لیست، نام یک عامل ایرانی نیز به چشم می‌خورد.
بهای بنزین دست کم ۲۰ درصد افزایش می‌یابد
دولت اجازه دارد از محل هدفمندی یارانه‌ها، ‌۴۸ هزار میلیارد را تأمین کند. یکی از راهکارهای رسیدن به این درآمد، افزایش نرخ حامل‌های انرژی است؛ اما دولت تا کنون ‌شفاف در خصوص میزان این افزایش در هیچ جایی صحبت نکرده ‌و در واقع منتظر پایان مهلت ‌نام‌نویسی از متقاضیات دریافت یارانه است.
امیر سیفی در گفت‌و‌گو با «تابناک»؛
ارتش داداش بزرگتر نیروهای مسلح ایران است
یکی از رویدادهای پیش از بیت المقدس، این بود که ۷۹۰ تن از افسرانی که در دانشگاه امام علی (ع) از قبل از انقلاب مشغول به تحصیل بودند و دو ماه تا گرفتن لیسانس و درجه ستوان ۲ گرفتنشان بیشتر نمانده بود، با سخنرانی آقای شکر ریز که رئیس هیأت علمی و جانشین دانشگاه بودند، به این مضمون که این طرف لیسانس هست و درجه و فرماندهی و آن طرف دشمن و آتش و صیانت از کشور حالا من که استاد شما هستم...
رئیس‌جمهور در سخنرانی در مراسم رژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران؛
ارتش هیچ‌ گاه از ملت و دولت منتخب مردم سهم خواهی نکرده است
آن‌ها به عنوان نیروهای مسلح مردمی از امنیت کشور دفاع می‌کنند و مانند ارتش برخی از کشورهای دیگر نیستند که اگر انقلاب و قیامی رخ داد، وارد میدان شوند و مردم را کنار بگذارند و به فکر تصاحب انقلاب باشند. در این سال‌ها بر خلاف برخی کشورهای منطقه، ما هرگز شاهد دولت نظامی در کشورمان نبوده‌ایم و گردش قدرت در کشور بی‌خشم و خشونت و در چهارچوب قانون صورت گرفته است.
کیوسک بین‌المللی «تابناک»
وقتی عفو یک محکوم به اعدام، تیتر نخست مطبوعات جهان می‌شود
بازتاب بسیار گسترده اقدام اولیای دم یک مقتول در بخشش فرد قاتل، انتشار گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران، آزادسازی ۴۵۰ میلیون دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران توسط آمریکا و برگزاری دور جدید مذاکرات کار‌شناسی هسته‌ای ایران و گروه ۱+ ۵ در نیویورک، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
نکته‌های ویندوز: Mute کردن صدا با استفاده از میانبر صفحه کلید
ویندوز آیکون تنظیمات صدا را در Tray در دسترس کاربران گذاشته است که می توان با آن اقدام به Mute کردن صدای سیستم کرد؛ اما متأسفانه هیچ میانبر و کلید مشخصی برای این کار در ویندوز تعبیه نشده است؛ هرچند برخی از نرم افزارها و ابزارهای موجود اجازه این عمل را می دهند، ولی راه بسیار ساده ای برای Mute کردن صدای سیستم با استفاده از میانبر و صفحه کلید وجود دارد.
گابریل گارسیا مارکز درگذشت
ساعتی پیش، گابریل گارسیا مارکز، نویسنده شهیر ادبیات آمریکای لاتین و برنده جایزه نوبل ادبیات به علت بیماری درگذشت. وی که بیشتر کتاب‌هایش به زبان فارسی نیز ترجمه شده و در میان ایرانیان طرفداران فراوانی دارد، از مدتی پیش به دلیل بیماری در بیمارستان بستری بود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام؛
مسیر انقلاب در اقتصاد ایران بسیار کند شده است
رضایی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در صحنه‌های سیاسی الهام‌بخش کشورهای منطقه بوده است، یادآور شد: با این حال، این الهام‌بخشی درباره مسائل اقتصادی وجود نداشته و نمی‌توان از اقتصاد ایران به عنوان یک الگو در منطقه استفاده کرد.
برکناری رئیس دستگاه اطلاعاتی سعودی نشانه چیست؟
شاهزاده بندر بن سلطان، رئیس دستگاه اطلاعاتی سعودی که به دلیل روابط نزدیک با خانواده بوش در آمریکا بندر بوش هم نامیده می‌شود، در اوج برنامه‎‌های این کشور علیه سوریه، کنار رفته و احتمالا شاهزاده دیگری جانشین او خواهد شد. برکناری رئیس دستگاه اطلاعاتی سعودی نشانه چیست؟
پشت صحنه‌های دیدنی آخرین ساخته حاتمی کیا؛
چرا «چ» فروش ۲۰ میلیارد تومانی نداشت؟ + ویدئو
سینمای ایران و سینماگر ایرانی، تنها هنگامی به امکان پیشتازی دست خواهد یافت که در گام نخست برای دیدن آثارش، جلو سینما صف بکشند، کما اینکه در نخستین روز اکران برخی فیلم‌ها در اروپا و آمریکا در سینما‌ها چنین می شود.
تحلیل یک سایت ژاپنی؛
پاکستان در حال ورود به روند تقابل با ایران است
در ماه‌های اخیر و به ویژه پس از رسیدن نواز شریف به سمت نخست‌وزیری پاکستان، روند نزدیکی روابط این کشور با دولت‌های عرب حاشیه خلیج‌فارس شدت گرفته است. در این میان، برخی ‌تحلیلگران بر این باورند که این روند، ‌ناشی از عوامل منطقه‌ای خاصی بوده و شاید پاکستان را ‌مستقیم وارد گروه‌بندی‌های فرقه‌ای در سطح منطقه کند.
اگر هدفمندی درست اجرا شود، بهای ارز کاهش می یابد
اجرای درست فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها از سوی دولت، نرخ ارز را تعدیل و شاخص بورس را صعودی می‌کند. دولت باید با ‌مکانیزم‌های اقتصادی، زمینه‌هایی را فراهم کند تا رشد کاذب قیمت دلار در بازار متوقف شود.
خوانده می‌شوید؛
هرعضو جامعه چه میزان درشکل‌گیری فرهنگ رانت‌خوارپروری مقصر است؟
نقش فشار نزدیکان و به ویژه بستگان را در شکل‌گیری ضدارزشی چون رانت‌خواری تا چه میزان پررنگ می‌دانید؟ اگر در موقعیت مشابه قرار بگیرید، در برابر فشار نزدیکان و به ویژه اعضای خانواده چه واکنشی خواهید داشت؟ اگر آن سوی میز باشید و یکی از بستگانتان صاحب منصبی شود که رانت در اختیارش باشد، چه می‌کنید؟
تصمیم وزارت علوم برای انتخاب رئیس دانشگاه تهران؛
انتخاب رئیس دانشگاه به شیوه دموکراتیک یا مجلس خواص؟
این نماینده‌ها که همگی باید دانشیار‌ یا استاد باشند، به کمک رأی‌گیری در دانشکده‌ها برگزیده خواهند شد و سرانجام ‌شورایی را شکل می‌دهند که با رأی‌گیری، سه تن را از بین خودشان ‌برای قرار گرفتن در جایگاه ریاست دانشگاه برگزیده و انتخاب از میان این سه گزینه را به وزیر علوم می‌سپارند.
خلبانی که سرش را فدای دفاع از امام کرد +ویدئو
شهید مظلوم و گمنامی بود که مدت‌ها گمان می‌کردند پناهنده شده است و پس از چند سال وقتی که گره داستانش به دست پسر پیرمردی که از کویت آمده بود باز شد و پیکر مطهرش را یافتند، تازه فهمیدند که ضربات چاقو در بدنش و جدایی سر از بدنش چه نشانی دارد...
مرور روزنامه‌های پنجشنبه بیست‌و‌هشتم فروردین‌ماه
این سه نفر را به مناظره هسته‌ای با نمایندگان مجلس بفرستید!
گروهی از اصولگرایان نه تنها به ضربه زدن به منافع ملی متهم شده، بلکه میزان التزام آن به نظام و مردم کمتر از نهضت آزادی دانسته شده است. در حالی که جمع انبوهی از نمایندگان مجلس، خواهان تریبون برای نقد مذاکرات هسته‌ای هستند، نام سه شخصیت دانشگاهی نیز در مقابل مطرح شده ‌تا از گذشته و حال مذاکرات بگویند. چرایی افزایش بهای دلار و آماده شدن برای انتخابات مجلس، دیگر مسأله مهم روزنامه‌های پایان هفته است.
کیوسک بین‌المللی «تابناک»
بازتاب بین‌المللی طرح مجلس شورای اسلامی برای افزایش جمعیت
واکنش عراقچی به انتشار فایل صوتی منتسبت به خود، برنامه وزیر خارجه ایران برای سفر به روسیه، بازتاب سخنان روحانی درباره روابط ایران با کشورهای همسایه، سخنان وزیر دفاع ایران درباره موشک‌های بالیستیک کشور و بازتاب طرح جدید مجلس برای افزایش جمعیت، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
انقلاب گوگلی در جستجوی حافظه و جایگزینی برای Everything
ابزار جستجوی داخلی یا ذاتی ویندوز به مانند همه ابزار‌ها و برنامه‌هایی که به همراه سیستم عامل نصب می‌شوند، ابزاری کامل و مطمئن نیست. در حالی که این ابزار به خوبی کار خود را انجام می‌دهد، عملیات سنگین و کند آن به ویژه اگر با نرم‌افزارهایی نظیر Everything کار کرده باشید، شدیدا شما را خسته خواهد کرد. در اینجا شما را با نرم‌افزاری آشنا می‌کنیم که جایگزینی مناسب و مطمئن برای هر ابزار جستجوی دیگری است.
نیازمندیها
نیازمندیها
سایبرتک
آموزش دوره های شبکه سیسکو و مایکروسافت در برترین و مجهزترین آموزشگاه it ایران
سایر ویژه‌ها
«پنجمعه» با «تابناک»؛
فیلم: نوای ایرج بسطامی را با...
نمایشگاه هنرمندان خودآموخته با ۸۰۰ اثر از ۶۵ هنرمند‌آموخته تا ۲۹ فروردین در همه گالری‌های خانه هنرمندان در حال برگزاری است. در حاشیه این نمایشگاه کارگاه‌های نقش حنا و شن و ماسه نیز برپا شده است. چکناواریان، رهبر مطرح ارکستر که در زمینه نقاشی‌ آموزشی ندیده و در حکم یک خودآموخته...
بارسلونا و فصلی بدون جام؛
رئال‌مادرید با شکست بارسلونا،...
دست آبی و اناری‌ها از یک جام دیگر هم کوتاه ماند. رقیب قدیمی آن‌ها بامداد امروز در ورزشگاه مستایا با غلبه بر این تیم، نخستین جام فصل را از آن خود کرد و اکنون به بازی‌های لیگ و لیگ قهرمان چشم دوخته که در هر دو مسابقه هم شانس قهرمانی دارد.
وقتی نماینده مجلس، یادش می‌رود که نماینده «مردم» است؛
واردات بنزین کاهنده «عزت ملی»...
گر بخواهیم تنها یک مزیت برای دعوا و مناقشات سیاسی پیدا کنیم، بی‌شک آن مزیت رو شدن برخی مسائلی است که در حالت عادی سیاسیون علاقه‌ای به نمایان شدن آن ندارند؛ نمونه بارز این رخداد را می‌توان در سخنان یک نماینده مجلس شورای اسلامی دید؛ نماینده‌ای که گویا نمایندگی گروه همفکرانش،...
سید حسن نصرالله: چند کشور عربی...
سید حسن نصرالله با اشاره به اقدام تکفیری‌ها در منفجر کردن کلیسا در چند کشور عربی و غیرعربی و قتل مسیحیان به دلیل برگزاری مراسم مذهبی گفت: چه کسی به آنها حق داده است که مسیحیان را بکشند؟ دین اسلام به مراسم مسیحیان احترام می‌گذارد. دین تکفیری‌ها، اسلام نیست.
در تلاش برای احیای اعتبار سال‌های دور؛
بازگشت مهران مدیری «با شب‌های...
این مجموعه که پیش تولیدش نیز آغاز شده و ظاهراً قرار است سریالی ۱۵۰ قسمتی باشد، به رغم آنکه پیمان قاسم خانی به عنوان سرپرست نویسندگانش ذکر بود، او حضور در این پروژه را نپذیرفته... فراموش نکنیم که آثار مدیری همواره علاوه بر مضامین فرهنگی و اجتماعی، به مباحث سیاسی نیز نیم‌نگاهی داشته...
نگرانی آل سعود از سرنوشت عربستان...
در شرایطی که مدت‌هاست در میان اخبار هر روزه از عربستان سعودی، خبری مبنی بر وخامت حال پادشاه این کشور نیز دیده می‌شود. همین امر، گمانه‌زنی‌ها درباره سرنوشت سیاسی این کشور پس از ملک عبدالله را قوت بخشیده است. در این میان، بسیاری از تحلیل‌ها از احتمال قوی شکل‌گیری یک بحران جدی...
کجای دنیا هدفمندی این گونه اجرا...
دولت وعده بیهوده ندهد که با انصراف مردم از دریافت یارانه در حوزه سلامت هزینه می‌کند، زیرا چنین کاری‌ شدنی نیست. دولت بگوید اگر شما ‌نام‌نویسی نکنید، دیگر نمی‌روم قرض بگیرم و با این کار حجم نقدینگی بالا نخواهد رفت و تورم افزایش نمی‌یابد. این را بگوید که اگر ‌نام‌نویسی نکنید،...
آیا حاضرید از حق خود برای قصاص...
قصاص از احکام اسلامی است که خداوند آن را سبب حیات جامعه دانسته، ولی به شکیبایی و گذشت از حق قصاص نیز توصیه کرده است. موج گذشت از حق قصاص در سال گذشته، زندگی را به حدود سیصد تن باز‌گردانده است؛ اما آیا شما حاضرید در موقعیتی مشابه از حق خود برای قصاص بگذرید؟ دیدگاه‌های بینندگان در...
در حاشیه جنجال بر سر عمل گوش وزیر صنعت؛
آیا وزیر برای حرف «نگفته» باید...
اینکه پزشکانی درباره خبری که بنا بر‌ «شنیده‌ها» تنظیم شده و درستی آن تأیید نشده است، ‌‌نظر داده و بدون آنکه وزیر را معاینه کرده و از نوع و مکانیزم عملی که وی روی گوشش انجام داده، آگاه باشند ولی درباره آن اظهار‌نظر کرده و از ممکن بودن انجام آن در کشور بگویند، بی‌شک جای ایراد دارد...
برتری متین برابر الریان در فینال؛
دهمین قهرمانی ایرانی‌ها در...
پانزدهیمن دوره رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا با دهمین قهرمانی نما‌یندگان ایران همراه بود تا همچنان ایرانی‌ها سلطه خود را بر والیبال آسیا دیکته کنند و پر‌افتخار‌ترین تیم این رقابت‌ها باشند. قهرمان لیگ ایران بعد‌از‌ظهر امروز با برتری برابر تیم الریات قطر، قهرمانی آسیا...
خیریه‌ها و وزیری که قصد دارند...
آمارهای چند سال پیش، از وجود حدود ۱۲ هزار مرکز خیریه در کشور حکایت داشت و در این میان خیریه‌ای ‌است که تنها یک شرکت زیر‌مجموعه آن، ۴ میلیارد دلار ارزش دارایی‌هایش است و جالب آنکه این خیریه به ‌جایی هم پاسخگو نیست. چرا ادعای درخواست امتیاز ویژه برای یکی از این خیریه‌ها خوشایند...
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام؛
تورم، مالیات غیرمشروعی است که...
۳۵ سال از عمر انقلاب می‌گذرد؛ اما چرا نمی‌توانیم تورم را حل کنیم و چه کسی گفته که نمی‌توان این درد را برطرف کرد؟ پنجاه سال است ‌تورم وارد ایران شده، اگر در این پنجاه سال افزایش قیمت‌ها در کشور همانند اروپا بود، ارزش یک دلار هم‌اکنون ۷ تا ۸ تومان بود نه ۳ هزار تومان.
چگونه بحران اوکراین به نفع ایران...
پس از گذشت بیش از چند هفته از بحران اوکراین که منجر به تقابل شدید منافع روسیه و غرب و به ویژه ایالات متحده آمریکا در این منطقه شد، اکنون سخن از تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه از سوی اتحادیه اروپا به سطح جدی‌تری رسیده است؛ تحریم‌هایی که همراه با بحران اوکراین، می‌تواند به سود و...
تیم‌ ملی والیبال در آستانه دو رویداد بزرگ جهانی؛
آیا «اسلوبودان کواچ» از این...
توجه به جایگاه خوب ایران در رده‌بندی جهانی که حتی در رده جوانان در جمع یک تیم بر‌تر دنیاست، دیگر هواداران والیبال ایران افول و سقوط تیم ملی را از این رتبه‌ها بر‌نمی‌تابند و انتظاری که از کوآچ دارند، این است که تیم ملی ایران را به رتبه‌های بالا‌تر از این هم برساند.
«چ» و خالقش همچنان در مرکز توجهات
از روایت حاتمی‌کیا از دیدار...
پریروز دو خبر خوب برای من بود یکی خبر دیدار آقا بود و دیگر این خبر نظرسنجی وزارت ارشاد از مردم که در روزنامه‌ها هم رفت. سر وقت نماز خیلی نسبت به من و فیلم «چ» محبت داشتند و با چهره‌ای بشاش راجع به این فیلم توضیح دادند... جا دارد از مسئولین وزارت ارشاد به‌ خاطر این نظرسنجی که انجام...
مرور روزنامه‌های چهارشنبه بیست‌و‌‌هفتم فروردین‌ماه
هدفمندی یارانه‌ها؛ حذف ده میلیون...
سفر رئیس‌جمهور به سیستان‌و‌بلوچستان به فرصتی برای پرداختن به مسائل سیستان و بلوچستان و هم‌وطنان اهل سنت تبدیل شده است. در حالی که رئیس جمهور در تهران نبوده، دو وزیر وی به مجلس رفته و خبرساز شده‌اند. روزنامه‌های طرفدار دولت ترجیح داده‌اند، جلسه دیروز مجلس را نماد انزوای رسایی...
کیوسک بین‌المللی «تابناک»
موضع‌گیری جدید دولت آمریکا...
درخواست ایران برای برگزاری نشست اضطراری در سازمان ملل برای پیگیری وضعیت نماینده جدید ایران در این سازمان، تند‌تر شدن لحن دولت آمریکا در ماجرای ‌صادر نکردن روادید برای نماینده ایران، دیدار وزیر خارجه ایران با نخست‌وزیر امارات و فراخوانده شدن کاردار ایران در مصر به وزارت خارجه...
هک رجیستری برای بازگرداندن All...
یکی از نکات مثبت در ویندوز XP که عمر آن همین چند وقت پیش به پایان رسید، منوی خوب آن بود که گزینه All Programs در آن امکان دسترسی سریع به همه برنامه‌های نصب شده ‌روی سیستم را می‌داد. مایکروسافت این مورد را از ویندوز Vista به بعد حذف ‌و ‌یک منوی برنامه را جایگزین آن کرد. حال چگونه می‌توان...
امتیاز هسته‌ای آمریکا و متحدانش...
سال‌هاست ‌رژیم اسرائیل، تنها دولتی در جهان شناخته می‌شود که با وجود دارا بودن سلاح هسته‌ای، از اذعان رسمی به آن خودداری کرده و در عین حال، معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را نیز امضا نکرده است. با این حال، جدید‌ترین اخبار حاکی از آن است که آمریکا و متحدان غربی این کشور، درصدد...
باید مزایده بین‌المللی برگزار...
سال‌هاست که بحث خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس مطرح است؛ اما با رفتن و آمدن دولت‌ها نه‌ تنها اتفاق خوبی در این زمینه برای این دو باشگاه نیفتاده که حتی وضعشان بد‌تر هم شده و کار به‌ جایی رسیده که یک حسابرسی نصفه و نیمه از یکی از این باشگاه‌ها پس از این همه سال رقم عجیب بدهی ۷۰...
ادعای جدیدی که رسانه‌های صهیونیستی مطرح می‌کنند؛
ارتباط مانور ایران با تدارک...
از میانه سال گذشته میلادی، شمار بسیاری از نیروهای القاعده از سوریه به عراق رفتند تا جریان خطرناکی به راه اندازند که بسته شدن آب فرات تنها یکی از نشانه‌های آن است. منابع اسرائیلی مدعی هستند که مانور اخیر مرزبانی ایران در منطقه قصرشیرین با تحرکات القاعده مرتبط است.
ترکیه: ایران نباید سلاحی داشته...
هرچند در طول منازعه بین المللی موجود بر سر برنامه هسته ای ایران، ترکیه همواره سعی داشته خود را کشوری میانه رو و خواهان حل و فصل موضوع با رعایت کامل حقوق ایران نشان دهد، اما رئیس جمهور این کشور امروز طی سخنانی از سیاست ها و دیدگاه های واقعی کشور نسبت به برنامه هسته ای ایران پرده برداشته...
ماجرای انتخاب بهترین کارگردان...
جامعه آماری این نظرسنجی ۴۰۲ نفر و به شیوه تلفنی بوده و نتایج قطعاً درست است، چرا که در شهر تهران نظرسنجی علمی با ۳۸۴ تن که کامل به پرسش‌های نظرسنجی پاسخ دهند، نیز نتایج قابل پذیرشی را در پی دارد...
کارهای عجیب و غریب فدراسیون جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای!
انتشار اسنادی از آبروریزی بین‌المللی...
در اینجا بنده خانلر قربان اف، آشکارا، واضح و بلند اعلام می‌کنم اینجانب هرگز چنین نامه شرمناکی را ننوشته و نمی‌نویسم و هرگز به کسی توصیه انجام چنین کاری را نمی‌کنم. البته نوشتن چنین نامه‌ای از سمت اینجانب و هر کس دیگری نه قانونی و نه اخلاقی است. یک بار دیگر تأکید می‌کنم که هرگز...
چرا تهدید و بر هم زدن مراسم دیگران...
آخرین دوشنبه فروردین ماه که با تهدید رئیس‌جمهور توسط چند نماینده استان اصفهان شروع شده بود، با تلاش برای به هم ریختن سخنرانی فریدون عباسی، رئیس سابق سازمان انرژی اتمی و سعید جلیلی، دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی در دانشگاه امیرکبیر به پایان رسید. چرا تهدید و بر هم زدن مراسم دیگران...
شاید سلامت مردم نخستین اولویت...
سلامت مردم نیز باید در اولویت باشد اما می‌توانیم هزینه‌هایی که صرف واردات بنزین می‌کنیم، روی تجهیزات و صنایع نفت سرمایه‌گذاری ‌و مشکلات بنزین تولید داخل را برطرف کنیم. در غیر این صورت، اگر به واردات دل خوش کنیم، به دنبال بالا بردن کیفیت نخواهیم بود. ما از نظر کمی به میزان مورد...
گزارش «رویترز»؛
با «اتاق جنگ مدرن» آمریکا علیه...
لشکرکشی و اشغال سرزمین، تهاجم هوایی، زمینی و دریایی و یا حملات هدفدار، مواردی است که در ادبیات مرسوم و عرف معمول، از آن‌ها به ‌نشانه‌های جنگ یاد می‌شود؛ اما «رویترز» به تازگی گزارشی ‌از یک اتاق جنگ عریض و طویل در آمریکا منتشر کرده که اتفاقاً مهم‌ترین برنامه و دستور کار آن،...
نفی برخورد سلبی نشانه آغاز یک تغییر بزرگ است؟
آیت‌الله مصباح: هر چه با ماهواره‌...
با آمدن صدای نسل تازه رسانه‌ها که برخورد سلبی با آنها دشوارتر و چه بسا ناممکن خواهد بود و نیاز به دیش و اینترنت سراسری و نظایر اینها که قابلیت کنترل داشته باشد، ندارند و یا این کنترل را بسیار سخت می‌سازند، تنها راه چاره تلاش برای اقدامات ایجابی وسیع و هوشمندانه است که متفاوت با...
ترور یک معلم در راسک همزمان با...
این نماینده مجلس وقوع حوادث متعددی از این دست در منطقه را ناشی از عدم قاطعیت مسئولان دانست و با تأکید بر برنامه داشتن تروریست‌ها در این حوادث‌ گفت: مدت‌های مدیدی‌ است که سرقت مسلحانه، گروگان گرفته شدن و خطراتی از این دست، گریبان مردم‌ به ویژه شیعیان را گرفته و گروه‌های تندرو...
افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت‌ها...
در دو هفته اخیر، بازار موبایل و لپ‌تاپ، شاهد افزایش یکباره قیمت‌ها در محدوده ۱۰ تا ۱۵ درصد بوده ‌و این در حالی است که عملا نرخ ارز در کشور ـ که تأثیر مستقیمی بر بازار محصولات وارداتی همچون موبایل و لپ‌تاپ دارد ـ از پیش از آغاز سال جدید، تغییر‌ و نوسانات چندانی به خود ندیده است!