به‌روز شده در: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۱
يادداشت
تلخند
گفتگو
کلام سرمنشا سوءتفاهم‌هاست
گفت‌وگو با رضا میرکریمی
به دنبال گنج‌ در جنوب کرمان!
گفت‌وگو با مدیر بنیاد امام موسی صدر
گزارش
مقالات
گفت‌وگو با بهمن کشاورز پیرامون پرونده 32 میلیاردی وکالت؛
ماده 18 مسیر طبیعی پیگیری ندارد و لازم است تدبیر شود
دوستانی داریم که شش هفت سال و بیشتر وکیل شده‌اند اما هنوز نتوانسته‌اند دو سه نفری با هم دفتر رهنی تهیه کنند چراکه بنیه مالی لازم را ندارند. از نتیجه بد این شایعات بی اساس این است که مرتب تعداد افزوده می‌شود؛ یعنی افرادی با این توهم که این شغل، شغل بسیار پول سازی است، در راه وکالت وارد می‌شوند که بعد سرخوردگی نصیبشان خواهد شد. بماند که نفس بیکاری و کم کاری، به خودی خود هم می‌تواند مفسد باشد.
اولویت‌های کلیدی رسانه ملی در دوران تازه؛
از کوچک‌سازی و چابک‌سازی تا عبور از چالش بزرگ خبر
برون سپاری فعالیت‌های سازمان -به استثنای فعالیت‌هایی که با امنیت گره می‌خورد- نیز یکی از مباحثی است که نه تنها شائبه وجود هرگونه خطایی را در تولید برنامه و ارزیابی‌های مالی به صفر می‌رساند، بلکه بخش خصوصی را نیز بسیار فعال خواهد ساخت تا محصول آماده پخش با کیفیت با در رقابت با دیگران با قیمت تمام شده قابل قبول به رسانه ملی بفروشد
لحظه به لحظه با چهارمین روز از دهمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵؛ 21:00
رد ادعای ارائه طرح پیشنهادی تازه به ایران
سخنگوی سفارت آلمان در واشنگتن تاکید کرده که ایران و 1+5 ممکن است به مفاد اولیه یک توافق جامع دست یابند اما برای تکمیل و آغاز رسمی آن به فرصت بیش‌تری نیاز دارد که احتمالا تا اواسط سال میلادی آینده طول می‌کشد... ظریف احتمالا امشب به تهران می رود... آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد: مذاکرات هر طور که تمام شود نباید مذاکره کنندگان به جای تقدیر، توبیخ شوند.
نماینده سابق همدان در مجلس و وزیر سابق آموزش و پرورش
و ما ادریک مجلس ششم! حس می‌کردم در جبهه‌ام
در آموزش پرورش همه‌ی دولت‌ها افتاده و تلخ ترین در زمان وزارت من همین بود. اما من حاضر بودم همه‌ی دنیا به خاطر این شین آبادی‌ها کتک بزنند ایراد بگیرند بگویند این اتفاق افتاده، اما می‌دانید که خیلی از این حرکاتی که انجام پذیرفت، الآن همین سه ماه قبل در کرمان چند دانش آموز در وانت افتادند له شدند شما شنیدید؟
نشانه‌های نرمش در مواضع فرانسه در قبال موضوع هسته‌ای ایران
یک سال پیش و در جریان مذاکراتی که به امضای توافقنامه مقدماتی ژنو منتهی شد، فرانسه سرسختانه ترین مواضع را در میان اعضای گروه 1+5 در مقابل ایران اتخاذ کرده و کارشکنی های متعددی را در این مسیر انجام داد. اکنون و در آستانه فرا رسیدن ضرب الاجل توافق نهایی، برخی نشانه ها حاکی از تغییر موضع پاریس نسبت به ایران و همسو شدن آن با دیگر اعضای 1+5 در مسیر توافق با ایران است.
صدودهمین «سی دقیقه» با «تابناک»؛
فیلم: به تماشای «مرد سوم» بنشینید
فیلم‌نامه فیلم توسط گراهام گرین نویسنده انگلیسی تهیه شده‌است. گراهام گرین بعد از آنکه فیلمنامه را نوشت به صرافت نوشتن رمانی براساس این فیلمنامه افتاد و کمی بعد رمان مرد سوم را هم منتشر کرد.
روحانی بوجه امسال را با تاخیر می آورد؟
دلایل متفاوتی وجود دارد که گواه این مدعا است، اول اینکه دولت برخلاف وعده خود سازمان مدیریت و برنامه ریزی را که قرار بود باز گشایی کند به تاخیر انداخت، از سوی دیگر هنوز بودجه مورد نیاز استانها با توجه به اطلاعات موجود استعلام نشده است همچنین کاهش یک باره قیمت نفت نیز بار مضاعفی است که بر مشکلات موجود می افزاید.
توافق هسته‌ای خوب و بد از دید تندروهای آمریکایی
«مذاکرات هسته‌ای ایران: مذاکره برای یک توافق بد؟» عنوان یکی از جلسات استماعی است که در کنگره آمریکا در باره توافق احتمالی هسته‌ای با ایران برگزار شده است. نظرات ماتیو مک‌اینیس از موسسه امریکن اینترپرایز در این باره توصیف نسبتا دقیقی از نگاه محافل داخلی آمریکا به مذاکرات هسته‌ای با ایران و تاثیر آن بر آینده منطقه است.
9 ماه بدون سرمربی و تمرین برای تیم ملی فوتبال بانوان
وضعیت تیم ملی بانوان کشورمان بازتاب خوبی از وضعیت آشفته فدراسیون فوتبال کشورمان است که در آن هیچ چیز سرجای خودش نیست و از چیزی به نام سیستم بهره نمی‌برد. فدراسیونی که یکی از تیم‌های ملی اصلی‌اش را را حتی در حد تیم‌های محلات هم اداره نمی‌کند و با همین استانداردها هم البته بهترین فدراسیون فوتبال آسیا شده است.
کیوسک بین‌المللی «تابناک»؛
دو راهی تمدید یا توافق، سه روز مانده تا ضرب‌الاجل مذاکرات
پابرجا بودن شکاف‌های موجود میان طرفین در مذاکرات هسته‌ای و امکان تمدید مذاکرات، تأکید جان کری بر عدم گفت‌و‌گو درباره تمدید مذاکرات، هشدار نمایندگان کنگره آمریکا به اوباما درباره توافق با ایران، اظهارات دبیرکل سازمان ملل درباره گفت‌و‌گوهای هسته‌ای و موضع نماینده جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این زمینه، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
با فایرفاکس نسخه Developer آشنا شوید
فایرفاکس یکی از قدرتمند‌ترین و محبوب‌ترین مرورگرهای دنیاست. بخش مهمی از این قدرت و محبوبیت ناشی از کار سخت طراحان آن برای کاربران، از مبتدی تا حرفه است. اکنون فایرفاکس برای کاربران حرفه‌ای خود، نسخه‌ای با نام Developer منتشر کرده است که ما در اینجا نگاهی به این نسخه و امکانات آن داریم.
مجلس در هفته‌ای که گذشت؛
آشتیانی رفت، فرهادی معرفی شد
مجلس شورای اسلامی در هفته گذشته، روزهای حساسی را پشت سر گذاشت. نمایندگان در هفته‌ای که گذشت، شاهد رأی عدم اعتماد به فخرالدین دانش آشتیانی، سومین گزینه دولت و وزیر پیشنهادی علوم تا معرفی محمد فرهادی برای تصدی این پست بودند.
استقبال گسترده از فراخوان حضور در کتابفروشی‌ها؛
پنجشنبه شلوغ کتاب‌بازها با مسجدجامعی و چهره‌های فرهنگی
پس از شکل گیری این فضا، احمد مسجد جامعی در گفت‌وگوهایی تلفنی از آیت‌الله ابراهیم امینی، آیت‌الله علوی بروجردی، آیت‌الله سیدمحمد ابن‌الرضا خوانساری، سید عبدالله انوار و دکتر مهدی محقق که از فراخوان حضور در کتابفروشی‌ها حمایت کرده بودند، تقدیر و تشکر کرد. مسجد جامعی همچنین از فرزند آیت‌الله بهجت که به کتابفروشی آمده بود، نیز تشکر و دقایقی با او گفت و گو کرد.
لحظه به لحظه با سومین روز از دهمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵؛
ادعای تمدید مذاکرات تا مارس همزمان با نشست اشتون، کری و ظریف
مقامات غربی گفته‌اند که تمدید مذاکرات تا ماه مارس یک گزینه است و در این صورت، مذاکرات مجدداً از ماه ژانویه از سر گرفته می‌شود... وزاری خارجه انگلیس و فرانسه فردا برای دیدار ظریف به وین خواهند آمد... محمدجواد ظریف، جان کری و کاترین اشتون ساعت 20:30 به وقت وین در نشستی سه جانبه به گفت‌وگو درباره را‌ه‌حل جامع هسته‌ای می‌پردازند.
سه مزیت و سود چهارصد میلیارد دلاری توافق هسته‌ای برای غرب
تحریم‌ها و تنش بر سر مساله هسته‌ای نه تنها به اقتصاد ایران، بلکه به اقتصاد کشورهای غربی و آمریکا نیز آسیب زده است. یک کارشناس اقتصاد با بر شمردن نتایج و فواید اقتصادی توافق احتمالی هسته‌ای برای کشورهای غربی، معتقد است که یادآوری همین فواید اقتصادی می‌تواند به تغییر نگاه مردم آمریکا به یک توافق با ایران و مقاومت بهتر در برابر فشار کنگره کمک کند.
دولت یارانه ثروتمندان را قطع کند، تا نان گران نشود
با توجه به شرایط اقتصادی فعلی مردم به هیچ وجه نباید قیمت نان گران شود و حتی اگر لازم باشد دولت باید از هزینه های دیگر بکاهد و این منابع را برای تامین قوت غالب مردم که نان است هزینه کند.
استدلال سفیر سابق فرانسه در ایران؛
چرا قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ایران باید فوراً ملغی شوند؟
یکی از مسائلی که در بحث از مذاکرات هسته‌ای، درباره آن کم و بیش میان تحلیلگران و ناظران داخلی و خارجی اتفاق نظر وجود دارد، این است که موضوع برداشته شدن تحریم‌های موجود علیه ایران، یکی از محورهای کلیدی مذاکرات را شکل می‌دهد. سفیر پیشین فرانسه در ایران با انتشار مطلبی در این زمینه، بر ضرورت برداشته شدن سریع‌تر تحریم‌های شورای امنیت تأکید کرده است.
باز هم اشتغال متخصصانِ بیکار موجب اتخاذ تصمیمی عجیب شد؛
رزیدنت های پاتولوژی در اقدام اعتراضی خواستار تغییر رشته شدند!
اگر قرار است به مانند آنچه در سالهای گذشته رخ داد، برخی را با دایر کردن دوره های کوتاه مدت به شمول افراد واجد شرایط تاسیس آزمایشگاه برسانید و یا فارغ التحصیلانی که کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در یک رشته خاص گرفته‌اند را به جای پاتولوژیست ها به کار بگیرید، پس چرا پاتولوژیست تربیت کرده‌اید؟
نقد آغشته به هتاکی به بهاره رهنما برای مقتل‌خوانی
ادبیات این نقد که با نیت‌خوانی همراه بود، نشان داد حتی ‌در میان برخی مدعیان روشنفکری نیز هنوز هستند گروهی که تفاوت نقد و تخریب را درک نکرده‌اند. آیا در جامعه‌مان ـ حتی میان گروهی از مدعیان اندیشه ـ همچنان به دیکتاتوری درون میدان داده می‌شود و بر آنچه ـ توسط یک ناظر ـ پسندیده نمی‌شود، تاخته خواهد شد؟ آیا احترام به حق انتخاب ‌نزد برخی روشنفکران هم یک شوخی است؟
هشدار رئیس مجلس به کنگره آمریکا و کاخ سفید
ما مدام همکاری می‌کنیم آنها حرف‌های کلفت‌تر می‌زنند و این طور نیست که ایران یک راهی را انتخاب کرده، آنها هم همین مسیر را ادامه دهند. کنگره آمریکا حرف‌هایی می‌زند؛ اما اینطور نیست که با حرف‌های آنان تصمیم بگیریم.
تفاوت جالب هواداران خواننده ایرانی با هواداران خواننده آمریکایی؛
جمعیت تشییع‌کنندگان تیلور سویفت، بیش از پاشایی خواهد بود؟!
این چه هواداری است که در زمان حیات یک هنرمند از دانلود و نقض کپی رایت و تضییع حقوق چهره مورد علاقه‌اش پرهیز نمی‌کند، ولی پس از مرگ‌‌ همان هنرمند که گاهی به خاطر عدم دسترسی به امکانات مکفی در دوران حیات، تسریع شده، زیر تابوتش های‌هایی سر می‌دهد که هر بیننده‌ای را به تحیر وا‌می‌دارد؟
مرور روزنامه‌های پنجشنبه ۲۹ آبان‌ماه؛
پیش‌بینی روزنامه‌ها از آینده بازار مسکن و ارز
در آخرین روزهای مذاکرات هسته‌ای، روزنامه‌ها وضعیت آینده بازار مسکن و ارز را مورد توجه قرار داده و از گرایش دولت به سمت بی‌انضباطی مالی ابراز نگرانی کرده‌اند. حمایت اصولگرایان از مذاکره، مذاکرات و مذاکره‌کنندگان و بحث بر سر گزینه جدید وزارت علوم، دیگر مطالب مهم روزنامه‌های آخر هفته است.
کیوسک بین‌المللی «تابناک»؛
مواضع مقامات انگلیسی و آمریکایی درباره روند مذاکرات وین
دیدگاه وزارت خارجه ایران درباره روند مذاکرات هسته‌ای وین، اشاره وزیر خارجه انگلیس به احتمال تمدید دوره زمانی مذاکرات، اظهارات یک مقام آمریکایی درباره گفت‌و‌گوهای هسته‌ای جاری ایران و ۱+۵ و تحلیل‌ها درباره محتمل‌ترین سناریو از نتیجه مذاکرات، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
با این App ذخیره باتری گوشی خود را دو برابر کنید! (اندروید)
خیلی خوب می‌شد اگر دکمه‌ای بود که با فشار دادن آن بر ‌گوشی هوشمند خود، می‌توانستید عمر باتری آن را دو برابر، سه برابر یا حتی چهار برابر کنید. این طور نیست. البته ما مطمئن نیستیم که چهار برابر عمر بیشتر باتری یک امر قطعی است؛ اما صحبت ما این است که آن دکمه، وجود دارد.
«پنجمعه» با «تابناک»؛
فیلم: تک‌نوازی تار استاد فرهنگ شریف را بشنوید
گالری اثر ۲۱ آذر میزبان نقاشی‌های آیدین آغداشلو است. این نمایشگاه اولین نمایشگاه انفرادی آغداشلو پس از چهل سال است‌. گالری اعتماد از سوم تا هجدهم ‌آذر، آثار حجمی و مجسمه‌های پرویز تناولی و گالری ساربان نیز آثار خوش‌نویسی غلامحسین امیرخانی را نمایش می‌دهد.‌
صالحی: سوخت اتمی را به روسیه منتقل نمی‌کنیم
بعد از زمان اعتماد‌سازی، کشور هر میزان سو را که می‌خواهد می‌تواند انجام دهد و تا ۸ سال دیگر ما همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، باید ۱۹۰ هزار سو ‌داشته باشیم. ما به شیوه پلکانی می‌توانیم به گونه‌ای عمل کنیم که به ۱۹۰ هزار سو برسیم و جزییات این امر در مذاکرات مشخص خواهد شد.
گفت‌وگوی «تابناک» با معمار ایرانی فوتسال و فوتبال تایلند؛
به سعیدلو گفتم ‌کرسی ایران را از دست می‌دهید و همین هم شد!
باید در نظر بگیرید که روابط بین‌الملل یک مدیر ورزشی تا چه میزان است. بیشتر این مدیران به دلیل اینکه زبان بین‌المللی نمی‌دانند، راه‌آوردی از این ‌نشست‌ها ندارند. آنان به ز‌بان بین‌المللی و مناسبات رشته‌ خودشان وارد نیستند و برای همین‌ نمی‌توانند در جلسات با سایر افراد ارتباط بگیرند؛ متأسفانه خیلی از اینها هم نگاه توریستی به این گونه مسائل دارند.
کارشناسان مسائل هسته‌ای درباره چشم‌انداز مذاکرات چه می‌گویند؟
دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+ ۵ در حالی امروز دومین روز خود را پشت سر می‌گذارد که از مدت‌ها قبل و به موازات نزدیک‌تر شدن به زمان ضرب الاجل توافق نهایی، گمانه زنی‌هایی درباره سرنوشت این مذاکرات در میان تحلیلگران مطرح شده است. یک شبکه خبری آلمانی، دیدگاه‌های چند کار‌شناس ایرانی و غربی را در این زمینه بازتاب داده است.
لحظه به لحظه با دومین روز از دهمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵؛ ۳:‌۵۵
احتمال توافق کلی به عنوان مقدمه توافق جامع
اختلافاتی بین گروه ۱+ ۵ که در حال مذاکره با ایران هستند نیز وجود دارد و فرانسه در مقایسه با دیگر اعضای این شش کشور، مداوم مخالف واگذاری امتیازات به ایران است. یک منبع فرانسوی آشنا به مذاکرات می‌گوید: «برای فابیوس، رابطه با کشورهای خلیج (فارس)، عربستان سعودی و قطر، از نظر اقتصادی و اشتغال فرانسه در سال‌های آینده مهم‌تر از ایران است‌».
«دیدار اعلام نشده» کری با وزیر خارجه عمان درباره مذاکرات هسته‌ای
در حالی که دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ امروز وارد دومین روز خود شده و پنج روز دیگر تا پایان ضرب الاجل تعیین شده برای توافق نهایی میان طرفین مانده است، اخباری از تحولات دیپلماتیک از سوی هر دو طرف منتشر می‌شود که نشانگر تشدید تلاش‌ها برای به نتیجه رساندن گفت‌و‌گوهاست. در همین زمینه، ساعتی پیش، خبر دیدار اعلام نشده وزرای خارجه عمان و آمریکا منتشر شد.
«سرطلایی» فوتبال ایران بدرود حیات گفت
غلامحسین مظلومی، پیشکسوت فوتبال ایران و باشگاه استقلال تهران و یکی از مهاجمان تکرار نشدنی تاریخ ورزش کشورمان پس از دو سال دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان، لحظاتی پیش بدرود حیات گفت. مظلومی‌ پانزده سال رکوردار گلزنی تیم ملی ایران بود و همه او را با ضربه‌های سر طلایی‌اش می‌شناسند.
فیلمسازان مطرح حوزه هنری در پی سرمایه‌گذار؛
پروژه‌های «همت»، «باقری» و «امام موسی صدر» روی زمین نماند
در سی و سومین جشنواره فیلم فجر، جای این سه اثر خالی است؛ آثاری که اگر مسئولان حوزه هنری طبق وعده‌ای که داده بودند، مشارکت کافی می‌کردند، می‌توانستند سهم سینمای دفاع مقدس و انقلاب را در جشنواره پیش روی پررنگ تر از قبل سازند.
از نگاه رسانه‌های غربی، شکست مذاکرات مانند یک فاجعه است
با شروع دور آخر مذاکرات هسته‌ای در وین، روایتی رسانه‌ای از مذاکرات در حال شکل‌گیری است که بر اساس آن مذاکرات بسیار بزرگ‌تر و حیاتی‌تر از آن شده است که کاملا شکست بخورد. آنچه باعث شکست احتمالی مذاکرات بشود، لجاجت طرف آمریکایی در موضوع تحریم‌هاست و اینکه اگر قرار است گره مذاکرات گشوده شود، آمریکا باید در موضوع تحریم‌ها رضایت طرف ایرانی را جلب کند.
برشی از تصادفات پر شماری که روزانه در کشورمان رخ می‌دهد؛
۹ کشته و ۷۳ مصدوم حاصل سه تصادف مرگبار پیرامون «آشخانه»
اینکه سه حادثه خونین به فاصله کمتر از دو ساعت در محدوده کوچکی از جغرافیای پهناور کشورمان به وقوع می‌پیوندد، شاید استثنایی تلخ باشد؛ اما مگر می‌شود رکورد‌دار مرگ و میر در حوادث جاده‌ای جهان بود و این دست حوادث تلخ را که هر روزه در بسیاری از نقاط کشورمان روی می‌دهد، استثنا خواند؟
هزینه‌های بت‌سازی؛
حمله به هانیه توسلی برای تسلیت نگفتنِ مرگ مرتضی پاشایی
این اتفاق، هدف من را از ایجاد یک صفحه‌ عمومی، زیر سؤال برد و به همین خاطر صفحه را به طور کلی پاک کردم. هدف من ارتباط بیشتر و نزدیک‌تر با عزیزانی بوده که همیشه ـ چه در فضای مجازی و چه بیرون ـ به من لطف داشته‌اند؛ اما روزی که گذشت به من نشان داد، ‌دیگر این راه ارتباطی «کار نمی‌کند» به اصطلاح.
تلاش جدید کشورهای عرب خلیج فارس برای مقابله با نفوذ ایران
در شرایطی که مذاکرات هسته‌ای ایران و چشم‌انداز حصول توافق نهایی میان ایران و گروه ‌۱+ ۵، ‌مهم‌ترین نقطه تمرکز محافل تحلیلی بین‌المللی را شکل داده‌، نشانه‌ها حاکی از شکل‌گیری روند جدیدی از تحولات در منطقه خاورمیانه است که تحت هدایت عربستان، در راستای مقابله با افزایش نفوذ ایران در منطقه جهت‌دهی شده است.
پربحث ترین عناوین
نیازمندیها
نیازمندیها
ترجمه
ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی، انگلیسی به فارسی ، ترجمه متن ، مقاله و کتاب
ترجمه
خدمات آنلاین ترجمه تخصصی، تایپ، پایان نامه و مقاله. 15000 مترجم، تایپست و محقق
سایبرتک
آموزش دوره های شبکه سیسکو و مایکروسافت در برترین و مجهزترین آموزشگاه it ایران
سایر ویژه‌ها
نکات ابتدایی اما مهم برای بازیکنان Clash of Clans
حتماً این نام برای شما هم آشناست؛ یکی از محبوب‌ترین بازی‌های آنلاین و استراتژی که اکنون‌ روی بسیاری از گوشی‌های هوشمند نصب شده است. شاید شما صاحب یک امپراتوری قدرتمند و اتحاد قوی هستید و یا آنکه تازه به جمع بازیکنان این بازی آنلاین محبوب پیوسته‌اید. به هر حال، این نکاتی است که حتی اگر می‌دانید، باز هم یادآوری آن‌ها اتلاف وقت نیست.
فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی شد
رئیس جمهور در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، محمد فرهادی را به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی کرد. فرهادی پنجمین گزینه دولت برای تصدی وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری است.
مجلس امروز ۹۴ نفر غایب داشت!
جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۸ آبان) مجلس شورای اسلامی با حضور ۱۹۴ نفر از نمایندگان و به ریاست علی لاریجانی، رأس ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه آغاز به کار کرد. در جلسه امروز، ادامه بررسی طرح الحاق موادی به قانون مقررات مالی دولت و دائمی شدن احکام بودجه، لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در دستور کار قرار دارد.
مرور روزنامه‌های چهارشنبه ۲۸ آبان‌ماه؛
دلیلی متفاوت برای خوشحالی از وضعیت وزارت علوم
چهارمین «نه» مجلس به دولت در موضوع وزارت علوم، با واکنش‌های متفاوت روزنامه‌ها همراه شده است؛ از تأکید بر تصمیم روحانی برای تغییر ندادن مسیر خود تا متهم شدن عده‌ای به برنامه‌ریزی بر مبنای گزینه‌های مردود وزارت. وضعیت حقوقی وزارت علوم تا انتخاب وزیر با توجه به مهلت سه ماهه سرپرستی و موضوع مذاکرات هسته‌ای و به ویژه برداشته شدن تحریم‌ها، دیگر مسائل مهم روزنامه‌های چهارشنبه است.
کیوسک بین‌المللی «تابناک»؛
مواضع مقامات ایرانی و غربی در روز نخست مذاکرات وین
اظهارات یک مقام آمریکایی درباره چشم‌انداز دستیابی به توافق نهایی، پیش زمینه‌های دستیابی به توافق با توجه به دیدگاه‌های کلی ایران، مواضع مقامات ایرانی و غربی در روز نخست مذاکرات وین، افزایش سرمایه‌گذاری چین در حوزه انرژی ایران و بازتاب عدم تأیید صلاحیت گزینه وزارت علوم از سوی مجلس، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
اعلام موجودیت کمیته‌ای برای پیگیری یکی از پیام‌های ا...
با اینکه مسکن از جمله نکاتی بود که از روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی در کشورمان مورد توجه امام راحل (ره) قرار گرفت و در قالب پیامی تاریخی بیان شد، به دلایل موجه و ناموجه زیادی، این زنهار‌ها و پیام تاریخی به اقدامی درخور گره نخورد تا در نتیجه آن، مشکل مسکن کماکان از جمله مشکلات کلیدی کشورمان باشد.
حاشیه‌نگاری بر دستور تخریب بخشی از پاساژ علاءالدین؛
چگونه چشمان ناظران قانون تخلفاتی تا این اندازه بزرگ را ندید ...
چگونه است که ناظران شهرداری، تخلف‌های کوچکی را که شهروندان در ساخت و ساز مرتکب می‌شوند، ‌رصد و اصلاح می‌کند، ولی درست در قلب پایتخت، چنین تخلفی تا این اندازه به قوع پیوسته است؟ آیا این نمونه خاص را نمی‌توان دلیلی برای رشد تخلفات دامنه‌دار دانست و...
دانشجویان کدام کشورها بیشتر برای تحصیل به آمریکا می...
تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه‌های ایالات متحده در سال ۲۰۱۳-۲۰۱۴ به رقم بی‌سابقه نهصدهزار نفری رسید. گسترش این پدیده، باعث سه برابر شدن سهم این دانشجویان از اقتصاد آمریکا در پانزده سال اخیر شده است. دو کشور پرجمعیت جهان در صدر فهرست قرار دارند.
چگونه مواضع آمریکا درباره تحریم‌ها، مذاکرات هسته‌ای را پیچیده می‌کن...
یکی از نکاتی که بیشتر تحلیلگران درباره دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 بر آن اتفاق نظر دارند، این است که موضوع تحریم ها، یکی از مهمترین مسائلی است که سرنوشت توافق نهایی به آن گره خورده است. در این میان، یک سایت تحلیلی آمریکایی جزئیاتی از مواضع فعلی آمریکا در بحث تحریم ها را منتشر کرده و ضمن انتقاد از آن، این مواضع را عامل ایجاد چالش در مذاکرات دانسته است.
لحظه به لحظه با دهمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵؛
سفیر چین: اینکه تمایلی به لغو تحریم‌ها علیه ایران ند...
سخنان شرمن در حالی مطرح شده که این مذاکرات دور آخر گفتگوهای ایران و غرب در راستای توافق ژنو است. گزارش ها از حضور قطعی و برنامه ریزی شده جان کری وزیر امورخارجه آمریکا در این مرحله از مذاکرات حاکی است... محمدجوادظریف وزیر امورخارجه کشورمان بعد از ناهار کاری با کاترین اشتون گفت: «بحث خوبی داشتیم. پیشرفت مذاکرات به اراده سیاسی طرف مقابل بستگی دارد»
چرا همه از سلیمی قهرمانی می‌خواهند؟
کم‌کاری‌های فدراسیون و بار سنگینی که «بهداد» به دوش...
بی‌شک اگر حسین رضازاده سر خود را کمی خلوت‌تر کند و از جلسات مختلف شورای شهرش بزند، می‌تواند از همین ارتباطاتی که در این مدت فقط از طریق همین شورا کسب کرده، اسپانسرهای فراوانی را به لیگ وزنه‌برداری وارد کند و علاوه بر روحیه دادن به قهرمان فعلی، موجب تحولی در لیگ و ظهور نسل جوان این رشته شود.
پس از رأی عدم اعتماد به وزیر پیشنهادی مطرح شد؛
روحانی می‌تواند سرپرست وزارت علوم باشد؟
مجلس شورای اسلامی به سومین گزینه وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری هم رأی اعتماد نداد تا کرسی این وزارتخانه در کابینه همچنان خالی بماند. در حال حاضر موضوع این است که آیا سرپرست کنونی (محمد علی نجفی) ابقا می‌شود یا رئیس جمهور‌، فرد دیگری را برای سرپرستی در نظر می‌گیرد یا فورا وزیر دیگری را معرفی می‌کند؟!
از حمله به صفحه مسی تا تشییع پاشایی، حضور جوانان د...
هرچند وضعیت شکل‌ گرفته‌ به معنای تقابل و مخالفت این جمع با فرهنگ و ارزش‌های رسمی نیست، ولی یک جدایی اتفاق افتاده ‌که دستگاه‌های دولتی حتی اگر آن را به رسمیت بشناسند و در برنامه‌ریزی‌های خود برای آن جایی در نظر بگیرند، باز هم نمی‌توانند کار خاصی برای آن بکنند.
فن‌آوری نظامی لیزری ایالات متحده در خلیج فارس مستق...
چندی پیش، خبری مبنی بر آمادگی ایالات متحده برای رونمایی و استفاده از فن‌‌آوری نظامی لیزری در خلیج فارس منتشر شد که توجه بسیاری را به خود جلب کرد. اکنون خبر از آن می‌رسد که این فن‌آوری نظامی عملا ‌روی یکی از ناوهای ایالات متحده در خلیج فارس به کار گرفته شده است؛ فن‌آوری که پیش از این در سری «جنگ ستارگان» مفهوم سازی شده بود.
جلسه نوبت عصر مجلس با ۱۴۰ صندلی خالی آغاز شد
نشست علنی صبح امروز مجلس با دستور کار بررسی رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم، در حالی از دقایقی قبل آغاز شد که ۷۵ نماینده مجلس در صحن علنی حضور ندارند.
روند دشوار مذاکرات هسته‌ای و اهمیت «تصمیمات دقیقه ...
هیأت‌های مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران و گروه ۱ +۵ در حالی برای شرکت در دور جدید مذاکرات راهی وین شده‌اند که تنها چند روز به پایان ضرب‌الاجل توافق نهایی‌ مانده است. در این میان، بحث از چشم‌انداز حصول توافق و مهم‌ترین زمینه‌های بحث در گفت‌و‌گوهای جاری، مهم‌ترین موضوعی است که در محافل تحلیلی مورد توجه بوده و درباره آن بحث و تبادل نظر می‌شود.
حکایت تلخی که از لا‌بلای اخبار و سخنان مسئولان خودی نشان می‌دهد؛
بحران مدیریت همچنان گریبانگیر «سازمان فضایی‌»ست!
با تأمل در سخنان این مقام، درخواهیم یافت که سازمان فضایی کشور طی هفت ماهه اول سال، طرح‌های کلان ملی شامل ماهواره بر‌ها، ماهواره‌های عملیاتی ـ که وعده پرتاب آن‌ها برای سال ۹۷ داده شده ـ و پروژه ملی اعزام موجود زنده به فضا را با بودجه‌ای که با هزینه ساخت یک ماهواره کوچک برابر است، پیش برده!
گزارش لحظه به لحظه از رأی اعتماد به وزیر علوم؛
نمایندگان به دانش‌آشتیانی هم اعتماد نکردند
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فخرالدین احمدی‌ دانش‌آشتیانی برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری اعتماد نکردند. همچنین پس از استیضاح فرجی‌دانا، رئیس‌جمهور «نیلی‌احمدآبادی» را به پارلمان معرفی کرد که جلسه رأی اعتماد به وی ۲۰ روز پیش یعنی هفتم آبان در صحن علنی برگزار شد و نیلی‌احمدآبادی، ‌موفق به کسب ۷۹ رأی موافق در مقابل ۱۶۰ رأی مخالف شد و نتوانست از بهارستان وزارت بگیرد.
سرافراز، مدیریت تلویزیون را به پورمحمدی سپرد
این مدیر پرسابقه که سی و سومین سال مدیریتش را در رسانه ملی پشت سر می‌گذارد، با این حکم به رسانه ملی بازگشته تا برنامه برآمده از سه دهه تجربیاتش در صداوسیما را در یکی از سه یا چهار کرسی کلیدی رسانه ملی به اجرا بگذارد. او به دلیل طی کردن پله پله مدیریت‌ها در رسانه ملی، با جزئی‌ترین چالش‌های این مجموعه آشناست و یکی از این بزرگ‌ترین نقاط قوتش خواهد بود.
مرور روزنامه‌های سه‌شنبه ۲۸ آبان‌ماه؛
حمایت جالب نمایندگان و شخصیت‌های اصولگرا از تیم هسته‌ای...
در آستانه شروع دور جدید مذاکرات هسته‌ای، سخنان سردار نقدی، کوثری و نادران مورد توجه روزنامه‌ها قرار گرفته و محمد خوش‌چهره، تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی را مورد توجه قرار داده است. پیش‌بینی از جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم، دیگر مسأله مهم روزنامه‌های وسط هفته است.
کیوسک بین‌المللی «تابناک»؛
«تصمیمات دشوار» در مذاکرات هسته‌ای چه زمانی اتخاذ می‌شود؟...
ضرورت اتخاذ تصمیمات دشوار از سوی ایران و غرب در جریان مذاکرات هسته‌ای، عدم گفت‌و‌گوی ایران و ۱+ ۵ درباره تمدید دوره زمانی مذاکرات، خوش بینی بیشتر ایران به چشم انداز حصول توافق هسته‌ای، ناامیدی آمریکا از روند همکاری‌های ایران و آژانس و سفر جان کری به اروپا برای شرکت در مذاکرات هسته‌ای وین، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
با Telegram؛ جایگزین برتر وایبر و واتس‌اپ آشنا شوی...
اخیرا ما در گزارشی اقدام به بررسی وضعیت امنیتی پیام‌رسان وایبر و واتس‌اپ کردیم که البته مخاطبان چندان از شنیدن این موضوع که وایبر و واتس‌اپ امنیت چندانی ندارند، راضی نبودند. ما ‌در اینجا می‌خواهیم شما را با جایگزینی بسیار امن‌تر از وایبر و واتس‌اپ آشنا سازیم؛ یعنی Telegram.
هر آنچه در برنامه دیشب نود گذشت؛
پای درد عظیم «سرطان» به برنامه نود هم باز شد
برنامه امشب نود در حالی آغاز شد که عادل فردوسی‌پور ضمن تسلیت بابت فوت مرتضی پاشایی، خواننده جوان پاپ کشورمان، به فراگیر شدن روز‌افزون بیماری کشنده سرطان اشاره کرد و از مسئولان خواست، این پدیده شوم را ریشه‌یابی کرده و برای آن چاره‌ای اندیشیند، چون تا آنجا گسترش یافته که تقریبا مبتلایان آن را در تمامی خانواده‌‌های ایرانی می‌توان سراغ گرفت.
«اتاق شیشه‌ای» وعده دیگری که تحقق نیافت؛
روش‌ عجیب برای نگه داشتن فیلم‌های کم‌فروش روی پرده سینما...
در واقع اگر پیش از این در خصوص فروش فیلم‌ها، یک ابهام وجود داشت، حال ابهام‌ها رو به افزایش نهاده و به همین نسبت امنیت سرمایه‌گذاری در سینما کاهش یافته است؛ وضعیتی که قرار بود از مدت‌ها پیش برایش چاره‌ای اندیشیده شود.
واردات بنزین به داخل کشور دست چه کسی است؟
تا کنون پشت پرده‌ای از وارد کننده‌های نفتی از سوی کسی اعلام نشده و ‌در کمیسیون انرژی و در خود وزارت‌خانه نیز حساسیت زیادی نسبت به این موضوع وجود دارد تا اگر کسانی مانع از ‌پیشرفت در یک قسمت به دلیل منافع شخصی خود هستند، جلوگیری شود.
از نظارتی که نیست تا اشکالاتی که آشکار است؛
چرا تلاش برای مقابله با شیوع سرطان، شعاری بیش نیست؟...
چه سود وقتی می‌بینیم مجموعه مدیران وزارت بهداشت از تداوم تبلیغ غیرقانونی محصولات مخربی چون پفک و چیپس گلایه می‌کنند، با طرح موضوعاتی چون اشکالات به‌کارگیری خمیر مرغ در محصولات مختلف یا ضررهای فراوان امثال سوسیس و کالباس و غیره، سعی به اصلاح امور دارند اما در نهایت هیچ همراهی از دیگر مسئولان و نهادها نمی‌بینند.
نظر رژیم اسرائیل، سعودی‌ها، روسیه و اروپا درباره توا...
نامه ماه گذشته باراک اوباما به رهبر انقلاب اسلامی، آخرین تلاش وی برای رسیدن به وضعیت جدیدی است که آینده خاورمیانه را باز‌تعریف خواهد کرد. اوباما اکنون بیش از هر زمان‌، به یک موفقیت در سیاست خارجی نیاز دارد، ولی هم‌اکنون نیروهای قدرتمندی در خاورمیانه ‌با توافق مورد نظر اوباما مخالف هستند. نه تنها ایرانی‌ها، بلکه جمهوری‌خواهانی که تازه قدرت گرفته‌اند، برخی از هم‌حزبی‌های دموکرات و بسیاری از متحدان منطقه‌ای آمریکا در این مسیر قدرت دارند.
انتخابات فدراسیون بسکتبال در راه است؛
چه کسی بر صندلی دوازده ساله مشحون می‌نشیند؟
شاید این روز‌ها مهم‌ترین خبر حوزه بسکتبال، نام‌نویسی کاندیداهای ریاست برای انتخاب مهم و تأثیر‌گذار این فدراسیون باشد؛ رویدادی که حتی اخبار آغاز لیگ بسکتبال را هم تحت‌الشعاع قرار داده است. این رو‌زها همه اهالی بسکتبال می‌خواهند بدانند چه کسی قرار است بر صندلی دوازده ساله محمود مشحون بنشیند.
فرمانده معظم کل قوا در مراسم دانش‌آموختگی دانشگاه‌های افسری ارتش؛
دنيا روي نيروهاي مسلح ايران حساب باز مي‌کند و آن ر...
تعداد زیادِ نیروی انسانی و آموزش و تجهیزات نظامی پیشرفته، به تنهایی موجب اقتدار نیروهای مسلح یک کشور نمی‌شوند، بلکه باید انگیزه و معنویت و عزم و درکِ حقیقت مسئولیت بر رفتار‌ها و جهت‌گیری‌ها حاکم باشد.
نمایندگان رکورد زدند؛
غیبت ۱۲۸ نماینده جلسه علنی روز گذشته را تعطیل کرد!
از آنجا که بررسی طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در دستور کار مجلس قرار دارد، نشست‌های مجلس همه روزه و در دو شیفت کاری برگزار می‌شود تا پیش از تقدیم لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس، بررسی این طرح به پایان رسیده باشد.