بازدید 60677
ورود سازمان بازرسی و اقدام به دریافت غرامت ویلموتس از مسببان به گوش فیفا رسانده شد
روشن است، با ارسال پرونده قطور تخلفات قرارداد ۲۵۰میلیاردی ویلموتس به دادسرا، چه گروهی به فدراسیون جهانی راپورت‌های اغراق آمیز ارسال کرده‌اند تا با بهره‌گیری از اهرم فشار بین‌المللی و خطر تعلیق، از زیر حکم پرداخت غرامت فرار کنند.
کد خبر: ۹۹۹۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹ 31 August 2020

داستان دارودسته تاج با فوتبال ایران به جاهای باریک کشیده شده و گویا تا دروازه فوتبال کشور با اقدامات مستقیم و غیرمستقیم این گروه بسته و تخته نشود، این بحران تمام نخواهد شد.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ در تازه ترین اتفاق تاسفبار، فدراسیون جهانی فوتبال به ماجرای رسیدگی به غرامت نجومی قرارداد ویلموتس در نهادهای قضایی ایران ورود کرده و با ارسال نامه‌ای تهدیدآمیز با امضای دبیرکل فیفا، این کار را موجب برخورد با نهادهای حاکمیتی ایران عنوان کرده است.

در این دخالت صریح به وضوح ردپای تحریک برخی جریانات داخلی ـ که در حال حذف از صحنه قدرت در فوتبال ایران هستند ـ دیده و این غائله کم کم به جاهای باریک کشیده می‌شود.

نامه تهدید فیفا علیه ایران در دفاع از افتضاح تاج و رفقا / مصادره اموال مقصران در غرامت ویلموتس کار را به جاسوسی کشاند!

در حالی که فدراسیون فوتبال ایران به لطف مدیریت متزلزل تاج و رفقا، حتی پول لازم برای ارسال لایحه اعتراض به رای صادره از سوی فیفا را ندارد، هزینه تجدیدنظرخواهی باید از بودجه دولت و بیت المال پرداخت شود و طبیعی است که نهادهای رسیدگی کننده قانونی در این زمینه ورود کنند؛ اما همین موضوع با پیش‌دستی باندی که از اعمال قانون ضربه می‌خورند؛ به گوش فیفا رسیده است و حالا شاهد دومین نامه شدیداللحن علیه مقامات کشور طی چندماه اخیر از سوی فیفا هستیم که بدون تردید منشا داخلی دارد.

بهانه تهدید به تعلیق، بار دیگر دخالت مقامات قضایی و دولتی در امور مربوط به فدراسیون فوتبال است که حالا فدراسیون فوتبال ایران را در آستانه تعلیق قرار داده است؛ تعلیقی که با چند صد میلیارد تومان بدهی، هیچ فرقی به حال زار این رشته پرطرفدار ورزشی نخواهد کرد. این در حالی است که نهادهای قضایی سوییس و حتی پلیس اف‌بی‌آی آمریکا در پرونده فساد فیفا بارها دخالت کرده و حتی مقام‌های مستقر این نهاد را با دستبند از منزل و هتل و اقامتگاه آنها مستقیم راهی زندان کردند، ولی هیچ یک از قوانین فوتبال زیر سوال نرفت.

ورود پلیس ایتالیا و آلمان در چندین پرونده بزرگ فساد در فوتبال این دو کشور پیشرو اروپا هنوز از خاطر فوتبال‌دوستان نرفته است و در دنیا نیز بروز فساد در فوتبال به عنوان یک بزه اجتماعی مورد برخورد قوانین داخلی هرکشوری قرار می‌گیرد.

همچنین فیفا که خود یکی از مقصران تاخیر پرداخت حقوق ویلموتس با لحاظ کردن تحریم‌های آمریکاست ـ که فسخ یکطرفه قرارداد این مربی را در پی داشته است ـ نمی‌تواند دخالت سیاست در مناسبات خود را نفی کند که حالا ایران را از چنین برخورد قضایی نهی می‌کند.

در این میان باید پرسید فیفا چه موضعی در مقابل قرض دو میلیون یورویی تاج از یک شرکت دولتی دارد؟ آیا فیفا می تواند پراخت قرارداد ویلموتس از جیب مردم را برای کشور الزامی کند؟ آیا فیفا حاضر است خسارت جدایی ویلموتس و حکم خودش را گردن بگیرد؟

به نظر می‌رسد، خبر رسیدگی و ورود نهادهای حاکمیتی به پرونده قرارداد سه ساله و عجیب ویلموتس به نحوی چینش و به فیفا گزارش شده که این تشکیلات جهانی را بار دیگر ـ مثل چند ماه قبل برسر موضوع تغییر دبیرکل فدراسیون ـ در برداشت و اعلام موضع دچار اشتباه کرده است.

در این میان، با شروع رسیدگی فوری قضایی، برخی احتمالات مبنی بر مصادره اموال مدیرانی که قرارداد غیراصولی و به شدت مشکوک ویلموتس را امضا کردند، می‌تواند مهمترین دلیل تحریک فیفا برای ورود به این مساله مهم باشد. در واقع این نامه چیزی جز دفاع فیفا از متخلفین ـ که فراتر از توان فدراسیون و کشور در زمان تحریم با یک مربی درجه سه خارجی قرارداد نجومی بستند ـ نیست.

حالا تاج و گروه رفقایش یک سمت ایستاده اند و نهادهای نظارتی نظام نیز برای احقاق حق و جلوگیری از ورود خسارت به اموال عمومی در سمت مقابل!

مهدی تاج که روزگاری انتشار گزارش های انتقادی از وضع حرفه‌ای سازی باشگاه‌ها و برخی کاستی‌ها برای کسب سهمیه آسیایی در رسانه‌ها را معادل حرکت بر خلاف منافع کشور قلمداد می‌کرد و برخی نهادهای نظارتی را برای برخورد با منتقدان فرا می‌خواند، حالا اشتباه فاحش خود را گردن نمی‌گیرد و با تناقض گویی‌های پیاپی، فوتبال ایران را به لبه پرتگاه تعلیق سوق داده است.

کذب بودن ادعاهای تاج، یکی یکی با ارایه اسناد و مدارک افشا می‌شود؛ اما مدیری که پیش از این با عدم اصلاح اساسنامه فدراسیون، مانع برگزاری انتخابات در موعد مقرر شده بود، حالا بار دیگر از راهی دیگر موجب جنجال تازه ای شده است.

هنوز چند ماه نگذشته، فدراسیون فوتبال به دلیل ایراداتی که به اساسنامه وارد شده بود، خطر تعلیق را احساس می‌کند و هم اکنون در شرایطی که هنوز این مشکل کامل حل نشده، به دلیلی مشابه دوباره سایه تعلیق را روی سر خود احساس می‌کند.

نامه تهدید فیفا علیه ایران در دفاع از افتضاح تاج و رفقا / مصادره اموال مقصران در غرامت ویلموتس کار را به جاسوسی کشاند!

در نامه ارسالی فیفا با امضای فاطما سامورا خطاب به مهدی محمدنبی آمده است؛

دبیرکل محترم

از طریق منابع مختلف قابل اعتماد از جمله رسانه‌هایی که سخنان مقام‌های مسئول را نقل کرده‌اند، متوجه شدیم که چند تن از اعضای ارشد فدراسیون فوتبال ایران از سوی سازمان بازرسی کل کشور متهم به «اهمال در انجام وظیفه» شده‌اند. دلیل این مساله هم حکم اخیر کمیته تعیین وضعیت فیفا درباره یک مورد مربوط به عدم انجام وظایف در یک قرارداد بوده؛ جایی که فدراسیون فوتبال ایران محکوم به پرداخت حدود ۶ میلیون یورو به مارک ویلموتس، مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران شده است. همچنین متوجه شدیم که تحقیقات بیشتر و اقدام‌های قانونی احتمالی علیه این افراد از سوی دادستان کل تهران در دست بررسی است.

پیش از هر چیز، باید ذکر کنیم که فیفا و ای‌اف‌سی کاملا مخالف استفاده از تهدیدهای قانونی و تلاش برای مرعوب کردن فرد یا گروهی از افراد، آن هم با استفاده از قدرت مقام‌های قانونی بی‌ارتباط به آن‌ها و در نتیجه زیر سوال رفتن قدرتشان هستند.

با توجه به این مساله، برای آن‌که تمام زوایای قضیه روشن شود، از شما درخواست می‌کنیم تا روز دوم سپتامبر (پس فردا) ۲۰۲۰ برای ای‌اف‌سی و فیفا مدارک لازم و مرتبط با وضعیت فدراسیون فوتبال و اتهام‌های طرح شده را ارسال کنید.

از این فرصت استفاده کرده و به شما یادآوری می‌کنیم براساس بند ۱ ماده ۱۲ و ماده ۱۹ فیفا، اعضای فیفا باید مسایل و مشکلات‌شان را به شکل مستقل حل کنند و نباید تحت تاثیر فرد سومی باشند. هرگونه تخلف از این بند می‌تواند به اعمال جریمه از سوی فیفا منجر شود، از جمله تعلیق فدراسیون عضو. علاوه بر این و در ارتباط با مسائل پیش گفته، می‌خواهیم تاکید کنیم که هرگونه نقض بند یک ماده ۱۴ حتی در صورتی که تاثیر فرد سوم ناشی از تقصیر فدراسیون عضو نباشد، باز هم می‌تواند منجر به اعمال جریمه شود؛ نگاه کنید به بند سوم ماده ۱۴)

از شما متشکریم و در انتظار پاسخ شما در زمان مقرر هستیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
غلط می کنند در امور داخلی یک کشور دخالت می کنند
باید یک جایی این گستاخی ان ها را خشکاند وگرنه پا را این هم فراتر خواهند گذاشت
پاسخ ها
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
نکنه میخوای مقر فیفا را هم تسخیر کنیم و تبدیل به ؟ قهوه خونه کنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
دلت میخوادیک موشک بزنیم تو مقر فیفا؟یا اینکه بریم روی سر کچل رئیس فیفا مو بکاریم که تو راضی بشی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
این حضرات که از خو دتون بودن حالا دیدین که اونهایی که به اسم متعهد دارن براتون کار میکنن از چه قماشی هستند!!رفتن شکایتشون را بردن فیفا!!بفرمایین تحویل بگیرین!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
آقای سلطانی فر اینقدر در فدراسیون های مختلف مخصوصا فوتبال دخالت های بیجا کردی این هم نتیجه اش.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
از این غلط کردن ها و هیچ غلطی نمی تونن بکنن آخرشد چی شد
ناشناس
| Denmark |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
تاجو دستگیر کنید. این ۱۰۰ بار
ناشناس
| Turkey |
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
تاج تا کنون چندین بار از طرق مختلف سعی کرده تا پست خود را در فوتبال حفظ کرده و منافع فردی خود را تامین کند تا جایی که وزارت ورزش را مجبور کرد با اینکه ادامه کار بازنشسته خلاف قوانین بود مجوز ادامه کار او را از هیئت دولت بگیرد و الان هم که این افتضاح قرارداد ویلموتس علنی شده مرموزانه متوسل به فیفا شده تا از مجازات کارهای خود فرار کند ولی دستگاه قضایی نباید تسلیم این جوسازی ها شده و با قدرت یقه تاج را گرفته و کل خسارت این قرارداد افتضاح و مشکوک را از تاج بگیرد.
ناشناس
| Philippines |
۰۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
خلایق هرچه لایق وقتی به جای شایسته سالاری و ارج احترام گذاشتن به زحمت عزیزانی که با رنج تحمل سختیها دررشته های گوناگون فارغ التحصیل میشوند رابطه و پارتی همه کار میکند و پستها و مقامها به افراد نالایق که دمشان به جایی وصل است سپرده میشود باید هم همین بلاها سرمان بیاید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
وقتی درصد جانبازی برخی افراد جهت ابقا افزایش یافت فکر اینجا می کردید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
تا حالا که همه کامنت ها، حمایت از سرمایه ملی و برخورد با تاج بوده، چی شده که حالا پای دخالت فرنگ و از مابهترون به میون آمده، عده ای سینه چاک فیفا شدند.
ما را بگو که فکر می کردیم فقط آمریکا و عربستان و اسرائیل تو اینجا پادو دارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
میگه بزارین پول ملت رو به تاراج ببرند و هیچکس بازخواست نشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
نامه را درست نخوانده اید. نامه درخواست مدارک و مستندات و عنوان جرم این افراد را کرده است و گفته است که این پیگیری ها نباید ناقض این بندهای اساس نامه فیفا باشد که ج.ا هم آنرا پذیرفته است. اینکه قبلا پلیس آمریکا و سوئیس در پرونده فیفا دخالت کرده اند خب آنزمان تمام این مراحل انجام شده بوده ولی مقامات ایرانی (به هر دلیل) نسبت به روند کار آگاهی ندارند و گزارش لازم را برای فیفا ارسال نکرده اند بنابراین فیفا نامه میزند و درخواست مستندات می کند
بهتر بود نویسنده مقاله ضمن اینکه حرف خودش را میزد بندها و مواد اشاره شده در نامه را نیز منتشر می کرد تا معلوم شود که فیفا دقیقا در چه خصوص سوال دارد. در خصوص قرض گرفتن دو میلیون یورو، اگر بپذیریم که تاج در این موضوع مقصر است باید فردی که قرض داده و سایر افراد دخیل در موضوع نیز تحت پیگرد قرار گیرند. فدراسیون مشکلش را با وزارت ورزش مطرح کرده و طی فرایندی این مبلغ به فدراسیون قرض داده می شود. کدام شرکت دولتی ممکن است بدون بررسی سوابق یک بنگاه دیگر مبلغی به این بزرگی را به او قرض بدهد آنهم بنگاه ورشکسته فدراسیون فوتبال؟ مگر اینکه دستهایی در کار باشد
مساله دوم اینکه فیفا ساختاری برای فدراسیون های تحت نظرش طراحی کرده که در ایران این ساختار وجود ندارد. فدراسیون فوتبال ایران نمی تواند کسب درآمد کند و از محل درآمدهایش هزینه کند و نمی تواند مستقل از دولت باشد حتی باشگاهها هم نتوانسته اند باشند. مدیران باشگاهها را ببینید و سوابق آنها را بررسی کنید که از کدام نهادها و سازمانها به ریاست باشگاهها می رسند!!! اینجا شرایط آنقدر متفاوت است که عنوان فدراسیون تحت نظر فیفا برای فدراسیون ایران یک مساله کاملا صوریست ولی فیفا حاضر نیست این نظارت را به عنوان امری صوری بپذیرد بلکه می خواهد نهاد حاکم بر فدراسیون باشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
تازگیها نمی دانم چرا فکر می کنم همه پرونده های قضایی در ایران رنگ و بوی ژورنالیستی گرفته و هدف از تشکیل پرونده ها واقعا جلوگیری یا بر خورد با متخلفان نیست؟
نیما
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
حرفت حرف حقه اینا که سنگ فیفا را به سینه میزنندهمون یاران امثال تاج هستند کسی هم نباید به خاطر اینکه تاج و رفقاش همچه خطایی ایثار گران زیر سوال نبرید که گنه کرد در بلخ اهنگری اولا ایشان اگر منصف بود باید بخاطر ایثارگری زودتر بازنشسته می کرد!مثل همه ولی ایشون بوی دنبه برده موند تا هم شریک قافله باشه هم رفیق ویلتموس
گل پامچال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
هنوز ظاهرا موقعیت فوتبال از نظر حقوقی در جهان برای ما شناخته شده نیست .
هم آنهایی که قرارداد بسته اند و هم آنهایی
که بدفاع از حقوق بیت المال دارند متخلفین را مواخذه میکنند.
واقعا عجیب است !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
فیفا خبر نداره که این سر و صدا ها صوری هست و چند ماه دیگه مثل پرونده شهرام جزایری بابک زنجانی خاوری سلطان. های مختلف. بی سی و صدا مختومه می شه چوپانی بی سبب فریاد می کرد گرگ امد گرگ امد........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
این آقای تاج وقتی می آمد به TV و با فردوسی پور یا بقیه خبرنگاران حرف میزد، همچین ژست میگرفت که گویی مارادونا یا رونالدو آمده با مردم حرف میزنه! خیلی از خود متشکر ، امیدوارم اموالش توسط دولت به جرم حیف و میل بیت المال مصادره بشه و فقط یک منزل 50 متری در شهرستان براش بذارن که آواره کوچه و خیابون نشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
۵۰ متری تو زعفرانیه
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
تاج و رفقاش میدونستن اساسنامه فیفا در چه مواردی ازشون حمایت میکنه که این ریسک رو کردند

با این اشراف به اساسنامه فیفاست که حالا یه عده هم دنبال بازگشت استراماچونی هستند تا اونم به وقتش یه خرجی روی دست فدراسیون ما بذاره
پاسخ ها
سید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
قبول دولت دخالت نمیکنه..فیفا بره طلب اونو از نهادهای غیر دولتی بگیره.از خود تاج بگیره.فدراسیون موقع پرداخت جریمه دولتی میشیه ولی موقع دخالت غیر دولتی
رحیم نظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
.بیت المال است مال خودش که نیست دلش بسوزد.
خرج که از کیسه مهمان بود
حاتم طایی شدن اسان بود
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
پس اگر مقامی در یک فدراسیون فوتبال در یک کشور خلافی مرتکب شد، نباید ازش شکایت کرد، چون به قبای فیفا بر میخوره؟ تاج رو بندازین زندان، 6میلیون یورو پول آن مربی کلاه بردار رو ندهید، فوتبال رو تعلیق کنند بذار تعلیق کنند.
ناشناس
|
Denmark
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
تاج با وزیر ورزش باید دادگاهی شن پاسپورتشونو بگیرید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
مقصر اصلی وزیر ورزشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
جمع کنید بابا این فیفا هم گیر اورده ملت ایران رو.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
عجب افتضاحی!!!
دار و دسته تاج
خدایا به دادمان برس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
ببخشید ولی خود مسئولین قضایی و بازرسی هم در این زمینه کوتاهی می کنند در خود سوییس دادستانی برای محکومیت فیفا اقدام کرد هیچ محرومیت هم شامل سوییس نشد، خود دادستانی باید با فیفا مکاتبه و دلایل ورود را فسار اعلام کند تا مشکلی متوجه فوتبال نشود.
پی نوشت: گرچه خودم به تعطیل شدن ذاین فوتبال علاقه مندترم هزینه الکی تمام می شود
ناشناس
|
Austria
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
خبر را تحریف نکن تابناک فیفا گفته اسناد سوء استفاده یا سهل انگاری افرادی که بازداشت شده اند را برای فیفا بفرستند اگر اسنادی وجود نداشته باشد از نظر فیفا دخالت غیر قانونی در امور فوتبال ایران انجام شده و فوتبال ایران تعلیق خواهد شد. نمی دانم این رسانه ها چرا هنوز در توهم هستند که مردم به هیچ منبع خبری دیگری دسترسی ندارند!!!
پاسخ ها
محمود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
هر حالتی باشه فیفا حق بازخواست مقامات ایران و با تحریم و مجازات ایران از طریق فشار به فدراسیون ایران رو نداره و اگه این کار رو میکنه دقیقا به خاطر کوتاهی ایرانیها و نقطه ضعف نشون دادن نسبت به لولوی تحریم تعلیق فوتبال هست.
فیفا رسما و بارها در امور حاکمیتی ایران دخالت کرده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
حالا كه فيفا قوانين را به نفع خود تفسير مي نمايد اتهامات آقايان متخلف را با شدت بيشتري پيگيري نماييد!از اين فوتبال فاسد دست و پا شكسته جز ضرر چيزي عايد كشور نمي شود!محكم بايستيد مرگ يكبار شيون هم يكبار!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
مگر آقای تاج استعفا نداده اند ، آیا ایشان الان سمتی در فدراسیون دارند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
برادر تاج مورد اهانت قرار نگیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
مرتب. مورد تهدید و تحریم قطعنامه و هشدار. قرار می گیریم. واقعا مقصر کیست چرا ما مردم باید تاوان بدهیم
عای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
همینه دیگه
تعلیق کنن
پول اون بچه ای که تا کمر تو سطل اشغال دنبال یک لقمه نونه رو دادین به به یک مرد چشم ابی
بعد با بی کفایتی و عدم دیدن نتایج تصمیم غلط و اخراج مرد چشم ابی این بلا رو سر مردم و پول بیت المال در آوردن
تعلیق کنن بساط این کارها بسته بشه بهتره
تجربه ثابت کرده که اون ور آبی ها دلشون به حال مردم ایران نمیسوزه
ناشناس
|
Denmark
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
بی معنیه حرفشون. پول این یارو رو مردم باید بدن. دادستان باید وارد بشه ببینه پول مردم چی شده. یعنی چی اعمال فشار از طرف سوم؟ این قضیه باید بررسی بشه . باز همه نگین تئوری توطعه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
فوتبال ایران باید تعلیق شود کی روش را حذف کردند نود را تعلیق کردند جودرو تعلیق شد کشتی ازاد و فرنگی هم تعلیق دم گوششان است تا افراد بی لیاقت ناکاردان وجود دارد این داستان وجود دارد و خواهد داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
ان روزی که داشتند دخالت می کردن به قوانین داخلی کشورمان هشدار میدادم ولی کار خودتان را می کردین یادتان نیست نه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
امروز داشتم این مقاله حقوقی را میخواندم و برام سئوال بود که چرا در دنیا هیچ قانونی وجود ندارد که بتواند این اختلاسگران و پول ملت ایران را به همراه مجرم ، از کشور میزبان دستگیر کند و به ایران بازگرداند ؟ و کشور میزبان را هم بخاطر عدم استرداد مجرمین مجازات و جریمه کند ، چرا چنین قوانین بین المللی وجود ندارد ؟ یعنی دنیا اینقدر بی حساب و کتاب است ؟ و هیچ راه حلی وجود ندارد ؟!
بعد در کمال تعجب دیدم که چنین قوانینی وجود دارند و تمام کشورهای دنیا از این قوانین بین المللی استفاده میکنند و اگر مجرم و یا اختلاسگری از کشورشان فرار کند سریعا به مجامع بین المللی شکایت میکنند و انها سریعا آن مجرمین را بازداشت و تحویل کشور شاکی میدهد تا مجازاتش کنند....
*ولی متاسفانه در دنیا فقط دو کشور وجود دارند که این قوانین شامل حالشون نمیشود ( ایران و کره شمالی).....*
آنهم به دلیل اینکه اساسا می بایست بین آن کشور و مجامع بین المللی توافقات و معاهداتی امضا و پذیرفته شود تا مجامع بین المللی هم مطابق آن وظایف خود را انجام بدهند .
بنیاد همکاری هر کشوری با این مجامع بین المللی با امضای پالرمو و اف ای تی اف هست ( FATF) شروع میشود و چون ایران هیچکدام از این معاهده های بین المللی و حتی مقدماتی آنرا نپذیرفته است به همین علت تحت پوشش حمایتی قوانین استرداد مجرمین در مجامع بین المللی نمیتوانند باشد . و آنها نمی توانند به ایران کمک کنند و مجرمین را مسترد کنند زیرا ایران هیچ معاهده ای در این خصوص با مجامع بین المللی منعقد نکرده است و حتی زیر بار امضای مقدمات آن هم نرفته است !

*اکنون به لطف همین موضوع ، همان اشخاص میتوانند با خیال راحت ایران را غارت کنند و هیچ مرجع بین المللی هم نمیتواند این مجرمان را به ایران بازگرداند.* دقیقا باند فساد و اختلاسگران از ابتدا میدانستند که اگر ایران این معاهده های بین المللی را امضا کند ، در آینده امنیت انها بعد از خروج ثروت و سرمایه از کشور ممکن است به خطر بیفتد و به همین علت با فریب افکار عمومی تلاش کردند تا هیچکدام از این معاهده های بین المللی در ایران امضا نشوند و همین برای اختلاسگران بهترین امتیاز است . زیرا این کشور چگونه انتظار دارد که مجامع بین المللی و قوانین پالرمو که ( که ایران زیر بارش نرفته) به استناد آنها مفسدین و اختلاسگران را بلااجبار از کشور میزبان به زور بیرون بکشد و تحویل ایران بدهد؟ گویا اصلا ایران حتی اجازه درخواست از مجامع را هم ندارد ! به همین علت است که اموال و ثروت ملی ایران بدون هیچ پشتوانه و یا پیگیری به راحتی از ایران خارج میشوند . و *جالب است که ایران خودش اسم خاوری را از لیست پلیس اینترپل پاک کرده و در واقع تقاضایی برای بازگشت ایشان ندارد..*

غفور مددی استاد دانشگاه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
در اینجا که میگن ما خودمون انتخاب کردیم اینجوری زندگی کنیم!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
زدی وسط خال
007
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
مملکتو بچاپند راحت باشین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
چرا همه نهادهای بین الملل علیه ما هستند آنها مشکل دارند !!؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
شاید کمی از غرامت ویلموتس میره تو جیب فیفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
بعدا میگن فساد سیستماتیک نیست
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
مگر فوتبال یک ورزش نیست
حتما که نباید عضو فیفا باشیم
بخصوص ما که تیم ملیمون ، تا بحال نتونسته ،حتی یک مقام سومی جهانی هم پیدا کنه
چه اشکالی داره که از این به بعد ،،فقط در سطح استانهای داخلی خودمون بازی کنیم ،،،یعنی اینجوری ورزش ،،،ورزش نمیشه
ما که با ایستادن جلوی ابر قدرتی مثل امریکا ،تا این حد ،،،جانا و مالا مقاومت میکنیم و هزینه های تریلیونی میدهیم
درست نیست که برای فدراسیون فیفا ،، خودمون روببازیم
باور کنین :
کلی هم پول تو جیبمون میمونه و به ویلموتس ها و امثالهم هم داده نمیشه
اصلا فوتبال یک ورزش کاملا غربیه و الان هم متاسفانه ،،خالی از فساد های همه جانبه نیست
انشالا وقتی قدرتهای بین الملی کافی پیدا کردیم،،دوباره ولی با قدرت تعیین کننده ، به فوتبال جهانی برمیگردیم
هر روز که نمیشه باج و خراج داد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
نظرت چیه یک دیوار سربی هم بکشیم دور مملکت؟
حتی کره شمالی هم همچین حرف های نمیزنه!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
این ورزش فوتبال چه خاصیتی برای کشور داشته، بیخودی پول کشور را پای این ورزش ریختند ، اگر یکصدم ان را بپای ورزش های دبگر میریختند کلی شکوفا میشدند مانند والیبال ، بسکتبال و...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
فیفا اعتقاد داره که فدراسیون های فوتبال یک نهاد غیر دولتی هستند برای همین در برابر دولتها از فدراسیون ها حمایت می کند. چرا اسرار دارید این نهاد های غیر دولتی را دولتی کنید و از بیت المال به آنها بودجه بدید. بدید بخش خصوصی تونستند درآمد کسب کنند می مونند و گرنه می روند. این دولتی بودنه که باعث تمام این ریخت و پاش ها و حاتم بخشی ها می شود. و هرچه بی عرضه است بر مسند ریاست می نشیند
پاسخ ها
نیما
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اینجا صحبت تیم ملی هست بایستی تمام قد هم جواب فیفای جاسوس را داد وهم عواملشون امثال تاج که تبانی تو ایران کمشونه که با خارجی ها هم تبانی دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
تمام ماجرای آقای ویلموس از طریق شبکه های رسمی ایران مانند تلویزیون رسانه ای شد و تمام مسولان اظهار نظر کردند از جمله مجلس و قوه قضائیه ،و قطعا فیفا تیم رسانه ای دارد که موضوع را پیگیری کند و طبق قانون فیفا موضوع را رسد و تذکر دهد و طبق فرمایش شما واقعا با متخلفان باید بر خورد شود بخصوص شخص آقای تاج که واقعا فدراسیون را تخته کرد اما متاسفانه جوابیه فدراسیون هم شتابزده بود و نامه ای با دستپاچگی نوشته شده که خود به استقبال تعلیق رفته و متن بی کیفیت و بی ملاحظه نسبت به فوتبال کشور و به نوعی آبروی کشور را زیر سوال برده آیا نویسنده اینقدر بی سواد بود که نتوانست جوابی درست بنویسد آیا نمیشد از یک دیپلمه کمک گرفت آیا نمیشد چند کلمه درست و حسابی نوشت آیا نمیشد از یک حقوقدان کمک گرفت تنها چند کلمه بعنوان مثال (با توجه به موضوع آقای ویلموس و بررسی پرونده در فدراسیون فوتبال به ظن اتهام چند نفراقایان .....مورد اتهام قرار دارند و طبق قانون کشور از قوه قضائیه جهت بررسی بهتر پرونده کمک گرفته شد و متهمین در اختیار قوه قضائیه می‌باشند)بنظر بنده که اینکاره نیستم ولی میشد بهتر مدیریت نمود تا در این شرایط حساس مبادا به فوتبال کشور لطمه ای وارد شود ولی متاسفانه چون همه آقایون باند جناب تاج هستند سراسیمه استقبال کردند که رسیدگی به پرونده و تخلفات را گردن دیگران انداخته یا فشار وارده را کم کنند و رسیدگی را بسمت دیگری سوق دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
به اعتقاد من کار از جای دیگری به مشکل بر خورده. زمانی که تاج با کیروش قرارداد بست و دو دوره مرتب به حام.جهانی رفتیم و در مقابل تیم های بزرگ ایستادگی کردیم مقصر نبودن. حالا که کار مشکل شده مقصر هستن. فدراسیون چاره ای جز آوردن یک مربی بزرگ نداشته. چون خواست ملت بوده. اما به خاطر تحریم ها که با خروج ترامپ از برجام اتفاق افتاد، نتونستن حقوق ویلموتس رو بدن، ایشپن هم یطرفه فسخ کرده. البته خود فیفا نداده. چون تاج میگه ما به فیفا نامه زدیم تا از محل مطالبات فدراسیون حقوق اینا رو پرداخت بکنن که فیفا به دلیل تحریم پرداخت نکرده. پس خیلی هم تاج مقصر نیست
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
ایران باید یک فوتبال با ساختار جدید مدیریتی را به نمایش بگذارد، تیمی بدون مربی (چه اایرانی چه خارجی) باورتان نمیشه نتایج تیم بهتر خواهد شد.چراکه حجم فساد تا حدود زیادی کم می شود....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
چندی پیش مقامات فیفا تحت نظر دادستان های سوئیس قرار گرفتند. چرا آنجا سوئیس را به دخالت دولت در فدراسیون متهم نکردند!؟
مشکل اینجاست که قوه قضائیه فقط بدنبال برخی امضا کنندگان قرارداد ویلموتس است در صورتی که فساد بزرگتری در فوتبال جریان دارد که دامنه های آن حتی از وزارت ورزش فراتر است اگر بدنبال فساد باشید فیفا غلط می کند دخالت کند.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
ازفیفا جدا شین.مسابقه بین المللی میخایم چیکار..جلو این حقوقای الکی را بگیربن.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
باند اصفهانیها نه تنها فوتبال بلکه اقتصاد کشور را هم به این روز کشانده اند و در تمام ارکان کشور نفوذ دارند و از همدیگر حمایت میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
حرفهای علی کریمی در مورد تاج و دارو دسته اش یادتونه
ملت مظلوم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
با سلام
تاج وهر کس که در این قرارداد ویلتموس دست داشته راچنان تنبیه کنید که دیگر هیچ اختلاسگری در این سرزمین جرات چپاول بیت المال را نداشته باشد حتی اگر به قیمت تعلیق فوتبال شود .فوتبالی که در ان دلالانی چون امضا کنندگان قرارداد ویلتموس وجود دارند همان بهتر که تعلیق شوند.
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
وقتی وزیر دنبال اینه که بهر قیمت یک تیم قهرمان بشه دیگه حواسش به این گندکاری بزرگ تاریخ نیست.
یوزار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
کارخونه حقوق این ماه رو بده جریمه فدراسیون رو پرداخت میکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
واقعاً آنقدر بی قانون شده مملکت که یه عده پول بیت‌المال رو به این راحتی از دست بدم بعداز ول بگردن
مصطفی سیستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
جالبه نوشته مقام های قانونی بی ارتباط با آنها این یک اشتباه فاحش فیفاست چراکه دقیقا باید ازپول بیت المال میزان خسارت رو پرداخت می کنند مدعی العموم باید ورود پیدا کند
ثانیا نوشتن اختلاف بین اعضا باید مستقلاً ازطریق فیفا حل شود- ماجرای ویلموتس اختلاف بین اعضا فیفا تلقی نمیشود بنوعی اختلاف نیست که شامل این بند شود
پژمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
امیدوارم سانسور نکنین

حتی فیفا هم با مدیرای فوتبال و وزارت ورزش ما هماهنگه
این همه ( میلیون ها دلار این چند سالی زدن ب جیب) ولی باز کنار نمیکشن
تو یه قرارداد ب طور درصدی با مربی ویلموتس توافق کردن بعدش این پول بین همشون تقسیم میشه و میخوان هیچکس هیچکس هیچکاری نکنع.
با این شرایط اگه مجازات نشن تعلیق بشه فوتبال بهتره
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
مشکل فوتبال ما مربی خارجی نیست ،مشکل ما در ماسبقات جهانی درجه ی اول داوره درجه ی دوم عدم تمرکز بازیکنان در عین بازی هست که اینم مسببش داور با حرکات موزونش میباشد،خواهش میکنم برای فوتبال مربی خارجی نگیرید،شما اگه بهترین مربی خارجی را بیارید در فوتبال موفق نخواهید بود.ما باید از خودمان مایه بگذاریم.
حسنعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
فیفا نمی تونه و نمی خاد ایران را *تعلیق* کنه چون فوتبال در آسیا تعطیل میشه ب خاطر تماشاگران زیادش
ناشناس
|
New Zealand
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
مرده شوراین فوتبال رو ببره خلاص
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
مقصر امریکاست به احتمال زیاد...چه عجب اینجا نگفتن مقصر امریکاست...واقعا شیرتوشیره مملکت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
" فیفا و ای‌اف‌سی کاملا مخالف استفاده از تهدیدهای قانونی و تلاش برای مرعوب کردن فرد یا گروهی از افراد، آن هم با استفاده از قدرت مقام‌های قانونی بی‌ارتباط به آن‌ها و در نتیجه زیر سوال رفتن قدرتشان هستند."
اگر فيفا مخالف دخالت نهادهاي يك كشور در امور فدراسيون فوتبال آن كشور است چگونه است كه خود گوش به فرمان و مطيع اوامر سياسي قدرت هاي قلدر آمريكا و اذناب آن در بلوكه كردن پول هاي فدراسيون ايران است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
باید از جیب خودشان بیان جریمه رو پرداخت کنن منظورم همین تاج ودارودستشه،تا دیگه از این کارانکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
یکبار برایهمیشه قوه قضائیه این فساد را جمع کنه
علا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
همش تقصیر امریکا ،اسرائیل ،کشورهای عربی، اتحادیه اروپا و فیفاست
فرخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
درود
رگ غیرت یهو باد میکنه یهو تصمیم میشه تعلیق بشیم کشور رو ببندیم مسخره است
کسی که اطلاعات نداره نظر نده
قبلا فدراسیون ایران قراردادی فیفا رو امضا کرده و تضمین داده که پول کل فدراسیون از باشگاههای کشور تامین میشه نه از دولت و نه از مردم
تعهد داده کل باشگاه های کشور خصوصی هستن و باشگاهها درامد کامل خودشان را درمیارن و هیچ وابستگی به دولت و کمک مردم ندارم
حالا ایجوره
وقتی بهشون دروغ گفتیم حالا خودمون گیر افتادم
مقصر انها هستن که به یک مشت دروغگو اعتماد کردن
دنبال مشکل هستین
ما ایرانیها خوب دروغ میگیم و سر همدیگه کلاه میزارییم این مشکل حلش کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Denmark |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
با سواد! تیم "ملی" میدونی معنیش چیه؟ خصوصیه چی؟ مال ملته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
یعنی اونها اینقدر نمی فهمند که بزرگترین باشگاههای ایران یعنی سرخ ابی ها متعلق به دولت هستند و از کیسه ملت می خورند ؟پس کار این سازمان عریض و طویل فدراسیونهای جهانی و اسیایی که همه ریز و درشت اتفاقات را در نظر دارن چیه ؟
سلیمی فر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
من فوتبالیست نیستم حقوقدان هم نیستم اما اطمینان دارم که قبل از حل و فصل مشکل آقای ویلموتس باید قوانین کشور در این رابطه فورا اصلاح بشن و هیچ رشته ای حق استفاده از مربی غیر ایرانی رو نداشته باشه .
در قدم دوم هم باید تمام مربیان و دارو دسته این آقایان رو لغو قرارداد و از ایران پاکسازی کنند.
و قدم سوم این آقایان خائن به مملکت و مردم رو که قرارداد ترکمن چای بستن پس از محاکمه عادلانه و اعدام تمام اموالشون رو مصادره کنن تا برای بقیه درس عبرت بشه من الله التوفیق
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
حالامیبینیدکه اصلأ هیچ کارش هم نمیدن چون ازمسئولین دولت تاوزیرورزش ورفقاش تاتاج ورفقاش باهم هستن وقتی معلوم بشه۱۱تا وزیردیگه هم دست داشتن قوه قضاییه کنارمیکشه.خب به درک که فوتبال تعطیل بشه کل پول مردمو میدن مربیها وبازیکنا تعطیل بشه بهتره الان یه نگاه به قراردا شیخ بازیکن استقلال بکنیدیابازیکنای پرسپولیس گندشون بعددرمیاد.الان استراماچونی روچراوزیرورزش اجازه دادبیارن چون حداقل۴۰درصدپول به وزیرمیرسه اونم ازبیت المال فقط مبلغ قراردادرو بالاترمیزنن.ازکی بنالی......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
چند روز پيش رييس قوه قضاييه گفت كه مبارزه بايد با نفس فساد باشه نه با مفسد لذا بعد از چند سال فكر كرد مبارزه با مفسدان اقتصادي فايده ندارد خدا بخير كند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
باید سلطانی فر و تاج و کفاشی و مدیرانی که باعث دادن غرامت از بیت المال شده اند تا پرداخت ریال آخر به اردوگاه کار اجباری برده شوند، حتی اگر عمرشان کفار ندهد. فوتبال هم تعلیق کنند به درک
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
این فوتبال را جمع کنید مثل خیلی از کشورهای دیگر هزینه های میلیاردی را خرج تاسیس کارخانه بیکاری و ازدواج ومسکن جوانان بکنید به روستاها برسید روستاهایی که هنوز از ندارند یکعده به عنوان کارشناس فوتبال حقوقهای میلیاردی بگیرند مملکت دکتر مهندس استاد متخصص و...... میخواهد فوتبالیست به چه درد میخورد چندتا فوتبالیست امدن برای فقرا خانه ساختند چه کار خیری کردن الحمدلله کرنا امدفهمیدیم بدون فوتبال هم میشه جوانان را اداره کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
بذارین فوتبال تعلیق بشه لا اقل جلوی این دزد بازی گرفته میشه.
برادرشهید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
سلام اقایان که در بالا نکته ونطراتخود را بیان فرمودید-زیاد حرث نخورید اینم مثل بقیه یه جوری تمام میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
بی صرو صدا مجازات کنید
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
ایا ان زمان که این قرارد بسته میشد وزیر اطلاع نداشت ودهها قرارداد دیگر بسته شده است مگر بادستور وزارت ورزش این پولها داده نشده است اخر میگویند وزارت صمت داده یکی را وزارت دیگر فولاد وغیره مگر این اموالی که دست انهاست مال این مردم نیست واگر هم داده میشود باید صرف زیر بناهای ورزش شود چرا کارشناسان فوتبال درتلویزیون صحبت میکردند دراین موارد حرفب نمی زدند اخه همه اینها بنحوی دارند ازاین اشفته بازار استفاده میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
فوتبالی که غیر هزینه ازبیت المال چیزی نداره همون بهترکه تعلیق بشه یک بار برای همیشه این داستان فوتبال را درست کنید اگرگردن یا دست دزدان را میزدندد همه حساب کار دستشون میامد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
هیچ وقت یک دزد ؛دزد دیگری دا نمیفروشد وبا او برخورد نمیکند
چراکه از جیک کپیک هم خبر دارن واگر یکی از دزدها بخواهد کاری بکند که به ضرر درد دیگری باشه در ابتدا به خودش ضرر رسونده چون که تمام کارهای خلافش توسط یکی دیگه جار زده میشه.
متاسفانه تعداد دزدان زیاد و زور ما کم.
و وای بر ما که هیچ چیز برایمان فرقی نداره وفقط حرف میزنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
حيفششد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
فراموش نشود همه سازمانهای بین المللی با منشآ غربی منجمله همین فیفا اهرم فشار غرب علیه ما هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
تعلیق بهتر از این فدراسیون فاسده که میلیاردها پول بیتالمال را به اجنبی ها میده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
در شان هیچ حکومتی نیست که از خیانت و گستاخی مدیرانش به راحتی بگذرد.
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
فوتبال ما كه هيچ رنگ و بوي ورزش نداره....همش شده فساد و اتلاف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
بنظرم دادستانهای ما هم میتوانند علیه فیفا بعلت همکاری با مفسدان فوتبال اعلام جرم کنند و عنوان قرمز برای مسئولین فیفا در پلیس بین الملل و اینترپل آنها را به غلت کردن می اندازد
حمیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
توان برخورد ر ندارید بسپارید ب لیدرهای تماشاگرانی که از ته دل شعار میدن!!؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ربیع الاول مجید عشقی طرح صیانت از حقوق کاربران سند همکاری 25 ساله ایران و چین ولی الله سیف احمد عراقچی