بازدید 13096
سی و یکمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا

وصول ۲۹ هزار میلیارد بدهی مالیاتی/ برخی مدیران سابق خودرویی در زمره محکومان / آخرین وضعیت پرونده طبری/ تأیید حکم دو جاسوس

شرایط ایجاب می‌کند ما یقه بدهکاران عمده مالیاتی را بگیریم و حقوق متعلق به مردم را استیفا بکنیم. در یک سال گذشته تا به امروز در تهران با پیگیری سازمان امور مالیاتی، بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان مالیات از بدهکاران عمده وصول شده است.
کد خبر: ۹۹۵۹۵۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰ 11 August 2020
تابناک اجتماعی

سی و یکمین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش «تابناک»؛ غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران ضمن تبریک دهه ولایت و روز خبرنگار گفت: امروز جامعه ما از ناحیه دشمنان و بدخواهان این مرز و بوم با تحریف مواجه است.
 
وصول ۲۹ هزار میلیارد بدهی مالیاتی/ هیچ روزنامه و رسانه‌ای در یک سال اخیر توقیف نشده است/ آخرین وضعیت پرونده طبری/ تأیید حکم دو جاسوس
وی افزود: حال که شاهد جنگ امپراتوری رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی هستیم، اهمیت خبرنگاری بیش از پیش بر ما آشکار می‌شود؛ آنجا که خبرنگاران با رعایت صداقت، شفافیت و امیدآفرینی خنثی کننده توطئه‌های دشمن هستند.

اسماعیلی ادامه داد: در دوره تحول خبرنگاران و جامعه رسانه‌ای کشور در ترویج عدالت و مبارزه با فساد نقش مهمی دارند. در ماه‌های اخیر، شاهد نمونه‌های خوبی از گزارشگری فساد از سوی اهل رسانه بودیم. در این حوزه ما خبرنگاران را همکار خود و چشم و گوش شنوای دستگاه قضا می‌دانیم.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص رسیدگی به تخلفات رسانه‌ای گفت: در هر جامعه‌ای، امکان بروز تخلف از سوی گروه‌های مختلف ممکن است و به این نکته توجه داریم که در هر یک از گروه‌های مذکور عامل نفوذی داشته باشد.

وی تصریح کرد: رویکرد و سیاست دستگاه قضائی به جرایم و تخلفات رسانه‌ای در دوره تحول به رویکردی توأم با مدارا و اصلاحی و اقناعی تبدیل شده است. سیاست قوه قضائیه این است که اولاً رسانه‌ها و خبرنگاران خودشان قانون را بدانند و رعایت کنند و با نظارت‌های صنفی تخلفات این حوزه رسیدگی شود. همچنین وزارت ارشاد و نهاد‌های متولی قبل از ورود قوه قضائیه کار خود را درست انجام دهند.
 

فعال شدن شورای حل اختلاف ویژه اصحاب فرهنگ و رسانه


اسماعیلی ادامه داد: فعال شدن شورای حل اختلاف ویژه اصحاب فرهنگ و رسانه و برگزاری جلسات توجیهی از ناحیه همکاران ما، صدور بخشنامه رئیس قوه قضائیه در خصوص جرایم سیاسی، ترویج این رویکرد است. هیچ روزنامه و رسانه‌ای از سوی قوه قضائیه در یک سال اخیر توقیف نشده است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: از ابتدای امسال تا الان ۱۶۶ پرونده با گذشت اولیای دم مختومه شده و محکومان به قصاص زندگی دوباره‌ای یافتند.

اسماعیلی در خصوص اقدامات قوه قضائیه در دوران کرونا گفت: برگزاری برخی دادگاه‌ها به صورت الکترونیکی از جمله این اقدامات است. در استان خراسان جنوبی در سه ماهه اول سال ۵ هزار و ۸۹۸ مورد دادگاه الکترونیکی برگزار شده است. چهار مورد دادگاه شکات خارج از کشور در همین استان برگزار شد. ۹۰ درصد از شرکت کنندگان را خوب معرفی کردند.
 

یقه بدهکاران مالیاتی را می‌گیریم


سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این که دستگاه قضا در رابطه با بدهی‌های مالیاتی چه اقداماتی انجام داده است، گفت: شرایط ایجاب می‌کند ما یقه بدهکاران عمده مالیاتی را بگیریم و حقوق متعلق به مردم را استیفا بکنیم. در یک سال گذشته تا به امروز در تهران با پیگیری سازمان امور مالیاتی بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان مالیات از بدهکاران عمده وصول شده است.

اسماعیلی ادامه داد: ۶ هزار میلیارد تومان هم در سایر استان‌ها وصولی داشتیم و جمعاً بیش از ۲۹ هزار میلیارد بدهی مالیاتی وصول شده است.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: در مورد گروه فرزان راد ۱۴۰ میلیارد بدهی به بانک مسکن تسویه شد و بدهی این گروه به بانک رفاه هم در حال بررسی است. آماده همکاری با سیستم مالیاتی و بانکی کشور برای وصول مطالبات در این حوزه هستیم، ۱۰۰۰ میلیارد هم از ناحیه سازمان بازرسی و ارقامی از سوی سازمان ثبت وصول شده است.

وی در خصوص ورود قوه قضائیه به موضوع جنگل هیرکانی گفت: قبل از اینکه سازمان جنگل‌ها ورود کند، با مطرح شدن این موضوع رئیس دادگستری مازندران به همراه هیاتی شخصاً از منطقه بازدید داشتند و وضعیت را بررسی کرد و گزارشی در خصوص ایرادات حکم صادره تهیه شد. رئیس قوه قضائیه هم تقاضای ماده ۴۷۷ را پذیرفتند و پرونده به معاونت قضائی ارجاع شد. هر جا معطل بشویم که حقوقی از جامعه و مردم تضییع شده است، حتماً از مجاری قانونی نسبت به حقوق بیت‌المال ورود می‌کنیم. منشأ صدور این حکم یکسری اظهارات کارشناسی بود.
 

وجود اشکالات متعدد به قرارداد ویلموتس


اسماعیلی در خصوص پرونده ویلتموس گفت: اشکالات متعددی بر این قرارداد از سوی سازمان بازرسی مطرح شد و در مجموع برای حضور ۶۳ روز فدراسیون فوتبال هزینه سنگینی را بر عهده گرفته است. نسبت به این موضوع تصمیم مقتضی گرفته می‌شود.

وی در پاسخ به این که وضعیت پرونده متهمان فراری پرونده‌های پتروشیمی از جمله شیخ الاسلام و ریاحی چیست، گفت: سه نفر این افراد قبل از تشکیل پرونده خارج از کشور بودند. یک نفر در زمانی که پرونده در دادسرا بوده فرار کرده، چون پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی بوده ممنوع‌الخروج نبوده است. ریاحی اخیراً از کشور خارج شده و ممنوع‌الخروج بوده و با اسناد جعلی از کشور فرار کرده است. برای یکایک افرادی که تحت تعقیب نظام قضائی هستند از طریق اینترپل اقداماتی انجام می‌شود و امیدواریم با همکاری پلیس بین‌الملل به کشور بازگردانده شوند. عدم حضور این افراد مانع رسیدگی نیست.
 

برخی مدیران سابق خودرویی در زمره محکومان


وی در خصوص فساد‌های حوزه خودرو گفت: قوه قضائیه نسبت به این حق مردم بی تفاوت نبوده است و از ناحیه خودروسازان پیگیری‌های متعددی انجام شد. در حوزه برخی از شرکت‌های خودرویی که با سوءاستفاده موجب گرانی می‌شدند، اقداماتی انجام شد. مدیران قبلی هر دو شرکت خودروساز تحت تعقیب قرار گرفتند و در زمره محکومین پرونده‌های ما هستند. در زمینه گرانی خودرو بازرسی کل کشور ورود جدی انجام داد. در یک نمونه در بازرسی از ایران خودرو به این نتیجه رسیدند که یکی از تأمین کننده‌ها با تبانی گران نمایی و گران فروشی می‌کرده و علیرغم اینکه فولاد آلیاژی می‌توانسته از داخل تولید شود، از خارج تهیه شده است.
 
سخنگوی قوه قضائیه افزود: ۵۳۳ میلیارد از ۵۴۴ میلیارد تومان در این رابطه به شرکت عودت داده شده است.
 

آخرین وضعیت پرونده طبری

 
اسماعیلی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده طبری گفت: امروز آخرین جلسه دادگاه طبری برگزار می‌شود و روز یکشنبه آخرین دفاعیات از طبری و برخی دیگر از متهمان اخذ شده است. امروز دادگاه ختم دادرسی را اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: وکلا فرصتی را از دادگاه خواستند، با این حال به زودی رأی صادر می‌شود. آنچه در دادگاه رسیدگی شد همه اتهامات این فرد نیست، بخش دوم پرونده به زودی رسیدگی می‌شود.
 
اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه روز خبرنگار را پشت سر گذاشتیم، در حالی که در واکنش به پیام‌های تبریک مقامات قضائی، برخی مدعی بودند که علی رغم این تبریک‌ها، تعدادی خبرنگار زندانی داریم و حتی در روز خبرنگار برخی با عنوان خبرنگار بازداشت شده‌اند، پاسخ شما چیست، گفت: ما در روز خبرنگار هیچ خبرنگاری را بازداشت نکردیم و انتشار دهنده اولیه این موضوع خودش اصلاحیه‌هایی زده است. اینکه در روز خبرنگار، خبرنگاری را بازداشت کردیم صحت ندارد. جامعه خبرنگاری ما مثل جامعه کارگری است و من قبلاً به جامعه کارگری گفتم که جامعه کارگری مراقبت کنند که افراد غیرکارگر سرسفره کارگران ننشینند، لذا جامعه رسانه‌ای ارزشمند و خوب ما نیز مواظبت کنید تا افرادی به ناحق سر سفره شما ننشینند.
 
اسماعیلی با اشاره به عفو محکومان امنیتی گفت: آنچه عفو بود،گزارش دادیم و به مناسبت‌های عید عفو مورد عنایت مقام معظم رهبری قرار گرفت و اعلام کردیم در لیست پیشنهادی عفو قوه قضائیه همیشه گروه‌های مختلفی از محکومان که شرایط را داشته‌اند در لیست هستند و در دوره اخیر محکومان امنیتی در لیست عفو بودند و تعدادی عفو شدند و هر جا به این نتیجه برسیم که سایر محکومان اگر اصلاح شده باشند، برای آن‌ها پیشنهاد عفو تقدیم می‌کنیم.علی اشرف ریاحی غیرقانونی از کشور خارج شده

 

وی در پاسخ بر اینکه علی اشرف ریاحی از متهمان پرونده پتروشیمی از کشور خارج شده است، سوال اینجاست که این فرد مگر ممنوع‌الخروج نبوده است؟ در رابطه با فرار این متهم و عدم حضورش در دادگاه توضیح بفرمائید؛ گفته می‌شود تیمی از داخل به فرار وی کمک کردند، گفت: او ممنوع‌الخروج بوده و احتمالاً غیر از گذرنامه اصلی خود خارج شده است. در رابطه با این فرد هنوز نتیجه دقیقی به دست ما نرسیده است.

اسماعیلی در خصوص ورود قوه قضائیه به ادعا‌های میرسلیم در رابطه با فساد گفت: گزارشی به قوه واصل شده است و در حال بررسی هستیم. رسیدگی‌ها شروع و یک نماینده سابق مجلس بازداشت شده است. هنوز ماهیت و جزئیات موضوع روشن نشده است. مطمئن باشید در رسیدگی‌ها آنچه از گزارش ها و تخلفات به ما منعکس بشود، حتماً رسیدگی می‌شود.

وی درباره پرونده هفت تپه گفت: بخشی از پرونده به کارشناسی رفته و بخشی دیگر درباره اعتراضات خصوصی‌سازی است که در حال پیگیری آن هستیم. توصیه کرده‌ایم هرچه سریع‌تر بررسی و تعیین تکلیف شود تا نحوه واگذاری شرکت هفت تپه به بخش خصوصی پیگیری شود؛ ضمن آنکه با دستور ریاست قوه قضائیه و در جلسه‌ای که با حضور مقامات ذیربط برگزار شد به دادستان کل کشور مأموریت داده شد تا موضوع را تخصصی بررسی کند و پیگیری آن انجام شود و دادستان کل کشور جلسات متعددی را در این رابطه برگزار کرده است.

سخنگوی دستگاه قضا در خصوص دستگیری تعدادی جاسوس گفت: در روز‌های اخیر، تعدادی از جاسوسان و عناصر خودفروخته را توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) تعقیب و دستگیر کردیم. مورد دستگیری داشتیم که افرادی از وزارت امور خارجه و دستگاه‌های تأمین کننده قطعات وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی بودند.
 


تأیید حکم دو جاسوس

اخیراً حکم دو جاسوس هم به نام‌های مسعود مصاحب که در قالب دبیر کل انجمن دوستی اتریش و ایران فعال بود و با سرویس‌های جاسوسی ارتباط داشت صادر و تأیید شده است و نفر دوم هم فردی به نام آقای شیرخانی بود که جاسوس بود و برای انگلیس در حوزه‌های مختلف اطلاعات می‌فروخت و دنبال آلوده سازی مدیران داخلی بود که این فرد هم به ده سال حبس محکوم شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره استعفای یکی از رؤسای فدراسیون‌های مهم ورزشی و موضوعاتی پیرامون بدهکاری او و فرزندش گفت: اگر همان فردی باشد که در ذهن من است، موضوع ابر بدهکار بودن برای وی نداریم؛ پرونده‌ای برای پسر یکی از رؤسای فدراسیون‌ها تشکیل شده، اما نه به خاطر ابر بدهکاری. باید بگویم استعفا و عدم استعفا تأثیری در رسیدگی ما ندارد.

سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به آرای کمیسیون ماده صد گفت: ما با ماده صد مقابله می‌کنیم و این تبصره‌ها باید اصلاح شود، اینکه کسی ما به ازای تخلف خود وجوهی را بپردازد که بستر درآمد نامتعارف برای شهرداری‌هاست را نمی‌پذیریم و درخواست کرده‌ایم به زودی مجلس ماده صد را اصلاح کند و به شکل قانونمندی وضعیت آن بررسی شود.

اسماعیلی درباره تشکیل پرونده برای یکی از مدیران تعزیرات البرز گفت: پرونده‌ ثبت و تحقیقات تکمیلی انجام شده است و منتظر ارائه مستندات هستیم.

سخنگوی قوه قضائیه همچنین گفت: در آستانه محرم هستیم و جامعه مذهبی ما و مؤمنین بیش از سایر هموطنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و محافل مذهبی بهترین رعایت را داشته‌اند و قرار بر این است که در محرم جامعه مذهبی پروتکل‌ها را رعایت کنند و یک محرم الگو و نمونه‌ای رقم بخورد.

وی افزود: احیای محرم و صفر منجر به احیای دین و نظام است و من مطمئنم از شب اول محرم با رعایت پروتکل بهداشتی حسینه‌ای به وسعت ایران اسلامی برپا می‌شود با رعایت همه فاصله‌ها و ان شالله مردم نماد جدیدی از فرهنگ حسینی را در محرم امسال رقم می‌زنند.
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۰
آقای سخنگو یازی به توقیف نیست چون چنان خودساسنوری بر رسانه ها حاکم شده که جرات ندارند یک کلمه واقعیت را بنویسند اگر مثل جهان صنعت گوشه ای از واقعیات را بنویسند سریع توقیف می شوند
آیا طبری و دوستانش به اعدام محکوم می‌شوند؟
بعید میدانم.
شما چقدر خط قرمز دارید.
چرا اینقدر با تاخیر به موضوع مهم فساد و دزدی و اختلاس و تبانی و کسب مال نامشروع مدیران و معاونین خودروسازها وارد شده اید؟؟؟/
لابد تا به حال بیشتر این مدیران ناسالم و خانواده های آنها از کشور با کلی دلار و ارز خارج شده اند ، لااقل اموالی که در کشور بنام بستگان نزدیکشان کرده اند را سریعتر شناسائی و مصادره کنید به نفع بیت المال...
چرا كسي نميتونه جلوي فساد خودرو سازان را بگيره
طبری باید اعدام شود. او با جرایم خود به مردم و انقلاب خیانت کرده و مفسد فی الارض است.
او اعتماد مردم را خدشه دار کرده است.
اين مبلغ يك هزارم مبالغي هست كه پشت پرده خورده شده است باز هم دستتان درد نكند اگر توانستيد كمكي بكنيد
چقدر زمان لازم است تا مردم ایران آموزش ببینند بدون اطلاعات قضاوت و یا بدتر آز آن اقدام نکنند.این خیلی زشت است که فرهنگ و اخلاق مردم شده که همه چیز را دستاویز میکنند تا نفع کاملا شخصی ببرند.
حداقل شعور انسان حکم میکند که به جنگل بنگرد. هر حیوانی در چرخه حیات مسئولیت و جایگاهی دارد. به عنوان مثال اگر از مردابها تمساح را حذف کنیم. جنگل ظرف چند سال به نابودی میرود.
اگر کسی در اتوبان 160 کیلومتر سرعت میرود . حکمش اعدام و توقیف اموال و مصادره خودروی او نیست.
جریمه- جریمه- جریمه
به سرعت میتوان رسیدگی کرد ضمن اینکه نقاط مثبت طرف را هم ملاحظه نمود.مثلا فرار مالیاتی یک میلیارد تومانی محرز شده است. 2 میلیلارد جریمه و سریعا آزاد.
ایجاد هیجان و تشنج به نفع مردم و اخلاق و فرهنگ و آتیه کشور نیست.
ما در کشور دوگانگی های عجیب و غریب داریم که متاسفانه با وجود مهم بودن ولی کسی به آن اهمیت نمی دهد و مسئولان ما چه اجرایی و چه قضایی و مقننه بیشتر به دنبال درمان های موقت و سطحی هستند مثلاً موضوع شبکه های اجتماعی را از یک سو فیلتر می کنیم واز طرف دیگر در وزارتخانه مهمی چون آموزش و پرورش مورد استفاده دانش آموزان قرار می گیرد. یا واقعاً فیلتر تلگرام برداشته شود و یا اگر برداشته نمی شود واقعاً مورد استفاده بخصوص قشر دانش آموز توسط مدارس قرار نگیرد که مجبور شوند فیلترینگ روی آن نصب کنند و شبکه های مستهجن برای آنها قابل دسترس قرار گیرد.
وصول ۲۹ هزار میلیارد بدهی مالیاتی

کو؟؟پس کجاست؟؟
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی