بازدید 18643

تهران رتبه سوم بیماران و فوتی‌های کرونا را دارد

حریرچی با بیان اینکه بیش از یک پنجم مرگ و میر روزانه بیماران کرونایی هستند، گفت: فاجعه اصلی در تهران رخ داده است چرا که پایتخت در ردیف سوم آمار بالای مبتلایان و فوتی‌های کرونا قرار دارد.
کد خبر: ۹۹۳۳۹۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲ 28 July 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه به دلیل مشاهده اثرات تغییر رفتار مردم در خصوص مرگ و میر بازه زمانی ۴ تا ۶ هفته و برای مشاهده کاهش موارد بستری به یک بازه زمانی ۳تا ۴ هفته‌ای احتیاج داریم، گفت: در حال حاضر تنها تغییر رفتاری که از ۱۵ تیرماه تا به امروز در کشور مشاهده شده است استفاده بیش از حد از ماسک است، اما همچنان بیش از ۳۰ درصد افراد جامعه این موضوع را رعایت نمی‌کنند در حالی که آمار استفاده از ماسک باید در کشور به ۸۰ الی ۹۵ درصد برسد، خوشبختانه در کشور میزان تعطیلی، مهمانی، تجمعات و مراسم ترحیم کاهش یافته است.

وی با اشاره به وضعیت قرمز در تهران ادامه داد: از پانزدهم تیر ماه استفاده از ماسک در کشور اجباری شده و از این طرح حدود ۲۵ روز میگذرد، امیدواریم از چند روز آینده در کشور شاهد کاهش آمار مبتلایان به کرونا باشیم. اکثر استان‌ها نسبت به وضع گذشته که در رده‌های آبی و سفید جدول ارزیابی قرار داشتند به رنگ قرمز در آمده‌اند و این یعنی فاجعه است، البته فاجعه اصلی در تهران رخ داده است و تهران در ردیف سوم آمار بالای مبتلایان و فوتی‌ها قرار دارد و به رنگ ماه‌های اسفند و فروردین در آمده است، کل فوت روزانه ما در سراسر کشور هزار نفر است یعنی ما سالی ۳۸۰ هزار فوت داریم، ۲۳۵ یعنی نزدیک ۲۵ درصد و بیش از یک پنجم فوتی‌ها به دلیل کرونا است، لذا افراد جامعه باید توجه داشته باشند این هشدار باش را جدی بگیرند و مراقب کودکان و جوانان و رفتار‌های اجتماعی آن‌ها نیز باشند.

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر فقط ۵ استان در وضعیت قرمز نیستند و جمعیت این استان‌ها ۴۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است یعنی از ۸۲ الی ۸۳ میلیون جمعیت ۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در استان‌های قرمز هستند.

درباره لغو طرح ترافیک گفت: این‌ها به ستادملی کرونا پیشنهاد شده است اکثر محدودیت ها، چون تاثیر مستقیم بر معیشت مردم دارد، دولت ما نیز مانند دولت‌های دیگر با احتیاط برخورد می‌کند. پیش بینی ما این نیست که انفجاری یا افزایش شدید مرگ داشته باشیم، اما اگر آمار مرگ و بستری بیشتر شود دولت مجبور است تعطیلات بیشتری را اعمال کند.

وی تصریح کرد: موارد بستری هنوز افزایشی است و تا موقعی که موارد بستری افزایشی باشد به فاصله دو هفته آمار مرگ نیز افزایشی خواهد بود و این هشدار دهنده است. روزانه نزدیک به ۴ هزار نفر مجموع بستری ما هستند. این نیز نشان می‌دهد که اکثر استان‌ها قرمز شده اند.

معاون کل وزارت بهداشت درباره برگزاری مراسم محرم تاکید کرد: اصل کلی در مراسم عزاداری محرم بر پیشگیری است و ما باید این موارد را به حداقل رسانده و طبق دستورات اسلامی نجات جان یک فرد از اوجب واجبات است بنابراین برای مراسم عزاداری محرم شرایط خاصی در کشور اعمال خواهد شد و بحث‌های خاصی در نظر گرفته خواهد گرفت، رعایت مشکل فاصله گذاری در تجمعات سال گذشته را داشته‌ایم که اصلاً این تجمع امسال ممکن نیست و تصمیماتی در خصوص دسته‌ها گرفته شد که تقریباً بیرون بودن آن‌ها امکان نخواهد داشت و تجمعات با فضا‌های بسته ممکن نخواهد بود. همچنین به افرادی که در این خصوص اظهار نظر می‌کنند توصیه می‌کنم که منتظر فرمایش مقام معظم رهبری در این خصوص باشند و ببینند این بزرگان چگونه مراسم می‌گیرند. زیرا همه ما خواهان یک مراسم معنوی مبتنی بر شعور و با حفظ جان تمام مسلمانان هستیم.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱۱
هی خدا چه گیری افتادیم تو ایران. به من باشه که حاضرم یک ماه دیگه مثل همه این ماها که گذشت رعایت کنم ولی چون باقی رعایت نمی کنن بازم باید کشید و کشید . دولتم که باید مجری اعمال قوانین مرتبط باشه کاری نمی کنه . جالبه یه سری هم می گن خوب روحانی بی تقصیره . یه سری دنبال لجبازی اند که مراسما و اجتماعات مذهبی پر شور باشه یه سری می گن سینما باز شه یه سری می گن طرح زوج و فرد لازمه و در نهایت وزیر بهداشت می گه مشکل از مردمه که تهش مشکلی حل نمی شه و باز صورت مساله می مونه و مرده هایی که هر روز رکورد دیروز رو می زنن. شاید دو هفته دیگه خود ما تو بیمارستان باشیم و در جدال با این بیماری دست و پا بزنیم. ای کاش به خودمون بیایم به خدا لجبازی اشتباهه هر کی از دستش هر کاری بر میاد بکنه به خدا امام حسینم راضی تره که شما اجتماع نکنی این بار تا این گندی که پخش شده از سر مردم رفع شه . اگر عید که بیمارا کم شدن سخت گیری تو ماسک زدن و ... بود مثل چین الان ایرانم بیماراش کم شده بود. دنبال مقصر نباشین اصلا مقصر شخص من بودم از این به بعد دوباره سخت گیری کامل کنین این قضیه حل شه خواهشا . پدر و مادر و خانواده های ما هستن که هر روز 200 تاشون می میره رحم کنیم به خودمون لجبازی نکنیم با واقعیات لجبازی نکنیم
وقتی ما می گفتیم که همه باید از ماسک استفاده کنن، این آقا میگفت نیازی نیست هیچکس از ماسک استفاده کنه، فقط دستکش بپوشن و دستها و بشورن، باید مسئولیت بیسوادی و اعمال کاری هاشون رو به عهده بگیرن
ستاد کرونا باید قویتر عمل کند و فاصله گذاری را جدی تر و ماسک را اجباری کند.
40 میلیون و 400 هزار + 70 میلیون و 500 هزار = 82 الی 83 میلیون ؟؟؟!!!
این یک جمع و تفریق ساده را بلد نیست چطور واسه یک مملکت تصمیم میگیره ؟ خدا به ما رحم کنه
در حال حاضر فقط ۵ استان در وضعیت قرمز نیستند و جمعیت این استان‌ها ۴۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است یعنی از ۸۲ الی ۸۳ میلیون جمعیت ۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در استان‌های قرمز هستند. !!!!!!!!!!!!!!!
40400000+70500000= 110900000 ما که سردر نیاوردیم
اقای حریرچی شما چرانگرانید این نتیجه تصمیم گیریهای غلط شماست شماکه اجازه ی بازگشاییهای عجولانه وبرگزاری کنکور وعزاداریها رامیدهید که دودش به چشم مردم بدبخت وپرسنل بیمارستان میرود بابرگزاری امتحانات وازمونها که مطمئنا پروتکلی اجرا نخواهد شد منتظر مرگ های بیشتر وبهخطرانداختن جان مردم بیگناه بیشتری باشید دانشگاهی وجودندارد که ازمون برگزار میکنید جان مردم راباپول مافیا معامله نکنید
هنوز به بدی اسفند نیست.
فک کنم کرونا رو قسمت ریاضی مغز تاثیر منفی میزاره. شوخی نمی کنم تا حالا چند مورد دیدم
تهران همینجوری 10 برابر سایر شهر های جمعیت دارد.
اگر به این جمعیت رتبه سوم را کسب کرده یهنی شرایط خیلی خیلی بهتری نسبت به سایر شهرستانها دارد
اینارو به رئیست بگو که هرروز میاد حرف میزنه و دستور صادر میکنه. ما چکاره ایم هی میای ناله میزنی
قربون سیدالشهدا. ما مردم با مهمونی و عروسی و عزای خودمون فاجعه بار آوردیم و روزانه بالای 200 نفر از عزیزانمون رو از دست میدیم.
با عزاداری اباعبدالله این کار رو نکنیم. به قول دکتر رفیعی عزاداری های کوچک در خانه برگزار کنیم با تعتداد زیر 10 نفر. سیاهپوش کنیم کوچه و خیابون رو و صدای روضه و عزاداری پخش کنیم. از رسانه ها مراسن برگزار شود. نزاریم پاییز برگریزان به پاییز انسان ریزان تبدیل شود.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی