بازدید 11297
دیدار مسئولین سازمان بسیج کارگری و کارخانجات کشور با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مردم در سیمای‌بسیج، سیمای انقلاب را می بینند

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: باید عملکرد بسیج جامعه کارگری به گونه ای باشد که مردم در سیمای یکایک شما، مهربانی، آرامش، امنیت را ببینند و شما پناه و پشتیبان کارگران و خانواده های آنان باشید که الحمدلله تاکنون اینطور بوده اما برای رسیدن به نقطه ایده آل باید زحمات بیشتری کشید.
کد خبر: ۹۹۰۸۷۱
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶ 16 July 2020

به گزارش تابناک به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر محسن رضایی در دیدار با مسئولان بسیج کارگری کشور گفت: از تلاش های شما قدردانی می کنم که در قشر زحمتکش و فداکار کارگر، فعالیت های بسیج را پیگیری می کنید. در هر جایی که بسیج حضور پیدا می کند، مردم، ارتباط بیشتری را با نظام احساس می کنند و بسیج را نماینده رهبر معظم انقلاب و نظام اسلامی می دانند. این احساس با ارزش است. قدر جایگاه خودتان را بدانید و در همین تراز با مردم تعامل داشته باشید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این نکته که مردم در سیمای بسیج، سیمای انقلاب را می بینند، گفت: مردم می دانند که شما نماینده دولت، مجلس یا قوه قضایی و سازمانها و وزارتخانه ها نیستید، شما را با سپاه و سپاه را یار مقام معظم رهبری و بازوی نظام می دانند و بر خلاف افرادی که با مسئولیت های گوناگون می آیند و می روند، بسیج را در کنار خودشان و ثابت قدم می بینند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: باید عملکرد بسیج جامعه کارگری به گونه ای باشد که مردم در سیمای یکایک شما، مهربانی، آرامش، امنیت را ببینند و شما پناه و پشتیبان کارگران و خانواده های آنان باشید که الحمدلله تاکنون اینطور بوده اما برای رسیدن به نقطه ایده آل باید زحمات بیشتری کشید.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بر شمردن ویژگی های رابطان مردم و نظام گفت: یکی از نقش های شما در بسیج و در میان کارگران عزیز، ترویج گفتمان سیاست های کلی نظام است و سیاست های نظام در زمینه های تولید، اشتغال، تامین اجتماعی، خانواده، اقتصاد مقاومتی و ... را برای اقشار کارگری تشریح و تبیین کنید و آنها را از جایگاهشان در سیاست های کلی با خبر کنید، اینکه در سیاست های کلی تا چه میزان به اقشار محروم و حمایت از تولید داخلی توجه شده است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به تدوین سیاست های کلی تامین اجتماعی در مجمع اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه های ما در مجمع، سیاست های کلی تامین اجتماعی است که تلاش می کنیم پیشنهادها را با نگاهی جامع جمع بندی کنیم و پیش نویسش را به رهبر معظم انقلاب، تقدیم کنیم تا پس از مراحل تصویب، ابلاغ فرمایند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) با اشاره به مساله نظارت و مبارزه با فساد در پایگاه ها گفت: ارزیابی و نظارت بر پایگاه ها، اعضا و مسئولان پایگاه ها در کنار توجه به آموزش بویژه مسائل اعتقادی و در نظر داشتن موضوعات عاطفی در تعالی فعالیت های شما موثر خواهد بود. مساله بعد، موضوع مبارزه با فساد است. در مبارزه با فساد، دولت، مجلس و قوه قضائیه عامل اجرایی هستند ولی اصل کار بر عهده نظام اسلامی است. لذا اعضای بسیج باید با مفهوم سوت زنی علیه مفسدان آشنا باشند و مفاسد را گزارش کنند تا مراجع رسمی، برخورد کنند که البته این فعالیت نباید جنبه تبلیغاتی پیدا کند و فقط باید دفاع از حقوق عامه را در روابط بنگاه ها با بانک و ... پیگیری کرد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: در دوران جنگ، یکی از موثرترین اقشار در دفاع، کارگران بودند که در کنار دانش آموزان و روستائیان، بیشترین تعداد رزمندگان را تشکیل می دادند. در پیروزی انقلاب هم جامعه کارگری، نقش بسزایی داشت. در دفاع مقدس، برخی از کارگران بودند که به فرماندهی گردان و تیپ رسیدند.

سرلشگر پاسدار محسن رضایی با ذکر نام از شهیدان برونسی،ترکی، کریمی و بختیاری گفت: این شهیدان بزرگوار، در زندگی متحمل زحمات بسیاری شده بود. بسیار عارف، فهیم و دانا بودند. همسران هر یک از این شهیدان نیز در کنار ایشان، تلاش ها و مبارزات زیادی انجام دادند. خوب است که شرح حال و ایثار شهدای کارگری برای مردم بازگویی شود.

دکتر محسن رضایی به آشنایی خود با روحیات کارگری اشاره کرد و گفت: تابستان سال 46و47 من کارگری ساختمان می کردم و حقوق روزمزد آن زمان بسیار ناچیز بود. در دهه پنجاه هم که دانشگاه علم و صنعت رفتم، کارگر شرکت ارج شدم و در کارخانه تا زمانی که ساواک به تعقیبم آمد، در بخش نقشه های فنی فعال شدم. کارگران مردمانی وفادار و قانع هستند که با نظام همراه هستند. روایتی که حضرت امام (ره) از تجلیل جایگاه کارگران توسط رسول اکرم(ص) نقل می کرد که دست کارگر را می بوسیدند، نشان از تلاش سازنده و جهاد کارگران برای جامعه است. کارگران به درستی، قدر زمان، عمر و سلامتی و توان خود را می دانند و این یک ارزش معنوی است.

در این دیدار، دکتر رعیتی فرد مسئول بسیج کارگران و کارخانجات کشور، با اشاره به فعالیت های صورت گرفته برای معرفی شهدای کارگری در 32 استان و بزرگداشت شهید شاخص کارگری گفت: کارگران کشور تلاش های بسیاری را در دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان های بلند آن صورت داده اند و در راه خدا و دفاع از میهن اسلامی 14000شهید تقدیم کرده اند.

وی با اشاره به فعالیت های بسیج کارگری گفت: بسیج کارگری در 2500شهرک صنعتی و صنایع بزرگ و کارخانه پایگاه داریم و 350 حوزه بسیج داریم که در شهرک های صنعتی و معادن در استان های کشور مستقر هستند و از 2.5میلیون کارگر شهرک های صنعتی و معادن کشور، 500هزار نفر در بسیج عضو هستند و به دنبال افزایش اثربخشی بسیج در تولید ملی هستیم. اخیرا در قالب طرح شهید کریمی، برای کمک به رفع موانع تولیدی از ظرفیت تحصیلگری بسیج استفاده کردیم و توانسته ایم به 270کارخانه کمک کنیم. بسیج کارگران در تلاش است که در کنار سایر نهادها به رفع مشکلات کارگران بیکارشده در ایام کرونا بپردازد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه