بازدید 15736
کد خبر: ۹۸۹۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳ 09 July 2020
دیوان محاسبات کشور با انتشار بیانیه‌ای در خصوص مصاحبه شخصی به نام میعاد صالحی توضیحاتی ارائه کرده است.
 
به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی دیوان محاسبات کشور متن این بیانیه در زیر می‌خوانید:
 

اخیرا کلیپی از مصاحبه فردی به نام میعاد صالحی، مدیرعامل معزول صندوق بازنشستگی با یکی از سایت‌های خبری در فضای مجازی انتشار یافته است. در این مصاحبه اظهاراتی سراسر کذب از ناحیه نامبرده در خصوص رئیس کل و احدی از معاونین دیوان محاسبات کشور بیان شده است. کاملا واضح است این اقدام در آستانه انتخاب رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اغراض سیاسی و به منظور شبهه افکنی در مسیر صحیح و قانونی انتخاب رئیس کل سازمان فوق انجام گرفته است.
بدین‌وسیله اعلام می‌دارد که نامه شماره ۴۰۰۰۰/۲۵۶/د مورخ ۱۳۹۸/۴/۱ معاون فنی دیوان محاسبات کشور که در مصاحبه مذکور، مورد استناد واقع شده، در پاسخ به استعلام شماره ۵۰/۲۰۱۵۱/د مورخ ۱۳۹۸/۳/۱۹ کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی صادر شده و سازمان بازرسی کل کشور نیز در همان مقطع زمانی طی نامه محرمانه شماره ۵۰۰/۸۰۲۰۴ مورخ ۱۳۹۸/۴/۱۲ پاسخ و نظر مشابهی مبنی بر عدم صلاحیت قانونی نامبر برای تصدی پست مذکور به دلیل عدم رعایت تبصره (۱) ماده (۱۷) قانون جامع رفاه و تامین اجتماعی ارائه نموده است. بدیهی است شکایت از نامبرده در مراجع قضایی بدلیل انتشار مالب موهن و کذب به قصد تشویش اذهان عمومی در دستور کار این دیوان قرار دارد.

دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی، همواره پرچمدار مبارزه با فساد و پاسداری از بیت‌المال به ویژه در خصوص برگشت حقوق‌های نجومی به خزانه کشور بوده و اینکونه اهارا مجعول و کذب نه تنها هیچ گونه خللی در اراده این سازمان برای مبارزه با فساد وارد نخواهد کرد، بلکه عزم این دیوان را در پیگیری برنامه‌های مقابله با هرگونه انحراف و کجروی مالی راسخ‌تر خواهد کرد.

دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور
 
 
بیانیه دیوان محاسبات کشور
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 فطریه نشست وین انتخابات 1400 عید فطر