بازدید 8482
در عصر حاضر، آهن‌آلات به عنوان اصولی‌ترین نیاز بشر محسوب می‌شود. محصولات آهنی از تنوع بسیار گسترده‌ای برخوردار هستند، بنابراین لازم است که در صورت نیاز به خرید با ویژگی‌های آن‌ها آشنا باشید.
کد خبر: ۹۸۸۸۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸ 06 July 2020

در عصر حاضر، آهن‌آلات به عنوان اصولی‌ترین نیاز بشر محسوب می‌شود. محصولات آهنی از تنوع بسیار گسترده‌ای برخوردار هستند، بنابراین لازم است که در صورت نیاز به خرید با ویژگی‌های آن‌ها آشنا باشید.

همانطور که می‌دانید معمولا به دلیل استفاده ازآهن‌آلات در مقیاس بالا، قیمت و کیفیت مصالح ساختمانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

البته جای نگرانی وجود ندارد، زیرا امروزه سایت‌هایی فعالیت می‌کنند که همواره اطلاعات کافی در مورد مصالح و قیمت روز و لحظه به لحظه آهن‌آلات را در اختیار همگان قرار می‌دهند.

نکات کلیدی در خرید آهن آلات

نکات مهم در خرید آهن‌آلات

فرض کنید می‌خواهید یک پروژه ساختمانی را اجرا کنید. برای اجرای این سازه صنعتی، نیازمند به انواع محصولات فولادی مانند میلگرد، ورق سیاه، ورق رنگی و ورق روغنی و غیره در حجم بالا می‌باشید. بنابراین، لازم است که از خصوصیات و مشخصات این محصولات آگاه باشید.

در صورت عدم آگاهی از ویژگی‌های آهن‌آلات، ممکن است با خطا و یا اشتباه جبران ناپذیری رو به رو شوید و تمام محاسبات شما به هم بریزد. نتیجه نیز با آن چه که شما انتظار داشتید متفاوت خواهد شد.

نیازی به نگرانی در این مورد نیست. با پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر، سایت‌هایی به وجود آمده‌اند که شما را در رسیدن به مصالح با کیفیت و مرغوب با قیمت مناسب هدایت خواهند کرد.

تیرآهن چیست؟

اولین بار تیرآهن توسط یک شرکت آمریکایی به نام Bethehem به تولید رسید. این شرکت با تولید این سازه فلزی توانست جایگاه بسیار مهمی در ساخت و سازهای مهم مانند پل سازی، ساخت آسمان خراش و غیره ایفا کند.

تیرآهن نیز مانند سایر مواد و مصالح دارای انواع مختلفی می‌باشد که در ساخت و طراحی آن‌ها استانداردهای مختلفی رعایت می‌شود.

به تیرآهن در زبان انگلیسی Beam گفته می‌شود. این سازه فلزی یکی از مصالح اصلی ساختمان به شمار می‌رود که وظیفه اصلی آن استحکام ساختمان می‌باشد.
این سازه کاربردهای زیادی دارد که از جمله کاربردهای آن می‌توان به حمل نیرو و تحمل فشار بارهای وارد شده بر ساختمان اشاره کرد. در واقع می‌توان گفت که تیرآهن از اصلی‌ترین مصالح در صنعت ساخت و ساز محسوب می‌شود.

این سازه انواع و ابعاد گوناگونی دارد و در پروژه‌های مختلف ساختمانی قابل استفاده است.

نکات کلیدی در خرید آهن آلات
تیرآهن و انواع آن

تیرآهن و انواع آن

تیرآهن یکی از مهمترین نوع پروفیل‌های ساختمان به شمار می‌رود، به همین خاطر است که خرید تیرآهن امری مهم تلقی می‌شود. تیرآهن به دو صورت معمولی است که با علامت اختصاری I و یا NP  نوشته شده و تیرآهن بال پهن نیز با علامت H و یا IPB نوشته می‌شود که ارتفاع و بال آن مساوی می‌باشد.

تیرآهن نوع اول معمولی می‌باشد و ارتفاعی معادل ۸۰ تا ۶۰۰ میلی متر دارد. این نوع تیرآهن بیشتر در بازار عرضه می‌شود و بیش از سایر تیرآهن‌ها مورد استفاده عموم قرار می‌گیرد.

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، تیرآهن در انواع و سایزهای مختلفی به تولید می‌رسد. در این بخش قصد داریم انواع مختلف تیرآهن را مورد بررسی قرار دهیم.

تیر آهن‌ها داری سه نوع استاندارد جهانی می‌باشند. در هنگام خرید باید به این استانداردها توجه کرد.
تیرآهن IPE : این تیرآهن‌ها در ایران و کشورهای اروپایی تولید می‌شوند و شکل آن‌هاI  مانند است. علاوه بر این، ضخامت بال‌های آن هم تغییرپذیر نمی‌باشد. در واقع، ضخامت بال این نوع تیرآهن ثابت است. 

تیرآهن INP : این تیرآهن‌ها در بازارهای چین و روسیه تهیه و عرضه می‌شود. این نوع تیرآهن مانند نوع IPE ظاهری شبیه I دارد، اما ضخامت بال‌های آن با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کاهش پیدا می‌کند.

 تیرآهن IBE : این نوع تیرآهن دارای بال پهن شکل به صورت H می‌باشد که طول بال‌ها نسبت به تیر آهن  IPE بزرگ‌تر می‌باشد. زمانی که کلمه ی لاتین V در کنار نام تیر آهن قرار می‌گیرد، به معنای آن است که تیرآهن سنگین وزن می‌باشد و هرگاه که حرف L در کنار نام تیر آهن قرار گرفته باشد، بدان معناست که تیر آهن سبک وزن می‌باشد.

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، تیرآهن IBP دارای بال‌های پهنی است و شبیه حرف H می‌باشد.

این نوع از تیرآهن در ترکیه و کره جنوبی به تولید می‌رسد. به دلیل اینکه این نوع سازه فلزی از مقاومت بالایی برخوردار است، معمولا در ابرسازه‌ها و ساختمان‌های بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع تیرآهن خود به دو نوع HEA و HEB تقسیم بندی می‌شود.

نکات کلیدی در خرید آهن آلات

تیرآهن لانه زنبوری

تیرآهن لانه زنبوری

نوع دیگری از تیرآهن وجود دارد که به دلیل شکل‌گیری این تیرها پس از عملیات یعنی بریدن و دوباره جوش دادن و همچنین تکمیل پروفیل به شکل لانه زنبور و شش ضلعی به تیرآهن لانه زنبوری مشهور است.

این نوع تیرآهن در ساخت پل‌ها، سقف لوله‌ها و غیره استفاده می‌شود. این شکل از تیرآهن به دلیل پهنای بالای آن، وزن زیادی پیدا می‌کرد که برای حل این مشکل، در صفحه‌ی اصلی آن حفره‌هایی به شکل شش‌ضلعی‌هایی ایجاد شد تا از میزان وزن بالای آن کم شود.

همانطور که می‌دانید تیرآهن در سایزهای مختفی به تولید می‌رسد. به طور کلی ابعاد استاندارد تیرآهن 12، 14 و 16 متر می‌باشند.

معمولا تیرآهن هاش به صورت کیلویی و تیرآهن ساده به صورت شاخه ای در بازار عرضه می‌شود.

نرخ انواع تیرآهن در بازار

بازار آهن نیز مانند هر صنف دیگری درگیر نوسانات قیمت می‌باشد. این نوسانات شامل قیمت میلگرد و سایر محصولات فولادی می شود. به طور کلی، هر عاملی در بازار می‌تواند بر قیمت مصالح نیز اثرگذار باشد.

متناسب با قیمت آهن، قیمت تیرآهن نیز تغییر می‌کند. تغییرات قیمت در بازار مصالح متناسب با قیمت‌ها در بازار جهانی آهن، میزان تولید و تقاضا و غیره تغییر می‌کند. علاوه بر این، هزینه‌های انتقال، سوخت و همچنین تورم نیز بر بازار اثرگذار است.

در عصر حاضر، سایت‌هایی هستند که در زمینه خرید و فروش آهن‌آلات فعالیت می‌کنند و همواره قیمت روز و لحظه به لحظه آهن‌آلات را ارائه می‌دهند.

محصولات فولادی مختلف از برندهای معتبر توسط این سایت‌ها نیز عرضه و معرفی می‌شود.

قیمت آهن و به ویژه قیمت تیرآهن با توجه به برند و سایز آن متفاوت است و به عوامل مختلفی در بازار وابسته می‌باشد. 

کاربرد انواع تیرآهن

تیر آهن یکی از فرآورده‌های مهم حاصل از فلز آهن می‌باشد که کاربردهای بسیار زیادی دارد، اما کاربرد عمده ی آن در ساختمان‌سازی می‌باشد.
این سازه فلزی به شکل های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای جلوگیری از خم شدن سقف و تحمل بار وارده‌ی ساختمان از تیرآهن استفاده می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت که تیرآهن در پوشش سقف‌ها، ساختار پل‌ها، حفظ استحکام ساختمان و سازه‌ها، نعل درگاه و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکات مهم در خرید تیرآهن

در خرید تیرآهن حتما باید با ویژگی‌های این محصول آشنا باشید. این نکته حائز اهمیت است که نیازتان را به طور کامل در هنگام خرید مدنظر داشته باشید و بنا بر آن انتخاب خود را انجام دهید. لازم است که در خرید خود از افراد خبره در حوزه آهن‌آلات مشاوره بگیرید تا از اشتباهات احتمالی در خرید جلوگیری شود. حتما نوسانات قیمت در بازار را رصد و به آن توجه کنید.

از مراکز و دفاتر معتبر برندهای معتبر و مناسب‌ترین قیمت‌ها را جویا شوید.
برخی از سایت‌ها، مشاوره رایگان در اختیار همگام قرار می‌دهند و این امکان می‌تواند برای کیفیت خرید شما بسیار تاثیرگذار باشد.
به توصیه‌های متخصصان در هنگام استفاده از تیرآهن توجه کنید. انواع تیرآهن کاربردهای متنوعی دارند و نباید به جای یکدیگر مورد استفاده قرار بگیرند.

خرید مصالح ساختمانی به صورت آنلاین

امروزه بسیاری از محصولات را می‌توان در بستر وب ثبت سفارش کرد. تیرآهن نیز مانند سایر محصولات از قابلیت فروش در اینترنت برخوردار است.

سایت های بسیاری وجود دارند که به شما در مورد کلیه مصالح ساختمانی کمک می‌کنند. کارشناسان در این سایت‌ها میزان مصالح مورد نیاز پروژه شما را تخمین می‌زنند و شما را در سیدن به نیازتان راهنمایی می‌کنند.

شما می‌توانید قیمت لحظه به لحظه محصولات آهنی را رصد کنید. این سایت‌ها به صورت روزانه قیمت ورق، میلگرد و سایر محصولات را در اختیار شما قرار می‌دهند.

به این ترتیب، شما قادر خواهید بود که کلیه آهن‌آلات مورد نیاز خود را در این سایت‌ها ثبت سفارش کنید. کارشناسان مربوطه در اولین فرصت با شما تماس گرفته و شما را تا رسیدن به هدفتان یاری می‌دهند.

نحوه ثبت سفارش

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، شما می‌توانید برای خرید محصول محصول مورد نیاز خود در سایت‌ها ثبت سفارش انجام دهید. نحوه ثبت سفارش برای کلیه محصولات فولادی مانند ورق، میلگرد، تیرآهن، محصولات مفتولی و غیره از الگوی ثابتی برخوردار است.

در ابتدا باید در سایت مورد نظر خود ثبت نام کرده و بعد ثبت سفارش خود را انجام دهید. پس از درج پیام شما از سمت واحد فروش با شما تماس گرفته می‌شود و کارشناسان نیاز شما را بررسی می‌کنند و شما می‌توانید با آگاهی کامل خرید خود را انجام دهید.

در مورد افرادی هم که هنوز ترجیح آن‌ها بر خرید حضوری است، این امکان در دفاتر فروش و شرکت فراهم می‌باشد.

حرف پایانی

در عصر حاضر تکنولوژی منجر به سرعت و سادگی در کارها و صنف‌های مختلف شده است. علاوه بر این، پیشرفت در بستر وب منجر شده که شما به سادگی بتوانید از اطلاعات بسیاری آگاهی یابید. به این ترتیب،  شما با آگاهی کامل می‌توانید انتخاب هوشمندانه و مناسبی در خرید خود داشته باشید.

صنعت ساخت و ساز و خرید آهن‌آلات نیز از همین قاعده پیروی می‌کند. این شما هستید که انتخاب می‌کنید که از امکاناتی که در اختیارتان هست به چه صورت استفاده کنید. بر همین اساس، ما می‌توانیم به شما شرکت و سایت آهن ملل را پیشنهاد کنیم که همه موارد مذکور و قابلیت هایی که پیش از این اشاره کردیم را دارا می‌باشد. 

انتهای رپرتاژ آگهی/

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یوسف نوری آلودگی هوا اعتراضات اصفهان اومیکرون مذاکرات وین