بازدید 12825

اعلام جرم برای برگزارکنندگان مراسم عزا و عروسی

در پی افزایش آمار مبتلایان به کرونا استان دادستان زنجان به برگزارکنندگان مراسم عروسی و عزا هشدار داد.
کد خبر: ۹۸۸۵۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰ 05 July 2020

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام محسن کرمی صبح امروز (۱۵ تیر) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه رعایت مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا الزامی است، اظهار کرد: با توجه به افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در استان که برابر گزارش مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان از علل افزایش آمارها، برگزاری مراسم عروسی و ترحیم بوده که توجه به این موضوع و نظارت بر عدم برگزاری این چنین مراسم الزامی است.

وی با بیان اینکه بنا به گزارش مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، مبنی بر برگزاری جشن‌های عروسی در شهرها و روستاها، آن هم بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی، افزود: در یکی از روستاها همین بی‌توجهی‌ها، منجر به ابتلای ده‌ها نفر شده که سه نفر از افراد مقصر تحت تعقیب قرار گرفته و دستور احضار آن‌ها صادر شده و این امر صرفا در جهت حفظ سلامتی مردم است.

این مسئول ادامه داد: در شرایط فعلی استان و ضرورت رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، انتظار این است که مردم همراهی و همکاری لازم را در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مبارزه با کرونا در استان داشته باشند.

دادستان زنجان یادآور شد: برگزاری اجتماعات از جمله مراسم عروسی و ترحیم حتی در روستاها که زمینه شیوع ویروس کرونا را فراهم می‌کند، جرم محسوب شده، بنابراین هشدار می‌دهیم در صورت گزارش دانشگاه علوم پزشکی، مبنی بر برگزاری این قبیل مراسم در هر نقطه استان، برابر قانون اقدام و با افراد متخلف برخورد جدی خواهد شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری