بازدید 12365
۳

استقلالی‌ها از کجا کرونا گرفتند؟

کد خبر: ۹۸۸۵۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲ 05 July 2020

مدیر تیم استقلال گفت: الان این بحث ۲۵ درصد کرونایی و تعطیلی مسابقات را درک نمی‌کنم، اگر تیمی ۶-۷ بازیکن اصلی اش مبتلا باشند چگونه می‌توانند بازی کنند؟

به گزارش تابناک ورزشی، سعید رمضانی  در گفتگو با برنامه رادیویی گفت: متاسفانه تستی که دیروز از بازیکنانمان گرفتیم در تست اول ۸ نفر مثبت شدند و بعد از آن مجددا تست را به آزمایشگاه تحویل دادیم و در نهایت تا ساعت ۱۸:۳۰ دیروز تعداد ۱۲-۱۳ نفر مبتلا به کرونا داشتیم.

وی در خصوص لغو پرواز دیروز تیم استقلال به جم گفت: در زمانی که ۸ نفر از اعضای تیم تستشان مثبت شده بود بنده به همراه دکتر نوروزی به سازمان لیگ رفتیم و راجع به این موضوع صحبت کردیم، اما جواب قانع کننده‌ای از مسئولین سازمان لیگ نگرفتیم. دوستانمان در سازمان لیگ عقیده داشتند که باید ۲۵ درصد از اعضای تیم به کرونا مبتلا شوند تا تصمیم به لغو دیدار با پارس جم گرفته شود و به هر نحوی به مسئولین سازمان لیگ گفتیم که بازیکنان ما علائم این بیماری را دارند، اما آن‌ها عقیده داشتند که باید به جم سفر کنیم تا اینکه قرار بر این شد که با ۲ ساعت تاخیر تیم استقلال به جم عزیمت کند تا اینکه در فرودگاه به ما اعلام کردند که ۵-۶ نفر دیگر از اعضای تیم تستشان مثبت شده است و شرایط بگونه‌ای بود که دیگر نه میتوانستیم بچه‌ها را به جم ببریم نه اینکه بقیه بچه‌ها را در خطر قرار دهیم و اکنون نیز نمیدانیم سایر نفرات تیم دچار مشکل شده اند یا خیر. فردا و یا پس فردا تست دیگری از بازیکنانمان گرفته می‌شود تا متوجه شویم شرایط سلامتی بازیکنانمان به چه نحوی است.

سرپرست استقلال ادامه داد: قبل از شروع مججد لیگ هشدار‌های زیادی به مسئولین سازمان لیگ دادیم و خدمت عزیزان عرض کردیم که اگر لیگ شروع شود این مشکلات را به همراه دارد و دچار چنین بحران‌هایی خواهیم شد. قبل از بازی با فولاد چندین بار گفتیم که خوزستان منطقه‌ی قرمز است و ورود ما به آن منطقه با خطراتی همراه است و فکر می‌کنم همان روزی که برای بازی با فولاد رفتیم بازیکنانمان به این مشکل دچار شدند.

رمضانی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان شما بعد از بازی با فولاد به کرونا مبتلا شدند تاکید کرد: قطع به یقین بعد از بازی با فولاد این اتفاق افتاده است، چون قبل از اینکه وارد مسابقات شویم ۴ بار تست گرفتیم از بازیکنانمان و جواب هر ۴ تست منفی بود و حتی یک مورد هم بازیکنانمان به این مشکل دچار نشدند، اما بعد از بازی با فولاد و بعد از آن بازی با سایپا متوجه علائمی در بازیکنانمان شدیم که جواب تست نشان از مبتلا شدن بچه‌های ما به کرونا داشت.

او در خصوص موضع باشگاه استقلال در خصوص برگزاری ادامه‌ی رقابت‌های لیگ یادآور شد: در حال حاضر مهمترین اتفاق سلامتی بازیکنان و خانواده هایشان است و متاسفانه کار به اینجا کشیده است.

دیروز هم که در سازمان لیگ بودم به عرض دوستان رساندم که قبل از شروع لیگ از سازمان لیگ چندین بار خواستیم که جلساتی تشکیل دهند که تصمیمی درست گرفته شود، من فکر می‌کنم پروتکل‌ها کارشناسی شده نباشند. الان این بحث ۲۵ درصد کرونایی و تعطیلی مسابقات را درک نمی‌کنم، اگر تیمی ۶-۷ بازیکن اصلی اش مبتلا باشند چگونه می‌توانند بازی کنند؟ یا اینکه اگر سه دروازه بان از یک تیم دچار این مشکل شوند و آن سه نفر نتوانند بازی کنند با توجه به اینکه دروازه بانی یک پست تخصصی است چه کسی باید درون دروازه قرار بگیرد؟ وقتی تصمیمات غیر کارشناسی باشد همین مشکلات را هم در پی دارد. لیگ ایران با لیگ کشور‌های اروپایی متفاوت است دوستان باید این موضوع را درک کنند. قوانین در اروپا با ایران فرق دارد و فوتبال ایران بحث شادی‌های اجتماعی را دارد و وقتی سلامتی در فوتبال ما نباشد بنظرم فوتبال بازی کردن مفهومی ندارد و به هر قیمتی نباید فوتبال بازی کرد.

رمضانی در خصوص سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود تست‌های استقلالی‌ها در کلینیکی بوده که مربوط به پزشک تیم استقلال بوده است تاکید کرد: متاسفانه هومن افاضلی صحبتی را مطرح کرد مبنی بر اینکه اعضای تیم استقلال تست هایشان را در بیمارستان آتیه که دکتر ستوده آنجا هستند گرفته است که به هیچ عنوان این چنین نیست و اعضای تیم استقلال تست هایشان توسط مجموعه‌ی بیمارستان مسیح دانشوری انجام شده است و دوستان بدون مطالعه این صحبت‌ها را مطرح کرده اند.

به فرض محال اگر تیمی هم وارد یک کلینیکی شود که پزشکش در آنجا باشد مگر می‌تواند صداقت و رسالت پزشکیش را زیر سوال ببرد؟ شاید دوستان دیگر این کار را انجام دهند، اما من به عنوان مدیر تیم استقلال و مجموعه‌ی استقلال تا این لحظه تماما شفاف عمل کرده ایم و همه چیز طبق اصول پیش رفته است و هیچ زمان امکان ندارد به شخصه کاری را انجام دهم که بخاطر یک سری مسائل زودگذر اعتبارم را خدشه دار کنم و مطمئن باشید ما مثل یک سری آدم‌ها نیستیم که بخاطر منافعشان اصول را زیر پا می‌گذارند.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
طبیعتاً این راه بهتر از فرار به ترکیه است.
اینها ترسیده اند مطمئن شده اند امسال هیچ عنوانی نمی آورند .
سازمان لیگ باید توسط یک کلینیک مستقل و مورد اطمینان از آنها تست بگیرد . شاید نفرات تیمهای دیگرشان را به این لیست اضافه کرده اند و آمار کاذب ارائه داده اند .
پوکر ترسناکتره یا کرونا....مساله این است..
هیچ وقت استقلالو اینقدر ذلیل ندیده بودیم....ترکیه رفته بودند ..اما این نوعش دیگه نوبره....حاضرن همشون کرونا بخورن اما چهارگانه سرورشونو نبینن.
خدایا استقلالو از ما نگیر با اینهمه بد بختی و مشکلات ،استقلال هم نبود به چی می خندیدیم.
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری