بازدید 11296
ادعای نصیرزاده بار دیگر رد شد

واقعیت ماجرای اساسنامه کویت از زبان عزیزمحمدی

آن اساسنامه پیش نویس بوده و فیفا آن را برای نمونه ارسال کرده بود. همه چیز پیش نویس بوده و ظاهرا در آن اشتباه تایپی پیش آمده و در یک مورد نام ایران به جای کوبت در زمان نوشتن اساسنامه درماده اول، حذف نشده است.
کد خبر: ۹۸۸۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳ 05 July 2020

عزیزالله محمدی رییس اسبق سازمان لیگ که در مناظره روز جمعه برنامه ورزش و مردم شرکت کرده بود، پس از بازتاب ادعای هوشنگ نصیرزاده درباره ارسال اساسنامه فدراسیون فوتبال کویت به فیفا توسط فدراسیون فوتبال ایران در گفتگویی واقعیت ماجرا را توضیح داد و ادعای نصیرزاده را تکذیب کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، محمدی در این باره گفته است: بعد از اینکه در برنامه ورزش و مردم در بحث اصلاح اساسنامه مطرح شد که اساسنامه‌ای که به فیفا ارسال شده بود در ماده یک آن نام کویت حدف نشده بود مساله بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد. من چیزی که در پیش نویس بود را دیدم و در برنامه اشاره کردم، اما چون این اساسنامه را آقای خطیر معاون سابق دبیر کل فدراسیون به من داده بود. دیروز ایشان هم پس از برنامه بلافاصله مصاحبه کرد و واقعیت ماجرا را گفت. خود من هم دیشب پیگیری کردم و تاریخ ایمیل فیفا را پرسیدم گفتند ۲۰ فوریه ۲۰۱۸ و نامه ایمیل هم برایم فرستاده شد.

واکنش فدراسیون فوتبال به ادعای عجیب نصیرزاده در ورزش و مردم

محمدی تاکید کرد: دیروز بعد از مصاحبه آقای خطیر که اعلام کرد فیفا به عنوان پیشنهاد و الگو اساسنامه کویت را به ایران داده، دوباره با ایشان تماس گرفتم و ایشان گفتند برای اینکه فیفا به ایران کمک کند این کار انجام شده و در واقع برای نوشتن و اصلاح اساسنامه فیفا از فدراسیون خواسته تا از اساسنامه فدراسیون فوتبال کویت استفاده کرده و اساسنامه پیشنهادی را برای ایران فرستاده و بعد از پیشنهاد‌های ایران در اصلاح که توسط آقای خطیر پیس نویس شده دوباره فیفا تذکرات و پیشنهاد‌های اصلاحی دیگری را فرستاده است. در واقع همه چیز پیش نویس بوده و در پیش نویس‌ها ظاهرا اشتباه تایپی پیش آمده و در یک مورد نام ایران به جای کوبت در زمان نوشتن اساسنامه درماده اول، حذف نشده است.

رییس اسبق سازمان لیگ در پایان گفت: خواستم این توضیح را بدهم که ایران از اساسنامه کویت استفاده نکرده یا اساسنامه کویت را به فیفا ارسال نکرده بلکه فیفا اساسنامه کویت را به عنوان یک سند تازه اصلاح شده به فدراسیون ایران پیشنهاد داده تا از روی آن اساسنامه ایران نوشته و اصلاح شود. چیزی که من می‌دانم ایت است، اما واقعیت خبر ندارم که در نهایت فدراسیون فوتبال ایران در نهایت اصلاحات لازم را انجام و ارسال کرده یا این اتفاق نیفتاده، چون آقای خطیر متاسفانه مدتی بعد از پیگیری اصلاح اساسنامه از فدراسیون جدا شد و در این باره باید فدراسیون فوتبال ایران شفاف سازی لازم را انجام دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی