سوال از رییس جمهور یا طرح دو فوریتی؛ مجلس می تواند ترمز گرانی مسکن را بکشد؟

سریال ادامه دار افزایش قیمت مسکن و اجاره بها از چند سال گذشته شروع شده و ظاهرا پایانی برای آن متصور نیست، موضوعی که برخی از نمایندگان برای حل آن ارائه طرح دو فوریتی و یا سوال از رییس جمهور را مطرح می کنند.
کد خبر: ۹۸۷۱۵۰
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸ 28 June 2020

سریال ادامه دار افزایش قیمت مسکن و اجاره بها از چند سال گذشته شروع شده و ظاهرا پایانی برای آن متصور نیست، موضوعی که برخی از نمایندگان برای حل آن ارائه طرح دو فوریتی و یا سوال از رییس جمهور را مطرح می کنند.

به گزارش تابناک وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون است، دو وظیفه ای که اگر به درستی انجام شود می تواند بسیاری از مشکلات کشور از جمله افزایش لجام گسیخته قیمت مسکن و اجاره بها و کالاهای اساسی مردم را رفع کند.

با عنایت به این موارد نمایندگان مجلس یازدهم از همان آغاز فعالیتشان وعده حل مشکلات معیشتی مردم را دادند اما علی رغم تمامی وعده ها تاکنون برنده میدان افزایش قیمت کالاها و گرانی هایی بوده که این روزها به بازار مسکن و اجاره بها سرایت کرده است، وضعیتی اسفبار به خصوص برای مستاجران، این قشر ضعیف جامعه که در فصل نقل و انتقالات مات و مبهوت از شرایط بازار مسکن هستند تا جایی که برخی چاره ای جز نقل و انتقال به مناطق پایین تر و یا حتی سکنی در حاشیه شهرها نداشته و برخی دیگر مجبور شدند با خانواده ای دیگر به طور مشترک یک «خانه» را اجاره کنند! علاوه بر این از گوشه و کنار هم هر روز اخبار عجیب و غریب و بهت آوری شنیده می شود که آخرین مورد آن اجاره پشت بام شبی 50 هزار تومان و یا خانه ای 25 متری به مبلغ ماهیانه 700 هزار تومان. سوال این است در این آشفته بازار چگونه نمایندگان مجلس یازدهم با آن همه وعده و وعید می خواهند جلوی گرانی ها قد علم کرده و ترمز آن را بکشند؟

بعد از آن که مجلس دهم در بودجه 99 دولت را ملزم به اخذ مالیات از خانه های مسکونی بدون سکنه و خالی کرد، دولت نیز در خردادماه سال جاری و پس از کش و قوس‌هایی که حدود پنج سال به طول انجامید، سازمان امور مالیاتی را موظف به این کار نمود البته با این تبصره که طبق توضیح محمود علیزاده معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی مالیات خانه‌های خالی معادل ۲۰ درصد مالیات بر اجاره است و به خانه‌های با متراژ ۱۵۰ متر به بالا تعلق می‌گیرد؛ این یعنی خانه های خالی کمتر از این متراژ مشمول مالیات نمی شود موضوعی که با واکنش اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس مواجه شد مبنی بر اینکه «باید خانه‌های زیر ۱۵۰ متر هم شامل مالیات شود در ضمن‏ دولت نباید اجرای قانون را ۵ سال معطل می کرد و باید در ادامه را به مجلس تضمین دهد که رانت جدیدی ایجاد نشود.»

البته که هنوز همین اجرای نیم بند قانون هم پیاده سازی نشده است تا جایی که تعدادی از نمایندگان طرحی دوفوریتی برای تأثیرگذاری جدی در وضعیت بازار مسکن تدوین کرده اند.احمد نادری نماینده تهران در این باره گفت که در نشستی با حضور جمعی از کارشناسان حوزه مسکن وضعیت بازار مسکن و شناسایی راه کارها برای رفع مشکلات مورد بررسی قرار گرفت، خروجی آن تدوین طرحی برای ساماندهی بازار مسکن با محوریت الزام دولت بر اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی و مقابله با عوامل اختلال زا در این بازار مسکن بود.

کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون تخصصی مجلس در حوزه مسکن هم قرار است جلساتی برای بررسی بازار بهم ریخته مسکن داشته باشد.محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس توضیح داد که قطعا اولویت اصلی و مهم کمیسیون عمران رفع مشکلات بازار مسکن است که قیمت آن در شرایط کنونی به دلیل خلا نظارت افزایش چشمگیری داشته است.

او حتی گفت که طرح سوال از رئیس جمهور درباره وضعیت نا به سامان بازار مسکن مطرح شده و بعد از این اقدام دولت کمیته ای را برای بررسی مشکلات بازار و رفع موانع آن تشکیل داده است اساسا باید دولت برنامه عملیاتی برای مدیریت بازار مسکن و کاهش قیمت ها داشته و از انفعال خارج شود.ما هم در مجلس جلساتی با وزیر راه و شهرسازی ، اعضای کمیته ویژه مسکن دولت و سایر مسوولان مربوطه خواهیم داشت.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رییسه مجلس هم تاکید داشت که باید مجلس با اقدام اتقلابی مشکل مسکن را فوری حل کند چون در وضعیت فعلی بازار مسکن از کمبود، تورم افسارگسیخته و مشکل مدیریت و رها شدگی رنج می‌برد به همین دلیل طرحی دو فوریتی برای حل این مشکل بعد از آغاز مجدد جلسات علنی بعد از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه ارائه می شود .

با وجودی که در همین شرایط دولت هم وعده هایی برای حل مشکل گرانی مسکن داده اما فعلا همه چیز در حد «وعده و وعید» باقی مانده لذا انتظار مردم از قوای سه گانه و تمامی مسوولان اقدام عملی برای حل این مساله همه گیر است که هر ساله در فصل نقل و انتقالات به معضلی تبدیل می شود و به نظر می رسد امسال بزرگ تر از هر سال است.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۲۵
انتشار یافته: ۴۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
از آنجاییکه اغنیا و ثروتمندان از طزیق اجاره دادن املاک ارتزاق دارن و خود از پول این اجاره ها در خارج از کشور زندگی می کتتد بعید است مجلس بتواند حریف آنها شود
ناشناس
|
Turkey
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تا وقتی قیمت ارز می‌ره بالا مسکن هم می‌ره بالا ‌. تا وقتی که قیمت همه کالاها و خدمات از شیر و ماست بگیر تا خودرو و شهریه دانشگاه و کلاس زبان می‌ره بالا، قیمت ملک و اجاره هم می‌ره بالا. جلوی افزایش قیمت بقیه چیزها رو اگه میتونید بگیرید تا مسکن هم بیاد پایین .

دیدید که حذف درج قیمت از سایت های آگهی هم هیچ تاثیری که نداشت هیچ، وضع رو بدتر هم کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مسکن ربطی به قیمت ارز ندارد و بهتر است بگویی در عدم نظارت درست دولت سو استفاده کنندگان باعث بالا رفتن خانه می شوند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تابناک عزیز- علت اصلی گرانی در بازار مسکن یا سایر بازارهای موازی مثل بازار سهام، ارز، سکه و غیره به دلیل حجم افسار گسیخته و بدون حساب و کتاب نقدینگی در بازار است. دولت با توجه به حذف درامدهای نفتی در اثر وضع تحریمهای امریکا بخش قابل توجهی از درآمدش (حدود 70درصد) را از دست داده است پس طبیعی است که برای جبران کسری بودجه زیاد ناچاراً اقدام به خلق پول بدون پشتوانه نموده است. حال با توجه به این حجم از نقدینگی آیا مجلس می تواند ترمز گرانی بازار مسکن را بکشد؟ با شیوه ای که دولت در حال خلق نقدینگی است احتمالاً کمتر از یک سال ریال نیز همانند واحد پول ونزوئلا (بولیوار) کاملاً بی ارزش شده و از چرخه اقتصادی کشور خارج خواهد شد. در ونزوئلا مردم به پول کشور خود خرید نمی کنند بلکه با پول مکزیک و کلمبیا داد و ستد می کنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
وقتی قدرت خرید مردم امسال رسیده به سال 92 حتما اب خودش فکر می کند هنوز راه دارد تا بیشتر به رتبه اول ان هم با فاصله نسبت به دولت های گذشته برسم!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اگر مالیات از همه خانه های خالی و مالیات از کسانی که چندین خانه دارند و یا در یک سال چند خانه خرید و فروش می کنند تا 100 درصد ارزش ملک اخذ کنند من قول می دهم قیمت خانه نصف شود
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
سریال ادامه دار افزایش قیمت مسکن و اجاره بها از چند سال گذشته شروع شده و ظاهرا پایانی برای آن متصور نیست،....

از چند سال پیش نیست از ۴۱ ساله پیشه!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اینقدر نمیدونی این وضع تورم بالا از سال1350 شروع شده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بدترین دولت و رییس جمهوری که تا الان امده سر کار تعلق دارد به این شخص
ان هم وقتی پرمدعا هستند و مذعی زبان همه چیز را بلد هستند
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کدامیک از مقامات اجاره نشین هستند؟ هیچکدام
کدامیک از مسئولان و بستگان درجه یک و دو و ده آنها اجاره نشین هستند؟ هیچکدام
کدامیک از اعضای شورای نگهبان و ائمه جمعه و ... و بستگانشان اجاره نشین هستند ؟ هیچکدام
کدامیک از اعضای دولت و رییس دولت و وزیران و معاونانشان و. معاون معاونانشان و خانواده هایشان و حتی آبدارچی هایشان مستاجر هستند؟ هیچکدام
کدامیک از مسئولان قضا و معاونان و مدیران میانی و پایین دست آنها و خانواده هایشان مستاجر هستند؟ هیچکدام
کدامیک از نمایندگان مجلس مستاجر هستند؟ هیچکدام

با این حساب فکر می کنید کاری برای مشکل اجاره ها بکنند ؟ قطعا خیر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اون موقع که اون بزرگوار گفت اینقدر قطعنامه بدید تا قطعنامه دونتان پاره شود،باید فکر اینجا را می کردید،کشوری که اقتصادش وابسته به فروش نفته،دائم تهدید نمی کنه که تنگه ی هرمز را میبندیم و برای کل دنیا شاخ و شونه نمی کشه،خروجی اون سیاستها میشه همین که برای تامین نیاز های ضروری مردم،دیگه دلاری وجود نداره و گرونی و...
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
دلار دست دولته آقای روحانی شما دلار را بیار روی ۱۰ هزار تومان هم قیمت خونه ارزان می شه هم اجاره خانه .شما تنها هنری که دارید اینه که هی از کیسه مردم حاتم بخشی می کنید وهی برای مردم قانون وضع می میکنیدچقدر روی اجاره خانه هایتان بکشید .
ناشناس
|
United States of America
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ولله هر وقت مجلس یا دولت دست روی چیزی گذاشت که مثلا ارزونش کنه بدتر گرونش کرد

اینا صرفا تسویه حسابهای درونیه
نماینده سابق
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
شاید غریب به نظر برسه حقیقت اینه که قیمت ارزهای خارجی با ارزش پول ما بالا و پائین میره زمان دکتر خاتمی دلار 1000 تومان بود وقیمت مسکن هم ساکن اما امروز قیمت ارز بیش از بیست برابرشده خب مسکن هم تابع همین معادله است حالا یکی به من بگه این نماینده های چیکار میخوان بکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
در اقتصاد ایران دلار را ربط به بازار مسکن میدهند!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
نه آقا بهش چیکار دارین؟اون که کاره ای نیست.جمعه به جمعه یه گزارش بهش بدین اونم بعد10صبح زودتر هم نیاین
خويي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
گراني از يك طرف مشكلات كرونا يك طرف امروز تلفنهاي ثابت ما قطع شده بود رفتم مخابرات گفتند از وقتي زندانيان بزه كار را به خاطر كرونا ازاد كرده اند درعرض يك روز كابلهاي تلفن 50كوچه را شبانه سرقت كرده اند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
پایان رشد قیمت مسکن، به پایان رشد قیمت دلار بستگی داره.
یونسی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
گرانی مصالح از جمله میلگرد تیراهن اسانسور کابینت و... باعث گرانی مسکن شده
شما خودتون تصور کنید وقتی که برایه ساخت یک واحد 100 متری باید 4برابر نرخ یک سال قبل هزینه کنید قیمت واحدت 5 برابر خواهد شد
اسانسور 25میلیونی بالای 100میلیون شده
سرامیک متری 10 الی 12 هزاری 40هزار شده
میلگرد 2هزاری شده 8500
زمین 7 الی 12 برابرشده بستگی به جاش داره کمترین افزایش قیمتش 600درصد
گچ وسیمان 400 درصد بیشتر گران شده
حالا خودتون قضاوت کنید اگه مسیولین این قیمتهارو کنترل کنند ایا این همه مسکن گرون خواهد شد
پس نتیجه میگیریم خودشون نمیخواهند قیمتهارو کنترل کنند
در ضمن یه سری قانون هیچ دردیو دوا نمیکنه فقط باید جلوی گرونی مصالح ساختمانیو بگیرند که خیلی بهتره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
علت واقعی عدم اجرای اخذ مالیات با تآخیر 5 ساله ، خواسته ملت است . و دولت باید پاسخ قانع کننده ای داشته باشد. معلوم شود چه کسانی در این مقصر هستند و به پای میز محاکمه کشانده شوند .
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
این مجلسم داغه و جوگیر. میخواد همه مشکلات کشور رو یه شبه حل کنه. اونم با شوآف. چند وقت دیگه که از جوزدگی خارج بشن قشنگ میفهمن که هیچ کدوم از این خبرا نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
انقدر نمایش و تسویه حسابهای سیاسی خودتان را اقدام دلسوزانه برای مردم جلوه ندهید.
این اقدامات تنها موجب رکود عمیق ولی همراه با افزایش قیمت ملک و اجاره بها خواهد بود.
شما همیشه دنبال اختراع چرخ از ابتدا می روید کمی به کشورها و دولتهای پیشرو و البته سالم از نظر کنترل بازار مسکن نگاه کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
دولت در متن گرانی مسکن قرار داره و چون مجلسی ها ظاهرا می خوان وارد بشن اقای روحانی بطور غیر منتظره یه چیز ناقص و ابتر اعلام کردن که ظاهرا از اجرای یه طرح جدی و مشخص جلوگیری بکنن یا هم اینکه نمی خواد یه نیمچه اقدام به نام دیگران تمام بشه چون همچنان فکر میکنه خیلی همه فن حریفه و کاملا از خود ممنونه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بازارهای سرمایه در یک کشور باید بطور تقریبا مساوی برای سرمایه گذار جذابیت داشته باشد مگر میشود با توجه به اینکه سود بورس در بهار ۱۵۰درصد بوده سود طلاو ارز حدود ۳۰درثد ومسکن ۱۲درصد حالا هم به بازار مسگن گه سکد گمنری داده فشار وارد نمود بدانید در صورت تصویب چنین قانونهایی درآینده بازار مسکن به شدندچار کمبود عرصه ودرنتیجه افزایش قیمت خواهد شد
ناشناس
|
France
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اره تصویب کن کشور یه کشور عادی باشه با دنیا تعامل داشته باشه مث دویست تا کشور معمولی دیگه تا اون مستاجر بدبخت هزینه منم منم های اقایون رو نده اینجوری میتواند
ناشناس
|
Germany
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
دولت میتونه تا حدودی قیمت رو کنترل کنه با اعمال سیاست های مالیاتی و اجاره زمین های 99 ساله ولی به طور کلی علت گرونی مسکن سقوط ارزش ریاله و مالکان به دلیل حفظ ارزش ملک قیمتهاشون رو با دلار مطابقت میدن فرض کنید متوسط قیمت ملک از 1000 دلار فعلی یعنی 19000000 میلیون تومن به 900 دلار برسه طی 6 ماه ولی اگر دلار 25000 تومن فرض کنیم در 6 ماه آینده خب متوسط قیمت ملک 22500000 خواهد بود. نکته کلیدی به جز بحث افت ارزش ریال بر میگرده به قیمت نامعقول زمین که متناسب نیست و با اجاره زمینهای 99 ساله قطعا خواهد شکست و تاثیر بسزایی بر قیمت خواهد داشت. هزینه ساخت در ایران مناسبه و حتی جای افزایش داره امیدوارم به جای اتلاف پول برای خرید زمین این پول صرف ارتقای کیفیت ساخت و رفاه مردم بشه که قطعا بعد از تحمل سالها تحریم بهش بشدت نیاز دارن. مالکیت دو گانه زمین و آپارتمان در بسیاری از کشورهای پیشرفته پیاده سازی شده و در عین حال که مردم صاحب آپارتمان هستن دولت مالک زمینش میشه و بعد از 99 یا 49 سال با پرداخت مبالع مصوب مجدد تمدید میشه.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
متاسفانه ریاست محترم جمهور فرموده اند در تهران
نباید بیش از ۲۵ در صد به
اجاره ها اضافه شود .
بماند که با چه ساز و کاری
آیا ایشان نمیدانند که ۲۵ درصد یک خانه اجاره ای
که کمترین آن ۴ ملیون است
میشود یک ملیون تومان در
حالیکه به یک کارگر و کارمند
متوسط ۵۰۰ اضافه نموده است.
اینها بقیه نیازمندیها شان را
چگونه تامین کنند .
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
حالا چرا نگران بالا رفتن قیمت مسکن هستید؟
انرژی هسته ای حق مسلم ماست
ناشناس
|
France
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مجلس میتواندبخشی ازمشکل مسکن راحل کندوآن ترغیب بانکهابه دادن وامهای درازمدت کم بهره به سازنده وخریداراست مثل تمام کشورهای پیشرفته دنیاوبخش دیگر راه حل مشکل مسکن ایجاداشتغال برای جوانان وتشویق آنهابه کاردرمناطق محرومتردرابتدای زندگیشانست القای اینکه هرجوانی بایستی درابتدای کار منزلی عالی درمنطقه گران شهرهاداشته باشدبسیارغلط است توجه کنیدکشورهای مترقی دنیا چه کردنددرهیچ کشوری پیشرفته ای برای حل مشکل مسکن به مالکیت فردی تعدی نشده چه کشوری میخواهدچون کره شمال وکوباباشد هرچنددرآخری هم اخیراتغیراتی کرده اینجانب سالهادرغرب زندگی کرده ام همه جامشکل مسکن هست درآمریکا درابتدای کارشان زن وشوهرهردوکارمیکنندحقوق یکی ازآنهابابت اجاره میرودودیگری بابت خرج زندگی انهم اجاره آپارتمانی درحدمتوسط روبه پائین البته بعداباوام کم بهره بانکی هرکه شاغل و مایل باشدمیتواندخانه بخرد ، قوانین هیچ کشوری تنبل پروری نیست چرا مادنبال چنین لوایحی هستیم
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ابتدایی ترین کار برای پایان به دلال ها :
فقط کافی هست قیمت در سند خودرو و حتی در سند خانه قید شود و طبق تفاوت قیمت این سند با رقم سند قبلی مالیات کسب شود ( مالیات بر عایدی آن )
با این کار جلوی افزایش های بی دلیل و عدم شفافیت گرفته می شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
روحانی باید سریعا استیضاح بشود
دیگر تامل و مدارا جایزنیست
امیر
|
Turkey
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مجلس همه کار میتونه فقط نمیدونم چرا مدیریت جهادیشون به دلار ۲۰تومن و خونه ۲۰متری برای مردم ختم شد و اکبر طبری گفته خونه۶۶۵ متری در برج فلورا کامرانیه برام کوچیکه...لطفا چاپ کنید سانسورچی گرامی حرف حق را
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
روحانی: انچنان رونق اقتصادی ایجادمیکنم که دیگرکسی محتاج دریافت یارانه ۴۵۰۰۰ تومانی نباشد !!!
اصغر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مجلس که سهله کل جمعیت و دول جهان جمع بشن دیگه نمیتونن علاج این ویرانه ای که از اقتصاد ساختین رو بکنن . تورم سر بفلک ، رکود در اوج خودش یعنی مردم زیر غلطک راهسازی شدن پوستر کف زمین . همه رو له کردین . فقط و فقط و فقط بورس . پایین بورس بالا بورس راست بورس چپ بورس گور پدر بقیۀ اقتصاد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تنها راه عملی جمع آوری بنگاههای سطح شهر هست ، مثل کشورهای پیشرفته توی هر شهر یکی یا دو آژانس رسمی مسکن باید وجود داشته باشه که اونا کارشناس میفرستن برای قیمت گذاری ، نه اینکه هر بنگاهی به صاحبخانه میگه برات اینقدر بیشتر میبدنم اینقدر شیرینی بده و نتیجه میشه افزایش چند برابری نرخ کرایه و رهن تو مدت کوتاه و بدبخت شدن مردم ، اصولا وجود بنگاههای سطح شهر خودش ینی گرانی هر روزه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
دولت نباید اجرای قانون را ۵ سال معطل می کرد و باید در ادامه را به مجلس تضمین دهد که رانت جدیدی ایجاد نشود...
چه تعداد از مردم به خاطر همین تعلل دولت دچار سکته قلبی و فشار شده اند و از این دنیا رفته اند ؟؟؟
قوامی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اون مجلسی که بارای ملت بود .. حالا این 15 درصدی میخواد باصاحاب کلید درگیر بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این حرفا برا خنده خوبه
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ژست ژست ژست !
خسته شدیم دیگه
روحانی در7سال گذشته هیچ فکری برای مسکن نکرد و برنامه ای اصلا نداشت
مجلس هم که باز راه احمدی نژاد را دنبال میکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مسکن نمیتواند جدا از سایر بازارها باشد رشد بورس که توسط دولت برنامه ریزی و اجرا شد باعث بیدار شدن غول خفته نقدینگی شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چیزی که اقتصاد کشور نیاز ضروری به آن دارد آدم های عاقل است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بیش از 1000 شغل وابسته به مسکن و ساخت و ساز هستند فشار روی مسکن با ریسک بسیار همراه است
عجب
|
United States of America
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خود رئیس مجلس چندین سال شهردار بود چکار کرد؟ غیر از اینکه باعث‌نابسامانی و‌گرانتر شدن مسکن شد؟
کی از کی داره سوال میکنه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
نمایندگان مجلس لطفا مالیات بر زمین که اصل موضوع است فراموش نشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اقایان !
اقتصاد علم است
مشکلات اقتصادی با بگیر وببند و بستن سایت هایی که قیمت هارا اعلام میکنند و اعلام قیمت های دستوری درست نمیشود
اقایان
علت اصلی بالا رفتن پی درپی قیمت ها تورم است اگرتورم راکنترل کنید قیمتها خودبخود کاهش می یابند
اقایان
بازارهای سرمایه گذاری همه باهم مرتبط و وابستگی مستقیم باهم دارند نمیشود درمقابل رشد غیرعادی وغیرمنطقی ۱۵ برابری بورس در مدت یک سال چشمهایتان راببندید و بقیه بازارها را زیر ذره بین بگذارید وسرکوبشان کنید ومانع از رشد انها متناسب با رشد بورس بشوید !
اقایان
چرا از تجربیات شکست خورده قبلی عبرت نمیگیرید؟
چرا تصورمیکنید با عرضه محدود دلار میتوانید جلوی رشد انرابگیرید؟
اقایان
تجربه ناموفق وشکست خورده پیش فروش سکه یک ونیم میلیون تومانی یادتان رفته ؟ ایا ابنکار توانست جلوی رشد قیمت سکه رابگیرد؟
ایا عرضه کنترل نشده دلار ۴۲۰۰ تومانی توانست مانع از رشد قیمت ارز شود؟
ایا اینگونه عرضه های بی هدف نتیجه ای جز بذل وبخشش وبرقز وبپاش ثروت ملی داشته است؟
ایا ممانعت از اعلام انلاین قیمت روز خودرو و قرعه کشی توانست مانع از رشد قیمت خودرو بشود؟
اگرمیخواهید جلوی رشد قیمت مسکن و خودرو وارز و طلا رابگیرید باید جلوی رشد بی دلیل بورس رابگیرید
قرار است بورس تا کجا رشد کند؟ ایا رشد روزانه ۴-۵ درصد بورس عادی است ؟ برخی میگویند رشد بورس متاثر از رشد دلار است دراینصورت چگونه میتوان رشد ۱۵ برابری بورس در مفابل رشد ۵-۶ برابری دلار را توجیه کرد؟!
اقایان
اقتصاد مثل بادکنک است اگر یکطرف را فشاردهید طرف دیگر متورم میشود
بازارهای مختلف درست مثل قانون ظروف مرتبط باهم در ارتباط وتعامل هستند وتورم ونقدینگی مثل سیال از یک بازار به بازار دیگر انتقال می یابد
اقایان
بادکنک بورس انقدر بادشده که بزودی باصدای مهیبی خواهد ترکید وخیلیها راکه اکنون سرمست ازسودهای باداورده هستند به خاک سیاه خواهند نشاند
اقایان تاخیلی دیر نشده جلوی رشد بی رویه بورس رابگیرید و ازرفتار دوگانه وتبعیض امیز و سرکوب بازارهای رقیب ان دست بردارید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # احمد سمیعی گیلانی # دعای روز سوم رمضان
وب گردی