بازدید 27752
روحانی: شوک ایجاد شده در بازار ارز موقت و گذرا استرئیس جمهور تاکید کرد: آنچه امروز دولت به‌دنبال آن است، هدایت نقدینگی بر اساس سیاست های پایدار در جهت تقویت تولید و پایه های اقتصاد مولد است.
کد خبر: ۹۸۶۱۷۰
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲ 23 June 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روزسه شنبه در چهل و ششمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، افزود: برنامه اجرایی این سیاست به طور منسجم آغاز شده است و موضوعاتی نظیر فعال کردن بورس برای عرضه منطقی سهام یا فعال کردن معادنی که عده ای مالکیت آن را در طی سال های گذشته در اختیار گرفته اند اما هیچ فعالیت اقتصادی ندارند، پیگیری می شود.

رئیس جمهور افزود: فروش اوراق به صورت کاملا اقتصادی و باصرفه به مردم و از آن مهمتر فروش اموال و زمین های دولتی برای ساخت مسکن از دیکر اقدامات مهم دولت برای تحول پایدار و اساسی در اقتصاد است تا بتواند نقدینگی کشور را به سمت یک اقتصاد مولد و پایدار هدایت کند.

روحانی تشکیل بورس املاک را نیز از جمله اقدماتی برشمرد که موجب تشویق و حمایت از سرمایه گذاری و تولید مسکن در سطح گسترده از طریق تامین زمین و تسهیلات مالی لازم خواهد شد.

رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد: دولت با جدیت سیاست های پولی خود را اعم از کنترل نقدینگی و تورم و همچنین مدیریت بازارهای مالی و بویژه قیمت ارز، دنبال می کند.

روحانی با بیان اینکه مردم شریف ایران شرایط کشور و مشکلاتی که ناخواسته مانع پیشبرد برنامه های اقتصادی کشور شده است را درک می کنند، گفت: اطمینان دارم با همراهی یکدیگر از این شرایط سخت و ناخواسته عبور خواهیم کرد.

روحانی با تاکید بر اینکه نوسانات اخیر در بازار ارز و شوک ایجاد شده دلیل و ریشه بنیادی اقتصادی ندارد، افزود: برخی تحرکات و عملیات روانی در عرصه بین المللی علیه ایران و همچنین ایجاد یک نگرانی غیر واقعی در بین مردم از عوامل اصلی آشفتگی و نوسانات اخیر در بازار ارز است.

رئیس جمهور با بیان اینکه مسولان اقتصادی کشور بویژه دست اندرکاران اصلی بازارهای مالی می بایست با قوت و جدیت اجرای سیاست ها و برنامه های تصویب شده برای کنترل و مدیریت این بازار را در دستور کار داشته باشند، گفت: همه باید تلاش کنیم تا مانع از ایجاد بار روانی تاثیر افزایش قیمت ارز بر قیمت سایر اقلام و کالاها شویم و مراقبت کنیم که نوسانات کوتاه مدت و گذرای ارز کنترل شود.

روحانی با بیان اینکه همه دستگاه های نظارتی و انتظامی در کنار بانک مرکزی و با همکاری موثر خود مانع از برخی فعالیت های سودجویانه از سوی سوداگران شوند، اظهار داشت: مطمئن ترین راه برای آرامش بازار ایفای تعهد صادرکنندگان برای برگشت ارز به چرخه اقتصاد و مدیریت بانک مرکزی در فضای آرام و باثبات بازارها است .

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت نقش رسانه ها در ایجاد فضای آرام در اقتصاد و کاهش نگرانی های مردم و بار روانی نوسانات کوتاه مدت و گذرای ارز ارز، گفت: کمک دستگاه های تبلیغی و رسانه ها در کنار مساعدت نهادهای نظارتی و اقدامات در دست اجرای بانک مرکزی، هیجانات غیر واقعی را مهارمی کند.

روحانی همچنین گزارش های واصله مبنی بر باز شدن مرزها و بازگشت وضعیت صادرات و واردات به شرایط قبل از شیوع کرونا را در آرامش بازار مالی و ارز موثر خواند و افزود: افزایش صادرات و تلاش های موفقیت آمیز برای بازگشت درامدهای ارزی به کشور و همچنین عرضه ارز حاصل از صادرات از سوی صادرکنندگان وضعیت آرام تری را در بازار ارز به وجود خواهد آورد.

در بخش دیگری از جسله ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، موضوع تنظیم بازار مسکن بویژه بازار اجاره بها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رئیس جمهور با اشاره به شرایط ناشی از محدودیت های ایجاد شده برای مقابله با شیوع کرونا و تاثیرات آن در فضای اقتصادی کشور و درآمد و معیشت مردم ، گفت: سیاست دولت مساعدت و حمایت از قشرهای کم برخوردار و آسیب دیده از این شرایط اقتصادی است و در کنار بسته های حمایتی و ارائه تسهیلات برای کسب و کارها، پیش نویس بسته حمایتی برای تنظیم بازار اجاره مسکن آماده شده است که به زودی در ستاد ملی کرونا بررسی و تصویب خواهد شد که تنگنای ایجاد شده را کاهش دهد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۳۲
انتشار یافته: ۱۳
کارشناس ارشد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
آقای روحانی این بالا رفتن دلار غیر واقعی و نگرانی ندارد .؟؟؟؟؟؟!!!!!!
عجب .!!!! حتما" کلیدت را گم کرذه ای. !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
دلیلش اینه که رژیم منفور امریکا در حال فروپاشیه و بزودی باید دنبال جایی برای فرار باشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
کار انگلیس و آمریکاست گذشت تاریخ نشون میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
دلیلش پول پاشی در بورس است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
آقا چقدر میخواهید گفتار درمانی کنید اقلا فرمایشات رییس بانک مرکزی خودتان را گوش کنید. تحریم تا حناق هست .ارز نیست دلار نیست نفت هم نمی توانید بفروشید دیگر شاخ و دم ندارد که !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
خب معلومه
یا تقصیر دولت قبله
یا تقصیر مجلس جدیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
بسیارخوب گذراست. بعد از گذر کردن قراره چند تومن باشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
اولین گام برای اینکه صداقت روحانی محک بخورد و با هم این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم این است که روحانی خانه اش را در ولنجک به نام من کند تا از بی مسکنی من نیز خارج شوم و با اقتدار این مسیر سخت را طی کنیم .من با این شرط قول همکاری کامل را می پذیرم.
خلیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
پس افزایش نقدینگی غیرعمدی است؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
وعده رئیس جمهور درباره کنترل نرخ ارز در مصاحبه با رضا رشیدپور درتاریخ ۶ فروردین ۱۳۹۷ پس از عبور نرخ دلار از ۵۰۰۰ تومان :
من به مردم به صراحت می‌گویم دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست و همواره من در دولت به مقامات مسئول این تاکید را داشتیم چراکه نوسانات مختلفی بر زندگی مردم خواهد گذشت. روحانی تاکید کرد: خیال مردم از بابت دلار راحت باشد. !!!!
اقای روحانی از زمان این مصاحبه تنها دوستل گذشته و دراین مدت نرخ دلار نه تنها کنترل نشد بلکه بیش از ۴ برابر افزایش بافت و به ۲۰ هزار تومان رسید !
چه توجیهی برای این جهش چشمگیر وتبعات ان برزندگی مردم دارید؟؟!!
اقای رییس جمهور لطفا توضیح دهید چرا باید قیمت خودروی ساخت داخلی مثل پراید به ۱۰۰ میلیون ومیانگین قیمت مسکن درتهران به ۱۷ میلیون تومان برسد ؟؟؟!!!
قیمت همه کالاها در این دوسال ۴-۵ برابر شده ایا حقوق کارگران هم درمدت مشابه ۴-۵ برابر شده ؟؟؟!!!
اقای روحانی لطفا پاسخ دهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
جناب روحانی در اینکه این شوک بازار ارز گذراست شکی نیست 4 ماهه داره ازش میگذره وتا 4 ماه دیگه هم کمر ملت رو میشکنه ! می مونه 4 ماه دیگه !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
این روایات و توضیح واضحات چه دردی از ما دوا میکنه؟ هرروز یکیشون میاد یه مشت شعار و وعده میده و میره. قشنگ مشخصه خودشون دوست دارن دلار گرون بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
نگفت از شمبه 4200 تومن میشه؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 نشست وین انتخابات 1400 غزه اکبر ترکان