بازدید 13448
۹
متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا ماه می سال جاری میلادی، ۲۸.۸۳ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را با ۱۲ پله صعود در مقایسه با ماه مارس سال ۲۰۲۰، به ۶۷ از میان ۱۳۸ کشور رسانده است.
کد خبر: ۹۸۵۷۱۴
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶ 21 June 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از فاکتورهای کیفی خدمات اینترنتی محسوب می‌شود. در ایران در حالی که تا چندین سال پیش برخی معتقد بودند فناوری اطلاعات و اینترنت، جزو کالاهای لوکس است و اینترنت ۱۲۸ کیلوبیتی برای دسترسی مردم کافی است، اکنون دیگر کمتر کسی از اهمیت استفاده از اینترنت غافل است و فناوری اطلاعات به پدیده‌ای ضروری در زندگی افراد تبدیل شده است.

طبق اطلاعات وب‌سایت Speedtest که شاخص‌های جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می‌کند. در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل در تمامی کشورها، ۳۱.۹۵ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۱۱.۳۲ مگابیت‌برثانیه بود. متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت پهن‌باند ثابت نیز در تمامی کشورها، ۷۴.۲۳ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۴۰.۷۹ مگابیت‌برثانیه اعلام شد.

در حال حاضر و طبق آخرین آمار منتشرشده تا ماه می ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۳.۷۱ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۰.۸۹ مگابیت‌برثانیه است. همچنین در حوزه اینترنت ثابت، متوسط جهانی سرعت دانلود، ۷۶.۹۴ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۴۱.۰۹ مگابیت‌برثانیه است.

رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه می ۲۰۲۰، به ترتیب به کره جنوبی (۱۰۰.۲۲ مگابیت‌برثانیه)، امارات متحده عربی (۹۹.۶۷ مگابیت‌برثانیه)، چین (۹۷.۱۰ مگابیت‌برثانیه)، قطر (۸۹.۱۱ مگابیت‌برثانیه) و هلند (۷۳.۶۹ مگابیت‌برثانیه) تعلق دارد. همچنین رتبه یک تا پنج اینترنت پهن‌باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۰۵.۱۳ مگابیت‌برثانیه)، هنگ‌کنگ (۱۸۳.۲۴ مگابیت‌برثانیه)، تایلند (۱۷۰.۱۴ مگابیت‌برثانیه)، رومانی (۱۵۹.۳۱ مگابیت‌برثانیه) و سوییس (۱۵۵.۹۴ مگابیت‌برثانیه) تعلق دارد.

وضعیت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

اینترنت موبایل ایران در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ با متوسط سرعت دانلود ۲۷.۵۳ مگابیت‌برثانیه در رتبه ۷۰ قرار داشت، در بخش اینترنت پهن‌باند ثابت نیز ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت‌برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود.

در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۸.۸۳ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۵۹ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را به ۶۷ از میان ۱۳۸ کشور رسانده و در مقایسه با رتبه ۷۰ در ژانویه سال جاری میلادی، حاکی از صعود ۳ رتبه‌ای است.

همچنین نسبت به ماه مارس سال جاری که ایران در رتبه ۷۹ قرار داشت، صعودی ۱۲ رتبه‌ای را تجربه کرده است. طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران در حال حاضر از آذربایجان و باهاماس کندتر و از فیجی و تونس سریع‌تر است.

همچنین در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۵.۷۵ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۹.۹۱ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۲۹ از میان ۱۷۳ کشور رسانده و در مقایسه با ژانویه سال جاری میلادی که اینترنت ثابت ایران در رتبه ۱۲۲ قرار داشت، سقوطی ۷ پله‌ای را تجربه کرده است. این در حالی است که در ماه مارس، اینترنت ثابت ایران در رتبه ۱۵۳ قرار داشت و در دو ماه گذشته، با ۲۴ رتبه صعود مواجه شده است. طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران در حال حاضر از کنیا کندتر و از هندوراس و مالدیو سریع‌تر است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
پله هاش احتمالا اضظراری هستند اصلی نیستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
کو ؟ کجاست؟چرا حس نمیشه
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
همین جمله " در ایران در حالی که تا چندین سال پیش برخی معتقد بودند فناوری اطلاعات و اینترنت، جزو کالاهای لوکس است و اینترنت ۱۲۸ کیلوبیتی برای دسترسی مردم کافی است، اکنون دیگر کمتر کسی از اهمیت استفاده از اینترنت غافل است و فناوری اطلاعات به پدیده‌ای ضروری در زندگی افراد تبدیل شده است. " !!
یا مثل اینکه در ایران یک روزی برای یک برگه کپی هم باید مجوز و یا اجازه اخذ میگردید! یا در ایران یک زمانی داشتن دستگاه ویدیو جرم بود!! یا خیلی چیزهای دیگر که الان حتی برای مسولان خنده دار هستند ، نشون میده که چقدر از قوانین همین الان! هم خنده دار و مسخره و باعث روی گرداندن مردم میشه که ممکنه تا چند سال دیگه خودتون هم به این نادان بودند امروزتان بخندید! پس کمی به جای اینکه روی قوانین مسخره و دست و پا گیر که باعث فراری دادن مردم از خودتون بشه فکر کنید و قوانین رو بدید دست چند نفر دکتر و کاردان که بفهمند چی میگن!
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
هنوز هم هیچی نیستیم فقط دو پله از کوبا بالاتریم !!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
با رسید ثبت نام کارت ملی سیم کارت به افراد نمی دهند . فقط با ارایه اصل کارت ملی سیم کارت می فروشند برای 12 میلیون نفر افراد بالای 18 سال خرید سیم کارت را ممنوع کردند
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
با سلام
تو کشور ما زمانی که اعلام میشه فلان چیز رو کنترل و یا فلان مورد رو ارتقاء و... دقیقا زمانیست که باید فاتحه اون مورد خاص رو خوند. شاید یکی دو ماهی هست که قطعی اینترنت بیداد می کنه و یا ارتباط روز بروز داره بدتر میشه ،
اونوقت یک نفر کمدین پیدا میشه صحبت از ارتقاء سرعت میکنه !!!!
بی شک نوعی وقاحت توی این شوخی پیداست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
از باهاماس بالاتریم!!!!
قابل توجه آقایانی که ارتباط با دنیا را به امید رشد و پیشرفت داخلی قطع کردن
داریم دوباره چرخ را اختراع می کنیم به خودمان هم می بالیم!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
والله من موندم این سرعتها را کی داره که متوسطش شده اینه
ما تو دانلود 1 مگ در ثانیه هم موندیم
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
حتما براي خود اقيان سرعتش بيشتر شده است
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
علائم کرونا دونالد ترامپ کریم‌ اکبری‌ مبارکه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 جو بایدن زلزله ازمیر