بازدید 22665
طی چند دهه گذشته کانادا یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت از سراسر دنیا بوده است. تعداد بی شماری از افرادی که رویایی مهاجرت و آغاز زندگی متفاوت را در سر می‌پرورانند، قطعا کانادا را به عنوان یکی از گزینه های اصلی خود بررسی نموده اند.
کد خبر: ۹۸۵۵۵۹
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰ 20 June 2020

به گزارش «تابناک»، قوانین مهاجرت به این کشور همواره در حال تغییر و به روز رسانی است. در این میان کانادا با شرایط جدید خود جذابیت زیادی برای سرمایه گذاران، کارآفرینان و صاحبان کسب و کار ایجاد نموده است.

به طور کلی جذابیت های عمومی و اختصاصی کانادا که از چشمان ریزبین تحلیل گران پوشیده نیست، این کشور را در زمره برترین کشورهای مهاجر پذیر جهان قرار داده است. در ادامه به بررسی برخی زوایای مهاجرت و زندگی در کانادا می‌پردازیم.

مهاجرت منظم به کانادا

 نکته اولی که برای بسیاری از مهاجران در کلاس های مختلف اقتصادی، از اهمیت زیادی برخوردار است این نکته است که، کانادا یکی از منظم ترین کشورهای مهاجرپذیر دنیاست که با سیستم کاملاً مشخص جذب مهاجر، نه تنها سرمایه گذاران دنیا را به خود جذب می‌نماید، بلکه با امکاناتی که به این مهاجرین داده می‌شود، مطلوب ‌ترین مکان زندگی برای خانواده‌ هاست.

یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت به کانادا داشتن امنیت اجتماعیست. این کشور با قوانین خود به بهترین شکل ممکن از حقوق خانواده دفاع می‌کند.

هزینه پایین زندگی

 دومین انگیزه محترک بسیاری از افراد برای انتخاب کانادا، هزینه پایین زندگی در این کشور در مقایسه با بهترین کشورهای جهان است. با انجام تحقیق مختصری راجع به شهرهای شاخص کانادا همچون تورنتو، ونکوور، یا مونتریال، و مقایسه قیمت اجاره یا خرید مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل عمومی و... با سایر شهرهای بزرگ جهان همانند سانفرانسیسکو و یا پاریس ملاحظه می‌شود که در شهرهای کانادا در عین برخورداری از بهترین و بالاترین سطح زندگی به مراتب هزینه‌های پایین تری پرداخت می‌گردد.

سیستم بهداشت و درمان

 سیستم بهداشت و پزشکی کانادا که به صورت کاملا رایگان در اختیار تمام شهروندان و افرادی که با اقامت دائم وارد این سرزمین می‌شوند قرار می‌گیرد، سومین دلیل مهمی است که مهاجران را در انتخاب کانادا ترغیب می‎نماید. مهاجران تازه وارد زمانی که اقامت خود را دریافت کرده و وارد کانادا می‌شوند، پس از دقیقاً ۹۰ روز، کارت بهداشت خود را دریافت کرده و پس از آن با انتخاب پزشک خانواده خود، به بهترین سرویس‌های پزشکی دسترسی پیدا می‌کنند.

نرخ ارز مطلوب

 نرخ ارز مطلوب یکی دیگر از دلایلی  است که بر تصمیم متقاضیان مهاجرت به خصوص کلاس سرمایه گذاری تاثیر مستقیم می‌گذارد. مهاجران کانادا در عین حال که در آمریکای شمالی زندگی می‌کنند اما از دلاری استفاده می‌نمایند که در مقایسه با ارز دیگر کشورها، بسیار مناسب‌تر و استوارتر است. همین امر باعث افزایش امنیت خاطر متقاضی مهاجرت و خانواده اش می‌گردد.

مطلوبیت سرمایه گذاری در کانادا

کانادا به دلایل مختلفی برای سرمایه گذاران جهان مطلوب است و همین مطلوبیت باعث سرمایه گذاری آنان در این کشور زیبا در آمریکای شمالی می‌شود. از سوی دیگر این کشور با جذابیت های بی‌شمار خود استعدادها و نخبگان جهان را به خود جذب نموده که این امر پنجمین دلیل مطلوبیت آن برای متقاضیان مهاجرت است.

سرمایه گذاران و کارآفرینان پس از ورود و شروع زندگی در کانادا با دریایی از فرصت ها رو به رو می‌شوند که به سرعت مضاعف رشد کسب و کار ایشان کمک می‌کند.

استعدادهایی که از گوشه و کنار دنیا از روش‌های مهاجرتی همانند دانشجویان بین المللی و یا نیروی کار ماهر به کانادا وارد می‌شوند، برای سرمایه گذاران و کارآفرینان فرصت‌های بسیار ایجاد می‌نماید که روند رشد ایده‌های بیزینسی خود را تسریع ‎نمایند.

ثبت شرکت در کانادا

یک روش جذاب و کارآمد برای متقاضیان راه اندازی کسب و کار در کانادا، ثبت شرکت در کانادا یا خرید یک کسب و کار در حال فعالیت است. متقاضیان ثبت شرکت در کانادا بایستی نشان دهند تسلط و کنترل کافی و مداوم بر شرکت قبلی خویش در کشور مبدا خود را داشته اند و در صورت ورود به کانادا با راه اندازی یک کسب و کار فرصت های شغلی جدیدی برای کانادایی ها و ساکنان دائم کانادا فراهم می‌نمایند.

اعتبارات دولتی به کارآفرینان

 دسترسی به انواع کمک‌های مالی و اعتبارات دولتی کانادا که برای افراد مقیم دائم و یا شهروندان خود دارد بی شک انگیزه‌ای جذاب  برای کارآفرینان و سرمایه گذاران است. این اعتبارات باعث می‌گردد افراد بتوانند با سرمایه‌گذاری‌های حتی اندک خود به عنوان یک کارآفرین از این کمک‌ها بهره‌ برده و نه تنها کسب و کار خود را گسترش دهند بلکه برای تعداد زیادی از کانادایی‌ها، اشتغال زایی نمایند.

این امر آن‌چنان باعث افزایش اعتبار افراد، به عنوان سرمایه گذار و کارآفرین نزد موسسات مالی و بانک‌ها  می‌گردد که این موسسات راغب اند در اغلب ایده های استارت آپی و کسب و کارهای جدید مهاجرین کارآفرین سرمایه گذاری نمایند.

از سوی دیگر کارآفرینان و سرمایه گذاران در مقایسه با دیگر کشورهای جهان مالیات کمتری را پرداخت می‌نمایند که در جایگاه خود بسیار حائز اهمیت است.

رقابت بین المللی و سرمایه گذاری در کانادا

تقویت فرصت‌های سرمایه‌گذاری کانادا در خارج از کشور برای رقابت بین المللی دائمی و در حال گسترش، در صحنه بین المللی برای کانادا ضروری است. سرمایه گذاری شرکت‎های خارجی در کانادا، مصرف کنندگان و کارگران کانادایی را به اقتصاد جهانی مبتنی بر دانش متصل می‌کند. این امر با احیای صنعت داخلی و افزایش گردش کالا و خدمات بین کانادا و شرکای تجاری اش، رتبه کانادا را در میان رقبا ارتقا می‌بخشد.

سرمایه گذاری خارجی نه تنها شغل ایجاد می‌کند بلکه فناوری جدید، تکنیک‌های جدید مدیریت و دسترسی به بازار جدید را به همراه می‌آورد. کانادا علاقه مند به تأمین ثبات، شفافیت، پیش‌بینی پذیری، عدم تبعیض و محافظت از شرکت‌های کانادایی و افرادی که سرمایه گذاری در خارج از کشور دارند، است. همچنین کلیه این عوامل را برای سرمایه گذاران خارجی که مایل به سرمایه گذاری در کانادا هستند، سرلوحه قوانین خود قرار داده است. همین مسئله جایگاه کانادا را در رقابت بین المللی بسیار ویژه کرده است.

 قوانین مناسب برای سرمایه گذاری باعث ایجاد جو اقتصادی مثبت می‌شود که از رشد و ایجاد شغلها حمایت می‌کند. بنابراین، کانادا به طور مداوم از یک سیستم مبتنی بر قوانین قوی، به صورت چند جانبه، منطقه ای و دو طرفه پشتیبانی می‌کند.

توصیه متخصصین مهاجرت برای سرمایه گذاران و کارآفرینان

مشاورین و متخصصین مهاجرت در سازمان مهاجرتی حوری سلیمانی با بیش از دو دهه فعالیت مستمر و موفق، و تجربه بی‌نظیر در حوزه سرمایه گذاری و کارآفرینی در کانادا، در طی مسیر پر فراز و نشیب مهاجرت و سرمایه گذاری در کنار کارآفرینان و سرمایه گذاران هستند.

این سازمان پس از اطمینان از شانس افراد برای قبولی در روش های مختلف سرمایه گذاری با در نظر گرفتن تمام ریسک‌های ممکن، متقاضیان را در تمام مراحل تهیه مدارک، ارسال آن به اداره مهاجرت، و مراحل دیگر همانند مصاحبه با اداره مهاجرت و بعد از قبولی برای ارسال پرونده به اداره مهاجرت فدرال در کنار متقاضیان هستند.

این حمایت‌ها به قبل از مهاجرت محدود نشده و این سازمان بعد از ورود مهاجرین به کانادا در راه اندازی و شروع کسب و کار، تهیه طرح کسب و کار (بیزینس پلن)، انتخاب محل کارگاه، تماس با بانک‌ها و معرفی افراد صلاحیت‌دار تا حتی معرفی دیگر مهاجران آماده به کار، در کنار موکلان خویش بوده و همراه همیشگی ایشان هستند.

از سویی به دلیل تغییرات بسیار زیاد قوانین مهاجرت و نیاز متقاضیان مهاجرت به داشتن منبع صحیح برای اطلاعات داشتن یک همراه مطلع و کارآزموده از خطا و اتخاذ تصمیم نامناسب جلوگیری می نماید.

انتها رپرتاژ آگهی/

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نمازهای ماه رجب fatf سینوفارم روز درختکاری پاپ فرانسیس