بازدید 40152
۹
تاج: قرارداد ما با ویلموتس بسیار خوب بود!
تاج بعد از چند سوال چالشی میثاقی وارد بحث شخصی با این مجری جوان شد و جملاتی در حمایت از عادل فردوسی پور مطرح کرد که با واکنش تند میثاقی مواجه شد. میثاقی از مکالمه پشت صحنه تاج با مهدی هاشمی تهیه کننده برنامه پرده برداشت که تاج حرفهای متناقضی درباره اخراج فردوسی پور به زبان آورده بود و از کنار گذاشتن مجری معروف استقبال کرد!
کد خبر: ۹۸۳۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۹ 09 June 2020

مهدی تاج در گفت و گویی جنجالی روی آنتن زنده شبکه سه با محمدحسین میثاقی درگیری لفظی و بگومگوی واضحی پیدا کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، رییس پیشین فدراسیون فوتبال که بدلیل ناراحتی قلبی از ریاست کنار کشید و بعد از ماهها در یک برنامه زنده سیما حضور پیدا کرد، بعد از چند سوال چالشی میثاقی وارد بحث شخصی با این مجری جوان شد و جملاتی در حمایت از عادل فردوسی وور مطرح کرد که با واکنش تند میثاقی مواجه شد. میثاقی که جملات طعنه آمیز تاج را حمله به خودش قلمداد کرده بود از مکالمه پشت صحنه تاج با مهدی هاشمی تهیه کننده برنامه پرده برداشت که تاج حرفهای متناقضی درباره اخراج فردوسی پور به زبان آورده بود و از کنار گذاشتن مجری معروف استقبال کرد! 

درگیری جنجالی و شخصی تاج با میثاقی دربرنامه زنده

تاج مدعی شد: قرارداد ما با ویلموتس قرارداد بسیار خوبی بود!! درباره اینکه چرا ایشان انتخاب شد، چرا قراردادش اینگونه بود، صحبت خواهمت کرد. ما با ویلموتس در دعوا بودیم و به خاطر آن سکوت کردیم. البته هجمه‌ها باعث شد که در این باره صحبت کنیم. برخی از دوستان رسانه‌ای گفتند که بیش از بیست و یک بار از من و ویلموتس در برنامه‌ها صحبت شد. سکوت ما به خاطر این نبود که جوابی نبود، این بود که ما باید سکوت می‌کردیم. الان هم اتفاقی نیفتاده است و هنوز پرونده در حال پیگیری است.

وی افزود: در برنامه 90 پیامک گذاشتید و مردم گفتند مربی خارجی مناسب است و گفتند کسی باید در تیم ملی باشد در قواره کی‌روش، خیلی‌ هم می‌گفتند کی‌روش نباید می‌رفت. اینکه برخی می‌گفتند مربی جوان بیاید تا جوان‌گرایی کند و لیگ را ببیند و مطالبه مردم این بود. از طرفی در مجموع تعداد زیادی از همه افراد برای انتخاب سرمربی به فدراسیون فوتبال پیشنهاد می‌دهند. بین انتخاب و پیشنهاد تفاوت وجود دارد.

تاج به نامزدهای هدایت تیم ملی اشاره داشت و گفت: برانکو، لوپتگی، رنار و بلان هم به فدراسیون فوتبال پیشنهاد شده بود. برخی از این‌ها اعداد و رقم‌ بالایی داشتند، بین این‌ها ما سراغ سه مربی رفتیم. اول لوپتگی بود، ما با آقای لوپتگی صحبت کردیم، چون زمان گذشته بود و ما اولین بازی را بدون مربی طی کردیم. لوپتگی گزینه‌ای بسیار عالی بود. قیمتش 3.6 میلیون یورو بود، از تیم ملی اسپانیا و رئال اخراج شده بود و قرار شد ما به ایشان 20 روز وقت بدهیم. با ایشان صحبت کردیم ایشان گفتند نمی‌توانم بیایم و پدرم سرطان دارد و ترجیح می‌دهم در داخل کشورم باشم.

وی ادامه داد: آقای رنار آماده بود و شرایط خوبی داشت مبلغ قراردادش 3.2 میلیون یورو بود. آقای رنار گفتند که بعد از جام ملت‌های آفریقا می‌آیم. ما گفتیم که اگر ایشان با مراکش قهرمان شود و ما باید یک بازی دیگر را هم بدون سرمربی سپری می‌کردیم و مطمئن به حضور ایشان نبودیم و پس از آن به سراغ ویلموتس رفتیم از طریق سفارت بلژیک اقدام کردیم. سفارت خاک ایران است در سفارت بلژیک با ایشان صحبت کردیم و تفاهم اولیه را انجام دادیم.

تاج در پاسخ به اینکه نقش مرکز فرهنگی و تجاری ایران و هلند در این مذاکرات چه بوده است، گفت: این هم یک پیشنهاد بود و به آقای وزیر پیشنهاد دادند و ایشان در نامه‌ای به من پاراف کردند، گفتند جهت اطلاع و بررسی. مرکز فرهنگی و تجاری پیشنهاد می‌دهد، آن که انتخاب می‌کند کمیته فنی است. بیش از 6 و 7 فرد دیگر هم نامه زده بودند و پیشنهاد داده بودند و ایشان پاراف کرده بودند برای من. نهاد تخصصی در انتخاب سرمربی قطعا کمیته فنی است. از ابتدا ویلموتس جزو گزینه‌های ما بود، مرکز فرهنگی و تجاری مثل بقیه جاها هم پیشنهاد داده بود. مثلاً ما برای صحبت با برانکو، با آقای دکتر صادق در سفارت ایران با کرواسی داشتیم. 

سرمربی سابق فدراسیون فوتبال عنوان کرد: پاراف وزارت ورزش، توصیه نیست و ارجاع است. سفیر کرواسی هم دالیچ و برانکو را پیشنهاد داد و پیشنهاد وزیر نبوده است و سفیر ما در کرواسی هم به ما پیشنهاد داد. رئیس مرکز فرهنگی و تجاری را هم نه من می‌شناختم و نه دیده‌ام. ویلموتس را ما خودمان با ایشان صحبت کردیم و با 8  سرمربی مستقیم و غیر مستقیم مذاکره داشتیم با 4 سرمربی حضوری مذاکره کردیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ویلموتس را به تنهایی در سفارت ملاقات کردید، گفت: من یک نفر دیگر که انگلیسی را به خوبی می‌شناخت این فرد در نقش مترجم بوده است همراه داشتیم و هیچ بخشی در این باره نبوده است.

تاج افزود: قرارداد کی‌روش ایرادهایی داشت و این ایرادها هم به ما وارد است. ما گفتیم که قرارداد خوبی ببندیم. در فروردین 1398، از همه افراد درباره قرارداد کی‌روش نظر خواستم، این قرارداد محصول بچه‌های ما در بین‌الملل و حقوقی بوده است. آقای دکتر بیگلری رئیس  استیناف AFC است. ایشان 20 روز قرارداد کی‌روش را تغییر داد با خانم اسدی و قرارداد پیشنهادی را و با هر سرمربی و بنده با این نسخه به سفارت رفتیم و مترجم بودند و آقای سفیر هم حضور داشتند. آقای بهروز زنجانی (مترجم همراه تاج) دوست کی‌روش بودند و آدم جوانی بودند و هم بازی‌های تیم ملی را می‌بیند. این فرد تیم ملی را می‌شناخت. پدرش در صنعت شکر بوده است. این حقوقدان مربیگری همه بندها را نوشته است. قرارداد را ایشان خواند و در تهران بسته شد.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال با دفاع از قرارداد ویلموتس خاطرنشان کرد: ویلموتس در بلژیک در سال 2012، 800 هزار یورو گرفته است. در ساحل عاج در سال 2016، 1.8 میلیون یورو بوده است.  آقای ویلموتس گفت که من 2.5 میلیون یورو می‌خواهم. ما در نهایت با ایشان 2.200 میلیون یورو به توافق رسیدیم. یعنی در حدود 20 درصد روی عدد و رقم قرارداد قبلی‌اش گذاشتیم. ما پیشنهاد ویلموتس را قبول کردیم. سؤال ما این است که ویلموتس در رنکینگ مربیان چندم است، در رده نوزدهم است. ایشان با سرمربی چین در یک رده است. قرارداد لیپی به عنوان سرمربی چینی 4.2 میلیون یورو بوده است و پس از آن هم اخراج شد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا با این مبلغ برانکو و دالیچ را انتخاب نکردید، گفت: ویلموتس سرمربی تیم ملی بلژیک بود و مربی بسیار خوبی است. کارشناسان شما و سرمربیان نظرشان نسبت به ویلموتس مثبت بود. اگر ایشان با عراق مساوی گرفته بود و در دقیقه 90+4 گل نمی‌خوردیم، الان می‌گفتید سرمربی خوبی است.ما فکر می‌کنیم که ویلموتس با این قرارداد می‌ارزد.

تاج به قرارداد کی‌روش هم اشاره داشت و گفت: کی‌روش برای ما 21 میلیون یورو در 2 دوره جام جهانی و جام ملت‌ها پول کسب کرد. جمع کل قرارداد کی‌روش با کل اردوها 10 میلیون و 600 هزار یورو شد و 10 میلیون یورو برای ما آورده داشته است. اشتباهات فدراسیون باعث شد که کی‌روش این رفتار را بکند. آقای کی‌روش روابط بسیار خوبی داشت، البته من معتقد نیستم که آقای ویلموتس را نمی‌گویم بد و ضعیف بوده است.

وی در واکنش به این سوال که جواد نکونام گفته بود که ویلموتس را می‌توانستیم با یک میلیون یورو کمتر به تیم ملی بیاوریم، گفت: البته من در این باره خبر ندارم و این طوری نبوده است. هیچکس نیامد بگوید به کلمبیا که کی‌روش از ایران 1.4 میلیون یورو گرفته، اما در کلمبیا 3 میلیون یورو می‌گیرد و کسی در این باره حرفی نزد. ویلموتس در اولین بازی با تیم ملی هنگ‌کنگ 2 بر صفر شکست داد و در دومین بازی 14 بر صفر کامبوج را برد. وقتی گفته می‌شود ویلموتس با 2.2 میلیون یورو می‌ارزد، اگر مقابل عراق و بحرین نمی‌باختیم، شاید ایشان را نگه می‌داشتیم. درباره رنار هم عباس ترابیان 5 روز با ایشان صحبت کرد و به تیم ملی نزدیک بود. آقای ترابیان گفت که رنار می‌خواهد تا پایان جام ملت‌های آفریقا بماند. ما گفتیم حاضر است با ما قرارداد ببندد که حاضر نشد. ایشان اصلاً حاضر نبوده به ایران بیاید. عدد و رقم قرارداد رنار 2.6 میلیون یورو بوده است.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که شما رقم 7 میلیون و 750 هزار دلار را برای پرداخت به ویلموتس تأیید می‌کنید؟ گفت: قرارداد ما با ولیموتس 2 میلیون و 2 هزار یورو در 4 سال بوده است. ما به کی‌روش یک میلیون و 400 هزار دلار پرداخت کردیم که با بونس جام جهانی، افزایش 20 درصدی داشت. هیأت رئیسه ما این توافق را کرد که 20 درصد جام جهانی به کی‌روش برسد. البته من عملکرد ایشان را قبول دارم و با همه این پول‌ها 10 میلیون یورو گرفته است و 21 میلیون یورو آورده بوده است.

وی درباره قرارداد ویلموتس که در آن پاداش‌های 6 هزار یورو برای هر برد و 3 هزار یورو در هر تساوی گنجانده شده است، اظهار داشت: بازی‌ها هر کدام متفاوت است و این رقم‌ها در دیدارهای رسمی و تدارکاتی متفاوت بوده است.ما چند بازی رسمی داریم؟ بازی‌های دوستانه فرق می‌کند. در بازی دوستانه زمان ویلموتس هیچ مبلغی به ایشان ندادیم اما در زمان کی‌روش مبلغ می‌‌دادیم.

تاج عنوان کرد:‌ همین که سرمربی تیم ملی را به جام جهانی ببرد، عایدات ما باعث می‌شود رقم قرارداد را بپردازیم. ویلموتس قراردادش اینگونه بود که ما در 22 می 2019 تا تاریخ فینال جام جهانی 2022، قرارداد بستیم. امضای قرارداد با 2 دستیار ایشان داشتیم، کی‌روش 11 دستیار داشت. دلیل قرارداد ما با ویلموتس با 2 دستیار این بود که 2 دستیار هم قرار بود داخلی داشته باشد. پس از 5 ماه ویلموتس 1.25 میلیون یورو از قراردادش را طی نامه‌ای از ما مطالبه داشت. 22 اکتبر و قبل از بازی با عراق نامه زد. مهلت خواستیم. ما نامه‌هایی داشتیم و درخواست کردیم از مسئولان که پول در فیفا داریم.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره اینکه چرا به ویلموتس گفته، او نجیب است، اظهار داشت: به ما گفتند که چرا گفتید ویلموتس نجیب است، به این خاطر بود که ویلموتس 5 ماه از ما پول نگرفت. ما باید بپذیریم که استقلال و پرسپولیس پول‌های استراماچونی و کالدرون را نپرداختند و آن‌ها رفتند قراردادهای خود را فسخ کردند. مطالبات ویلموتس را هم می‌توانستیم با حضور تیم ملی در جام جهانی پرداخت کنیم. ما درباره مطالبات ویلموتس به بانک مرکزی گفتیم فیفا به ما پول نمی‌دهد. چون بعد از قرارداد ویلموتس 6 تحریم جدید به ما اضافه شد که در 3 مورد بانکی بود.

تاج در بخشی از صحبت‌های خود با کنایه گفت که (ترامپ را ندیده بودم بگویم تحریم نکند). 6 تحریم جدید، ترامپ برای ما ایجاد کرد، 3 تحریم اعتبار اسنادی و 3 تحریم بانکی بود. بانک ویلموتس هم جزو آن بود. فیفا تا آن زمان پول به ما می‌داد و به کی‌روش می‌دادیم. اما در زمان ویلموتس دیگر تحریم کلی شدیم. فیفا به ما گفت ما نمی‌توانیم پول، شما را بدهیم تا به امروز بیش از 10 نامه به فیفا زدیم تا پول ویلموتس را پرداخت کنند. 

وی در پاسخ به این سوال که فدراسیون در فیفا مبلغ آنچنانی ندارد، گفت: این را من پاسخ نمی‌دهم، امروز خزانه‌دار فدراسیون اعلام کرده است مطالبات فدراسیون فوتبال در فیفا 4 میلیون و 700 هزار دلار بوده است و مبلغ 2 میلیون دلار در مرحله اداری اضافه می‌شود و می‌شود 6.700 دلار، مطالبات 2.250 هزار دلار هم سهم باشگاه ما است که حدود 8 میلیون و 950 هزار دلار می‌شود.

تاج در ادامه درباره پرداخت 2 میلیون یورو به ویلموتس قبل از بازی با عراق در شرایطی که این سرمربی قراردادش را فسخ کرده بود،گفت: ایشان قراردادش را فسخ کرده بود و ما نپذیرفتیم. اگر ما فسخ را می‌پذیرفتیم شرایط متفاوت بود. 2 میلیون یورو 4 روز بعد از فسخ به ویلموتس دادیم. نامه‌هایی از برج 3 و 4 سال گذشته به بانک مرکزی نوشتیم، و بانک مرکزی گفته است، هر کسی که ارز در خارج از کشور دارد. حق‌الزحمه ویلموتس از آنجا پرداخت شود. به دلیل تحریم‌ها این پول باید از یک مبداء در خارج از کشور باشد، ما تلاش کردیم پول را بپردازیم. این قبل از فسخ بوده است. ما هم مسیر را  طی کردیم. به صورت قرض، و بعد پول‌مان و بدهی‌مان را از طریق فیفا بدهیم. نشد این مبالغ به ما برسد و وکیل ویلموتس 22 اکتبر 2019 اعلام کرد که هیچ دریافتی نداشتم و اعلام کرد که در تاریخ 25 اکتبر قرارداد را فسخ کرده‌اند. ما به وزیر نامه نوشتیم که اگر فسخ کند، ما باید همه پول را بدهیم. مگر اینکه ما در این باره بندی در قراردادی بگذاریم.

وی ادامه داد: ما 4 و 5 روز بعد مبلغ را به حساب ویلموتس پرداخت کردیم و در ترکیه به ایشان دادیم که البته گرفتاری‌های زیادی داشت. 

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا برای انتقال پول از امارات به ترکیه 150 هزار یورو پول پرداخت کرده‌اید، گفت:  این موضوع کذب و دروغ است. خزانه دار فدراسیون اعلام کرده که مبلغ انتقال با توجه به رشد درهم در آن مقطع حتی صفر بوده است.

تاج در پاسخ به اینکه یک شرکت به نام پتروشیمی فن‌آوران، پول را به ویلموتس پرداخت کرده آیا آن را تایید می‌کنید، گفت:‌ بله، تأیید می‌کنیم. در کشور، ستاد تحریم داریم که معاون اول رئیس جمهور رئیس آن است. که به صورت سرّی است. درخواست استقراض فدراسیون فوتبال بابت قرارداد کی‌روش بوده است. و این براساس مصوبه ستاد تحریم کشور عمل کردیم و استقراض کردیم و از یک شرکت زیرمجموعه شستا اقدام کردیم.

وی در ادامه گفت: فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها نمی‌توانند قراردادی را فسخ کنند و در صورت قطع همکاری، سرمربی را اخراج می‌کنند. فسخ را سرمربی می‌تواند انجام دهد. در قرارداد آمده است که در صورت قطع همکاری باید 3 ماه از حقوق آینده وی پرداخت شود که به نظرم یک شاهکار در قرارداد بوده است. کسی که 30 روز کار کند، اسمش حقوق است. همان که در قرارداد داریم، به همین جهت ما باید حقوق ایشان را می‌پرداختیم. این را به عنوان ضمانت اجرایی در قرارداد قرار دادیم. ما در این باره پول ویلموتس را چون به صورت بلوکی واریز کردیم، 300 هزار دلار هم اضافه تر پرداخت کردیم و در این باره به فیفا هم نامه زدیم.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که در ادامه این بند اشاره شده که جدا از پرداخت 3 ماه از قرارداد پس از فسخ، ویلموتس می‌تواند میلغ بسیار بیشتری را طلب کند که پاشنه آشیل این قرارداد است، اظهار داشت: این قسمت انتهایی در این بند به این خاطر است که اگر آقای ویلموتس فاکتور جدیدی ارائه کرد، پرداخت شود وگرنه حقوق همان 2 میلیون و 200 هزار دلار است. به هر حال این بند تفسیر دارد که اگر فاکتور جدیدی بیاورد، قابل پرداخت است. به نظرم بیشتر از این نباید بر روی این بند صحبت شود.

وی افزود: ما 2 نامه به فیفا زدیم، ایشان 2 میلیون یورو گرفته، اما آمده و بر روی نیمکت ما نشسته است و ما در آن زمان 3 بار نامه زدیم به فیفا که این فسخ را قبول نداریم و ایشان باید برگردد.در این باره فیفا هنوز پاسخی نداده است.

تاج در پاسخ به این سؤال که آیا شما مسئولیت این قرارداد را برعهده می‌گیرید، عنوان کرد: در مجموع فدراسیون در این باره تدبیر لازم را اندیشیده است. من بازهم تأکید می‌کنم این قرارداد خوب است و الان در دعوا هستیم و نمی‌توانم هر چیزی را بگویم. همین الان هم خیلی از افراد می‌توانند از این بحثی که صورت گرفته است، سوءاستفاده کنند.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره اینکه گفته می‌شود در این نقل و انتقالات پولی دلالی صورت گرفته، عنوان داشت: دلالی یعنی اینکه کسی باشد که در این باره پولی بخورد، پولی که ما در ترکیه به ویلموتس دادیم 2 میلیون یورو بوده است. این پول الان یک میلیون و 800 هزار یورو در حساب ویلموتس در ترکیه است. اگر دلالی قرار بود صورت بگیرد باید از این مکان پرداخت می‌شد، در حالی که همه مبلغ در حساب ویلموتس است. اگر کسی قرار بود دلالی و یا فساد در قرارداد انجام دهد 2 میلیون یورو برای ویلموتس هزینه شده و از همان روز تا به امروز 2 میلیون یورو پرداخت شده و نمی‌تواند انتقال دهد و هیچ‌کس بهره‌برداری نکرده است. تبانی، سوءاستفاده و ... اگر قرار بود شود از این 2 میلیون یورو صورت می‌گرفت.

تاج در ادامه درباره یکی از افرادی که همراه ویلموتس بود و حواشی زیادی را مبنی بر اینکه بادیگارد اوست، به وجود آمد، گفت: ویلموتس یک نفر را آورد و گفت که من همه هزینه‌اش را می‌پردازم، اگر قرار بود که بادیگارد باشد، ایشان هیچ وقت مصاحبه نمی‌کرد که ایران را امن ترین جایی دیدم که تاکنون در آن سرمربی بوده‌ام.

وی خاطرنشان کرد: ویلموتس 6 ماه سرمربی تیم ملی بوده و 4 بازی برای تیم ملی انجام داده است. اینکه بگویم او دقیقه‌ای این مبلغ پول گرفته و ... اصلا درست نیست. در قرارداد ایشان 6 هفته مرخصی،ایشان در 6 ماه، در حدود 30 روز در تیم ملی بوده است. ویلموتس مربی با شخصیت و قابل قبول بوده است، ولی الان در دعوا هستیم و اگر دقیقه 90+4 تیم ملی گل نمی‌خورد الان روی نیمکت تیم ملی بود. در این باره می‌گویم ما نباید به استقبال شکست برویم.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره ورود نهادهای نظارتی به این پرونده گفت: از نهادهای نظارتی هم استقبال می‌کنم. آقای پژمان‌فر، قاضی‌زاده و هم نمایندگان و تمامی دستگاه‌های نظارتی می‌توانند این قرارداد را بخوانند و ما هم پاسخگو هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که ویلموتس گفته است اعتبار من خدشه‌دار شده است و  سر من کلاه رفته است؟ گفت: ایشان قرارداد را امضا کرده و قرارداد را پذیرفته است و چرا باید اعتبارش از دست رفته باشد.

تاج درباره پرداخت مالیات ویلموتس هم گفت: ما قرارداد کی‌روش را با مالیاتش پرداخت می‌‌کردیم. ما گفتیم مالیات ایشان را می‌دهیم اگر تبلیغاتی از محل او کسب شد، به تیم ملی ایران بپردازد. با این حال اگر قرارداد تبلیغاتی می‌بست به ما باید مبلغ پرداخت می‌کرد، کاری که در قرارداد کی‌روش نبود.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: ما اساسنامه را یکبار در دولت پیش بردیم و بنا بود در دولت تصویب شود ولی به هر جهت گیر کرد و دلایل هم منطقی بوده است. ما باید به سمت مستقل بودن برویم و دولت هم به دنبال دخالت نیست وزارت ورزش هم گفت که اگر قرار است بحث تعلیق صورت گیرد من هم در مجمع حضور نخواهم داشت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
مجیدبندری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
چهل تاج بر سر داشتی و پایی بدون کفش
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
میثاقی نشون داد چرا با هیچکی عادل نمیشه....میثاقی یهو عصبی شد و کار از دستش در رفت...
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
این میثاقی خیلی دلش می خواد جا پای فردوسی پور بزاره، ولی خبر نداره که تا موقعی که جیره خور آدمی مثل مدیر شبکه سه ( فروغی ) باشه نه وجه مطلوبی پیدا می کنه و نه کسی حقی بهش می دهد. فقط از فردوسی پور یاد گرفته که به طرف حمله کنه ولی منطقی پشتش وجود نداره. بر خلاف فردوسی پور که به موقع و بجا حمله می کرد و اطلاعات کافی در مورد موضوع داشت. تاج در نهایت تیکه خیلی مهمی بهش گفت که تو وابسته هستی و اطلاع نداری!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
داستان سرایی بود بیشتر تا توجیهات رسمی!
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
سفسطه و باز هم سفسطه!!
آدم های فاسد از افشاگر می هراسند.
اینگونه افراد تا ده ها ساعت می توانند آسمان ریسمان ببافند و تهش هم طلبکار باشند
وحید نادر شاگرد اتوبوس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
برنامه نود فردوسی پور خدماتی داشت و صدماتی؛ و صدامات و آسیب هایش دهها برابر خدماتش بود؛ مثلا یکبار دز مصاحبه با مسئول ساخت مکانهای ورزشی(فکر کنم مدبر) ؛ اولش گفت ایراد گرفت که چرا کوچکتر نمی سازید که همه جا بسازید؛ و سپس در همان برنامه؛ گفت که آقا بجای اینکه در هر شهر ما استادیوم و زمین ورزشی داشته باشیم بیائیم زورمان و امکاناتمان را متمرکز کنیم و دو سه مجتمع بسیار بزرگ بسازیم و .... ؛ یعنی ین ادم حتی دیدگاه هم ندارد و و بدور از انصاف و عدالت رفتار میکرد و فقط دنبال ایراد گیری ؛ دو به هم زنی ؛ مچگیری و ... بود تا برنامه اش جذاب بنظر برسد؛ و صد چندان فوتبال را با حاشیه مواجه ساخت که نتیجه ای جز بالا رفتن هزینه فوتبال بدون تغییر مهم در کارایی و.... ان بود ؛ هر چند گزارشگر فوتبال خوبی هست
مجید بندری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
یکی تاج بر سر گذاری کند
یکی تاج سر باشدی مردمش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
من این برنامه را دیدم.
بندی که مورد نزاع بود درباره این بود که چرا در صورتی که ولیتموس قراردادش را فسخ کند باید سه ماه به او خسارت بدهیم؟ اگر تاج می توانست شرایط فسخ را در قوانین فیفا و متن قرارداد دقیقتر توضیح دهد شاید موضوع بهتر روشن میشد. ظاهرا در این قرارداد فسخ به شرایطی اطلاق می شود که مربی تمایل به ادامه کار دارد اما به دلیل ضعف فدراسیون فوتبال ایران در تأمین آنچه در قرارداد تعهد کرده، شرایط ادامه همکاری از بین می رود. مثلا فدراسیون فوتبال نمی تواند در موعد مقرر حقوق او را پرداخت کند و یا هزینه اردوها را بپردازد و یا بازیهای تدارکی مناسب هماهنگ نماید و ... در چنین شرایطی علیرغم رضایت فدراسیون فوتبال از اقدامات و نتایج مربی و تمایل طرفین برای ادامه همکاری، شرایط همکاری از بین می رود و طرف ایرانی ملزم به پرداخت خسارت سه ماهه به او می شود
باید توجه داشت که اگر ویلتموس کار را ادامه میداد و شرایط را به سمت اخراج می برد مثل سایر مربی هایی که اخراج شده اند، همه مبلغ قراردادش را دریافت می کرد اما این نتایج می توانست بر روی رنکینگ او در مربیان جهان تأثیر بگذارد
در خصوص مطلب داخل پرانتز در انتهای همین بند باید توجه داشت که سه ماه حقوق قبل از این پرانتز نوشته شده و این بخش داخل پرانتز نوشته شده است و حتی بخشی از ادامه جمله نیست. سوال: چرا باید این بخش داخل پرانتز نوشته شود و حدود آن در کجای قرارداد یا ملحقات آن مشخص شده است و کدام دادگاه است که بخش اول که کاملا واضح و مشخص و دقیق است را رها کرده و به دنبال تفسیری از بخش داخل پرانتز که کاملا غیر دقیق و نامشخص است بپردازد.
این بند به دنبال ایجاد محدودیت در خسارت پرداختی از سوی ایران است و اگر قرار بود بخش داخل پرانتز به معنای کل مبلغ قرارداد تلقی شود وجود این بند اصلا معنا نداشت تا چه برسد به اینکه بخواهیم بحث بخش داخل پرانتز را بکنیم
به نظر می رسد در چنین برنامه هایی بهتر است برای دقایقی مجریان ورزشی با خبرنگاران کارکشته جایگزین شوند تا فضای بحث کمی دقیق شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
دمت گرم محمدحسین عالی بوددرودبه شرقت که بی باک عمل کردی احسنت.برنامه دیشب نشون دادکسی که ریگ توکفشش باشه کم میاره
نترس ادامه بده
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محسن فخری زاده طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها مصباح یزدی لایحه بودجه 1400