بازدید 13035

تهدید رییس موقت وزنه برداری جهان ازسوی رییس فاسد برکنارشده

کد خبر: ۹۸۳۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰ 08 June 2020

رییس موقت فدراسیون جهانی وزنه برداری به انتقادات علیه هیات اجرایی و درخواست کنار رفتن اعضای آن واکنش نشان داد.

به گزارش تابناک ورزشی، پس از اینکه تخلفات تاماش آیان رییس پیشین فدراسیون جهانی فاش شد، هیات اجرایی نیز مورد انتقادات قرار گرفته و خیلی از افراد معتقدند هیات اجرایی فدراسیون جهانی هم باید کنار برود و و یک نهاد مستقل فدراسیون جهانی را اداره کند تا انتخابات جدید برگزار شود.

اورسلا پاپاندرئا آمریکایی که نقش اصلی را در سقوط رهبری تاماش آیان رییس پیشین فدراسیون جهانی وزنه برداری داشت اعلام کرد که او و هیات اجرایی به ناحق مورد انتقاد قرار می‌گیرند. 

پاپاندرئا در حمایت از هیات اجرایی فدراسیون جهانی گفت: این هیات اجرایی تیم مک لارن را استخدام کرد تا تحقیقات را انجام دهد و هیات اجرایی بود که آیان را حذف کرد. اکنون بد نام کردن تمام اعضای هیات اجرایی ناعادلانه است. خود من شخصا به دلیل پیروی از دستورالعمل‌های بازپرسان تیم مک لارن، در مجارستان تهدید به بازداشت شدم و چند ماه تحت فشار بودم. اما از هر فرصتی استفاده کردم تا راهی برای اصلاحات جدید باز کنم.

البته این در حالی است که تعداد کمی از اعضای هیات اجرایی با تیم مک لارن همکاری داشته اند. تنها دو نفر از پنج نایب رییس به همراه پاپاندرئا با تیم مک لارن برای رسیدگی به اتهامات علیه تاماش آیان همکاری داشته اند. پاپاندرئا هم گرچه در انتخابات فدراسیون جهانی در سال ۲۰۱۷ مورد حمایت آیان قرار گرفت، اما عنوان می‌کند هیچ چیز از خریدن رای نمی‌داند.

انتخابات فدراسیون جهانی ممکن است ژانویه سال آینده برگزار شود و تا آن موقع پاپاندرئا رییس موقت فدراسیون جهانی است. او پس از اقدامات انجام شده علیه آیان، مورد توهین و حتی تهدید به بازداشت از سوی رئیس سابق فدراسیون جهانی وزنه برداری قرار گرفت.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی