بازدید 43699
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون عقبگرد شاخص کل بورس، ورود ۱۴ میلیون ایرانی به بازار‌های مالی، کاهش قیمت انواع طلا و سکه در بازار تهران، دستورالعمل ورود موقت کالا با محوریت رفع تعهدات ارزی ابلاغ می‌شود و توصیه همتی به بانک‌ها را در بر دارد.
کد خبر: ۹۸۱۷۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰ 31 May 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون عقب گرد شاخص کل بورس، ورود ۱۴ میلیون ایرانی به بازار‌های مالی، کاهش قیمت انواع طلا و سکه در بازار تهران، دستورالعمل ورود موقت کالا با محوریت رفع تعهدات ارزی ابلاغ می‌شود و توصیه همتی به بانک‌ها را در بر دارد.

توصیه همتی به بانک‌ها

عبدالناصر همتی گفت: بانک‌ها می‌توانند سهام بورسی، به‌ ویژه سهام عدالت را به عنوان وثیقه برای صدور کارت اعتباری قرار دهند. رئیس کل بانک مرکزی افزود: با توجه به ارزنده بودن بخش عمده‌ای از سهم‌های موجود در سبد سهام عدالت، به بانک‌ها توصیه می‌کنم در قبال وثیقه گرفتن سهام آزاد شده، در چارچوب ضوابط خود، معادل درصدی از ارزش آن، به دارندگان سهام که نیاز به منابع مالی دارند، ولی قصد فروش سهام خود را ندارند، کارت اعتباری برای خرید بدهند. به حوزه فناوری اطلاعات بانک مرکزی تأکید کرده‌ام هرچه سریعتر برای ساده‌سازی فرآیند صدور کارت اعتباری اقدام کند. /فارس

عقبگرد شاخص کل بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز، با کاهش ۳۰۸۳ واحدی معادل ۰.۳۲ درصد به رقم ۹۷۰ هزار و ۴۱۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۱ واحدی به رقم ۱۱ هزار و ۲۱۶ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۸۱۸ واحدی معادل ۰.۳۲ درصد به رقم ۲۵۷ هزار و ۷۰۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با افت ۶۱۰ واحدی معادل ۰.۱۹ درصد، عدد ۳۱۸ هزار و ۲۸۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۴۰۳ واحدی معادل ۰.۱۹ درصد به رقم ۲۱۰ هزار و ۶۵۰ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۸۹۷ واحد کاهش معادل ۰.۰۷ درصد را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۳۰۱ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۷۴۶ واحد کاهش معادل ۰.۲۴ درصد به رقم ۷۱۴ هزار و ۱۰۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۸۳۴۸ واحد کاهش معادل ۰.۴۳ درصد همراه بود و عدد یک میلیون و ۹۴۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

تاکید رئیس جمهور بر واقعی کردن قیمت خودرو/ ثبات نرخ دلار در صرافی بانکی/ زمان قرعه‌کشی و تحویل ۲۵ هزار خودرو/ وقتی یک کالا را در یک خیابان با سه قیمت می‌شود خرید/ چرا بورس قرمز شد؟

چرا بورس تهران قرمز شد؟

سینا سلیمانی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با «نبض بورس» در خصوص دلایل اصلاح بازار و سبز پوشی شاخص در ابتدای معاملات و پایان قرمز شاخص گفت: هیچ یک از دلایلی که گفته می شود یعنی مشکلات هسته معاملات و عرضه پرتفوی سهام عدالت نمی تواند دلیل این اصلاح باشد. وی با بیان اینکه بازار رشد خوبی داشته و بسیاری از سهام به محدوده ارزشی رسیده اند و نیاز به دست به دست شدن دارند، ادامه داد: دلیل منفی شدن بازار پس از سبز پوشی ساعت ابتدایی را می توان این موضوع دانست که بسیاری از فروشندگان که نتوانسته بودند در ریزش 30 درصدی اخیر سهام خود را بفروشند و به اصطلاح در صفوف فروش گیر کرده بودند، پس از یکی دو روز رشد بازار و جبران بخشی از اصلاح اخیر و قوی تر شدن خریداران اقدام به فروش سهام و اصلاح پرتفوی خود کرده اند.

ورود ۱۴ میلیون ایرانی به بازارهای مالی

رئیس شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: طبق مصوبات جلسه سیزدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات و دستور رئیس جمهوری برای الکترونیکی شدن ده محور از خدمات دستگاه‌های اجرایی، با همراهی سازمان خصوصی سازی، وزارت اقتصاد، سازمان بورس و اوراق بهادار و بستر یکپارچه دولت الکترونیک که توسط وزارت ارتباطات ایجاد شده، امکان آزادسازی سهام عدالت برای بیش از ۱۳میلیون و ۶۴۰ هزار نفر از متقاضیان تا تاریخ هشتم خرداد فراهم شد. این تعداد اکنون در حال افزایش است و با تسهیل دسترسی الکترونیکی و غیر حضوری فراهم شده، تعداد بیشتری از هموطنان تقاضای آزادسازی سهام داشته‌اند و تعداد آن‌ها طبق آخرین آماری که دارم، به ۱۴ میلیون نفر رسیده است.

تاکید رئیس جمهور بر واقعی کردن قیمت خودرو

جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رییس جمهور تشکیل و در این جلسه بر ضرورت ارتقای فناوری و کیفیت تولید داخلی، شفاف سازی و واقعی کردن نرخ خودرو تأکید شد. در این جلسه، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از وضعیت صنعت خودروسازی و نقش مهم آن در ایجاد اشتغال، گزارشی ارائه داد که براساس آن روند تولید خودرو در نیمه دوم سال گذشته و دو ماهه اول امسال افزایشی بوده است. حسین مدرس خیابانی در زمینه تاثیر این وزارتخانه در مدیریت قیمت در بازار خودرو و مقابله با رانت جویی گزارشی داد و رئیس جمهور نیز در این خصوص علاوه بر لزوم تقویت و رشد تولید خودرو در داخل کشور بر ارتقا فناوری و کیفیت تولید داخل و همچنین شفاف سازی و واقعی کردن نرخ خودرو تاکید کرد. لزوم هماهنگ کردن سیاست تولید و فروش خودرو با ملاحظات زیست محیطی از طریق جایگزین کردن خودروهای جدید به جای خودروهای فرسوده از دیگر موضوعات مطرح در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بود. /شاتا

زمان قرعه‌کشی و تحویل ۲۵ هزار خودرو

ثبت‌نام یازده محصول ارائه شده برای طرح فروش فوق‌العاده که از هفته گذشته آغاز شده است تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه دارد. پس از روز پایانی ثبت نام، سایت بسته و روز شنبه ۱۷ خردادماه فرآیند قرعه‌کشی انجام خواهد شد. اسامی افرادی که اسم آن‌ها دربیاید، اعلام و از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود و ظرف مدت ۴۸ پس از اعلام اسامی، زمان دارند تا نسبت به واریز و تکمیل وجه اقدام کنند. اگر فردی در قرعه کشی برنده شده و وجه مورد نیاز را تامین نکند، تا دو سال از شرکت در فرآیند ثبت نام محروم می‌شود. به گفته خودروسازان حداقل سه ماه پس از قرعه‌کشی خودرو تحویل مشتری داده می‌شود. آنطور که به گوش می‌رسد، امکان انصراف و یا تغییر خودروی انتخابی متقاضی طرح فروش فوق‌العاده برای مشتریان ایران‌خودرو بنا به درخواست مشتریان فراهم شده و با مراجعه به میزکار و انتخاب گزینه استعلام وضعیت فروش فوق‌العاده و انتخاب گزینه انصراف و ثبت مجدد خودرو امکان تغییر خودروی انتخابی فعال شده است. همچنین افرادی که در این دوره از قرعه‌کشی برنده نشوند، باید منتظر شرکت در دوره بعدی ثبت‌نام‌ها باشند. این طرح تا پایان سال طی سه مرحله دیگر نیز انجام می‌شود. /ایسنا

کاهش قیمت انواع طلا و سکه در بازار تهران

در معاملات امروز بازار طلا و سکه، هر قطعه سکه نمام طرح قدیم با کاهش نرخ نسبت به روز قبل، به رقم ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) ۷ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است که نسبت به روز قبل، کاهش داشته است. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۳ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسیده است. هر ربع سکه بهار آزادی نیز ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان ارزشگذاری شده است. هر سکه یک گرمی در بازار امروز، یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، ۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار در پایان فعالیت بازار امروز، به رقم ۷۲۰ هزار تومان معامله شد.

ثبات نرخ دلار در صرافی های بانکی

در معاملات امروز بازار ارز، شاهد ثبات نسبی قیمت دلار و یورو بودیم. به گونه‌ای که در صرافی‌های بانکی سطح کشور، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۷۰۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل، بدون تغییر نرخ نسبت به روز قبل، به قیمت ۱۷۱۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شد. همچنین هر اسکناس یورو به نرخ ۱۸۵۰۰ تومان از مردم خریداری و به قیمت ۱۸۶۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد که همانند دلار، نسبت به روز قبل، تغییری نداشته است.

دستورالعمل ورود موقت کالا با محوریت رفع تعهدات ارزی ابلاغ می‌شود

حمید زادبوم، رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران در نشست مجازی بررسی آخرین تحولات تجاری و توسعه صادرات در دوران پساکرونا با هیات نمایندگان اتاق اصفهان، از ابلاغ دستورالعمل ورود موقت کالا با محوریت تسهیل و رفع تعهدات ارزی طی هفته آینده توسط معاون اول رئیس‌جمهور خبر داد.

وقتی یک کالا را در یک خیابان با سه قیمت می‌شود خرید

فارس: بازار لوازم خانگی در حاشیه کم‌کاری سازمان حمایت به بازاری نابسامان تبدیل شده که تولید‌کنندگان، مصرف‌کنندگان و فروشندگان هیچ‌کدام از آن رضایتی ندارند. به عنوان مثال برای خرید یک ماشین‌لباس‌شویی تولید داخل در سه مغازه، ۳ قیمت متفاوت ارائه می‌شود. یک فروشگاه قیمت عرضه را ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، فروشگاهی دیگر ۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و فروشگاه سوم نیز همان کالا را با ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عرضه می‌کند. البته این تنوع قیمت در خصوص کالا‌های تولید داخلی که به نوعی قیمت کارخانه‌ای و قیمت مصرف‌کننده آن تا حدودی مشخص است کمتر مشاهده می‌شود، اما درباره لوازم خانگی که مبدا مشخصی ندارد و به احتمال زیاد به صورت قاچاق به کشور وارد شده و به وفور هم در بازار لوازم خانگی عرضه می‌شود آشفتگی در قیمت‌گذاری به مراتب بیشتر است. به عنوان مثال قیمت یک ماکروویو با برند کره‌ای که به گفته عرضه‌کنندگان این کالا اکنون از کشور‌های چین، مالزی و ... وارد کشور می‌شود در بازار لوازم خانگی در ۱۰ فروشگاه با ۱۰ قیمت متفاوت عرضه می‌شود. مثال در مورد تنوع قیمت یک کالا با یک برند، در بازار لوازم خانگی بسیار زیاد است، آن قدر این بازار آشفته و بهم ریخته است که مصرف‌کننده به هیچ عنوان نمی‌تواند انتخاب دقیق و مطمئنی داشته باشد، از طرفی قیمت تولیدات داخلی هم دائما در حال افزایش است و هیچگونه ثبات قیمتی در بازار وجود ندارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۹
عیسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
قبل از واقعی کردن قیمت خودرو بفرمایید غیراز کوبا وکره شمالی که اساسا خودروی شخصی ندارند کدام کشور واردات خودرو راممنوع کرده است؟ کشورهای صاحب بزرگترین صنایع خودروسازی با وضع تعرفه حداکثر25 درصدی برای حمایت از تولیدداخلیشان اجازه واردات خودرو میدهند.انوقت درکشورما که عرضه انقدرکم شده که با قرعه کشی تحویل میدهند به بهانه حمایت ازتولیدداخل حتی با مالیات 130 درصدی هم جلوی واردات گرفته شده وبه مردم میگویند فقط همین 3-4 نوع خودرو که بدل وشبیه سازی شده خودروهای 30-40 سال پیش فرانسه وکره است(البته با کیفیتی خیلی پایینتر از خودرواصل 30 سال پیش) رامیتوانید باهزارشرط و شروط تحقیری وتحمیلی بخرین.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
وقتی ملت صف میکشن و هر شرایط و زور و فشاری رو قبول می کنند دولت میگه چه ملتی دارم، سال بعد میگه یه شرط دیگه دارم ...قیمت 200 میلیون برای پراید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
ما 40 سال است که صحبت از خودکفایی و تولید داخلی می کنیم و در این زمینه محدودیت های زیادی را اعمال کرده ایم اما حاصل آن افزایش نقدینگی بسیار بالا در قالب دلار و سکه و ریال در دست مردم است که عامل تورم شده است و موجب کاهش اشتغال و ایجاد شغل های کاذب همراه با بهره وری کم بوده است. این محدودیت ها نه تنها کیفیت تولید را تضمین بلکه موجب کاهش تولید شده است در واقع پول و سرمایه ای که سرگردان باشد و در چرخه اقتصاد گردش نشود نه تنها باعث شکوفایی بلکه برای کشور مصیبت می شود یعنی باعث عدم سازگاری دخل با خرج مردم می شود و هر روز باید شاهد تورم و نوسان افسار گسیخته بود. بنظر من باید مرزها را شکست و خود را با جهان بیرون هماهنگ کرد تا اقتصاد در یک فضای آزادانه خودش را با جهان هماهنگ و پیدا کند شاید در ابتدای کار چالش برانگیز باشد اما در آینده موجب ثبات و هماهنگی با اقتصاد جهانی و موجب شغل های حقیقی و حرفه ای تر خواهد شد و باید شرکت ها را از گیر و بندهای دولتی رها کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
حقوق ها رو هم واقعی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
ثبات دلار ۱۷۰۰۰ تومنی یا افزایش ارزش ریال ....!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
دوشنبه ۱۲ خرداد ساعت ۱۷:۱۵
دلار (اسکناس) ۱۷۷۰۰
دلار(حواله) ۱۸۱۵۰
سکه ۷۵۰۰۰۰۰
ناشناس
| United States |
۰۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
نمایندگان جدید مجلس !
میتونید دلار را به قیمت 14000تومان برسانید؟...
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
۲۵۰۰۰خودرو و ۶ میلیون نفر متقاضی!!! ۳ بار دیگر ۲۵۰۰۰تا میشود صد هزار خودرو برای ۶ میلیون !!! سوال؟خودرو سازان سالی چند تا تولید میکنند و بقیه این خودروها چطور فروخته میشوند؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
سال گذشته امار تولیدات خودرو ظاهراد۸۵۵۰۰۰ خودرو بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
چرا بورس داره اینجوری میشه ؟!؟!؟

تابناک جان

شما از کسانی بودید که مردم را به سرمایه گذاری در بورس تشویق می کردی !!؟؟!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
قیمت واقعی بشه بهتره ولی یک قیمت! چون الان دولت مثلا قیمت پژو پارس رو در بازار رسانده به صد و بیست میلیون تا بتواند قیمت ثبت نامی را در "حاشیه بازار" حدود هشتاد میلیون بفروشد. مردم هم که قیمت بازار را می بینند برای هشتاد میلیونی صف می بندند ولی این کار یک عیب بزرگ دارد و آن اینکه مردم اعتمادشون رو از دست می دن
بهترین کار اینه که با مردم رک در میان بگذارند و مثلا یک قیمت واحد هشتاد و پنج میلیون در بازار و خودروساز بنا نهاده شود
ناشناس
|
Singapore
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
دلا فرزانگی کردن مهم است
خدا را بندگی کردن مهم است
چه مدت زندگی کردن مهم نیست
چگونه زندگی کردن مهم است
دلا این زندگی جز یک سفر نیست
گذرگاه است و راهش بی خطر نیست
چو خواهی با صفا باشی و صادق
به جز راه خدا راهی دگر نیست
غم بیچارگان خوردن مهم است
دلی از خود نیازردن مهم است
چه مدت زندگی كردن مهم نیست
چگونه زندگی کردن مهم است
دلا با نفس جنگیدن مهم است
عیوب خویش را دیدن مهم است
خطا باشد ز مردم عیب جویی
خطای خلق بخشیدن مهم است
دلا درد آشنا بودن مهم است
به مردم عشق ورزیدن مهم است

”” چه مدت زندگی کردن مهم نیست
چگونه زندگی کردن مهم است ””
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
حداقل سه ماه يني چي ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
یعنی رو سه ماه حساب نکن و اگر پس از سی سال هم بهت ندادن حق اعتراض نداری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
از سه ماه تا
ناشناس
|
Spain
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
این مردم هر بلایی سرشون بیارن حقشونه. چطور اعتماد میکنن خودرو پیش خرید میکنن؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
منظورش از واقعی شدن نه اینکه مثلا پراید بشه ۷ تومن...منظورش اینه قیمت کارخونه ای پراید بشه ۷۰ میلیون!!
قیمت بازار رو قیمت واقعی میدونه!!!!
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
۵ میلیون ثبت نام برای قرعه کشی خودرو یعنی شاهکار و هر کس نیاز داشته و نداشته ثبت نام کرده تا شانس خودش را امتحان کند
اقای لیلاز و مشاورین سرپرست جدید خودرو این خیل تقاضای تحریک شده خودرویی را چگونه میخواهند جمع کنند؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
اصطلاحات پروپاگاندایی:
اصلاح شد و عقب نشینی کرد : وقتی بورس نورچشمی سقوط کند
سقوط کرد - ارزان شد : وقتی ارز وطلا ومسکن کمی کاهش پیداکند
رکورد زد - جهش کرد : وقتی بورس نورچشمی رشدمیکند
نوسان قیمت :وقتی ارز و طلا ومسکن رشد قیمت دارند
داود
|
Germany
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
خوب بالاخره رئیس جمهر از گرانی ماشین اطلاع پیدا کردند. .............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
مشخصه تمام این حرفها در مسایل اقتصادی یعنی چی؟؟؟

یعنی اقتصاد کشور کاملا با ورشکستگی مواجه شده، وقتی صنعت نداریم و صادرات هم به علت تحریم ها قادر به انجامش نیستیم این مسایل پیش میاد. بورس صرفا سوپاپ اطمینان هست
h
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
منظورتون از قیمت واقعی خودرو چیه؟...درهای واردات رو باز کنید همه موافق قیمت های واقعی و جهانی هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
به گفته خودروسازان حداقل سه ماه پس از قرعه‌کشی خودرو تحویل مشتری داده می‌شود............
حداکثرش چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
همه جای دنیا التماس میکنند برای فروش خودرو با آپشنهای بالا اینجا قرعه کشی میکنند با منت و ذلت هزار تا اما و اگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
گفته خودروسازان حداقل سه ماه پس از قرعه‌کشی خودرو تحویل مشتری داده می‌شود، خیلی یواشکی و آروم کلمه حداقل رو جای حداکثر گذاشتن . از الان همه چی معلومه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
بورس قرمز بود،منتها دید بصیرت میخواست نه دید طمعکار!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
قیمت خودرو را ولش کن کرونا چه وضعیتی داره؟!!!استان های جنوبی هنوز سفیدن؟!!دیدی هم چوب را خوردیم هم پول را دادیم و هم پیاز را خوردیم!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
خدا رو شکر دلار روی ۱۷ هزار تومن ثبات پیدا کرد . آقای همتی می‌گفت همه چی درست میشه . ما باور نمی‌کردیم !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
اتفاقا مثل آقای رییس جمهور، بنده هم دیروز با خانم بچه ها یه جلسه بررسی قیمت خودرو تشکیل داده بودیم
چه جالب

بیانیه ما هم درست مثل ایشون بود
به رانت خواری اعتراض کردیم و آخرش بر حقیقی شدن قیمت ها تاکید کردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
ثبات نرخ دلار در صرافی های بانکی
از 13 طی چند ماه اخیر رسیدیم به 17 هزار تومان 30 درصد تغییر در ارز پایه کشور یا 30 درصد کاهش ارزش پول ملی !
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
حداقل سه ماه پس از قرعه‌کشی خودرو تحویل مشتری داده می‌شود

اول "حداکثر تا سه ماه "بود
بعد شد "تا سه ماه"
بعد شد "حدوداً سه ماه"
الان شد" حداقل سه ماه" یعنی حداکثرش رو فقط خدا میداند
بدبخت بنز و بی ام و برای فروش آنی و از دم قسط محصولاتشون چه طرحهای عجیب و غریب تشویقی میزارند
بعد ما ایرانی ها باید بریم تو سایت ثبت نام کنیم بعد ببینیم شرایطشو داریم بعد ببینیم شانس داریم؟ بعد ببینیم تا 48 ساعت می تونیم پولشو بدیم؟ بعد رنگ ماشینو بهمون اجازه میدهند آیا انتخاب کنیم یا زوریه؟ بعد یه حلبی بهمون با منت اونم زمانش با کرام الکاتبین باشه
عجب مردمان بدبخت نجیبی هستیم ما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
قیمت ها واقعی است ارزش ریال غیر واقعی است به زور و ضرب و ... و بگیر و ببند نگه داشته اید.
مولا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
دارین خودرو هایی با تکنولوژی دهه هشتاد و نود میلادی رو با کیفیتی به مراتب پایین تر از ورژن اصلی فقط مونتاژ میکنید و این همه خسارت
به مردم و مملکت وارد میکنید آخه کجای دنیا دیگه این فرغونا تولید میشه؟ کجای دنیا به مردمش تحمیل میکنن چی باید سوار بشی؟ آخه مردم تا کی باید چوب این دوتا مونتاژ کار بی مسئولیت رو بخورن...؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
چه کسی باید قیمت واقعی را اعلان کند؟ اینکه قیمت مسکن و خودرو در فضای مجازی توافقی اعلان شود و کسی حق قیمت گذاشتن نداشته باشد هنر نیست در هر صورت باید یک نهادی وجود داشته باشد که یک قیمت حداقل و حداکثر اعلان کند و فروش بالای حداکثر ممنوع شود. متاسفانه ما صدها نهاد و دم ودستگاه درست کرده ایم ولی یک فرایند و وظیفه درست برای آن تعریف نکرده ایم و فقط موازی کاری ها و تداخل وظایف را افزایش داده ایم
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
بازار مسکن را دولت رها کرده تا مردم انواع قیمتهای پرت و پلا را به یکدیگر بدهند!!!
منتهی برای یک خودرو تولید داخل ببینید چه فیلمی راه انداخته اند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
چون خودشان ملاک هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
بهتر است رئیس جمهور دستوری هم در رابطه با واقعی کردن حقوق کارمندان و کارگران صادر بفرمایند!!!!!!!!!!
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
آقا لطفا در مورد شرکت مدیران خودرو و کلاهبرداریهای گسترده ش مطلب بذارید تا بقیه مثل من گرفتار نشن. یک ساله نه ماشین تحویل میده نه پول را برمیگردونه در حالیکه قرارداد خرید ما دو ماهه بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
وقتی تاخیر در فروشهای قبلی دارند چرا باید فروش جدید بزارند . چرا با مردم اینطوری برخورد میگنند.
...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس گرجستانی قانون سزار سقوط ایرباس ایران دهه کرامت سایت غنی سازی نطنز
آخرین اخبار