بازدید 17245
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران درباره علت خروج قطارهای مسافربری و باربری از خط آهن و احتمال ریل دزدی توسط معتادان متجاهر توضیحاتی داد.
کد خبر: ۹۸۱۵۹۰
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰ 31 May 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از فازس، چند سالی است که جمع آوری معتادان متجاهر توسط نیروی انتظامی در حال انجام است و برای پاکسازی محلات و شهرهای نقاط مختلف کشور طرح‌های گوناگون جمع آوری معتادان و کارتن خواب‌ها در حال اجراست.

حال به گفته فرماندهان نیروی انتظامی، پلیس در امر جمع آوری معتادان متجاهر دست تنهاست و در این زمینه نهادهای ذی صلاح کوتاهی می‌کنند و پس از جمع آوری معتادان برنامه خاصی ندارند و در ادامه معتادان پس از بازپروری در کمپ‌ها، در کوتاه‌ترین بازه زمانی ترخیص می‌شوند و دوباره به سطح شهرها باز می‌گردند.

بازگشت معتادان به سطح شهر تبعات جبران ناپذیری به همراه دارد، چرا که این افراد برای تهیه موادمخدر خود دست به هر اقدامی می‌زنند، از فروش اموال سرقتی، دیواره‌های صوتی در بزرگراه‌ها تا کیف قاپی و انواع و اقسام سرقت از شهروندان.

هفته گذشته بود که قطار مسافربری مشهد_همدان در شهر پرند استان تهران از مسیر خود خارج و به درون دره واژگون شد.

با اینکه تاکنون علت اصلی این حادثه از سوی مسئولان امر به صورت رسمی اعلام نشده است، اما این احتمال وجود دارد که نبود ریل راه آهن در مسیر قطار، عامل اصلی واژگونی قطار مسافربری باشد.

از طرفی اگر این احتمال را بدهیم که علت این حادثه نبود ریل در مسیر راه آهن باشد، ذهن‌ها به سمت معتادان متجاهر و سرقت ریل‌های راه آهن می‌رود.

همان طور که بیان شد، معتادان متجاهر برای تأمین مواد مصرفی خود دست به هر اقدامی می‌زنند و ریل دزدی و فروش آهن‌های ریل راه آهن به ضایعاتی‌ها، یکی از راه‌های تأمین وجه مورد نیازشان برای تهیه موادمخدر است.

گفتنی است که روز جمعه هفته گذشته هم قطار باری در منطقه آپرین اسلامشهر از مسیر اصلی خود منحرف شد که خوشبختانه تلفات جانی به همراه نداشت.

پس از وقوع دو حادثه مشابه در بازه زمانی یک هفته‌ای در اسلامشهر و پرند، به سراغ معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران رفتم و در خصوص جمع آوری معتادان متجاهر و جزئیات این دو حادثه از وی پرس و جو کردم.

سرهنگ مهدی سرپناه معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: با دستور صریح و قاطع سردار خانچرلی فرمانده انتظامی غرب استان تهران طرح‌های ما برای جمع آوری معتادان متجاهر و شناسایی و دستگیری عمده فروشان موادمخدر در غرب استان در حال اجرا است و در این خصوص جمع آوری، دستگیری و کشفیات قابل توجهی داشتیم.

وی افزود: به تمامی کلانتری‌های حوزه استحفاظی غرب استان تهران دستورهایی مبنی بر جمع آوری معتادان متجاهر ابلاغ شده و دایره‌های تجسس کلانتری‌ها به صورت شبانه روز در حال انجام ماموریت‌های خود هستند.

سرهنگ سرپناه با بیان اینکه نیروی انتظامی این آمادگی را دارد که ظرف ۴۸ ساعت معتادان متجاهر را جمع آوری کند، تصریح کرد: متاسفانه متولیان امر پس از جمع آوری معتادان متجاهر، کم کاری می‌کنند و پلیس را در انجام این وظیفه تنها می‌گذارند.

وی افزود: نیروی انتظامی در خصوص معتادان متجاهر وظیفه دارد که این افراد را جمع آوری و تحویل متولیان دیگر که در بحث نگهداری آن‌ها و بازپروریشان نقش دارند، بدهد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه نیروی انتظامی متولی تأمین نظم و امنیت در سطح شهر است، گفت: تولید امنیت برعهده سازمان‌ها و نهادهای دیگر جامعه است که باید در کنار پلیس همکاری کنند.

وی افزود: نهادهای دولتی و غیر دولتی، سازمان‌های مردم نهاد و دیگر ارگان‌‎ها در بحث بازپروری و نگهداری از معتادان متجاهر مسئول هستند که متأسفانه در این رابطه کم کاری‌هایی از سوی این نهادها مشاهده می‌شود.

سرهنگ سرپناه در خصوص وقوع دو حادثه‌ خروج قطارهای مسافربری و باری از ریل اصلی طی هفته گذشته در پرند و آپرین اسلامشهر تصریح کرد: کارشناسان در حال بررسی علت وقوع این دو حادثه هستند.

وی در واکنش به احتمال ریل دزدی توسط معتادان متجاهر و در پی آن وقوع حادثه برای دو قطار مسافر بری و باری در غرب استان تهران، گفت: نمی‌توان به صورت قطعی اعلام کرد که علت اصلی وقوع این دو حادثه نبود ریل و یا ریل دزدی است، احتمال دارد که این موضوع عامل اصلی وقوع حادثه باشد.

به گفته سرهنگ سرپناه نهادهای رسمی در حال بررسی علت وقوع این دو حادثه هستند و پس از بررسی قطعا این موضوع به اطلاع همگان خواهد رسید، لذا باید منتظر اعلام رسمی علت وقوع حادثه بمانیم.

حال نکته حائز اهمیت این است که بحث ریل دزدی توسط سارقان و معتادان متجاهر آشکار است و مسئولان امر برای پیشگیری از این اتفاق باید تدابیری اتخاذ کنند تا دست کم شاهد واژگونی قطارهای مسافری و باربری به دلیل ریل دزدی و نبود ریل در خط آهن نباشیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱۰
دکتر حامدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
سلام، تنها راه مقابله، جمع کردن معتادان و قرار دادن در کمپ محصور و توزیع رایگان مواد مخدر مورد نیاز انها است، به این ترتیب امار سرقت؛ قتل و جنایت و خلاف های اجتماعی بشدت کاهش می یابد، چرا که معتاد برای بدست آوردن مواد دست به هر کاری می زند.....لطفا به این نکته توجه بفرمایید.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
با احترام به نظر تخصصی جناب دکتر حامدی .معضل اعتیاد در جامعه خود جزیی از مشکل بزرگتریعنی بیکاری بالای نسل جوان است.امار بالای معتادان امکان فراهم کردن پیشنهاد شما را عملا غیر ممکن میکند.چون هزینه بالایی را بر دوش اقتصاد کشور تحمیل میکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
معتادا نمی دزدن
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
دروغه
در کنار خط آهن فعلی در همین مسیر پرند تا رباط کریم و تا اسلامشهر ، یک خط آهن رها شده وجود دارد با خروار ها آهن و پیچ و ریل و ... که در کنار خط آهن ریخته شده است . اگر کسی بخواهد ریل بدزدد از اینها برمی دارد نه اینکه ریل نصب شده را بدزدد !!!!!
پاسخ ها
meti
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
دمت گرم آدرس دقیق تر بده
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
ریل رو که ادم سالم هم نمی تونه بدزده . با آن وزن زیاد . نهایتا پیچ ها رو باز می کنند .
سید اسماعیل سبحانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
معتاد جون داره ریل بدزده بعد به کی بفروشه
عباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
دیروز سه راه افسریه خودم شاهد تصادف یکی از اونها بودم که ناگهانی رفت وسط اتوبان . راننده هم خیلی راحت ول کرد رفت با اینکه آسیب خیلی شدید بود .
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
معتاد جماعت حال ندارد پیچ باز کند و ریل سنگین بردارد ادرس اشاباه برید دنبال ادم های سالم و جمع کننده اهن الات برای ذوب باشید چرثقیل کوچگ و هوا گاز و ... این معتاد نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
وقتی به محصولات باغی و فنس های زمین های مردم تو روستاهای دور و نزدیک، دریچه های گاز و اب ، و ... رحم نمیکنند ریل که جای خود داره ،درسته میگن معتاد بیماره اما اگر دفعه اول درمان نشد و برگشت به همون روال و دزدی هم کرد دست ده نفر رو قطع کنند دیگه کسی جرات نمیکنه از این کارها کنه ،
همین ها فردا جلوشون رو نگیرید میریزن تو خونه مردم و قتل هم میکنن
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سایت غنی سازی نطنز پرونده اکبر طبری هشام الهاشمی سند همکاری 25 ساله ایران و چین
آخرین اخبار