بازدید 27947
۱

مراسم تشییع صدیقه کیانفر برگزار شد

صبح امروز پیکر صدیقه کیانفر به خاک سپرده شد.
کد خبر: ۹۸۰۸۹۹
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳ 27 May 2020


به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، صبح امروز چهارشنبه (۷ خرداد ماه) مراسم تشییع صدیقه کیانفر (بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون) در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم اصغر همت درباره صدیقه کیانفر گفت: خیلی‌ها دوست داشتند که اکنون اینجا بودند و به صدیقه کیانفر ادای دین می‌کردند. به صورت معمول وقتی کسی فوت می‌کند همه از خوبی‌های او می‌گویند و شاید کمی غلو هم بکنند ولی همه شما که از نزدیک با خانم کیانفر آشنایی داشتید می‌دانید هر چه از خوبی‌های خانم کیانفر بگوییم باز هم حق مطلب را ادا نکردیم. محبت و مهربانی که خانم کیانفر به ما داشت کم از محبت مادر نبود. شاید این غلو باشد اما درباره خانم کیانفر غلو نیست.

وی ادامه داد: صدیقه کیانفر همیشه سرشار از نشاط بود و از اینکه به او کار نمی‌دهند گله داشت؛ می‌گفت من می‌توانم کار بکنم. همراه با خانم کیانفر، قسمتی از اخلاقیات و فرهنگ ما هم به خاک سپرده می‌شود. او بی‌شک جزو بهشتیان است.

سیدمحمد طباطبایی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: خانم کیانفر از معدود بازیگران ایرانی بود که در همه حوزه‌های هنرهای نمایشی کار کرده است. او تا آخرین سال‌های عمرش نیز مشغول کار بود و در سن ۸۶ سالگی روی صحنه تئاتر رفت.

وی ضمن تشکر از سوسن پرور برای همکاری با خانم کیانفر در تئاتری که کارگردانی آن را برعهده داشته، بیان کرد:مهمترین ویژگی کیانفر مهربانی‌اش بود و عوامل کارهای مختلف او را مادر مهربان صدا می‌کردند. نبود ایشان خسران است و خسران بعدی نبود کتاب و یا فیلمی مستند درباره او است.

امید زندگانی نیز در ادامه این مراسم گفت: سال گذشته با ایشان همکاری داشتم که به من گفت انرژی‌ام کم شده، چه کاری انجام دهم؟ حفظ کردن دیالوگ برایش سخت بود ولی با واکر به صحنه می‌آمد. از من پرسید دکتری سراغ داری تا پیشش بروم و کمی جان بگیرم و بهتر شوم. گفتم بله برایتان پیدا می‌کنم و نمی‌دانستم قرار است اینقدر زود از دنیا برود. خانم کیانفر می‌گفت هر چه تا الان کار کردم، طلب‌هایم را نمی‌دهند. می‌گفت برای خرج زندگی مجبورم کار کنم اما برای کار به انرژی هم احتیاج دارم.

سوسن پرور نیز در ادامه این مراسم عنوان کرد: او به من اعتماد کرد و پذیرفت در کارم باشد. همکاری با خانم کیانفر برایم افتخار بزرگی بود. او بازیگر باهوش و خلاقی بود و هر روز تمرین برای ما درس بود. این تصور دیگران است که شاید من فرشی را پهن کردم که ایشان بدرخشد، اینطور نیست لطف خدا شامل حال من شد که بتوانم از حضور او استفاده کنم.

وی در ادامه درباه همکاری با صدیقه کیانفر در تئاتری که چندوقت قبل کارگردانی کرده بود، اظهار داشت: وقتی برای تئاترم به او زنگ زدم، گفت چه به موقع زنگ زدی؛ من الان بیمارستان هستم، پس باید زود خوب شوم و برای بازی بیایم. چراکه اصولا به کار تیمی معتقدم. در کار بعدی هم برای ایشان نقشی در نظر داشتم. همین الان هم نمایشنامه‌ای نوشتم که متنی برای خانم کیانفر بود ولی متاسفانه اجل مهلت نداد. ۱۲ فروردین برای آخرین بار با او صحبت کردم و خواستم که ببینمش که گفت فرصت هست اما فرصت دیدار الان پیش آمد.

اصغر همت، سوسن پرور، امید زندگانی، مجید حمزه، شمسی صادقی، پریسا مقتدی، ماندانا اصلانی، افسانه محمدی، مهرداد عشقیان، احمد گنجی، مینا شجاع، کامیار محبی، رامین پورایمان، فاطمه هاشمی و سیروس همتی از جمله بازیگران و سید محمد طباطبایی (مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت)، حمیدرضا افتخاری (مدیرکل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش)، احمدرضا صدر (سرپرست روابط عمومی معاونت صدا) و محسن حسن‌زاده (مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ) از جمله مدیران حاضر در این مراسم بودند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱
و مثلا سلبریتی های ما هم به بیزنس! در اینستاگرام و بقیه جاها مشغول!
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی