بازدید 11775
مربی ایتالیاییِ عاشق استقلال به فیفا شکایت کرد، مثل کالدرون و برانکو از پرسپولیس، مثل ویلموتس از فدراسیون و...
دیگر عادی شده که خارجی‌ها بدون اینکه تا پایان قراردادشان برای فوتبال ما کار کنند، تمام مبلغ قرارداد و بیشتر از آن را از جیب مردم بگیرند. نمی‌شود همیشه عنوان «اشتباه مدیریتی» را روی این خسارات‌ میلیاردی گذاشت. اینجاست که پای دلال‌ها و زدوبند‌های پشت پرده در گردش نوک خودکار مدیران به میان می‌آید. این‌ها هزینه خرید با جیب خالی و افتادن در بند «فسخ یکطرفه» است.
کد خبر: ۹۷۹۲۲۵
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶ 18 May 2020

صبح امروز ۲۹ اردیبهشت، خبری از ادعای خسارت ۲۸ میلیاردی آندره آ. استراماچونی سرمربی پیشین و ایتالیایی استقلال از این باشگاه منتشر شد که بدون تردید شوک مالی تازه‌ای به مدیران این تیم دولتی است.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ گویا هیچ مربی و بازیکن خارجی قرار نیست بدون شکایت و دریافت غرامت، استقلال و پرسپولیس را ترک کند و حالا که جذب آن‌ها با دستور وزارت ورزش و به دلیل نادانی مدیران منصوب وزیر ممنوع شده است، موارد قبلی یکی یکی از راه می‌رسند.

بدهی‌های خارجی؛ زخمی که خونش بند نمی‌آید

در حالی که استقلال در پی جور کردن مبلغ حکم شکایت وینفرد شفر و دستیارانش است، یکی از روزنامه‌های ورزشی ایران خبر داده که استراماچونی هم شکایتش را به فیفا فرستاده تا از این سفره پهن بی درایتی و جهل مدیران دولتی ایران بهره‌مند شده و چند میلیارد هم نصیب وی شود!

مدیرعامل جدید استقلال این هفته‌ها در پی عقد قرارداد‌های جدید درآمدزایی برای پرداخت و تسویه بدهی‌های متعدد باشگاه آبی پایتخت است؛ اما خبر شکایت رسمی استراماچونی برای تیمی که به زودی سهامش در بورس عرضه می‌شود ناگوار است؛ مربی که با وجود زمان اندک حضورش در استقلال، رگ خواب هواداران را خوب پیدا کرد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، عنان احساسات میلیون‌ها نفر را به دست گرفت.

چه شد که استراماچونی از استقلال رفت؟

او بعد از خروج ناگهانی و شوکه کننده اش از ایران و ترک استقلال پس از ارسال یک نامه به دفتر باشگاه، آن هم در بهترین شرایط و فرم آمادگی تیم که از دید بازیکنان و مدیران این تیم اصلا طبیعی نبود، در مصاحبه‌های پیاپی و متعدد خود را برای این جدایی محق نشان داد و تا مدت‌ها در ارتباط‌های مستقیم و مجازی در شبکه‌های تلویزیونی، پست‌ها و لایو اینستاگرام، گفتگو با خبرگزاری‌ها و ... دم از بازگشت به تهران در صورت پرداخت مطالباتش می‌زد.

استراماچونی از استقلال چند میلیارد غرامت می‌خواهد؟ / خارجی‌ها چطور پولِ کارِ نکرده را از ما می‌گیرند؟! / «فسخ یکطرفه» بلای جان فوتبال ایران

استراماچونی در ایران با مشکلات متعدد امکانات سخت افزاری و تاخیر در پرداخت دستمزدش مواجه بود؛ هرچند شاید می‌شد کمبود برخی زیرساخت‌های معمول در فوتبال حرفه‌ای را با داشتن میلیون‌ها هوادار جدید در یک کشور عشق فوتبال در خاورمیانه تاحدودی تحمل کرد، مرد ایتالیایی بار‌ها از نارسایی مالی به وضوح گله کرد. او وقتی متوجه مبلغ قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران، شفر با استقلال قبل از ورود خودش و همچنین دستمزد‌های برانکو و کالدرون در پرسپولیس شد، به این نتیجه رسید که با رقمی پایین‌تر از ارقام معمول در فوتبال ایران به استقلال پیوسته است و وقتی نتایج پسران آبی آن‌ها را از قعر جدول به صدر رساند، راه جدیدی را برگزید.

دریبل ایتالیایی بعد از ترفند سیسیلی!

استراماچونی که ابتدا مدعی بود بعد از دریافت معوقاتش طبق قرارداد، به ایران برمی گردد، بعد از بازگشت به ایتالیا همچنان تیم را از راه دور هدایت می‌کرد! هم او و هم مدیران باشگاه، خبر از بازگشت می‌دادند و دو سه مرتبه تاریخ و ساعت بازگشت هم اعلام شد، اما بعد از اینکه استرا به سفارت ایران در کشورش مراجعه و پولش را دریافت کرد، درخواست‌های جدید و عجیبی مطرح کرد که برخی از آن‌ها از دایره عقل خارج بود. او که دلیل نارضایتی اش را بدقولی استقلال اعلام می‌کرد، ناگهان تغییر مسیر داد و شرط‌های تازه‌ای پیش کشید.

با وجود موافقت هیات مدیره استقلال و وزارت ورزش با افزایش رقم قرارداد این مربی، او خواسته‌های ریز و درشت دیگری مثل خرید یکی دو مهره خارجی برای تقویت تیم مطرح کرد که با همه آن‌ها موافقت شد، اما شروط استراماچونی کم کم بزرگ شد تا جایی که او بعد از اشاره به کارشکنی رییس هیات مدیره باشگاه، برای بازگشت به تهران وارد تغییرات مدیریتی باشگاه شد!

به این ترتیب اشتباه مدیران وقت باشگاه در عدم پرداخت بموقع دستمزد و قسط‌های قرارداد استراماچونی، کار را به فسخ یکطرفه این مربی حرفه‌ای و وکلایش کشاند تا نمایش مذاکره در قطر هم جواب ندهد و استقلال سرمربی رویایی اش را با وجود پرداخت تمام معوقات از دست بدهد. ابتدا گفته می‌شد استراماچونی پیشنهاد بزرگی از کشور‌های عربی دارد، اما او تا امروز بیکار مانده و به رغم انتشار چند شایعه از مذاکره برخی باشگاه‌های خارجی با او، هنوز مشتری جدی نداشته است.

چرا خارجی‌ها پول کارِ نکرده را از ما می‌گیرند؟

حالا دیگر عادی شده که مربی یا بازیکن خارجی در تیم ملی یا باشگاه‌های فوتبال ایران، بدون اینکه تا پایان قراردادشان کار کنند، تمام مبلغ قرارداد و حتی بعضا چیزی بیشتر از آن را مطالبه می‌کنند و تقریبا در تمامی موارد نیز به خواسته خود در فیفا می‌رسند.

در حال حاضر گابریل کالدرون آرژانتینی سرمربی پیشین پرسپولیس در حالی که تنها نیمی از فصل روی نیمکت قرمز‌ها بود، با جدایی ناگهانی لایحه‌ای برای دریافت کل رقم قراردادش به فیفا ارسال کرده و پیروزی اش تقریبا قطعی است. پیش از او، برانکو ایوانکوویچ هم در حالی که یک سال از قراردادش مانده بود، ناگهان سر از الاهلی عربستان درآورد و دستمزدش را هم تمام و کمال خواسته است.

پرونده ویلموتس با فدراسیون ایران در فیفا جریان دارد و مربی ناکام و درجه دو بلژیکی رقم کامل قرارداد سه ساله اش با فدراسیون ایران را بدون اینکه اخراج شده باشد، خواسته است! این معضل فقط برای تیم‌های دولتی داخلی نیست بلکه تیم خصوصی تراکتور نیز به رغم غیبت غیرحرفه‌ای بازیکنانی نظیر استوکس و کنستانت ـ که این دومی حتی یک دقیقه هم برای تیم تبریزی بازی نکرد ـ در فیفا محکوم شده و باید میلیون‌ها دلار تاوان بدهد!

استراماچونی از استقلال چند میلیارد غرامت می‌خواهد؟ / خارجی‌ها چطور پولِ کارِ نکرده را از ما می‌گیرند؟! / «فسخ یکطرفه» بلای جان فوتبال ایران

پرونده‌های مشابه از خارجی‌هایی که ایران را ترک کرده اند، اما کل مبلغ قراردادشان را از طرف ایرانی گرفته اند، بی شمار است و ده‌ها مورد دیگر به راحتی ردیف می‌شود. همین حالا نیز بازیکنان خارجی استقلال و پرسپولیس از بشار رسن، رادوشوویچ و اوساگونا در پرسپولیس و دیاباته و میلیچ در استقلال، به راحتی می‌توانند با ارسال یک نامه به فیفا و رونوشت آن به سرخابی ها، رسما جدا شده و تمام پولشان را مطالبه کنند! بودوروف مدافع بلغاری نیم فصل نخست استقلال تازه‌ترین مورد از این نمونه است که هنوز نامش را بسیاری از هواداران باشگاه به ذهن نسپرده اند که راهی محاکم قضایی فدراسیون جهانی شده است!

راز همه این شکست‌های حقوقی در یک عنوان خلاصه شده است؛ «فسخ یکطرفه» قانون و جریمه‌ای که فیفا در آیین نامه‌های حقوقی اش برای باشگاه‌ها یا فدراسیون‌های بدحساب گنجانده است تا تیم‌ها، خارج از توانایی مالی و وسع جیب خود خرید نکنند.

مدیران جاهل و نقش دلال‌ها در امضا‌های طلایی

با وجود این بند صریح در قوانین فیفا و به رغم اطلاع مدیران ما از اوضاع وخیم مالی و اقتصادی ورزش و بدهی‌های کلان انباشته، باز هم شاهد امضای قرارداد‌هایی هستیم که عاقبتش مشخص است.

در واقع فوتبال ما اختیار خود را از همان بدو قرارداد به دست مستشارانی می‌دهد که می‌دانند اگر پولشان را نگیرند، به آسانی اصل رقم و غرامت تاخیرش را از فیفا نقد خواهند کرد؛ پولی که در نهایت باید از جیب مردم بحران زده ایران پرداخت شود و در این میان هیچ نهادی نیست که مدیران خوش امضای دولتی را پای میز محاکمه کشانده و هزینه خطای واضح مدیریتی شان را از خودشان بگیرد.

هرچند نمی‌شود همیشه عنوان «خطا» و «اشتباه مدیریتی» را روی این خسارات میلیاردی گذاشت؛ اینجاست که پای دلال‌های بزرگ فوتبال به میان می‌آید و زدوبند‌های پشت پرده در گردش نوک خودکار مدیران پای برگه قرارداد‌های جنجالی موثر می‌شوند.

نویسنده: مجید کوهستانی

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
درکش خیلی سخت نیست. زدوبند ها و بده بستانهای پشت پرده و سهیم شدن در منافع قراردادها است که این افتضاحات رو به بار میاره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
اگر هزینه ها را خود عوامل باشگاه ها و هواداران پرداخت کنند دیگر شاهد قراردادهای یک طرفه و مربیان و بازیکنان بی ارزش با درآمدهای میلیاردی نخواهیم بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
چجور مدیریت میشود که اینجور کلاه سرشون میزان و پولای مردم به جیب این خارجیهای بی وجدان میریزند چرا دستگاه های نظارتی وارد نمیشوند تا مسببان این خسارات را شناسایی و از جیب همین اقراد پرداخت شود حتما کاسه زیر نیم کاس ه است ..یارو از اون سر دنیا پا میشه میاد ایران بدون انکه پا به توپ زده باشد راحت پول کلان میگیره میره ...خیلی عجیبه ...فساد اندر فساد اند فساد ..کجاس سازمان بازرسی کجاس اقای رییسی علمدار مبارزه با فساد ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
وقتی بین المللی نباشیم - این می شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
چه ربطی داره!!!!؟ اتفاقا اینها از مجاری بین المللی دارند پول ملت ایران نوش جان می کنندبین الملل وقتی قرار مطالبات ایران از فیفا بده ، از کار میفته ولی وقتی این خارجی ها می خوان ما رو سر کیسه کنند فیفا خیلی خوب پای کار میاد .
کرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
تابناک عزیز

خارجی ها از ما پولی نمی گیرند

ما داخلی ها از روی نادانی و سود جویی قرارداد های را منغقد کی کنیم که این امتیاز ها را می دهیم

آیا کسی که قرارداد را منعقد می کند آشنایی کامل حقوقی از مفاد قرارداد را دارد؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
من حق را به مربیان خارجی می دهم
چون ما نمی توانیم به قراردادها به درستی عمل کنیم و اکثر افراد شاغل در ورزش کشورمان نیز افرادی بیسواد و لمپن هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
بعید می دانم این چپاول از بی درایتی و جهل مدیران باشد این سطح از حماقت حتی از یک کودک خام هم سر نمی زند غیر قابل پذیرش است که بارها و بارها با یک روش باشگاه ها میلیون دلاری متضرر شوند بنظر می آید این یک "روش" است بنظر می آید اینان هم بر سر این سفره سهمی دارند.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
هر روز قدرت پول ملی به شدت افت میکنه که عوامل زیادی داره مثل خرید بازیکن و مربی خارجی گران قیمت و بی بازده و اردو خارجی و استفاده از بیت المال برای پرداخت دلار و یورو- خرید ماشین های خارجی گران قیمت - واردات اجناس بی کیفیت خارجی مثل پوشاک و کفش و ... و ورشکستگی اصناف و بیکاری مردم- اختلاس مسئولین- مسافرت های غیر ضروری مردم به خارج کشور و ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
به اینها خرید مسکن در ترکیه و کشورهای دیگه رو هم اضافه کنید
ناشناس
|
Belgium
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
همین چند تا نفتکش هم که فرستادیم واسه ونزوئلا ، پولش میره تو جیب اینا
سیاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
چرا باید استراماچونی به استقلال تعصب داشته باشه؟
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
یافوتبال فاسدراتعطیل کنید
ویامدیران باتجربه آدم حسابی انتخاب کنید
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
تیمهای دولتی استقلال و پرسپولیس پدر بیت المال را درآورون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
من که یک ریالش رو هم به مسئولان کشور حلال نمیکنم
جمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
من تعجب میکنم
اگر فدراسیون راست میگوید، و ریگی به کفشش نیست، چرا شکایتی از سایت هایی مثل شما نمیکند ( به جرم افترا و توهین)
اگر هم دروغ می گوید، مگر در کل مملکت یک نفر حقوقدان عاشق ورزش پیدا نمیشود که دلش برای مال و آبروی مردم سوخته باشد و حق مردم را از چپاولگران بگیرد؟
اگر مسئولین بی کفایت اند و قراردادهای مانند ترکمنچای امضا میکنند، چرا بازخواست نمی شوند؟
آیا قحط الرجال است در کشور عزیزمون، که ریاست بین چند نفر در حال چرخش است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
خوشم مياد هرچي زور و فشار هست فقط به مردم شهيد پرور داخل كشورمون ميتونيد بياريد ولي در مقابل خارجي ها ولو هيچ كار و خدمتي هم براتون نكرده باشه فلج هستين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
این خارجی‌ها عاشق پول ما هستند....

تا پول داری رفیقتم عاشق بند کیفتم!!
پاسخ ها
جمال
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
مشکل اینه که دوستان نااگاه مثل دوستی خاله خرسه انجام میدهند!
حالا این وسط سر خودمون شکست، فدای سر روسا!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
این خارجی‌ها میان یه سفره ایی پهن میکنن و دلالها و بعضی مدیران از کنارشون میخورن و میبرن....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
در فوتبال دولتی رو تخته کنید، همه چیز درست میشه. دزدی های چند میلیاردی کم بود، حالا غرامت های چند میلیاردی فوتبال دولتی هم روی دوش بیت المال افتاده. چرا وقتی فیفا به صراحت گفته که دولت حق دخالت در فوتبال رو نداره، دولت باید عابربانک فوتبال باشه؟ فقط برای تیم ملی، اونم در یک حد مشخص بودجه سالانه تصویب بشه. اگر خود تیم ملی نتوانست از طریق اسپانسر و جوایز مسابقات بودجه اضافی خودش رو تامین بکنه، اون وقت از هواداران بخوان که کمک مالی بکنند. ضمناً هر مدیریی که پای قرارداد رو امضاء می کنه، باید یک چارچوب قضایی در صورت اثبات تبانی و ضرر مالی به کشور در قرارداد امضا شده، براش مشخص بشه. با 2 نفر که برخورد بشه، حساب کار دست بقیه هم میاد.

متاسفانه سالهاست که ناکارامدی از در و دیوار دولت های ایران می باره
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
يعني تا كنون متوجه نشده ايد كه مديران با اين مربيان زد و بند دارند!؟

مديراني كه در سواحل اسپانيا ويلا ميخرند از كجا مي آورند!؟
سيد
|
United States
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
اگر نگوئيم اين همه فساد ، اما نمى توان منكر اين همه خسارت سنگين مستمر كه نهادينه شده ، بگذريم ، بى گمان يه جائى از كار مى لنگه . و قوه قضائيه كه مرتب شعار مبارزه با فساد مى دهد كجاى كار است ؟
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
استراماچونی از استقلال چند میلیارد غرامت می‌خواهد؟ / خارجی‌ها چطور پولِ کارِ نکرده را از فوتبال ما می‌گیرند؟!:
استراماچونی تنها نیست، این به این دلیل است که در ایران هیچ مسئولی پاسخگو نیست و میداند اگر خوب بشه، میگه من انجام دادم ولی اگر خراب بشه مردم باید غرامتش را بپردازند.
- این اتفاقات برای نهادهای در ایران میافتند چون حاضر نیستند به دلیل سودی که نصیبشان میشود از مشاوران حقوقی قوی استفاده کنند. اگر پای مشاوره حقوقی در میان بیاید براحتی نمی توانند اول به منافع شخصیشان بیندیشند.
- این اتفاقات میافتد، چون هیچ مسئولی از اعمالی که انجام میدهد و حرفهایی که میزند، به بار حقوقی آن اصلا فکر نمیکند. چون از در ایران مسئولی را بخاطر حرفهای بی راه و اعمالی خلاف انجام میدهد به دادگستری نمیکشند.
بخصوص در غرب حتی افراد عادی هم بدون مشاروه حقوقی اقدامی نمیکنند. مهمترین بخش در هر اقدامی در غرب برای تنظیم قراردادها و کلا روایط مالی استفاده از مشاوره های حقوقی است.
در غرب بیشتر سیاستمدارن تحصیل کرده در رشته حقوق هستند و هر نهادی چه دولتی و چه خصوصی تیم قدرمند حقوقی دارند. بدون چراغ سبز تیم حقوقی هیچ قرارداد یا معامله ای تنظیم وامضاء نمیشود.
ناشناس
|
Thailand
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
. قرارداد بستین پولشو سر وقت بدین که اینجوری تو گل گیر نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
بخاطر حسادت سلطانی فر و اینکه استقلال در راه قهرمانی بود و کارشکنی های او که بیشتر ناشی از تعصبات فردی بود حالا باید پول بابت هیچ به این مربی پرداخت شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
عقده قهرمانی دارید / برانکو با اون همه قهرمانی رفت ولی مثل یه مرد از مربی جدید بدون بهانه حمایت کردیم تا مادامیکه افکارتون اینه خدا رو شکر حالا حالاها قهرمانیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
مثلی معرف می گه
مال بی صاحب و دل بی رحم
وقتی کار دست یک عده ناکارامد افتاده و کسی هم نظاره گر نیست و قراردادها هم محرمانه باشه
انتظار بیش از نیز نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
با دیدن این ماجرا ها حالا می فهمیم که چرا به آتش تعصب بی دلیل به تیم ها دمیده می شود ،
متوجه می شویم که چرا مدیران از درگیری میلیونها طرفدار قرمز و آبی قند در دلشان آب می شود ، زیرا این کارها زمینه را برای بستن چنین قراردادهای مفسده آمیز فراهم می کند ،
وگرنه کیست که نداند طرفداری از باشگاهها و تیم ملی که دهها هاست کوچکترین افتخاری کسب مکرده اند بی خردی است ،

قهرماننان المپیکی و جهانی دیگر رشته ها را رها کرده ایم و دل به فوتبال سرتاپا فاسد داده ایم ،
مردم باید به کمپین نه به فوتبال بپیوندند تا این بازار مکاره کساد شود ،
نه به استقلال ، نه به پرسپولیس ، نه به سپاهان ، نه به تراکتور ، نه به تیم ملی ،
Asd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
شما برید یقه کسی که این قراردادها را بسته و پاداش گرفته را بگیرید وگرنه این افراد طبق همین قراردادها که خودی‌ها بسته‌اند طلب حقوق میکنند! کسانی که قرارداد بسته‌اند یا فرزند شهید هستند یا آقازاده هستند یا پارتی کلفت دارند وگرنه یک حقوقدان پاکدست کمتر احتمال خطا در قرارداد دارد.
ایران من
|
Finland
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
سلام
مشکل اساسی فوتبال ما مدیذان نالایق! رانت خوار و بدون سواد خودمان هستند که برای پر کردن جیب خودشان زیر هر قرارداد ننگینی را امضا می کنند!
وقتی می دانند برای کارشان بازخواست نمی شوند! دست به هر کاری می زنند!
قرار داد را باید فردی دلسوز ایران و مردم با مربیان خارجی ببند! نه وطن فروشان پول پرست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
به نظر می رسد، و شنیده شده و شایعه شده که تاوان این موضوع از جیب کارگران زحمت کش و عزیز از طریق سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود. خبرهایی که معمولا ابتدا انکار، ولی بعدها راست بودن آنها ثابت می شود. آقایان در وزارت ورزش و ناظران در مجلس شورای اسلامی و روزنامه نگاران و خبرنگاران و بسیاری دیگران دیگر کجایید؟ که سرمایه های ملی اینگونه به یغما می رود و هیچ کس پاسخ گو نیست و حتی جلوی آن را نیز گرفته نمی شود. وای بر ما !؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
رگ غیرت مدیران باشگاه باد نکنه اسم این ....را آوردید
رضا اهوازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
اقا چرا کسی متهم اصلی رو بازخواست نمیکنه مگر نه اینکه وزیر نذاشت این مربی کار بلد کارشو بکنه مگر نه وزیر کیروش رو فراری داد که اسکوچیچ درجه چندم رو با چن برابر پول کیروش استخدام کنن
دقت کنید دوستان اگر کسی مسولین فدراسیون رو متهم و محکوم نمیکنه بخاطر اینه که تماما دستورات وزیر رو اجرا کردن.
این فوتبال خودش هزار عیب مدیریتی داشت با اومدن این وزیر بدتر هم شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
به نظر می رسد، و شنیده شده و شایعه شده که تاوان این موضوع (خسارات هنگفت مربی فوتبال خارجی) از جیب کارگران زحمت کش و عزیز از طریق سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود. خبرهایی که معمولا ابتدا انکار، ولی بعدها راست بودن آنها ثابت می شود. آقایان در وزارت ورزش و ناظران در مجلس شورای اسلامی و روزنامه نگاران و خبرنگاران و بسیاری دیگران دیگر کجایید؟ که سرمایه های ملی اینگونه به یغما می رود و هیچ کس پاسخ گو نیست و حتی جلوی آن را نیز گرفته نمی شود. وای بر ما!؟
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
اگر شفاف سازي شود شايد نصف بيشتر اين پول مال رانت خواران است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
برووضع کسانی که قرداداها رامینویسند راببین افرین پسر خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
شما به چه حقی استراماچونی رو با برانکو مقایسه می کنید. برانکو بعد دوسه سال معوقه شن دستمزدش با وجود قهرمانی های پیاپی و حتی اینکه بعد قارمانی جام حذفی از جیب خودش به بایکنا پاداش داد مجبور به شکایت شد. اینو مقایسه می کنید با اون که وسط بازیها ول کرد و رفت؟
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
مشکل عادل فردوسی پور بود که حل شد
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
همین چندماه قبل بود که عده ای بطرفداری کورکورانه از استراماچونی به یک هموطن هنرمند توهین های ناروا را نثار کردن مربی ای که با سواستفاده از طرف داران استقلال انواع حیله های ناجوانمردانه رابرایرانیان رواداشته .این آخری طلب مطالباتی که محق آن نمی باشد بهتر است هواداران استقلال منافع ملی را فدای تعصبات کورکورانه نکنند .
حامد بازرگان
|
Finland
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
اگر عکس های بالا نگاه کنید چطور تماشاگران به سرمربیهای خارجی نکاه تعجب میکنند انگار فرشته هستند اما در حقیقت اینها مافیا هستند وبی رحم وهیچ علاقه ایی به هواداران ندارند فقط دنبال پول هستند متاسفانه این یک درس است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
پولهای مفتی که به فوتبالیستها داده میشه ازهمین بیت المالیه که گفته میشه از تحریمها ضربه دیده، درسته؟
پس چرا یه سری تا ته کیسه دستشان را می تونن ببرن و استفاده کنن؟
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
با توجه به وجود مدیران بی سواد و غیر ورزشی در راس باشگاه ها و ضعف و شبهه در عقد قرار دادها که اکثرا منجر به خسارت دهی می شود وهمچنین وضعیت اقتصادی کنونی ایران، پیشنهاد میکنم عقد قرارداد و اوردن بازیکن خارجی و مربی خارجی ممنوع شود. چرا پول مردم بی زبان را به جیب مدیران، دلالان و این خارجیها می ریزید؟ ایا کسی هست که به خلافها و سومدیریت این افراد رسیدگی کند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
من هم به هیچ وجه از حق خودم در حیف و میل کردن بیت المال برای تیم های حکومتی نخواهم گذشت. بدا به حال مقصرین بیچاره که آخرت خودشان به باد دادند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
کدام حرام لقمه ای این طور قرارداد می بنده که نه سوادش نداره بلکه تبانی با طرف مقابل قطعاداره که یک مدتی مربی خارجی کارکند بعد ما که توان پرداخت نداریم از محل اموال بلاک شده نزد فیفا مربوط به جوایز حضور در بازیها پولش را بگیرد و بعد و بعد و بعد سهم ان حرام لقمه را بدهد یعنی سود تو فسخ قرارداد هست من تعجبم نه توی وزارت ورزش نه هیات دولت نه سازمان بازرسی و نه وزارت اطلاعات و نه حتی قوه قضاییه و... چرا طی این چهل سال روی این موضوع جدی کار نشده است و هر سال تکرار می شود چرا ؟ چرا؟ چرا؟و قطعا ایشان باید مواخذه شوند
یک ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
آیادرقرادادهاذکرنمیشودکه چنانچه اتفاق یاحوادث غیرمترقبه ای مثل سیل وزلزله ویابیماری واگیرداروهمه گیرپیش بیایدقراردادلغوویا به چنددرصدتقلیل پیدامیکند؟؟اگرنیست چرا؟ واگرهست چراعملی ازآن نمیبینیم.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سامانه سعدی غلامرضا تاجگردون اعتبارنامه نمایندگی کاظم دلخوش حسین محمد صالحی