بازدید 53658

جوابیه دفتر رئیس‌جمهوری به نامه وزیر برکنار شده صنعت

روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهوری واکنش به ادعای رضا رحمانی وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت در خصوص دلایل برکناری‌اش در جوابیه‌ای تصریح کرد: به هیچ وجه از جناب آقای رحمانی خواسته نشده از لایحه دولت حمایت کنند، بلکه تاکید شده از فعالیت‌ها و رایزنی‌های فشرده سه نفر از نزدیکان‌شان-که در صورت لزوم نام آن‌ها اعلام خواهد شد- در مجلس و رسانه‌ها علیه لایحه دولت، ممانعت بعمل آورند؛ همچنین از طرف رئیس‌جمهور به ایشان گوشزد شد که تداوم این روند تخلف است و قطعا با این تخلف برخورد خواهد شد.
کد خبر: ۹۷۷۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰ 11 May 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، به دنبال برکناری رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و تعیین سرپرست برای این وزارت خانه از سوی رئیس جمهوری و در واکنش به نامه‌ای که از سوی رحمانی در این زمینه منتشر شده است، روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهوری جوابیه‌ای صادر کرد.

متن این جوابیه به شرح زیر است:

«پیرو انتشار نامه‌ای از سوی جناب آقای رحمانی، وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت و طرح برخی ادعا‌های خلاف واقع در خصوص رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور که به منظور گمراه‌سازی و تشویش اذهان عمومی بیان شده، نکات ذیل را به استحضار ملت شریف ایران می‌رساند.

یک- به هیچ وجه از جناب آقای رحمانی خواسته نشده از لایحه دولت حمایت کنند، بلکه تاکید شده از فعالیت‌ها و رایزنی‌های فشرده سه نفر از نزدیکان‌شان-که در صورت لزوم نام آن‌ها اعلام خواهد شد- در مجلس و رسانه‌ها علیه لایحه دولت، ممانعت بعمل آورند؛ همچنین از طرف رئیس‌جمهور به ایشان گوشزد شد که تداوم این روند تخلف است و قطعا با این تخلف برخورد خواهد شد.

دو- امروز نیز بر خلاف آنچه ادعا شده، از ایشان خواسته نشده استعفا دهند، بلکه تصمیم رئیس‌جمهور برای جایگزینی به ایشان اطلاع‌رسانی و از وی درباره نحوه اعلام این خبر استمزاج شد که در خواست ملاقات حضوری داشتند و نهایتا نامه مذکور را منتشر کردند.

در پایان لازم به ذکر است که دلایل تصمیم رئیس‌جمهور به تغییر در وزارت صنعت، معدن و تجارت نه فقط منحصر به تلاش وزیر سابق برای رد لایحه دولت در مجلس، که مربوط به موارد متعدد دیگری نیز بود که افکار عمومی، فعالان اقتصادی، صاحبان کسب و کار و تجارت به خوبی از آن آگاهند. ضمنا این تصمیم اگرچه به دلیل برآورده نشدن انتظارات رئیس‌جمهور اتخاذ شده، اما نافی تلاش‌های مجموعه همکاران وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در طی ماه‌های گذشته در مقابله با تحریم‌ها و همیاری در مبارزه با کرونا نیست و دولت قدردان این تلاشهاست.»
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۲۳
وزیر هم همینو گفت
باشه
ما باور کردیم.
اما شواهد چیز دیگریست
انگار تا ده اخراج دیگه از تیم میلی کابینه چیزی نمونده!
اگر چنین است که میگوئید: یا تدبیر و موقعیت شناس نیستید که اکنون برکنار کردید! میتوانستید چند روز قبل و یا بعد اینکار را بکنید. یا دروغ میگوئید. و پا پوش برایش درست کردید.
یه دروغ دیگر به میلیاردها دروغ رئیس دولت اضافه شده، توجیه و ماست مالی
این اتهام تشویش اذهان عمومی اگر نبود برای اتهام زنی چه دلایل دیگری داشتید ........تققی به توققی میخوره تشویش اذهان عمومی میاد کمک .............همه جا هم ماشالله کاربرد داره...........کدوم عموم منظورتونه.......
در کشور ما افراد زیادی را به اتهام تشویش اذهان عمومی تحت تعقیب و حتی محکومیت قرار داده اند. اگر نامه رحمانی مصداق، قصد گمراهی و تشویش اذهان عمومی است چرا اعلام جرم نمیکنند؟ ضمنا واعظی همین رفتار را در مورد وزیر راه(اخوندی) و نوبخت هم در مورد وزیر بهداشت (هاشمی) نشان دادند.
شماها با خودتون چند چندین ؟؟؟؟ اینکه واردات خودرو دست دوم را ممنوع کردید که تقصیر هیچ وزیری نیست !!!
مردم بیچاره را از حداقل نیازهایشان محروم کردید . اجازه بدین خودروهایی مثل تویوتا با عمر 10 سال وارد کشور بشود . حتما از سمند و پراید بهتر هستند .
واعظی اینجا واعظی اونجا همچنین نوبخت
امیدواریم برکناری ربطی به موضوع زیر نداشته باشد:
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تاکیدات انجام شده به مدیران خودروسازی کشور در جلسه روز گذشته خود با آنها، تصریح کرد: خودروسازان تکلیف دارند در نحوه ثبت نام متقاضیان، اصلاحات لازم را اعمال کنند و در این خصوص شفاف سازی کنند.

رحمانی گفت: هر یک از این اقدامات *باید تا ۲۴ ساعت آینده* به گونه‌ای برنامه ریزی و عملیاتی شوند تا بازار به نحو مطلوبی مدیریت شود و مصرف کنندگان واقعی خودرو بتوانند به سهولت دسترسی به خودرو داشته باشند.
به دلیل برآورده نشدن انتظارات رئیس‌جمهور اتخاذ شده، اونوقت کدام انتظارات؟
بسمه تعالی
خدمت که برای مردم نباشه آخرش ضایع شدن است، آقای رحمانی قبل سال یادتون هست قرار بود ماهانه 5 درصد قیمت خودرو کاهشی شه که نشد هیچ سر به فلک هم کشید.
از کجا و براساس چه سندی ... جز تکذیب ایا هست سندی
چه کسی باور می کنه
حنای شما خیلی وقته بی رنگ شده
نالايق ترين وزير دوره جمهوري اسلامي ايران ايشون بود
عجب
خیلی متناسب با تلاقی زمانی التیماتوم ایشان به خودروسازان بود .
کمی تدبیر می کردید.
یه ذره بهم نون قزض بدید

همه چیز تو کشور بهم ریخته حالا صحبت از منم نبودم دستم بود می زنید
بله و ماهیها و فیلها هم پرواز میکنند....
چه جالب! تا زمانی که وزیر و یا عمال دولتند راستگو و از هر مشکلی مبرا هستن اما بمحض اینکه برکنار شده و اعتراض می کنند خلاف واقع گو و دروغگو می شوند.!!! جالب نیست؟
کشوری که رئیس جمهورش نمی تونه با وزراشون کار کنه و پشت سر همدیگه مشغول زدن هم هستن انتظار جهش تولید دارین؟
به ایشان اطلاع‌رسانی و از وی درباره نحوه اعلام این خبر استمزاج شد???????????????

نمیتونید مثل سایر مردم حرف بزنید؟
چقدر هم تحریم ها را مهار کردند!!!!!!!!!!!! علی برکت الله
چرا باید ایشان از نزیدکانشان بخواهند که از وزارت بازرگانی دفاع کنند مگر ایشان نماینده دولت است
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی