بازدید 13873
۴
یک متخصص ویروس‌شناسی:

افزایش دمای هوا کرونا را ضعیف می‌کند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: خوشبختانه شواهد نشان می‌دهد افزایش دمای هوا به ضعیف شدن ویروس کمک می‌کند، اما مردم باید همچنان نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا مجدداً شاهد افزایش شیوع بیماری نباشیم.
کد خبر: ۹۷۶۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰ 04 May 2020

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا مژگانی گفت: بر اساس نتایج تست‌های آزمایشگاهی آمار شیوع ویروس کرونا رو به کاهش است و این امر ماحصل رعایت اصول بهداشتی توسط مردم و زحمات و تلاش‌های شبانه روزی کادر بهداشتی و درمانی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی البرز، این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در پاسخ به این که آیا ویروس کرونا انواع مختلفی دارد و علائم بالینی آن متفاوت است عنوان کرد: مطالعات معتبر ویروس کرونا را در سه گروه A,B و C. طبقه بندی کرده‌اند، اما اینکه این سه گروه علائم بالینی متفاوتی ایجاد می‌کنند در هیچ تحقیقی به اثبات نرسیده است.

متخصص ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی البرز خاطر نشان کرد: وقتی ویروس وارد بدن افراد از نژاد‌های متفاوت می‌شود در ابتدا با میزبان خود اندکی یکسان‌سازی انجام می‌دهد و به میزان خیلی کمی جهش می‌کند، اما به این معنا نیست که سیمای کلی بیماری تغییر می‌کند.

وی در مورد انجام تست کرونا برای همه افراد عنوان کرد: این تست فقط با نظر متخصص عفونی، ریه و یا گوش و حلق و بینی پس از تب سنجی و علائم بالینی انجام می‌شود و هنوز امکان پذیر نیست تا برای همه افراد تست انجام شود.

مژگانی افزود: خوشبختانه شواهد نشان می‌دهد افزایش دمای هوا به ضعیف شدن ویروس کمک می‌کند، اما مردم باید همچنان نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا مجدداً شاهد افزایش شیوع بیماری نباشیم.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
این مطلب رو فقط ما میدونیم یا اینکه کرونا هم میدونه ؟
دروغ محض است باور نکنید
فرمودند هنوز امکانپذیر نیست برای همه تست فراهم باشه
احتمالا مانند ماسک وقتی بیماری کاملا در جامعه کمرنگ شد تستش هم برای همه فراهم میشه - البته منظور از تست برای همه یعنی هر کی خواست بتونه درخواست بده
پس چرا در خوزستان امار ابتلاء به کرونا بالاست؟در حال حاضر دمای هوا در خوزستان نسبتا" بالاست .
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی