بازدید 11632
۳

جانسون: پزشکان آماده اعلام خبر مرگ من بودند

بوریس جانسون نخست وزیر ۵۵ ساله انگلیس پس از بهبود از بیماری کووید -۱۹ فاش کرد که پزشکان بیمارستانی که در هنگام بیماری در آن بستری بود، خود را برای اعلام خبر مرگ وی آماده می کردند.
کد خبر: ۹۷۶۰۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳ 03 May 2020

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، جانسون به روزنامه انگلیسی "سان آن ساندی" گفت که دولت طرحی اضطراری برای اداره کشور پس از مرگ وی تهیه کرده بود که مانند دوره مرگ استالین بود.

جانسون که چهارشنبه گذشته ۱۷ روز پس از پایان ۲ هفته بیماری سخت و بستری شدن در بیمارستان، پدر شده، با تقدیر و سپاسگزاری از پزشکان بیمارستان سنت توماس لندن برای حفظ زندگی اش، پسر خود را به نام پزشکانش نامگذاری کرده است.

جانسون افزود: در بیمارستان چندین لیتر اکسیژن به او تزریق کرده اند تا در مبارزه سخت با ویروس کرونا، زنده بماند. در هنگام مبارزه میان زندگی و مرگ در بیمارستان سنت توماس در ماه گذشته (آوریل/ فروردین – اردیبهشت) بارها از خود پرسیدم چگونه از این وضع رها خواهم شد. باورکردنی نبود که در مدت تنها چند روز، وضع سلامتی و جسمانی من تا آن اندازه خراب و بد شود.

جانسون اعتراف کرد که هنگامی که تست کرونای وی در اواخر مارس (فروردین) مثبت شده بود، آن را بی اهمیت دانسته، از پذیرش جدی بودن آن خودداری کرده و برای ادامه کار به طبقه بالای دفتر نخست وزیری رفته و خود را قرنطینه کرده بود.

وی گفت که تمایلی به بستری شدن در بیمارستان نداشته، اما به اصرار پزشکان به بیمارستان انتقال یافته است.

جانسون گفت با اینکه قبلا نیز چند بار به علت مصدومیت های ورزشی و دیگر در بیمارستان بستری شده بود، شاید برای نخستین بار وادار به روبه رو شدن با مرگ و پذیرش آن شده است.

انگلیس از ۶ هفته گذشته برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شرایط قرنطینه به‌سر می‌برد. براساس شیوه نامه دولت، افراد فقط برای انجام کارهای ضروری مانند خرید خوراکی، ورزش، ملاقات با پزشک یا کمک به فرد داوطلب قادر به خروج از خانه هستند. همچنین برگزاری هرگونه تجمع بیشتر از دو نفر ممنوع و پلیس با اختیارات ویژه بر حسن اجرای محدودیت‌ها نظارت می‌کند.

دولت قرار است پنجشنبه آینده (۱۸ اردیبهشت) درباره تمدید یا تسهیل شرایط قرنطینه در این کشور تصمیم گیری کند.

نشریه سان نوشت که احتمالا محدودیت ها برای برخی از شرکت‌های تجاری مانند کارخانه‌جات، فروشگاه‌ها و سازمان‌های اداری از ۲۶ می (۶ خرداد) رفع خواهد شد. الوک شارما وزیر تجارت انگلیس در روزهای آینده جزئیات برنامه دولت برای عبور از شرایط قرنطینه را تشریح خواهد کرد.

به رغم برگزاری تظاهرات روز شنبه علیه محدودیت ها و قرنطینه اجباری، بیشتر نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که انگلیسی‌ها دچار نوعی هراس و نگرانی از ‌کرونا شده و تمایلی به تسهیل محدودیت ها تا ساخت واکسن این بیماری، ندارند.

نتایج نظرسنجی موسسه ایپسوس‌موری نشان می‌دهد که ۶۰ درصد انگلیسی‌ها از بازگشت به شرایط پیش از قرنطینه ناراحت و نگران هستند. همچنین نظرسنجی موسسه یوگوو حاکی است که ۹۱ درصد انگلیسی‌ها خواهان تمدید شرایط قرنطینه و حتی تشدید آن هستند.

نخست وزیر انگلیس دو روز پیش (۱۱ اردیبهشت) با اشاره به منحنی وضعیت کرونا اعلام کرد که این کشور از رشد همه‌گیری کرونا (کووید-۱۹) عبور کرده و شیب نزولی را طی می‌کند. وی با اشاره به طرح دولت برای عبور از شرایط قرنطینه بر لزوم از سرگیری چرخه‌های اقتصاد کشور در کنار مهار کرونا تاکید کرد.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت انگلیس تاکنون بیش از ۱۸۲ هزار مبتلا به کرونا، ۲۸ هزار و ۱۳۲ نفر جان باخته‌اند. هر چند تحقیقات مستقل نهادهای داده‌پژوه، نشان دهنده اختلاف فاحش میان آمارهای دولتی و واقعی است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
باباجان مگر اکسیژن رو تزریق میکنند؟اصلا حواستون هست هر دقیقه ما حدود سه لیتر اکسیژن تنفس می کنیم؟
جالبه! در مورد همه کشورهای دیگه ما مدعی هستیم که در قضیه کرونا "اختلاف فاحش میان آمارهای دولتی و واقعی است"! اما به خودمون که میرسه ما فرزندان پیغمبریم و دروغ تو مرام ما نیست! خدا عاقبت همه را ختم به خیر کند! علی برکت الله!
ناگفته نماند که من هم برای سلامیت دعا کردم.
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم