بازدید 7369
آخرین آمار جهانی کرونا

مرگ بیش از ۵۰۰۰۰ مبتلا به کرونا در آمریکا

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون دو میلیون و ۷۲۵ هزار و ۹۲۰ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند؛ کشور آمریکا با ۵۰ هزار و ۲۴۳ کشته، بیشترین میزان مرگ و میر کرونایی را دارا است.
کد خبر: ۹۷۴۲۱۲
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸ 24 April 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا این لحظه ۲ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۹۲۰ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۱۹۱ هزار و ۶۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۷۴۵ هزار و ۹۰۵ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان، با افزایش ۳۷ هزار و ۶۱۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸۸۶ هزار و ۷۰۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۵۰ هزار و ۲۴۳ آمریکایی مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور اسپانیا که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد، با افزایش ۴ هزار و ۶۳۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱۳ هزار و ۲۴ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۲۲ هزار و ۱۵۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور ایتالیا به‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۲ هزار و ۶۴۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۸۹ هزار و ۹۷۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۲۵ هزار و ۵۴۹ ایتالیایی جان خود را از دست داده‌اند.

کشور‌های فرانسه، آلمان، انگلیس و ترکیه نیز به‌ترتیب با ۱۵۸ هزار و ۱۸۳، ۱۵۳ هزار و ۱۲۹، ۱۳۸ هزار و ۷۸ و ۱۰۱ هزار و ۷۹۰ مبتلا در رده‌های چهارم تا هفتم جهان قرار گرفته‌اند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آلمان، اسپانیا و آمریکا به ترتیب با ۱۰۳ هزار و ۳۰۰، ۸۹ هزار و ۲۵۰ و ۸۵ هزار و ۹۲۲ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو